Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

A.Pugačiova atsisveikino lietuviškai

 
2009 03 07 0:00
A.Pugačiova su dabartiniu gyvenimo draugu - humoro artistu M.Galkinu. <br>Užsienio spaudos nuotrauka
A.Pugačiova su dabartiniu gyvenimo draugu - humoro artistu M.Galkinu.
Užsienio spaudos nuotrauka

'Einam, einam prie jūros, mano kapitone', - užvakar per spaudos konferenciją Maskvoje lietuviškai dainavo Rusijos estrados žvaigždė Ala Pugačiova. Naujienų agentūros 'RIA Novosti' salėje, į kurią vos tilpo diktofonais, fotoaparatais ir televizijomis kameromis 'apsiginklavę' žurnalistai, garsiausia rusų dainininkė paskelbė paliekanti sceną ir pasitraukianti iš koncertinio gyvenimo.

Per spaudos konferenciją estradinės scenos garsenybė A.Pugačiova ne kartą susigraudino, bet taip pat laidė ir humoro perliukus. Vienu metu uždainavo - lietuviškai. Atsakė į žurnalistų, užkimšusių "RIA Novosti" konferencijų salę, klausimus. Buvo surengtas televizijos tiltas su Tbilisiu, Kijevu ir Jerevanu, todėl kalbėtis su dainininke ir teirautis įvairiausių dalykų - nuo asmeninio gyvenimo iki politikos - galėjo ir gruzinų, ukrainiečių bei armėnų žurnalistai ir atlikėjai.

Populiarioji A.Pugačiova, kuriai balandžio 15-ąją sukaks 60 metų, tądien koncertu Maskvoje pradės didžiules atsisveikinimo gastroles. Jos truks visus metus. Dainininkė surengs koncertus visose buvusiose Sovietų Sąjungos respublikose, Izraelyje, Vokietijoje ir JAV. Visa tai Rusijos estrados žvaigždė paskelbė per spaudos konferenciją. Šios šalies žiniasklaida neslepia nuostabos: iš pastaruoju metu vengusios duoti interviu A.Pugačiovos galima buvo tikėtis visko, bet ne žinios, kad ji nutraukia koncertinę veiklą.

Lietuvos pajūryje

Per spaudos konferenciją A.Pugačiova uždainavo lietuviškai, kai vienas žurnalistas jos pasiteiravo: "Kokia pati mėgstamiausia jūsų daina? Gal galėtumėte posmelį padainuoti?"

"Kad atsakyčiau, turėčiau atlikti po porą kiekvienos dainos eilučių, nes tokių, kurios nepatiktų, nesu dainavusi. Tačiau pačias mėgstamiausias dainas traukiu ne scenoje. Dainuodavau Lietuvos pajūrio miestelyje Šventojoje, kai ten vaikščiodavome su maža dukrele. Galiu padainuoti, bet jūs nesuprasite", - pasakė A.Pugačiova ir užtraukė lietuviškai: "Einam, einam prie jūros, mano kapitone." Tada išvertė žodžius į rusų kalbą. Paskui estrados žvaigždė prisiminė, kaip dainuodavo mažuose Dubrovnikų restoranėliuose (buvusioje Jugoslavijoje), improvizuodami, čia pat kurdami žodžius ir muziką. "Visa tai labai mėgau", - tikino A.Pugačiova.

Priminsime, kad pirmasis dainininkės vyras buvo lietuvis Mykolas Orbakas. Su juo susilaukė dukters Kristinos, dabar žinomos atlikėjos ir aktorės. Lietuvos pajūryje šeima atostogaudavo.

Klausiama, kokią dovaną močiutės A.Pugačiovos 60 metų jubiliejaus proga ruošia anūkai, dainininkė sakė: "Anūkai man visada rengia staigmenas. Todėl negaliu žinoti, ką jie yra sumanę. Tačiau man malonu, kad vyriausiasis anūkas, o jis mokosi Amerikoje, ketina

pasiprašyti trumpų atostogų ir parvykti švęsti mano jubiliejaus. Gal net ką nors padainuos..."

Maras ir puota

A.Pugačiova teigė, jog artimieji jau prieš metus sužinojo, kad ji nori trauktis iš scenos. Reagavo į tai ramiai. "Todėl, kad nusprendžiau atsisakyti koncertinės veiklos ir gastrolių. O visa kita? Negali žinoti, kur gyvenimas mane nuvairuos. Artimieji visada manimi tikėjo - ir dukra Kristina, ir Maksimas Galkinas. Kai pažiūri į Maksimą, su juo pabendrauji, tada nieko nebebijai. Tiesiog šypsaisi, juokiesi. Nebaisios nei jokios krizės, nei pasitraukimas iš nuo scenos", - tikino estrados garsenybė.

Vienas žurnalistas ironiškai pasiteiravo, ar A.Pugačiovos jubiliejinės gastrolės nebus it puota per marą. "Mano koncertai - puota maro metu? - išpūtė akis dainininkė ir nusijuokė: - Ne, jie yra maras per puotą. Tos gastrolės bus tiesiog maro epidemija. Žinote, krizė pirmiausia palietė tuos žmones, kurie buvo virtualūs milijonieriai. Aš taip pat jaučiu krizės poveikį. Tarkime, negaliu pasiimti pinigų iš banko sąskaitos. Turiu nedaug, bet tikėjausi, kad jie man pravers. Gaila, tačiau klausimas iki šiol neišspręstas. Neturiu pinigų, išskyrus tuos, kurie padėti į banką. Užtat turiu gerų draugų - susimetė, surinko, kiek galėjo, pinigų, už juos ir rengiuosi gastrolėms bei soliniams koncertams."

A.Pugačiova tikino, kad už ekonominę krizę jai labiau rūpi dvasinė. Dainininkei neramu, nes žmonės gali pasidaryti pikti. Ji sakė norinti, kad ciniškumas nebebūtų madingas, kad jį pakeistų kilnumas ir dosnumas. "Jaunosios kartos auklėjimo pagrindas turėtų būti ne cinizmas, o dvasingumas. Kitaip prarasime šią kartą", - įsitikinusi A.Pugačiova.

Politika nerūpi

Iš Gruzijos televizijos studijos atskriejo klausimas, kada A.Pugačiova koncertuos Tbilisyje. "Greitai, - atsakė dainininkė. - Net neabejoju, kad turiu ten būti, ir tam rengiuosi. Neįsivaizduoju savo gastrolių be Gruzijos žiūrovų. Tai mano jaunystė. Mes buvo žavūs ir dainavome. Man be galo malonu matyti Nani (gruzinų atlikėja N.Bregvadzė su A.Pugačiova tądien taip pat bendravo per televizijos tiltą Tbilisis-Maskva - aut.). Jei ten būtų ir Vachtangas Kikabidzė, beprotiškai džiaugčiausi jį matydama. Pirmiausia mus vienija abipusė meilė mūsų kultūroms. Esu įsitikinusi, kad jokia politika, kuri taip pat mokosi, daro klaidų ir jas taiso, negali sugriauti mūsų draugystės. Bičiulystės paprastų žmonių, paprastų artistų, kurie šventai tiki muzika, draugyste, kolegiškumu. O pirmiausia - tautų kultūrų pergale." A.Pugačiova teigė, jog būtų laiminga, jei per jos koncertą Tbilisyje padainuoti į sceną pakiltų V.Kikabidzė ar N.Bregvadzė.

Klausiama, ką mano apie dainą, kurią gruzinų atstovai ketina atlikti per tarptautinį "Eurovizijos" dainų konkursą Maskvoje, A.Pugačiova tikino to kūrinio negirdėjusi. Tik jai kažkas sakęs, kad dainoje kritikuojamas Vladimiras Putinas. "Man regis, Putinai nusišvilpti, kas dainuojama tame kūrinyje, - pareiškė žodžio kišenėje neieškanti garsi atlikėja. - Kitas dalykas, kaip bus atliekama daina, kurioje minimi garsūs vardai. Man apskritai nepatinka, kai per "popsinį" konkursą atliekamos kažkokios politinės dainos. Geriau dainuokime apie meilę." A.Pugačiova sakė mananti, kad "Eurovizijos" konkursas apskritai per daug politizuotas. Ji girdėjusi, jog daugelis tuo skundžiasi.

Rusijos estrados žvaigždė apskritai atsiribojusi nuo politikos. "Na, pažiūrėkite į mane, ar galėčiau būti politikė? - šaipėsi A.Pugačiova. - Mano tribūna - scena."

Tačiau valdžios žmonių garsi dainininkė pažįsta ir su jais bendrauja - tarkime, su Ukrainos premjere Julija Timošenko. Bet moterys kalbasi apie visai kitus dalykus. "Apskritai žaviuosi J.Timošenko. Kaip moterimi. Na, tikriausiai ji yra ir gera politikė. Čia jums spręsti. Esu ne politikė, o dainininkė. Tačiau jaučiu didelį malonumą bendraudama su J.Timošenko - tokia šaunuolė, gražuolė. Aišku, pakviesiu ją į savo koncertus ir Kijeve, ir Maskvoje, taip pat į jubiliejaus proga surengtus banketus. Nes politika yra politika, o žmogiški santykiai - visai kitas dalykas. Pastarąjį kartą, kai matėmės su J.Timošenko, mudvi gėrėme degtinę. Viena kitai pasakojome apie dukras, gyvenimą. Julia yra ne tik politikė, bet ir žmogus - jautrus, pažeidžiamas. Tokia ji būna su manimi."

Rašys memuarus

Rusijos estrados žvaigždė nusprendė, kad atėjo laikas rašyti prisiminimus. "Tikriausiai bus knyga, kurią rašyti visada bijojau, - kalbėjo A.Pugačiova. - Kodėl nusprendžiau imtis prisiminimų? Tikriausiai todėl, kad visi mano buvę vyrai staiga pradėjo rašyti apie mane memuarus. Turiu prisipažinti: viena vertus, tai džiugina - noriu žinoti, kaip jie įsivaizdavo gyvenimą su manimi. Kita vertus, turbūt reikės į visa tai atsakyti. To visiškai nenorėčiau, nes tarsi teisinčiausi, o gal net ką nors tokio "įsukčiau". Vis dėlto pasistengsiu susikaupti ir parašyti taip, kaip viskas buvo iš tiesų. Aišku, jei mano nuotaika bus tokia kaip šiandien. Tačiau ji labai permaininga. Todėl gali būti, kad perskaičiusi kokius nors kitų parašytus memuarus, pasakysiu sau: "Na viskas, užtenka tų prisiminimų."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"