Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

A.Kilkuvienė kartais myli visus, kartais - ne

 
"Pasitaiko, kad apie būsimą pašnekovą turiu išankstinę nuomonę, suformuotą žiniasklaidos", - neslepia A.Kilkuvienė.
"Pasitaiko, kad apie būsimą pašnekovą turiu išankstinę nuomonę, suformuotą žiniasklaidos", - neslepia A.Kilkuvienė. "Lietuvos ryto televizijos" archyvo nuotrauka

„Lietuvos ryto' televizijos pokalbių šou „Kitoks pokalbis“ vedėja Aušra Kilkuvienė juokauja, kad, ko gero, liausis dalyti interviu, nes žurnalistai nuolat prirašo nesąmonių. Tačiau „Lietuvos žinioms“ kalba apie televiziją, patirtą smurtą ir kuriamus televizijos projektus.

- Dirbai radijo stotyse „Martis“, „Kelyje“ ir „Kauno fonas“. Tau neatrodo, kad šiandieniniai radijo žvaigždukai suvienodėję ir neįdomūs?

- Geras klausimas. Gal ir taip. Klausausi tik Žinių radijo, nes tai – gana informatyvi ir įdomi stotis. Su nostalgija prisimenu prieš keliolika metų M-1 laidą „Po 3“ vedusius Tomą Ališauską-Tomazą ir Marijų Berenį-Marazą, taip pat „Tarp mūsų, mergaičių“ šeimininkavusias Liviją Gradauskienę ir Astą Stašaitytę-Masalskienę. Nieko panašaus daugiau niekada ir negirdėjau. Išskirčiau

„M-1 ryto šou“ vedantį Mindaugą Stasiulį – dėl jo viskas gerai. Tauta mėgsta „Zip FM“ „Radistus“. Aš jų nesiklausau, bet jei tautiečiai mėgsta, vadinasi, viskas gerai.

Nežinau, kodėl neatsirado daugiau radijo asmenybių. Maži pinigai. Gal nėra talentų?.. Visi šou versle yra savamoksliai.

- 2002-2008 metais vedei kultinį šou „TV pagalba“, sprendusį ir rimtas, ir absurdiškas tautiečių problemas. Prabėgus penkeriems metams gatvėje žmonės kimba prie tavęs dėl savo rūpesčių?

- Ne. Labai retai būnu viešumoje tarp žmonių. Kai kas manęs klausdavo, kada grįšiu į televiziją, ir sakydavo, kad labai to laukia. „TV pagalbos“ laikais nepažįstamieji kreipdavosi dėl problemų, bet pasibaigus laidai – ne. Kita vertus, tai buvo labai seniai.

- Pasibaigus „TV pagalbai“ kurį laiką buvai bedarbė…

- Neturėjau darbo, nebuvo ką valgyti ir buvau įpuolusi į depresiją. (Juokiasi.) Šiandien man tai juokinga – ir tada buvo truputį juokinga. Jei rimtai, jokie gydytojai nebuvo diagnozavę man depresijos. Tačiau turiu problemų dėl atminties – gal to neatsimenu? (Juokiasi.)

- 2008-2009-aisiais vedei publicistinę TV3 laidą „Čia ir dabar“. Skirtingai nei „TV pagalba“, ji nepasižymėjo žvėriškais reitingais. Kas lemia populiarumą?

- „TV pagalbos“ fenomeną galima paaiškinti tuo, kad tai buvo pirmas toks projektas. Tokia laida gali gyvuoti visada – ji negali išsisemti, nes „TV pagalba“ pasakoja apie paprastą žmogų ir jo problemas. Ko gero, „Čia ir dabar“ trūko interaktyvumo ir judesio. Tačiau ne man spręsti, esu visiškai neprofesionalus žmogus, neturintis išsilavinimo žiniasklaidos srityje. Tai, ką darau TV, yra duotybė iš aukščiau – manęs niekas niekada nemokė dirbti tokio darbo.

Intelektinė laida turi turėti savo publiką, tačiau auditorija nebus didelė. Mūsų krašte daug žmonių, kurie nori gyventi ne savo, o svetimą gyvenimą – jiems įdomu stebėti dainuojančiuosius ir šokančiuosius, bet nenori patys tuo užsiimti. Žiūrovai apkalba ekrane matomus žmones ir taip nukreipia dėmesį nuo savęs. Jiems labai gera gyventi kito gyvenimą. Nesiimu spręsti, tai – gerai ar blogai. Kartais dėl to liūdna, nes mes gimstame tam, kad gyventume savo gyvenimą.

- 2010-2011 metais buvai LNK „24 valandų“ balsas už kadro. Internautai baisiai pasipiktinę šia laida. Ji to verta?

- Nesiimu spręsti. Internautai rašo apie mano laidas, bet aš tiesiog dirbu savo darbą, už kurį man moka algą. Tai – ne hobis, o darbas! Savo darbą stengiuosi atlikti maksimaliai gerai. Viešumas yra šalutinė mano veiklos pasekmė. Nežinau, koks stiprus turėtum būti žmogus, kad jį atlaikytum.

- Prieš pusketvirtų metų su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku dalyvavai LNK „Žvaigždžių duetuose“. Man šis šou buvo paprasčiausia saviveiklininkų lygio nesąmonė. Kaip jį vertini tu?

- Nesu prodiuserė ar režisierė, todėl negaliu vertinti. Po „Žvaigždžių duetų“ supratau, kad neturėjau juose dalyvauti – neįsivaizduoju, ką ten veikiau. (Juokiasi.) Antrą kartą nedalyvaučiau, nes jau pabandžiau. Praėjo, pamiršau – viskas tuo ir baigėsi. Aišku, įgijau kitokios patirties.

- Vedi „Lietuvos ryto" televizijos pokalbių šou „Kitoks pokalbis“. Pasitaiko pašnekovų, kurie tau nepatinka?

- (Atsidūsta.) Kartais myliu visus žmones, kartais – ne. Į savo pašnekovą visų pirma žvelgiu kaip į žmogų - mylintį, jam skauda, norintį ar nenorintį kalbėti. Man įdomiausias tikras žmogus. Pasitaiko, kad apie būsimą pašnekovą turiu išankstinę nuomonę iš žiniasklaidos. Nekaltinu žurnalistų, bet kai kurie žmonės TV ekrane atrodo griežti, nors tokie nėra. Taip buvo su Seimo nare Marija Aušrine Pavilioniene. Kalbindama ją supratau, kad moteris – be galo mielas, mane nustebinęs žmogus. Mes tiesiog kalbėjomės apie anūkus, meilę, seksą ir toleranciją.

- Emilio Vėlyvio filme „Zero II“ yra įsimintinas epizodas, kai prodiuseris Kieša pradedančiai aktorei Monikai šaukia: „Televizijai reikia papų!“ TV iš tikrųjų jų reikia?

- (Mąsto.) Televizija pati nežino, ko jai reikia. Prodiuseriai žiūrovams kiša papus, paskui – intelektą, vėl papus, vėliau – intelektą.

- Sakoma, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės gali išsipildyti. Pritari?

- Niekada apie tai nemąsčiau. Viskas visada būna taip, kaip turėjo būti. Viskas į gera. Turi tai, ko esi vertas. Mums duoti visi įrankiai pasiekti tai, ko norime. Svajokite, nebijokite svajų išsipildymo. Net jei svajonės neišsipildo, tai irgi gerai.

- Prieš dešimt metų interviu vienam dienraščiui prisipažinai, kad tau yra smogęs vyras. Šiandien dar atsimeni šį nemalonų įvykį?

- Aš prisimenu. Kai buvau bene aštuoniolikos, mane mušdavo mano vaikinas. Tai buvo pirmoji meilė. Man pažįstami visi tie psichologiniai mušamos merginos simptomai. „Jūs nieko nežinote – jis mane myli.“ „Gal ką nors darau ne taip, kad mane muša?“ Ir t. t. Ačiū Dievui, kad tai baigėsi. Tai pagilino mano mąstymą.

Kartais sapnuoju tą baisų bejėgiškumo jausmą. Atsikėlusi po tokio sapno jaučiuosi be jėgų.

- Esi gavusi ne vieną pasiūlymą tapti partijos nare. Kodėl atsisakei?

- Tiksliai neatsimenu, nes tai buvo seniai. Ko gero, nesutapo biolaukai, buvo akivaizdu, kad prisidėti siūlanti partija dėl reitingų tiesiog traukia žinomus žmones. Nenoriu būti išnaudojama, o seksu noriu užsiimti savo noru. (Juokiasi.)

- Tačiau dalyvavai savivaldos rinkimuose – norėjai tapti Kauno miesto tarybos nare.

- Taip. Dalyvavau, nes tiesiog reikia ką nors daryti. Interviu pradžioje kalbėjome, kad žmonės gyvena kitų gyvenimus, o aš pati noriu veikti. Esu ta, kuri daug ką daro pati. Reikia daryti pačiam, o ne tikėtis, kad kas nors ką nors padarys už tave. Ko gero, džiaugiuosi, kad manęs nėra Kauno miesto taryboje, nes tai – dar viena tuštybių mugė.

- Globoji mažametį Kajų, kuriuo nesirūpina jo motina…

- Tai – dalykai, susiję su mano šeima. Apie tai viešai nekalbu.

- Juk dar visai neseniai dalijai interviu asmeninėmis temomis!

- Vytauto Šapranausko mirtis parodė, kad siekdamas atlaikyti viešumą turi būti labai stiprus. Aš tokia nesu. Šio aktoriaus netektis - man didžiausia pamoka. Viešai neskalbsiu savo skalbinių. Jei domina mano darbai, galime kalbėtis.

- 2011-aisiais vadovavai Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamam asociacijos „Teisėtvarka“ projektui „Negaišk laiko patyčioms! Tu gali kurti“, nukreiptam prieš patyčias mokykloje…

- Be to, dar buvo projektas „Gerbiu gamtą – saugau save“ – moksleiviams buvo skleidžiama informacija apie atliekas ir jų tvarkymą. Vaikai gavo naudingos informacijos. Po poros mėnesių turėtų prasidėti „Sėkmingo verslo asistentas“, skirtas mažų įmonių ir jaunimo verslumui skatinti. Ar vienas projektas gali pakeisti žmogų? Ne. Ar reikia daryti? Taip. Jei nepilsiu vandens į stiklinę tuščiu dugnu, išnyks tikimybė, kad vandens liks bent ant indo sienelių. Jeigu nieko nedarysi, nieko ir nebus.

- Su vyru Andriumi savo rankomis pasistatėte namą Kaune. Statybose abu plūkėtės taupumo sumetimais?

- Buvo ir taupumo sumetimų. Darbininkus, norinčius veltui gauti pinigų, vadinu šūdrankiais. Manęs netenkina jų siūloma kokybė. Dirbdama pati atsiduodu šimtu procentų. Be to, svetimi žmonės išdrasko namų aurą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"