Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Aktorė T.Liutajeva klauso intuicijos

 
2010 04 03 0:00
Dabar Rusijoje gyvenanti žinoma aktorė T.Liutajeva sako, kad Lietuvoje jaučiasi sava. <br>Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Dabar Rusijoje gyvenanti žinoma aktorė T.Liutajeva sako, kad Lietuvoje jaučiasi sava.
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Kai aktorė Tatjana Liutajeva iš Maskvos atvažiuoja į Vilnių, pirmiausia skambina buvusiai anytai aktorei Eglei Gabrėnaitei ir skuba pas ją. 'Mudvi esame geros draugės', - sako E.Gabrėnaitės sūnaus režisieriaus Roko Ramanausko buvusi žmona T.Liutajeva. Ji šiltai bendrauja ir su kita buvusia anyta - aktoriaus bei dainininko Olego Ditkovskio mama.

Lietuvoje T.Liutajeva gyveno 15 metų. Į Rusijos sostinę ji išvažiavo prieš šešerius metus. Rečiau ar dažniau, bet vis atvyksta į Lietuvą - dukros Agnės ir sūnaus Dominyko gimtinę. Šiomis dienomis Tatjana vėl yra Vilniuje. Tik ją pamatyti nebuvo paprasta, teko tris kartus keisti susitikimo laiką. Mat čia atvažiavusi T.Liutajeva sukasi kaip vijurkas: kaip "Kino pavasario" vertinimo komisijos narė žiūri filmus ir dalyvauja įvairiuose festivalio renginiuose, susitinka su artimais žmonėmis, smalsiems žurnalistams dalija interviu. Galiausiai vieno viešbučio bare susėdome, gurkšnojome arbatą su citrina ir lietuviškai šnekėjomės su iš Odesos kilusia, o dabar Rusijos sostinėje gyvenančia garsia aktore.

Lietuvos kino naktis

- Daug metų gyvenote Vilniuje, ramiai vaikščiojote gatvėmis, o dabar atvažiavusi atsidūrėte dėmesio centre. Tikriausiai jums nebeužtenka 24 paros valandų, kad viską suspėtumėte?

- Tikrai taip. Nuovargis didelis - esu "Kino pavasario" žiuri narė, daug dirbu. Aišku, norėtųsi dažniau su draugais pasimatyti, pabendrauti. Tačiau laiko lieka nedaug. Į "Kino pavasarį" mane pakvietė Vida Ramaškienė. Labai malonu. Aš ją gerbiu, kad organizuoja šį kino festivalį. Šiais laikais sunku tokį surengti.

- Ar tiesa, kad pirmą kartą esate kino vertinimo komisijos narė?

- Taip. Dalyvavau daugelyje kino festivalių, o Kaire buvau apdovanota už geriausią vaidmenį režisieriaus Valerijaus Pendrakovskio filme "Polnoje dychanije".

Ar didelė atsakomybė vertinti kitus? Sunku, bet labai įdomu. Žiuri nariai labai šaunūs, atstovaujantys įvairioms kino sritims: operatorių, prodiuserių, scenaristų, žurnalistų... "Kino pavasario" lygis aukštas, labai gera profesionalų komanda.

- Ir dabar, ir kai gyvenote Lietuvoje, dažniausiai vaidinote Rusijoje statomuose filmuose. Jums turbūt liūdna, kad Lietuvoje kuriama nedaug filmų?

- Šiomis dienomis su Agne gavome pasiūlymą vaidinti filme "Tadas Blinda". Dabar apie tai kalbamės su prodiuseriais ir režisieriumi. Gaila, kad pastaraisiais metais Lietuvoje kuriama mažai filmų. Man įdomu, kaip mąsto ir dirba jauni režisieriai. Buvo laikai, kai kinui skirdavo ir pinigų, ir dėmesio. Buvo didelė kino studija, turinti patalpas ir Žvėryne, ir Antakalnyje. O dabar - Lietuvos kino naktis.

"Tusovkėse" nesilanko

- Iš Vilniaus į Maskvą išvažiavote 2004 metais. Iki tol čia 13 metų dirbote sostinės Rusų dramos teatre, surengėte 6 Rusų kino festivalius. Vis dėlto Lietuvoje jums buvo per mažai kūrybinės erdvės, kad nusprendėte keltis gyventi į Rusiją?

- Galbūt baigėsi tam tikras gyvenimo etapas. Esu toks žmogus: jei intuicija sako, kad dabar reikia atsistoti ir eiti, taip ir darau. Negaliu sėdėti duobėje. Tuo metu teatre buvo nebe taip įdomu kaip anksčiau. Pajutau, kad kažkas baigėsi. Galvojau ir apie vaikus. Dukrai padėjau apsispręsti, ką ji nori veikti gyvenime. Kodėl Agnė norėjo tapti aktore? Turbūt lėmė aplinka, genai. Ji yra labai talentinga, darbšti, siekianti tikslo. Nėra paviršutiniška, daug mąsto. Dabar padedu 10 metų sūnui Domui, jam labai patinka dailė. Vienoje parodoje jis buvo įvertintas diplomu "Auksinis teptukas". Berniukas lanko vidurinę mokyklą, kurioje sustiprintas vokiečių kalbos mokymas, labai mėgsta matematiką. Dar eina į meno ir jaunųjų krepšininkų mokyklą, dukart per savaitę plaukioja baseine, mano buvęs dėstytojas iš VGIK'o (Sąjunginio valstybinio kinematografijos instituto - red.) jį moko istorijos, geografijos, literatūros, filosofijos, mitologijos...

- Kai persikėlėte į Maskvą, aplinka labai pasikeitė. Ar vaikams buvo sunku apsiprasti?

- Man nebuvo taip sudėtinga, nes iškart pradėjau dirbti - vaidinti. O Agnei iš pradžių buvo sunku. Turėjo eiti į rusų mokyklą. Ji net ašarodavo. Tuo metu ketverių metų Domui viskas buvo paprasčiau. Maždaug pusmetį pagyvenusi Maskvoje, pavargusi nuo darbų ir milijoninio miesto šurmulio, ir aš išsiverkiau. Man palengvėjo. Nuo tada ten pradėjau jaustis kaip namie.

- Žiūrėdama Rusijos televiziją ar skaitydama spaudą susidariau įspūdį, kad Maskvoje labai intensyvus šou gyvenimas: renginiai, vakarėliai, susitikimai, istorijos, intrigos. Kiek žinau, ten tai vadinama "tusovkėmis". Ar jūs kiek nors būnate tame pramogų pasaulyje?

- Mes su Agne einame į draugų premjeras arba ten, kur labai reikia dalyvauti, bet ne todėl, kad norėtume. Mums labiau patinka būti namie, pavyzdžiui, pagaminti kokių nors valgių ir pasikviesti bičiulių. Pažįstamų žmonių yra daug, bet mūsų draugų būrys nedidelis. Dar mėgstame nueiti į kiną ar namie pažiūrėti kokį filmą - turime videoteką. Patinka skaityti knygas. Neseniai buvome čiuožykloje.

Maskvoje yra žmonių, kurie kasdien kur nors eina, fotografuojasi, filmuojasi. Nuo tokio gyvenimo galima būtų išprotėti. Turėtum pamiršti darbą, kiekvieną rytą lankytis grožio salonuose, mąstyti, ką apsirengti... Aš tokių dalykų nemėgstu. Agnei tai irgi nepatinka.

Dukra vengia interviu

- Tačiau gandų, apkalbų ir jums nepavyksta išvengti. Pamenu, Rusijoje buvo paskleistas gandas, esą Agnė šoko striptizo bare. Kaip tokiais atvejais elgiatės: aiškinate, kas yra tiesa, o kas - melas, ar atsitveriate tylos siena?

- Tai yra smulkmenos. Kai man kas nors skambina ir klausia, sakau: "Ne, tokių dalykų nebuvo. Net juokinga girdėti šias fantazijas." Tačiau pati nepuolu aiškintis. O į geltonąją spaudą dažniausiai nekreipiame dėmesio.

Tiesa, mudvi su Agne labai supykome ant vieno lietuviško panelėms skirto žurnalo. Ji taip verkė, kad net širdies priepuolis buvo. Todėl dukra, būdama čia, nelabai nori dalyti interviu. Baisu, kaip tas žurnalas ją su purvais sumaišė, toks šlykštus tekstas. Norėjome paduoti į teismą, bet paskui pagalvojome, kad nesinori liestis prie to mėšlo.

- Rusijos spauda daug rašė apie Agnę ir aktorių Aleksejų Čadovą: tai kad jiedu - pora, tai kad išsiskyrė, tai kad vėl kartu... Kaip yra iš tikrųjų?

- Mudvi labai nemėgstame šios temos. Su Lioša iki šiol visi esame geri draugai. Tačiau jie - nebe pora.

- Esate žinomas žmogus. Kaip reaguosite, jei kada nors apie jus sakys ne "aktorė T.Liutajeva", o tiesiog vadins aktorės A.Ditkovskytės mama.

- Ramiai. Didžiuosiuosi. Net labai to noriu. Jeigu dukrai pasiseks labiau negu man, aš, mama, būsiu laiminga.

Siekia harmonijos

- Kaip sekasi jūsų asmeninis gyvenimas? Ar esate ne viena?

- Viena. Ir nenoriu apie tai šnekėti. Tiksliau - ne viena, o su vaikais.

- Esate graži moteris, jus pastebi. Tai padeda ar trukdo? Ar būna įkyraus vyrų dėmesio?

- Gal dabar pasidariau kitokia. Aplink save sukūriau vakuumą ir nieko neprileidžiu artyn. Tikriausiai pavargstu nuo darbo. Nenorėčiau kankintis dėl jausmų. Noriu ramios aplinkos, kad būtų harmonija. Manau, man pavyksta gyventi harmoningai.

- Būna, kad siekiančios jaunystę išsaugoti moterys persistengia. Kaip jūs rūpinatės savo išvaizda?

- Mano nuomone, grožis sklinda iš sielos... Aišku, savimi rūpinuosi, plaukioju baseine, užsiiminėju joga. Manau, jei nori geriau atrodyti, turi išsimiegoti, mažiau vartoti alkoholio, laikytis švaros. Tarkime, būdama namie aš visai nesidažau. Svarbiausia - būti harmonijoje su savimi.

Iš stoties - pas buvusią anytą

- Ar siekiate harmoningų santykių su kitais žmonėmis? Jūsų abiejų vaikų tėvai gyvena Lietuvoje. Ar jums rūpi, kad jie bendrautų, matytųsi?

- Susiskambiname, bendraujame, vaikai atvažiuoja į Lietuvą. Domas kiekvieną vasarą pas tėvą (Roką Ramanauską - red.) praleidžia mažiausiai pusantro mėnesio. Mūsų visada laukia E.Gabrėnaitė. Mudvi labai draugaujame. Bendrauju ir su Agnės močiute.

Kai atvykstu į Vilnių, iš geležinkelio stoties tradiciškai važiuoju pas E.Gabrėnaitę. Tada susėdame ir šnekamės porą valandų.

Ar siekiu harmonijos su aplinkiniais? Esu nekonfliktiška. Manau, kad jei buvo gerai, o pasidarė blogai, dėl to būna kalti abu žmonės. Gerbiu buvusius vyrus Olegą ir Roką. Na, išsiskyrėme. Taip būna - ne tik su manimi, žmonės susitinka, skiriasi...

- Kaip jums Vilnius, kai atvažiuojate retokai?

- Labai jauku, gera. Čia būdamos kasdien valgome taip: Agnė - "cepelinus", aš - vėdarus. Aš jų labai pasiilgstu. Maskvoje kartais gaminame šaltibarščius.

- Ar Rusijoje su vaikais pasišnekate lietuviškai?

- Taip. Ypač kai norime, kad niekas mūsų nesuprastų. Tačiau nėra taip paprasta, nes Maskvoje yra daug lietuvių.

- Ką veiksite, kai grįšite į Maskvą?

- Kartu su Agne repetuosime spektaklį Jurijaus Vasiljevo teatre. Tai naujas teatras, gegužės mėnesį bus premjera. Agnei tai bus pirmas vaidmuo scenoje.

Trumpai

Tatjana Liutajeva gimė 1956 metų kovo 12 dieną Odesoje - ukrainiečių, rusų aktorė. 1986 metais baigė Kinematografijos institutą Maskvoje (VGIK'ą) Aleksejaus Batalovo kursą. Pirmas vaidmuo kine - Anastasija Jagužinskaja 1987 metų kostiuminiame-istoriniame filme "Pirmyn, gardemarinai". Ryškus debiutas pastebėtas, aktorė pradėta kviesti filmuotis. Tačiau greit po šio filmo aktorė kartu su vyru Olegu Ditkovskiu atvažiavo į Lietuvą. Čia T.Liutajeva 13 metų dirbo Vilniaus rusų dramos teatre, organizavo rusų kino festivalį, vaidino filmuose. Antrasis T.Liutajevos vyras - režisierius Rokas Ramanauskas. 2004 metais aktorė su dukra Agne ir sūnumi Dominyku persikėlė gyventi į Maskvą. T.Liutajeva sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"