Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Adelė: "Meilės žolelėmis neišgelbėsi"

 
2009 07 18 0:00
A.Karaliūnaitė gamina ne tik gydomuosius žolelių mišinius, bet ir jaunystę grąžinančius kremus.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
A.Karaliūnaitė gamina ne tik gydomuosius žolelių mišinius, bet ir jaunystę grąžinančius kremus.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

'Savo nuotykių laikotarpį jau išgyvenau', - patikina žolininkė Adelė Karaliūnaitė. Aštrialiežuvė šypteli, jog jai šiuo metu nereikia jokio vyro, nors niekada negali žinoti, kas nutiks ateityje. Gal pasirodys koks princas su baltu mersedesu ir susuks galvą. O gal pati galėtų kam nors susukti, į pagalbą pasitelkusi žoleles? Ar populiari dainininkė Gintarė kada nors kreipėsi į mamą su panašiu prašymu?

Ragana aplinkinių vadinama Adelė pabrėžia šiam tikslui augalų mišinių nemaišanti. Paaiškina, kodėl. Anot žolininkės, mylimas ar mylėdamas per prievartą laimingas nebūsi. Šeiminė laimė nusigręš ir tuomet, jei su pora neturėsi dvasinės laisvės, su žmogumi būsi iš gailesčio ar baimės likti vienas ar viena. Anot moters, dukra Gintarė - tos pačios nuomonės.

Negali priversti mylėti.

- Vasara - naujų pažinčių, romantiškų draugysčių, meilės metas. Ar žolelės gali pagelbėti, jei šioje srityje nesiseka?

- Gundymas - viena didžiausių nuodėmių. Į mane kreipiasi nemažai žmonių, prašydami ko nors, ką sugirdžius ar sutrynus į maistą kitam, tas ar ta, liaudiškai tariant, iš meilės visiškai pamestų galvą ir, kaip pasakoje, amžinai būtų šalia. Ateina tiek jaunų, tiek senų žmonių. Pastaruoju metu labai padaugėjo vyrų. Visiems, prašantiesiems padėti prisivilioti mylimą žmogų, pasiūlau nusipirkti lėlę ir su ja mylėtis. Kodėl? O gi todėl, jog negali priversti kitą mylėti tave. Taip negerai. Ko verti bus tokie santykiai? Jie ilgai netruks.

Sutinku pagelbėti tik tiems, kurie intymiuose reikaluose turi kokių nors problemų: nebepajėgia taip, kaip anksčiau. Tačiau prieš ką nors siūlydama, iš pradžių visada išsiaiškinu visa tai išprovokavusias priežastis: galbūt kalta psichologija, o gal kokie vidiniai sutrikimai. Tik sveikas kūnas gali patirti stiprų orgazmą.

Pasakyti, kurios žolelės veiksmingiausios "gelbstint" meilės malonumus, be galo sunku. Žmonės labai skirtingi: ploni, stori, jauni, seni, sveiki kaip ridikai ir sergantys. Kas padės vienam, nebūtinai tiks kitam. Apskritai, norint kuo ilgiau būti sveikam, mėgautis meile ir seksu, pirmiausia reikia labai mylėti save ir prisižiūrėti.

- Ar pačiai kada nors teko meilę gelbėti žolelėmis?

- Dievulis mane apdovanojo stipria sveikata. Jaunystėje buvau aktyvi, energinga, tad nereikėjo jokių žolių.

Šiuo metu, kai esu visiškai pasinėrusi į žolelių pasaulį, gyvenu tarsi vienuolė. Tik gal nelabai į ją panaši (šypteli). Visą savo laiką ir dėmesį atiduodu augalams. Tai būtina, jei nori pagaminti gerą mišinį, antpilą, nuovirą ar tepalą. Jaučiuosi viskuo patenkinta, ir man nereikia jokio vyro. Savo nuotykių laikotarpį jau išgyvenau. Kita vertus, niekada negalima sakyti niekada. Juk nė vienas nežinome, kas mūsų laukia ateityje. Yra posakis: "Žilė galvon, velnias uodegon." Gal ir man taip bus. Gal dar pasirodys koks princas su baltu mersedesu, ir jį pamačiusi visa ištirpsiu (nusikvatoja).

- O dukra kada nors kreipėsi į jus su tokiu prašymu?

- Gintarė gyvena atskirą gyvenimą. Dukra dar labai jauna, tad jai pagelbėti kol kas nieko nereikia (šypsosi).

Dvi žiežirbos

- Ar judvi su dukra artimos? Išsipasakojate viena kitai visus džiaugsmus ir vargus?

- O kaipgi? Žinoma, kad pasišnekame: ir paverkiame, ir pasijuokiame, ir patylime kartu, jei to reikia. Mudvi - dvi žiežirbos. Galime draugiškai šnekučiuotis, o po minutės jau svaidytis žaibais. Kai taip nutinka, kelias dienas nebendraujame, ir vėl viskas gerai.

- Gintarė du kartus bandė šeiminę laimę ir jai nepavyko, nesusiklostė gyvenimas. Nebandėte jos apsaugoti nuo skubotų žingsnių, juk mamai iš šono kartais geriau matyti?

- Ką reiškia pasakymas "nepavyko, nesusiklostė gyvenimas"? Gal kaip tik viskas labai gerai susiklostė? Jei būtų likusi gyventi kartu, gal dabar rietųsi, pyktųsi, ramybės neturėtų. O jos sūnus matytų visus tuos barnius. Argi tai normalu? Vaikui geriau matyti laimingus tėvus, nors jie ir išsiskyrę, negu gyvenančius po vienu stogu, bet amžinai surūgusius, piktus, viskuo nepatenkintus.

Kiekvienam žmogui pats svarbiausias dalykas - dvasinė laisvė. Kai jos netenki, draugystė ar santuoka netenka jokios prasmės. Jei būnant dviese reikia kankintis, kam tada apskritai būti kartu?

- Ką galėtumėte pasakyti apie abu savo žentus, taip pat apie naująjį dukters draugą Vytautą?

- Nenorėčiau labai daug kalbėti apie dukters asmeninį gyvenimą. Nepridera... Pirmasis Gintarės vyras ir jos sūnaus Naglio tėvas Darius - geras žmogus. Jiedu buvo labai graži pora. Matyt, taip turėjo būti, kad išsiskyrė jų keliai. Abu rūpinasi sūnumi. Naglis myli tėtį, dažnai su juo bendrauja.

Deividas? Jis - paprasčiausia gyvenimo klaida. Spėju, jog Gintarė ją padarė iš baimės būti viena. Jei su žmogumi gyveni iš baimės ar gailesčio, nebūsi laimingas. Tai blogiausi pasirinkimo aspektai. Dabartinis dukters draugas Vytautas nepaprastai puikus žmogus. Energingas, veiklus, kupinas idėjų, per gyvenimą žingsniuojantis dideliais žingsniais. Šaunuolis. Kai vyras toks, moteriai nebereikia niekur skubėti, ji gali sau ramiai tipenti greta. Apskritai Vytautą dar menkai pažįstu, bet kiek spėjau, jis man patinka.

Šeima - tarsi katilas. Darius jame taip ir nepradėjo virti, Deividas iš viso nevirė, o Vytautas kunkuliuoja su mumis nuo pat pirmų minučių.

- Galbūt Gintarei koją kiša tai, kad ji žinoma?

- Sunku pasakyti. Manau, jei vyras nesugeba su tuo susitaikyti, tai jo, niekieno kito problema.

Įskaudino internetiniai komentarai

- Gintarė su žiniasklaida bendrauja atvirai. Kartais dėl to net nukenčia: ją persekioja paparacai, prirašo būtų nebūtų istorijų. Gal tai jos klaida? Jei visko apie save neišsipasakotų, nebūtų prie ko kabintis.

- O ko bijoti? Žmonės paprastai apie save galvoja truputėlį kitaip, nei yra iš tikrųjų. Šiais informacijos laikais nuo to, kad apie jį parašys, niekas nėra apsaugotas: nei pasaulinio garso žvaigždė, nei paprasčiausia Marytė iš kaimo. Pavyzdžiui, ši įžymi gali tapti vien dėl to, kad šalia jos karvės nukris meteoritas.

Nei viename interviu su Gintare neperskaičiau nieko tokio, kas būtų netiesa. Juk spauda yra atsakinga už tai, kas parašyta. Nors kai kas mane labai įskaudino. Turiu omenyje internetinius komentarus, kurie pasipylė iškart po to, kai dukra pateko į avariją. Kaip ją vadino: durne, arkliadante, kvaiša. O ko jai linkėjo!? Tokiems "rašytojams" siūlau pirmiausia pasižiūrėti į save, gal jų pačių didelės atlėpusios ausys, ilga kumpa nosis, kupra ant pečių. Kritikuoti žmogaus išvaizdą - žema.

- Prieš kelis mėnesius viename žurnale buvo išspausdintas straipsnis, kuriame antrasis Gintarės vyras Deividas iš jos reikalauja nemažos pinigų sumos. Neva buvusi žmona jam skolinga.

- Gintarė niekam nieko neskolinga. Nė vieno cento. Ypač Deividui. Kai kurie žmonės gyvena tikrąja ta žodžio prasme naudodamiesi kitais. Nežinau, ką šis vyras galvojo tvirtindamas tokius dalykus, ko tikėjosi. Apskritai, ką mąstė ateidamas į mūsų šeimą. To reikėtų paklausti jo paties.

Dukra - emocijų žmogus

- Pamenu, kaip Gintarė ne kartą viešai sakė, jog žolelės - ne jai. Tačiau prieš pusmetį netikėtai įsitraukė į tą pačią veiklą, kaip ir jūs. Dabar abi turite bendrą verslą - gaminate ekologiškus kremus.

- Gintarė pagal zodiako ženklą - Vėžys. Ji - jausmų, emocijų žmogus, daug ką padaro pagauta impulso. Dažnai keičia tikslus, bet tai nereiškia, jog numeta juos į šoną neįgyvendintus. Ką užsibrėžia, tą ir pasiekia.

Manau, jog Gintarę link žolelių tam tikra prasme pastūmėjo žurnalistai. Jiems nuo pat pradžių buvo labai įdomu, kodėl mes - motina ir dukra - tokios skirtingos. Klausinėjo klausinėjo abiejų, ar domimės viena kitos užsiėmimais, darbais, pomėgiais ir priklausinėjo (nusijuokia).

Dukra nuo mažens pažįsta nemažai žolių, bet niekada anksčiau nerodė ypatingo susidomėjimo augalais. Kol kas gaminame labai nedidelius kremų kiekius, nes neturime tam sąlygų - viską darome rankomis. Viskas priešaky.

- Teko girdėti, jog žolelėmis nuo mažens domisi ir jūsų šeimos vyrai: sūnus Justinas bei anūkas Naglis.

- Tiesa. Justinas - labai didelis mano pagalbininkas. Su mumis šiuo metu gyvena mano tėtis. Jau senučiukas, po dviejų insultų. Jei ne sūnus, sunku būtų vienai viskuo pasirūpinti. Šiemet Justinas baigė 12 klasių. Kur stos mokytis? Galvoja apie mediciną.

Anūkas visas vasaras daugiausia laiko praleidžia pas mane. Jam 10 metų. Naglis nuo mažens mėgsta žoliauti. Jis - tikras mano užvadėlis, kai reikia rinkti smulkias žoles. Juk aš kartais ir susilenkti pritingiu, ir pirštai mano didesni nei jo. Naglis su šia užduotimi susitvarko kuo puikiausiai, jei dėl kokios nors žolelės abejoja, atneša, parodo, pasitikslina.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"