Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
TRASA

Geležinkelininkų Alma Mater švenčia šešiasdešimtmetį

 
2008 03 05 0:00
Petro Vileišio geležinkelio transporto fakulteto dekanė Laimutė Sladkevičienė džiaugiasi mokymo įstaigos galimybėmis.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Petro Vileišio geležinkelio transporto fakulteto dekanė Laimutė Sladkevičienė džiaugiasi mokymo įstaigos galimybėmis.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Sėsdami į traukinio vagoną ar geležinkeliu gabendami krovinius, matyt, retai susimąstome, kiek reikia aukštos kvalifikacijos specialistų, kad visa geležinkelio sistema funkcionuotų darniai ir tiksliai.

Vasario 28 dieną Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos Petro Vileišio geležinkelio transporto fakultetas atšventė 60 gyvavimo metų sukaktį. Per šventę garbingi svečiai, sakydami sveikinimus, prisiminė ne vieną geležinkelio darbuotojų kartą parengusios įstaigos istoriją, laimėjimus, taip pat džiaugėsi jos darbu ir perspektyvomis.

Sausakimšoje salėje susirinkusius esamus ir buvusius fakulteto darbuotojus, dėstytojus bei studentus sveikino susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, AB "Lietuvos geležinkeliai" vadovybė, užsienio partneriai "Bombardier Transportation" iš Švedijos ir Lenkijos, Lietuvos bei užsienio aukštųjų mokyklų atstovai ir daugelis kitų su šia mokymo įstaiga susijusių žmonių. Fakulteto dekanė Laimutė Sladkevičienė dėkodama labiausiai džiaugėsi, kad Geležinkelio transporto fakulteto absolventai neturi problemų ieškodami darbo, o partneriai vertina jų išsilavinimo kokybę. "Jei parengsi studentą kaip prieš 10 metų, iš to nebus jokios naudos, mes turime netgi lenkti progresą," - tvirtino vadovė.

Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos Petro Vileišio geležinkelio transporto fakultetas - viena pagrindinių geležinkelio specialistų rengimo mokymo įstaigų Lietuvoje. Per 60 metų joje buvo parengta daugiau nei 16 tūkst. specialistų, kurie įgiję aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą lengvai randa darbą Lietuvos geležinkelių sistemoje. Šiandien daugiau nei 80 proc. stočių darbuotojų ir 75 proc. inžinerinių bei techninių darbuotojų yra būtent šio fakulteto absolventai.

Gilios mokslo šaknys

Petro Vileišio geležinkelio transporto fakulteto istorija prasidėjo nuo vėlyvo 1947 metų rudens, kai buvo įkurtas Vilniaus geležinkelio transporto technikumas. Ši mokymosi įstaiga buvo įkurta prieš Antrąjį pasaulinį karą veikusio Karaliaus Žygimanto Augusto licėjaus pastate, kuris Lietuvos geležinkelininkų dėka buvo atstatytas ir pritaikytas mokymui. Ir dabar šiame, Tauro gatvės 20 numeriu pažymėtame name, yra fakulteto mokomasis korpusas. Kadaise jo sienos yra matę ir Karaliaus Žygimanto Augusto licėjuje besimokiusius talentingus Nobelio premijos laureatus - poetą ir filosofą Česlovą Milošą bei medicinos srities mokslininką Džordžą Šali. 1991 metų gruodžio 16 dieną Vilniaus geležinkelio transporto technikumą sujungus su Leningrado geležinkelių instituto Vilniaus filialu, įstaiga buvo reorganizuota į Vilniaus aukštesniąją transporto mokyklą. 2001 metais jai suteiktas žymaus geležinkelių ir tiltų inžinieriaus Petro Vileišio vardas. Pradėtos dėstyti aukštesniųjų studijų programos, o absolventams suteikiama jaunesniojo inžinieriaus profesinė kvalifikacija. Prieš penkerius metus įvykdytos paskutinės permainos - 2003 metų rugpjūčio 23 dieną Vilniaus Petro Vileišio aukštesnioji transporto mokykla buvo reorganizuota ją prijungiant prie Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos bei suteikiant Petro Vileišio geležinkelio transporto fakulteto statusą.

Gausi partnerių parama

Tapęs Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos dalimi, Petro Vileišio geležinkelio transporto fakultetas buvo atnaujintas ir iš vidaus, ir iš išorės. 2004 metais, pagal dovanojimo sutartį su "Bombardier Transportation (ZWUS) Lenkija", fakultete buvo įrengta per 90 tūkst. litų vertės mikroprocesorinių eismo valdymo sistemų laboratorija geležinkelių automatikos studijų programos studentams. Čia, pirmoje tokioje laboratorijoje Baltijos šalyse, buvo sumontuota traukinio vietos nustatymo ir mikroprocesorinės pervažų automatikos sistemos. Taip pat buvo užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai su "Bombardier Transportation" Švedijos padaliniu. Gavus iš jų paramos, fakultete geležinkelių eksploatavimo specialybės studentams buvo įrengta traukinių eismo valdymo laboratoriją, kurios vertė daugiau kaip 400 tūkst. litų. Be šių sistemų, fakultete yra modernus geležinkelininkų mokymo poligonas, geležinkelio riedmenų remonto ir priežiūros centras, Lietuvos geležinkeliuose naudojamų eismo valdymo sistemų tikrų pavyzdžių, stočių iešmų ir šviesoforų centralizacijos sistemų maketų su įvestais schemų gedimais, važiuojančio traukinio techninės būklės tikrinimo priemonių ir daug kitos įrangos.

Specialistai reikalingi

Prieš dvejus metus, 2005 rugsėjo 15 dieną, buvo pasirašyta fakultetui itin svarbi bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos bei AB "Lietuvos geležinkeliai". Per pastaruosius penkerius metus iš esmės pasikeitė Lietuvos geležinkelių techninis lygis: bendrovė įsigijo daug modernios technikos, įdiegtos šiuolaikinės informacinės sistemos, perkami moderniausi Europoje prekiniai lokomotyvai. Pagal šią sutartį, fakultete vyksta "Lietuvos geležinkelių" darbuotojų mokymai, kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo kursai, taip pat bus plėtojami mokslo taikomieji tyrinėjimai.

Teigiamą šios partnerystės įtaką pajuto ir fakulteto studentai, kurie naudojasi "Lietuvos geležinkeliams" talkinant įrengtomis laboratorijomis. Įmonė skyrė paramos lokomotyvų mašinistų centrui ir mikroprocesorinei eismo valdymo laboratorijai įrengti bei fakulteto pastato remontui. Šiuo metu už "Lietuvos geležinkelių" lėšas pradėti statybos darbai kelių poligonui įrengti. Jis skirtas Susisiekimo kelių ir statinių studijų programos studentams padėti įsisavinti naujo tipo kelio konstrukcijas bei aptarnavimo technologijas.

Kolegijos darbuotojai gali stažuotis AB "Lietuvos geležinkeliai" bei dalyvauti Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamuose seminaruose, konferencijose ir parodose. Studentai turi galimybę atlikti praktiką ne tik AB "Lietuvos geležinkeliai", bet ir tobulintis užsienyje. Gerai besimokantiesiems skiriamos vardinės stipendijos.

Visapusiška veikla

Nors Petro Vileišio geležinkelio transporto fakultetas yra aprūpintas modernia technika ir literatūra, jis aktyviai dalyvauja vykdant projektinę veiklą bei palaiko glaudžius ryšius su aukštosiomis mokyklomis, rengiančiomis specialistus geležinkelio transportui. Įstaiga bendradarbiauja ir rengia bendrus projektus su VGTU Transporto inžinerijos fakulteto Geležinkelio transporto katedra, Kauno technologijos universiteto Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto Valdymo technologijų katedra bei Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla.

Siekiant įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą fakultete sudarytos sąlygos tęsti studijas, taip pat mokytis suaugusiesiems pagal asmens poreikius ir pasirinkimą. Įstaigoje taip pat plėtojami mokslo taikomieji tyrimai ir konsultacinė veikla.

Studentai įgyja profesinės kompetencijos įsisavindami naujas modernias technologijas ir techniką. Tačiau fakultete rūpinamasi ne tik jų išsilavinimu, bet ir laisvalaikiu bei buitimi - yra bendrabutis, biblioteka, sporto salė, penkios kompiuterizuotos auditorijos, visiems prieinamas interneto ryšys.

Tam, kad fakultete parengti specialistai būtų paklausūs darbo rinkoje, reikalingos pažangiausios studijų programos, kurios atitiktų praktinės veiklos poreikius. Šiuo metu fakultete 881 studentas (550 iš jų - neakivaizdžiai) studijuoja pagal vieną iš penkių studijų programų: geležinkelių eksploatavimas, geležinkelių automatikos sistemos, susisiekimo keliai ir statiniai, transporto informacinės sistemos, arba geležinkelio riedmenų eksploatavimas ir remontas. 2007 metais 222 fakulteto absolventams buvo įteikti aukštojo mokslo diplomai ir suteiktas transporto inžinerijos profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis bei inžinieriaus profesinė kvalifikacija.

Vilniaus statybos ir dizaino kolegijos P.Vileišio geležinkelio transporto fakulteto administracija bei dėstytojai siekia, kad jų parengti specialistai būtų konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir Europos darbo rinkoje.

Parengta bendradarbiaujant su AB "Lietuvos geležinkeliai"

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
TRASA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"