Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

A.Vėberį įsuko muzikos verpetas

 
A.Vėberis atokvėpio turi nedaug - rengiasi "Naktinių personų" koncertiniam turui "Po 20 metų".
A.Vėberis atokvėpio turi nedaug - rengiasi "Naktinių personų" koncertiniam turui "Po 20 metų". Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Kai pasklido žinia, kad vėl bus galima pamatyti koncertuojančias 'Naktines personas', per socialinius tinklus ir žinių portalų komentarus nuvilnijo džiugesio bangos. Kodėl grįžta į sceną, apie gyvenimo pokyčius ir būsimą turą LŽ pasakojo vienas grupės įkūrėjų Aras Vėberis.

Kaip šiais laikais vadinti A.Vėberį - IT verslo atstovu, muzikantu, dainų autoriumi? Grupės "Naktinės personos" įkūrėjas sakė: "Jeigu tiksliai, esu atlikėjas ir dainų autorius - turint galvoje, į ką dabar pasinėriau, kai darbas ir verslas pasitraukė į antrą planą, o visas laikas skiriamas muzikai, įrašų studijai, repeticijoms, pasirengti koncertams."

Seniau vienas dažniausių klausimų būdavo: "Ar kada nors bus galima vėl scenoje pamatyti "Naktines personas"?" Atsakymas skambėdavo trumpai: "Ne." Dabar jis kitoks - džiuginantis daugelį žmonių, kuriems patiko šios grupės muzika. Žiemą "Naktinės personos" rengia koncertų turą "Po 20 metų".

Vietoj neįvykusio atsisveikinimo

Kai prieš porą metų A.Vėberis ir Alanas Chošnau susitikdavo išgerti arbatos, jiedu padiskutuodavo, pamąstydavo, kad gal būtų ne pro šalį paminėti grupės 20-metį, mat "Naktinių personų" susikūrimo data - 1992-ieji. Be to, pradėjo plūsti koncertinių agentūrų siūlymai ta proga surengti jubiliejinį turą. "Tai mus ir privertė šito imtis", - sakė Aras. Pastaraisiais metais buvusios "Naktinės personos" apskritai dažnai bendravo. Kai A.Vėberį ir A.Chošnau mieste kartu išvysdavo žmonės, jie neslėpdavo nuostabos. O pažįstami ir bičiuliai prišokdavo vis su tuo pačiu klausimu: "Tai jau atsikuriate?"

A.Vėberis paneigė, kad jiedu su Alanu, nutraukdami "Naktinių personų" muzikinę veiklą, baisiai pykosi, kaip tai buvo nušvietusi žiniasklaida. Tiesiog tai buvo vieno etapo pabaiga. Jis pasakojo, kad kai 2002-aisiais grupė paskelbė apie išsiskyrimą, nesurengė ne tik turo - net vieno atsisveikinimo koncerto. Ištikimiausi gerbėjai neturėjo progos paskutinį kartą pasidžiaugti mėgstama muzika. "Naktinės personos" tiesiog tyliai pasitraukė iš scenos. "Dabar bandome vienu šūviu nušauti du zuikius - ir šią klaidą ištaisyti, ir paminėti grupės dvidešimtmetį, - šypsodamasis sakė A.Vėberis. - Pasisveikinsime, paminėsime gražią datą ir kartu atsisveikinsime."

Grupės "Naktinės personos" tandemas 2001 metais. /Asmeninio albumo nuotrauka nuotrauka
Grupės "Naktinės personos" tandemas 2001 metais. /Asmeninio albumo nuotrauka nuotrauka

Grupės nebebuvo, bet gerbėjai liko

Tiesa, jau numatyta, kad koncertų bus daugiau - ne tik žiemą, ir ne tik Lietuvoje. Tačiau A.Vėberis nenorėjo užbėgti už akių ir kalbėti apie tai, kas nėra visai konkretu. Tik atskleidė, kad turas "Po 20 metų" gali trukti iki vasaros, nes pamatyti bei išgirsti "Naktines personas" nori ir lietuvių emigracija. Taigi muzikinis grupės pasirodymų maratonas pailgės.

Paradoksalu, kad nors "Naktinės personos" išsiskyrė daugiau kaip prieš 10 metų, gerbėjai neišnyko. Jie nepaliovė tikėti, kad kada nors grupę vėl pamatys scenoje. A.Vėberį tai stebina? "Šiek tiek - maloniai, bet nesmarkiai, - teigė jis. - Kodėl per tiek laiko grupės nepamiršo? Vadinasi, tai, ką darėme, darėme teisingai. Pasirodo, palikome šiokį tokį pėdsaką Lietuvos popmuzikos istorijoje. O kiek jis ryškus, bus matyti. Kad ir kaip būtų, gaila, jog "Naktinių personų" muzikinės vėliavos - turiu galvoje romantišką, jausmingą paprastą muziką, - niekas neperėmė ir toliau nenešė. Dabar pabandysime vėl ją išskleisti."

Paskelbus apie "Naktinių personų" koncertų turą "Po 20 metų" pasipylė sveikinimų. A.Vėberis gavo ne vieną laišką nuo gerbėjų, niekada nemačiusių grupės scenoje, bet žinančių apie jos muziką. Tad naujų gerbėjų atsirado net tada, kai "Naktinių personų" nebebuvo. A.Vėberiui tai ypač malonu.

Pasiruošimas muzikiniam maratonui

Klausiamas, ar gali būti tokių staigmenų kaip naujos "Naktinių personų" dainos, A.Vėberis negarantavo, bet vilties suteikė. "Laiko tam labai nedaug. Gal atrodo, kad vasario mėnuo, kai prasidės koncertai, labai toli, bet iš tiesų parengiamųjų darbų nepaprastai daug, - sakė jis. - Šiek tiek atskleisiu paslapties - yra pamąstymų apie vieną naują kūrinį. To labai prašo ir televizijos, ir radijo stotys. Tvirtai prižadėti nenoriu, kad nenuvilčiau, bet visko gali būti. Tai didžiulė atsakomybė - bet kokios dainos neįrašysi, kad ji nesugadintų to, kas yra. Todėl toks žingsnis kaip naujas kūrinys verčia dvejoti ir abejoti."

Muzikiniai reikalai kaip verpetas jau įsuko "Naktines personas". Repeticijos planuojamos nuo kito mėnesio. O šiuo metu A.Vėberis ir A.Chošnau laiką leidžia įrašų studijoje, rengdami muzikinį pagrindą. "Tai tarsi muzikinis padas, ant kurio stovėsime scenoje, - mudu su Alanu ir dar keturi muzikantai", - paaiškino pašnekovas.

Taigi po ilgametės pauzės A.Vėberį vėl galima bus pamatyti koncertuojantį. Tiesa, buvo viena išimtis prieš porą metų. "2011-aisiais, kai mano geri bičiuliai - grupė "Lemon Joy" su Igoriu Kofu - pristatė naują albumą. Atsiliepiau į jų prašymą ir per koncertą kartu pagrojau vieną dainą, - prisiminė A.Vėberis ir prisipažino: - Buvau atpratęs nuo scenos ir jaučiausi neįprastai, bet smagiai."

Rengiantis muzikiniam "Naktinių personų" maratonui bus daug treniruočių scenoje, tad to jausmo nebeliks. Visos mintys sukasi apie tai, kaip geriau pasirodyti, nudžiuginti gerbėjus. Beje, viena didžiausių "Naktinių personų" gerbėjų A.Vėberio sesuo Jurgita Jankauskienė tikėjosi, kad grupę vėl pamatys koncertuojančią. Į tėvą scenoje žiūrės ir abu A.Vėberio vaikai - dukra Marija ir sūnus Pijus. "Jis greičiausiai ir fotografuos, ir filmuos - dėl to jau sutarėme", - atskleidė Aras. A.Vėberio sūnui tai bus nebe pirma tokia užduotis, jis specializuojasi šioje srityje. Šiuo metu Pijus su savo komanda kuria dokumentinį filmą apie Andrių Mamontovą.

Pastarąjį kartą A.Vėberis (kairėje) scenoje buvo 2011 metais su Igorio Kofo grupe "Lemon Joy". /"Lofto" archyvo nuotrauka
Pastarąjį kartą A.Vėberis (kairėje) scenoje buvo 2011 metais su Igorio Kofo grupe "Lemon Joy". /"Lofto" archyvo nuotrauka

Pagal sentencijas

Kai "Naktinės personos" išsiskyrė, A.Vėberis pasitraukė iš pramogų verslo, jis nenorėjo viešumo. Tačiau žiniasklaidos atstovai visą šį dešimtmetį jo nepamiršo - nuolat skambindavo, kviesdavo dalyvauti laidose, prašydavo duoti interviu. Išgirdę atsisakymą, piktindavosi, net kaltindavo A.Vėberį arogancija. O jam tiesiog patiko kitoks gyvenimas - be scenos ir dėmesio prožektorių. "Naktinių personų" įkūrėjas bandydavo retoriškai paklausti: "Gerai, sutiksiu duoti interviu, nusifilmuoti, jei atsakysite: "Kam man to reikia?" Suprantu, kad to reikia jums - toks jūsų darbas, už kurį mokama. O man? Nesu šou versle." Net ir dabar, kai "Naktinės personos" trumpam grįžta į sceną, grupės nariai rimtai svarsto, su kuo iš žiniasklaidos bendrauti. Mat jiems visada svarbiau buvo muzika, o ne kur nors rodytis ir beprasmiškai pilstyti iš tuščio į kiaurą. "Žiniasklaida ir taip pilna smegenų plovimo priemonių", - ironizavo A.Vėberis.

Tačiau iš esmės jis yra lengvai bendraujantis ir nuoširdus žmogus. Štai socialiniame tinkle "Facebook" A.Vėberis dažnai skelbia sentencijas. Prie jų visada atsiranda kitų žmonių smagių komentarų, svarstymų, diskusijų, pajuokavimų... "Nemaniau, kad sentencijos bus taip sekamos, vos ne fanų klubas susibūręs, - stebėjosi Aras. - Jei kelias dienas nebrūkšteliu ko nors šmaikštesnio ar aštresnio, mane pasiekia laiškai su klausimu, kur dingau, ir teigimu, kad esu laukiamas."

LŽ žurnalistė, skaičiusi sentencijas, pagal kai kurias parengė klausimų. A.Vėberis yra rašęs: "Ruošiuosi išpažinčiai. Tiek nuodėmių prisikaupė... Net malonu prisiminti." Paprašytas prisiminti ką nors malonaus iš pastarųjų 20 metų, "Naktinių personų" įkūrėjas nusijuokė: "Apie ką pasakoti - nuodėmes ar malonius dalykus? Apie nuodėmes galima tik kunigui sakyti, tai - labai asmeniška. O vienas nuostabiausių dalykų, nutikusių mano gyvenime, - vaikai. Ir, aišku, muzika muzika muzika... Mudu su Alanu ja ir tegyvenome. Nesivaikėme komercijos."

Prie šių žodžių tiko ir kita socialiniame tinkle skelbta sentencija: "Muzika nuplauna kasdienio gyvenimo dulkes nuo sielos." A.Vėberis buvo pasitraukęs iš pramogų pasaulio, bet ne nuo muzikos. Per laikotarpį, kai išsiskyrė "Naktinės personos", jis kitiems atlikėjams parašė nemažai dainų. A.Vėberis įsitikinęs: "Muzika yra neatsiejama ne tik nuo mano, bet ir nuo visų žmonių gyvenimo. Ji lydi ir skamba visur: automobilyje, prekybos centre, teatre ir kino teatre, namie."

Dar viena sentencija - "Paprastai paskutinis pastangų lašas nusveria sėkmės svarstykles" - A.Vėberiui dabar primena istoriją iš "Naktinių personų" gyvavimo laikotarpio. Jis prisiminė, kad išleidusi du albumus grupė buvo pasiekusi ribą, kai norėjosi išsiskirstyti. Tuo metu Aras studijavo universitete, be to, jautė, kad grupė "plaukia pasroviui". "Tąsyk turbūt Alanas turėjo daugiau kantrybės, jis sugebėjo mane įkalbėti ir įtikinti, kad reikia bandyti išleisti trečią albumą, - pasakojo A.Vėberis. - Taip išėjo, kad trečias albumas sprogo kaip bomba, ir Lietuva uždainavo tas dainas. Tai buvo paskutinis kantrybės lašas, nusvėręs svarstykles, kad grupė neiširo, bet nužygiavo septynmyliais žingsniais pirmyn."

Naujas "Naktinių personų" įvaizdis sukurtas dizainerio Juozo Statkevičiaus. /Eglės Pinkienės nuotrauka
Naujas "Naktinių personų" įvaizdis sukurtas dizainerio Juozo Statkevičiaus. /Eglės Pinkienės nuotrauka

Trumpai

Grupė "Naktinės personos" susikūrė 1992 metais ir gyvavo iki 2002-ųjų. Per tą laikotarpį įrašė 8 studijinius albumus („Muzika ir daugiau“, „Ramiai“, „Tiems, kurie mūsų negirdi“, „Pažvelk kitaip“, „Sexta“, „Atvirai“, „9 dainos“ ir "Diena. Naktis") du singlus ("Kelyje" ir "Šalala") ir du rinkinius ("Tikras garsas" ir "Šilko kelias"). Kiek iš viso buvo koncertų, vargiai įmanoma suskaičiuoti.

Kol kas sunku pasakyti, kiek bus žiemą prasidėsiančio turo "Po 20 metų" koncertų, nes muzika skambės ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio scenose. Tačiau jau galima pranešti, kad "Naktinės personos" koncertuos didžiausiose Lietuvos scenose: vasario 14 dieną - "Siemens" arenoje Vilniuje, vasario 15 dieną - "Žalgirio" arenoje Kaune, vasario 21 dieną - "Cido" arenoje Panevėžyje, vasario 22 dieną - "Švyturio" arenoje Klaipėdoje ir vasario 28 dieną - "Šiaulių" arenoje Šiauliuose.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"