Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

A.Giržadas tiki angelais sargais

 
LRT televizijos šokių šou "Šok!", kurį ves A.Giržadas, dar nepasirodė eteryje, bet kanalas jau dalija pompastiškus pažadus apie tai, koks puikus bus projektas.
LRT televizijos šokių šou "Šok!", kurį ves A.Giržadas, dar nepasirodė eteryje, bet kanalas jau dalija pompastiškus pažadus apie tai, koks puikus bus projektas. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Su vyriausiuoju LRT televizijos prodiuseriu, būsimuoju šokių laidos „Šok!“ vedėju Audriumi Giržadu kalbamės apie tiesioginio eterio jaudulį, „Euroviziją“ ir šou verslo žvaigždžių vakarėlių užkulisius.

- Nuo rugsėjo 29 dienos LRT televizijos sezone vesite šokių projektą „Šok!“. Jums neatrodo, kad žmonėms jau atsibodo tie nesibaigiantys TV šokiai?

- Sakoma, kad šokiai atsibodo, bet kažkodėl žmonės šoka šimtus metų. Per šeimos šventes jie nesumąsto šokinėti nuo stogo žemyn galva ar eiti kapoti malkų – jie dainuoja ir šoka. Tiek dainos, tiek šokiai yra amžinas dalykas. Lietuviai – šokanti tauta: žvilgtelkite į vestuves, krikštynas, užsukite į klubą ir tuo įsitikinsite. (Juokiasi.)

Jei prisiminsime pastarąjį sezoną, LNK „Kviečiu šokti“ dar gražiai šoko, o TV3 „Šok su manimi“ jau buvo karnavalai, kiškių paradai ir dresuotos meškos. Iš esmės abu šie projektai buvo to paties pobūdžio – poros šoko pramoginius šokius. Televizijos keitėsi tais pačiais šokėjais ir žinomais žmonėmis.

Formatas, panašus į „Šok!“, Lietuvoje darytas du kartus – TV3 rodė „Tu gali šokti“. „Šok!“ dalyviai galės šokti solo, galės šokti kolektyvas, galės pasirodyti ir profesionalai, ir mėgėjai. Jie gaus skirtingas užduotis - tarkim, baleto šokėjas turės šokti street dance. Pasiryždama daryti šokių projektą LRT televizija pagalvojo apie tai, kad jis turėtų būti kitoks. Verta įsijungti „Šok!“, nes jame visko.

- „Projekte liesis nesuvaidintos emocijos ir virs tikra kova, o Lietuva atras tikrus talentus. Šokio magija ir aukšto lygio pasirodymai nepaliks abejingų“, - žadama praėjusios savaitės antradienį LRT televizijos išplatintame pranešime žiniasklaidai, skirtame „Šok!“. Žinote, yra tokia patarlė: „Neperšokęs griovio nesakyk „op“.“ Kodėl reklamuodama šokių šou LRT elgiasi priešingai?

- Parodykite, kuri televizija apie naują projektą nesako, kad jis bus geras, nors šou dar nėra eteryje? (Juokiasi.) Suprantama, kad norisi suintriguoti žiūrovą. Pacituotos frazės yra pažadas ir mūsų įsipareigojimas jam. Statyti „Šok!“ pasirinkome patyrusį prodiuserį – Saulių Urbonavičių-Samą, kuris prodiusavo „Tu gali šokti“. Yra sutarties sąlygos, kurios numato, kad šou turi būti aukšto lygio. Labai paprasta: jeigu laida nepateisina vilčių, ji paprasčiausiai uždaroma.

- „Šok!“ bus netiesioginis, tačiau įpusėjus laidai ji bus transliuojama tiesiogiai. Ar toks senas TV vilkas kaip Audrius Giržadas jaučia tiesioginio eterio jaudulį?

- Tai, kad esu senas, yra tiesa. (Juokiasi.) Visada jaučiau jaudulį ir atsakomybę – netgi LNK „Ryto rato“ ar LRT televizijos „Labas vakaras“ laikais, kai beveik kasdien buvau matomas eteryje. Jei jauti atsakomybę už tai, ką kalbi išėjęs į eterį, jei mąstai apie tai, ką pasakysi, o ne vien apie tai, kaip atrodai, suprantama, kad kiekvieną kartą jaudiniesi. Su patirtimi išmoksti tai paslėpti ir susidoroti su jauduliu.

Kadaise, kai dirbau Lietuvos radijo diktoriumi, mums buvo suorganizuoti psichologo kursai. Jis paaiškino, kad jei nesijaudini eteryje, taip yra todėl, kad jauduliukas tampa įprastine būsena. Jeigu visiškai nesijaudini ir nejauti atsakomybės kalbėdamas auditorijai, turbūt kažkas negerai su galva. (Juokiasi.)

"Vis dažniau kalbėdamas su žmonėmis išgirsti tokį komplimentą: „Bent jus įmanoma žiūrėti.“ LRT televizijos eteryje nesispjaudoma ir nešaudoma kiekvieną vakarą", - giriasi A.Giržadas./LRT televizijos nuotrauka
"Vis dažniau kalbėdamas su žmonėmis išgirsti tokį komplimentą: „Bent jus įmanoma žiūrėti.“ LRT televizijos eteryje nesispjaudoma ir nešaudoma kiekvieną vakarą", - giriasi A.Giržadas./LRT televizijos nuotrauka

- Jūs – Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas. Kada Lietuvos atstovas galų gale laimės šį konkursą?

- Andriaus Pojavio vadybininkas Martynas Tyla pasakė, kad per aštuonerius metus mes laimėsime „Euroviziją“. Per tiek laiko, žiūrėk, išlipsime iš krizės duobės, Lietuva taps klestinčia Europos Sąjungos šalimi ir mes nesijaudindami dėl finansinių pasekmių mūsų kraštui galėsime suorganizuoti šį konkursą. Dabar tai būtų per brangu visai šaliai – jei šiandien LRT organizuotų „Euroviziją“, vien šiam renginiui turėtume išleisti daugiau nei visas mūsų metinis biudžetas.

- Vadinasi, reikia dėkoti Dievui, kad dar nelaimėjome „Eurovizijos“?

- Iš tikrųjų taip. Užkulisiuose sklando toks juokelis: „Labai ačiū už pirmąją vietą, bet mums pakaks antros.“

- Didžiuojatės visuomeninėje televizijoje dirbdamas vyriausiuoju prodiuseriu?

- Taip. Žinoma, norėčiau turėti tokius laidų biudžetus, kokius turi kai kurie komerciniai kanalai. Norėčiau turėti laisvę taip greitai priimti ir atleisti žmones, kaip tai daro komercinė televizija. Išvaikiau komandą – surinkau komandą. LRT prodiuseris neturi šitos laisvės. Jei turėčiau laisvas rankas ir didelį biudžetą, galėčiau dirbti taip lanksčiai, kaip dirba komerciniai transliuotojai. Antra vertus, mes esame humaniškesni darbuotojų atžvilgiu – dirbdami čia jie jaučiasi ramiai, galbūt kartais net per daug ramiai.

Vis dažniau kalbėdamas su žmonėmis išgirsti tokį komplimentą: „Bent jus įmanoma žiūrėti.“ LRT televizijos eteryje nesispjaudoma ir nešaudoma kiekvieną vakarą. Mes esame rimtas kanalas. Tokiam išsilaikyti rinkoje sunku. Jei sulyginsime televiziją su kulinarija, LRT gamina sveikus produktus, neprikemša į juos dažiklių. Yra kanalų, kurie produktą daro ne skoniui ir sveikatai, o parduoti. Bet įvairovė – irgi gerai.

- Maždaug 1995-aisiais vedėte kultinį LNK, tuometinės „LitPoliinter“, pokalbių šou „Šeštadienio pokalbiai“, kuris vėliau persivadino „Audrius Giržadas pristato: įdomūs susitikimai“. Kodėl niekada negrįžote į šį žanrą?

- Tai buvo vienas pirmųjų pokalbių šou. Tiesiog iškalbinau savo žmonių būrį. Apeini ratą ir ką?.. Vėl kviesti tuos pačius žmones? O ką naujo jie papasakos?.. „Gerbiami žiūrovai, praėjo dveji metai ir mes vėl kviečiam tą patį žmogų ir pateikiam jam tuos pačius klausimus!“ Kitose laidose kartojosi mano temos ir pašnekovai. Tie patys pokalbiai, tie patys klausimai. Man nesinorėjo daryti to paties pasirišus naują „šlipsą“ ir pastačius naujas dekoracijas. Komerciniu požiūriu galėjau tai daryti, bet būtų buvę nepatogu pačiam prieš save.

- 2007-aisiais su Rosita Čivilyte dainavote LRT televizijos, kuri tuomet vadinosi LTV, dainų projekte „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“. Kaip įsivėlėte į tokią avantiūrą?

- (Juokiasi.) Giržadas prisišnekėjo. Šio projekto prodiuserė Indrė Ciesiūnienė mane porą kartų kalbino eiti į TV šokius. Sakiau: „Kai pakviesi dainuoti, eisiu. Šokti nenoriu, nes juokinčiau žmones kaip meška ant ledo.“ Po kurio laiko ji man skambina ir sako: „Ateik dainuoti, nes pasižadėjai.“ Trečius metus iš eilės man buvo nepatogu sakyti „ne“. Pamaniau, kad galėčiau pabandyti. Kai man vardijo galimus mano partnerius, mostelėjau ir pareiškiau, kad noriu dainuoti su R.Čivilyte. Ir dainavau! Su Rosita esame pažįstami nuo mokyklos, todėl legendos apie sunkų jos būdą manęs nė kiek negąsdino.

- Dirbote LNK „Teleloto“ prodiuseriu. Kas dažniausiai perka loterijos bilietus: nevykėliai, kurie nori pralobti nieko neveikdami, ar žmonės, kurie turi pinigų, bet nori pramogos?

- Per tiek metų projekto auditorija keitėsi. Iš pradžių bilietus pirko paprasti žmonės, kurie turėjo viltį greitai išspręsti visas savo finansines problemas, grąžinti skolas ir persidažyti buto sienas. Dabar „Teleloto“ žaidžia ir daug jaunų žmonių, kurie nebūtinai žiūri patį šou – jie tiesiog nusiperka bilietą.

- Kalbama, kad šou verslo žvaigždžių vakarėliuose laisvai taškosi stiprieji alkoholiniai gėrimai ir narkotinės medžiagos. Koks Jūsų santykis su alkoholiu ir narkotikais?

- Matyt, jau seniai nebuvau šou verslo žvaigždžių vakarėliuose. (Juokiasi.) Alkoholis nėra gėris, bet kai vartoji jį su protu, viskas gerai. Stengiuosi gerti su protu, jeigu kartais neatsitinka taip, kad jis užtemdo protą. Tiesa, taip būna labai retai. Narkotikai, be jokių kalbų, yra blogis, ir taškas.

- Jūsų namų kieme ant kolonos sėdi Vilniaus angelų skulptūrų autoriaus Vaido Ramoškos sukurtas angelas. Tikite angelais sargais?

- Tikiu, kad kiekvienas iš mūsų turi savo angelą sargą, kuris mums padeda. Mes susikuriame angelų pavidalus taip, kaip susikuriame sau dievus, kuriais tikime. Įmanoma sutikti savo angelą sargą, bet ar sutikęs jį atpažinsi – jau kitas reikalas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"