Notice: Undefined index: mainWidth in /home/www/w-lz/www/lzinios/videoKonkursas2017/konkursas.php on line 34
Video konkursas 2017 %%%%%%%%%%adSenseGoogle%%%%%%%%%%

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

PRAEITIES STIPRYBĖ – DABARČIAI
Konkurso nugalėtojai

Kurdami aktyvią, kūrybišką ir atsakingą XXI a. visuomenę tikriausiai neabejojame Lietuvos laisvės kovų istorijos teikiamų pavyzdžių bei pilietinių iniciatyvų sklaidos prasmingumu mokykloje bei jos aplinkoje, tačiau vis dar pasigęstame formų bei būdų, kaip įvairias idėjas ir iniciatyvas įgyvendinti.

Jau antrą kartą pasitikdami šį iššūkį, 2016-2017 mokslo metais daugiau nei 90 komandų ir 500 mokinių iš visos Lietuvos miestų bei regionų gimnazijų ir pagrindinių mokyklų dalyvavo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos ekspertų organizuotame konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“.

Antrą sezoną organizuojamas konkursas rėmėsi šūkiu „Pažink laisvę!”, o jo organizatoriai siekė, kad dalyvių komandos tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, pažintų sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius, Lietuvos laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus, prisiliestų prie svarbių artėjanio modernios Lietuvos šimtmečio įvykių. Svarbu pažymėti, kad konkurse dalyvaujantys mokiniai rengdami tiriamuosius-kūrybinius darbus rėmėsi savo gyvenamojoje aplinkoje nutikusiomis istorijomis, praeities atmintį saugančiais objektais ar net gyvais liudijimais. Konkursinių užduočių atlikimas (objekto paieška, istorinės medžiagos apibendrinimas, kūrybinė interpretacija bei atlikimas) tęsėsi kelis mėnesius, po kurių paaiškėjo, kad įvairių Lietuvos vietovių mokiniai surado, pažino, atskleidė bei kūrybiškai papasakojo dešimtis intriguojančių mūsų krašto laisvės idėją bei šimtmečio įvykius menančių istorijų. Tad konkurso vertinimo komisijai teko nelengva užduotis įvertinti ir į kitą etapą atrinkti 10 geriausių tiriamųjų-kūrybinių projektų.

Pastarieji, bendradarbiaujant su naujienų portalu lzinios.lt buvo pateikti plačiosios visuomenės įvertinimui. Visą mėnesį LŽ skaitytojai aktyviai rinko ir balsavo už jiems labiausiai patikusius projektus. Balandžio 14 d. paaiškėjo, kad jau antrus metus specialiai šiam konkursui šiaulietės menininkės Irenos Šliuželienės sukurtos nugalėtojų skulptūrėlės – „Praeities stiprybė – dabarčiai“ atiteks Riešės, Vilniaus Antakalnio gimnacijų bei Ignalinos r. Didžiasalio "Ryto" gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriaus komandoms, o specialusis „Lietuvos žinių“ prizas keliaus į Radviliškio Vaižganto gimnaziją.

Kol internetinėje erdvėje vyko balsavimas, 10-ies geriausių mokyklos atstovai lankėsi sostinėje kur dalyvavo specialioje „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos“ programoje – klausėsi Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojų parengtų paskaitų, susitiko su pilietiškai aktyviais visuomenės atstovais, bei dalyvavo pažintinėse ekskursijose Valstybės pažinimo centre ir LDK Gedimino štabo batalione.

Artimiausiu metu konkurso organizatoriai vyks į komandų-nugalėtojų mokyklas pasveikinti bei apdovanoti šauniausių komandų, o visus kitus Lietuvos mokinius jau dabar kviečiame priimti intelektualiai kūrybišką iššūkį ir rudenį dalyvauti naujai startuosiančiame „Praeities stiprybė – dabarčiai“ konkurse. Tai puiki proga pasitikti modernios Lietuvos šimtmetį!

1
Riešės gimnazija.
"Hipiai"
Surinko balsų: 5523
2
Vilniaus Antakalnio gimnazija.
"Knygnešių kova už lietuvybę 1864-1904"
Surinko balsų: 5375
3
Ignalinos r. Didžiasalio "Ryto" gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyrius.
"1941 m. birželio sukilimo dalyviui, partizanui, politiniam kaliniui Jonui Pajarskui atminti"
Surinko balsų: 3034
4
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija.
"Kvėpuoju laisve"
Surinko balsų: 2344
5
Akmenės rajono Akmenės gimnazija.
"1863-1864 m. sukilimo dalyvių kančių keliai"
Surinko balsų: 954
6
Radviliškio Vaižganto gimnazija.
"Radviliškis tarpukariu"
Surinko balsų: 534
7
Molėtų r. Inturkės pagrindinė mokykla.
"Nepriklausomybės kovų paminklo istorija"
Surinko balsų: 394
8
Marijampolės Sūduvos gimnazija.
"Antanas Matulaitis"
Surinko balsų: 283
9
Vilniaus Žemynos gimnazija.
„1944-1953 m. ginkluotą pasipriešinimo judėjimą“
Surinko balsų: 197
10
Alytaus Jotvingių gimnazija.
"Partizaninio karo Dainavos apygardoje istorija"
Surinko balsų: 145
0