Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Aistra ant lėkštelės neatnešama

 
2010 08 07 0:00
Sekso eksperte vadinama M.Bartašiūnaitė nebijo šokiruoti aplinkinių.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Sekso eksperte vadinama M.Bartašiūnaitė nebijo šokiruoti aplinkinių.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Būna žmonių, nedrįstančių net su mylimaisiais nuoširdžiai pakalbėti intymiomis temomis. O su aplinkiniais aptarinėti seksą vis dar nelabai įprasta. Apskritai lovos paslaptys dažniausiai lieka už durų su keliais užraktais ir langų su storiausiomis užuolaidomis. Ar taip ir turėtų būti? Nagi imkime ir pakalbėkime apie kūniškus malonumus ta proga, kad rytoj - Tarptautinė orgazmo diena.

Sekso eksperte laikomą Mildą Bartašiūnaitę galima pavadinti ekscentriška - toks įspūdis kyla matant ją renginiuose. Tačiau ši moteris yra ne tik "vakarėlių liūtė", bet ir šeima besirūpinanti žmona bei mama. Vis dėlto ne kiekviena "namų šeimininkė" išdrįstų viešai kalbėti pačiomis intymiausiomis temomis. O Milda į visus klausimus atsako be jokių užuolankų.

Neatitinka standarto.

- Viešumoje atrodai drąsi, temperamentinga, spinduliuojanti energiją. Kokia esi šeimos aplinkoje, su vyru Sauliumi, už kurio ištekėjai prieš 7 metus, ir trejų metukų sūneliu Vėju - gal rami, santūri mama?

- Jau ne kartą teko įsitikinti, kad pagal temperamentą ir būdą neatitinku lietuviško standarto. Esu iš tų žmonių, kuriuos arba myli, arba nekenčia. Ačiū Dievui, vyras nepriklauso pastarajai kategorijai. Pagal charakterį jis labai "kietas", tad kai reikia, gali mane ir sutramdyti.

- Kodėl pasirinkai tokią sritį - patarinėti intymiais klausimais, o ne, tarkime, verslo reikalais, bent jau mados ar grožio temomis?

- Ne aš šią sritį pasirinkau, o ji mane. Vieno žurnalo redaktorius pakvietė mane išbandyti jėgas kuruojant sekso rubriką. Visos kitos jau buvo užimtos. Iš pradžių tai priėmiau kaip linksmą žaidimą, bet po šešerių metų praktikos žurnale teko pripažinti, kad "sekspertės" etiketė prilipo ilgam.

- Jei turi tokią galimybę, žmogus imasi veiklos, kuri jam įdomiausia. Ar galima sakyti, kad intymūs dalykai pačiai labai rūpi?

- Na kam nepatinka seksas? Juk tai - vienas didžiausių žmonijos malonumų. Bėda ta, kad apie jį dar kalbama ne tik santūriai, bet ir pagiežingai. Man tai skamba tarsi nenoras pripažinti, kad esame gimę ne iš Šventosios Dvasios. Seksualinis nesuderinamumas - viena dažniausių šeimos irimo priežasčių. Juk nėra blogai būti suinteresuotai, kad kuo mažiau porų išsiskirtų dėl problemos, kurią galima bandyti spręsti iš esmės.

- Esi vadinama sekso eksperte ir apie tai žarstai patarimus. Iš kur žinios - teorijos ar praktikos?

- Natūralu, kad kai pradedi nuoširdžiai domėtis kuria nors sritimi, atsiranda panašių interesų žmonių būrys, kompiuteryje išsaugomos bylos su aktualiais straipsniais ir komentarais. Išradinėti dviračio neteko. Tiesiog sėdau ir numyniau, nors ir duobėtu, bet įdomiu keliu.

- Ar yra intymių temų, į kurias net sekso ekspertė Milda neturėtų atsakymo arba apskritai nenorėtų kalbėti?

- Jeigu yra klausimas, į jį anksčiau ar vėliau atsiranda atsakymas. Žurnalo formatas man leido "išsidirbinėti" iš tų, kurių klausimai išties skambėdavo idiotiškai, pavyzdžiui: "Turiu varpą, ką daryti?" Vienintelis kontingentas, kuriam vengiau atsakinėti, - laisvės ribojimo įstaigose kalintys vyriškiai. Ne dėl to, kad nesistengčiau padėti, tiesiog kompetencija neleido.

Baimė būti savimi

- Kaip manai, šiais laikais kuklumas ir santūrumas - yda ar dorybė?

- Mūsų "kuklumas" yra ne kas kita, kaip sovietmečiu įskiepyta baimė būti kitokiems nei visi. Tai yra būti savimi. Ką kaimynai pasakys svarbiau nei laisva siela ir asmenybė. Kai pamatau, kaip tie kukliais ir santūriais prisistatantys asmenys elgiasi paveikti alkoholio, darosi graudu.

- Ar įmanoma lietuvius "išgydyti" nuo drovumo, kai kalbama apie seksą?

- Lietuviai sekse nėra drovūs, jie tokie apsimeta, jeigu reikia apie jį prabilti viešai.

- Paslaptis labiau keri negu atvirumas. Kaip geriau: kad mylimieji sekso metu atrastų, kas kurį labiausiai jaudina, užsuka, pakelia iki ekstazės, ar reikėtų tiesiog susėsti ir pasipasakoti, kas kam labiausiai patinka, tada neteks klaidžioti, siekiant patenkinti savo mieląją ar brangųjį?

- Mano galva, paslapčių miegamajame iš viso negali egzistuoti. Jos varžo ir neleidžia atsipalaiduoti. O kai esi susikaustęs, apie pilnavertį orgazmą negali būti nė kalbos. Jeigu nedrąsu, nebūtina kalbėti, užtenka partnerio ranką perkelti ten, kur trokšti, kad ji būtų. Be to, mūsų akys ne ką mažiau iškalbingos. Vien žvilgsniu galima sužaisti žaidimą "šilta-šalta".

"Amerikietiški kalneliai"

- Ką manai apie žmones, kurie juokiasi iš senų daug kartų girdėtų anekdotų arba dejuoja apsimesdami, kad patiria orgazmą?

- Tai labai natūralus siekis įsiteikti savo partneriui. Tačiau penkis kartus iš to paties anekdoto juoktis sunku, kaip ir nuolatos vaidinti orgazmą. Tada gal vertėtų "pakeisti plokštelę".

- Kaip manai, ar galima gyventi visai be sekso? O gal vadinamieji aseksualai tik mano, kad intymus gyvenimas jiems nereikalingas, gal jie klysta?

- Be abejo, galima. Savo kūną ir sąmonę sugebantys pažaboti žmonės vadinami jogais. Vienas indas išgarsėjo tuo, kad be maisto išgyveno net 17 metų. Jei yra svari motyvacija, manau, sekso taip pat galima atsisakyti.

- Dviejų žmonių dvasiniai ryšiai kartais supriešinami su kūniškais malonumais. Ar tai neteisinga?

- Visuomenėje gajus mitas, kad tarp vyro ir moters tiesiog broliška draugystė negali egzistuoti. Kategoriškai nesutinku. Tiek aš, tiek mano vyras, tiek milijonai žmonių turi priešingos lyties draugų, su kuriais vienoje lovoje nakvojant net minties pasiglamonėti nešautų. Kur kas blogiau, kai susituokusi pora susvetimėja iki "kambariokų" stadijos. Atgaivinti lytinį potraukį kur kas sunkiau, nei jį sutramdyti.

- Aptarkime seksą per pirmąjį pasimatymą. Numanau, kad daugelis moterų purtytų galvą ir sakytų "ne, ne, ne", net jei yra dariusios tokią "nuodėmę". Taigi kokia tavo nuomonė apie tai, kai porelė dar dorai nesusipažinusi tą patį vakarą puola į meilės patalus? Kas smagu, o kas negerai?

- Apskritai kažkodėl žmonės yra linkę priklausyti kokiai nors ideologinei sistemai, įsisprausti į antikvarinius šablonus. Vienas jų - intymūs santykiai tik po trijų pasimatymų. Kodėl tada ne po keturių? Į seksą žiūrime per daug rimtai, jį sureikšminame. Be abejo, jeigu kalbame apie naujos gyvybės pradėjimą - jis įgauna sakralinę reikšmę, tačiau visais kitais atvejais šis kūniškas malonumas turėtų būti traktuojamas kaip bet kuris kitas kūniškas malonumas: pasivažinėjimas "amerikietiškais kalneliais", ledų laižymas karštą dieną ar lėtas šokis mėnulio šviesoje.

- Ar įmanoma meilės žaidimuose išvengti monotonijos, kai pora kartu jau ilgai - ne vieną dešimtmetį?

- Juk dažniausiai įsimylime ne savo valia, tad nieko nuostabaus, kad ir prieš mūsų valią ta meilė išgaruoja. Tada turi prasidėti rimtas darbas, vadinamas poros santykių išlaikymu (žinoma, jei toks poreikis apskritai yra). Niekas aistros ant lėkštutės nebeatneš, reikia mokytis, o svarbiausia, norėti ją inspiruoti pačiam.

- Kokius žmones pavadintum sekso gurmanais?

- Visus tuos, kurie tai daro iš malonumo, o ne iš pareigos, prievartos ar profesinių paskatų.

- Kažkur skaičiau, kad patirti orgazmą neprisilietus prie partnerio - didžiausias meistriškumas. Ką apie tai žinai ir manai?

- Žinau, kad vaikinukai miegodami ir sapnuodami erotinius sapnus gali patirti savotišką orgazmą su visomis šlapiomis pasekmėmis. Žinau ir apie tantrinį seksą, kai svarbiau ne kūniškas, o dvasinis pasitenkinimas. Tačiau kalbėti apie čakras ir jomis laisvai tekančią bei akumuliuojančią seksualinę energiją nepakaktų šio interviu formato.

- Kadangi kalbame artėjančios Tarptautinės orgazmo dienos proga, kaip manai, ar tokią dieną reikia minėti, kaip ją švęsti?

- Kol prekybininkai neatkreips tinkamo dėmesio į tokią minėtiną dieną, tol vartotojiškose mūsų galvelėse ji ir liks tik eilinis kalendoriaus lapelis. Aišku, smagu, kad jūsų dienraštis pastebėjo tokį faktą. Kaip į tai reaguoti, kiekvieno mūsų fantazijos reikalas.


Įdomios žinios

* Tarptautinė orgazmo diena kasmet rugpjūčio 8-ąją švenčiama nuo 1998 metų. Šventės šūkis - "Vientisas pasaulio orgazmas". Tai energijos, ekstazės, malonumo diena. Šventę raginama švęsti visame pasaulyje - nuo Aliaskos iki Zimbabvės (nuo šalčiausios vietos iki karščiausios ir nuo A iki Z).

* Terminas "orgazmas" (aukščiausias lytinio pasitenkinimo laipsnis) kilo iš graikiško žodžio "orgao" - degti aistra. Orgija kažkada buvo vadinamos romėnų ir graikų apeigos, skirtos dievams, dažniausiai vyno ir pramogų dievui Bakchui arba Dionisui garbinti. Tų puotų metu buvo mėgaujamasi visais malonumais, nieko nesivaržoma, todėl galiausiai žodis "orgija" pradėtas vartoti ištvirkavimo prasme.

* Praėjusiame amžiuje vienas seksologas Theodoras Van De Velde'as tvirtino, kad maždaug valandą po lytinio akto moters burnos kvapas atsiduoda sperma. Mokslininkas save vadino spermos ekspertu, tvirtino, kad jis vien uosle gali atskirti jauno vyro sėklą nuo vyresnio. Anot jo, pagyvenusio vyro sperma kvepia "panašiai kaip ispaniškojo kaštono žiedai".

* Štai kas nutinka kai kuriems vyrams patyrus orgazmą: net 3 proc. vyrų visiškai netenka jėgų, išblykšta, gali pradėti alpti. Pavieniais atvejais pasitaiko ir galvos skausmų ar net vėmimo.

* Olandijos mokslininkų teigimu, šiltos pėdos moterims 30 proc. padidina tikimybę pasiekti orgazmą. Išvada - mylėtis su kojinėmis.

* Kuo vyras turtingesnis, tuo dažnesnis moters orgazmas - tokią išvadą pateikė Australijos mokslininkai.

* Seksu patariama užsiimti ant smaragdo spalvos patalų - ši spalva skatina vaizduotę ir drąsą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"