Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
TRASA

1000 km lenktynes laimėjo „General Financing-Autopaslauga“

 
2013 07 14 6:57
Algimanto BRAZAIČIO ir Audriaus ŽILĖNO nuotraukos

Vakarėjantį Palangos šeštadienio dangų skrodžiant šventiniams saliutams iš „General Financing-Autopaslauga“ komandos vadavietės ritosi pergalės džiaugsmo aidai, kai Nemunas Dagilis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.

Nuo 2005 metų, kai kartu su Egidijumi Dapšu laimėjo lenktynes, progos užkopti ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio kantriai laukę Nemunas ir Nerijus Dagiliai, kartu su Benediktu Vanagu, vairavę „Porsche 911 GT3“, visgi sulaukė savo triumfo valandos.

Nugalėtojams, paskutiniuosiuose 30 ratų padovanojusiems kvapą gniaužiančią kovą, negailėjo ovacijų ir žiūrovai.

Belgams teko atidėti viltis

Ne menkesnes ambicijas puoselėjo ir svečiai iš Belgijos, „Mojo Lounge Racing“ komandos „BMW M3 Silhouette“ tramdę Steve Vanbelingenas ir Ward Sluys, kurie kartu su Benny Smets 2010 metais tapo 1000 km lenktynių absoliučios įskaitos nugalėtojais, ir šiemet pastarąjį lenktynininką pakeitęs Michaelis Verhagenas, kuris kaip liūtas tuose paskutiniuose 30 ratų kovėsi su būsimaisiais nugalėtojais.

Dar prieš lenktynes ekipa neslėpė, jog juos tenkins tik pirmoji vieta. Tačiau belgai finišavo antri, nugalėtojams pralaimėję net ne ratą, o tik 35,364 sek. Tačiau už pademonstruotą ryžtą siekiant pergalės šią svečių komandą varžovai ir žiūrovai įsimins ilgam.

Trečiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį užėmė „Inter Rao Lietuva“ sportininkai Rytis Garbaravičius, Marijus Mazuchas ir Robertas Kupčikas, vairavę BMW M3 ir nuo nugalėtojų atsilikę 13 ratų.

Per žingsnį nuo nugalėtojų pakylos liko „Technorama-Welman“ komanda, kurios sportininkai Linas Adomavičius, Martynas Samuitis ir R. Kupčikas vairavo „Honda Civic Type R“ ir kuriuos nuo nugalėtojų skyrė 18 ratų.

Penkti liko „Liqul Moly Racing Team Lithunia“ lenktynininkai Edvinas Arkušauskas ir broliai Jonas su Ignu Gelžiniai, su BMW E90 edva“ atsilikę 25 ratais.

Šeštają absoliučios įskaitos vietą užėmė „Daumantų-Hoptrans“ („Toverasport“) lenktynininkai Egidijus Bulotas, Gediminas Udras ir Andrius Teriochinas, vairavę „Porsche 968 EBR“ ir 30 ratų atsilikę nuo nugalėtojų.

Prancūzai sveikino šventę

Kaip jau įprasta, lietuviškąjį automobilių maratoną – 1000 km lenktynes, kurias nuo pat 2000-ųjų be pertraukų rengia „Promo events“, visuomet lydi išskirtinė šventinė nuotaika.

Susirinkusius pažiūrėti renginio itin džiugiai nuteikė prieš lenktynes liovęsis lietus ir sportininkus bei žiūrovus įspūdingu karinių naikintuvų skrydžiu pasveikinę Lietuvos erdvę dabar saugantys NATO oro pajėgų Prancūzijos lakūnai.

Netrukus kartu su Liepa Mondeikaite minia giedojo valstybės himną, o nuskambėjus paskutiniam jo akordui Lietuvos respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius sakraline fraze „Ponai ir ponios, prašau užveskite variklius“, paskelbė keturioliktųjų 1000 km lenktynių pradžią.

„Jos bus ilgos, todėl varžybų strategija keisis priklausomai nuo gamtos sąlygų ir pačių lenktynių eigos, - dar prieš varžybų pradžią lenktynių spaudos centre surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo kvalifikacinių lenktynių laimėtojas, „BarBar‘a-Bauer Team“ komandos sportininkas ir trasos rekordininkas Ramūnas Čapkauskas, pasirengęs su „Algirdai Aquilla SR 1“ automobiliu šturmuoti dar vieną aukštumą.

R. Čapkauskas pergalę komandai atnešusį greičiausiąjį TOP 10 kvalifikacijos ratą įveikė per 1 min. 19,069 sek. važiuodamas vidutiniu 136,316 kilometro per valandą greičiu ir buvo netoli savo pernai pasiekto trasos rekordo, kai vieną 2994 metrų ilgio ratą jis nuskriejo per 1 min. 17.270 sek.

Ekipos treneris Jonas Dereškevičius, sportininkai Deividas Jocius ir Vadimas Gitlinas tikino, jog pirmoji vieta kvalifikacijoje lengvos pergalės nežada, tad laukia sunki ir atkali kova.

Kad taip ir bus, parodė jau pirmieji vos dvidešimt nuvažiuotų ratų, kai lyderiai keitėsi net kelis kartus.

Visus skonius tenkinančios lenktynės

Tokių permainingų 1000 km lenktynių, kaip jau pasibaigusios keturioliktosios, net prisiekę jų gerbėjai neprisimena. Įveikus kiek mažiau nei dešimtadalį lenktynių distancijos – 100 kilometrų, lyderio estafetę paveržė 2010-aisiais nugalėjusi svečių iš Belgijos komanda, kurios „BMW M3 Silhouette“ tuo metu pilotavo W. Sluysas.

Lyderiams iš už nugaros bet kurio momentu taikėsi įkasti Nemuno Dagilio vairuojama „Porsche 911 GT3“, bet čia lyg tyčia atėjo metas keisti vairuotojus ir Nemuną pakeitė B. Vanagas.

Puikiu važiavimu stebina „Auto ABC-SGR“ komandos LADA. Prie vairo sėdintis Renaldas Šeinauskas su žiguliu (sunkiai įtikėtina, tačiau faktas) tryliktoje vietoje. Ir geriausias šios komandos vieno rato įveikimo laikas – 1 min. 33,282 sek., visai neprastas.

Greitesnė nei kvalifikacijoje atrodo ir „Liqul Moly Racing Team Lithunia“ BMW M3, kurią vairuoja triskart šių lenktynių laimėtojas J. Gelžinis, o iš jo vairą perėmęs E.Arkušauskas netrukus pakyla į šeštą vietą.

Nuo starto prabėgus pusantros valandos latvių „TVA Racing“ su BMW M3 patyrė pirmą stiprią avariją – po tiltu galiniais ratais varomas automobilis nuslydo tiesiai į betoninius blokus.

Neprabėgus nė dviems valandoms ilgą laiką pirmavę atrankos varžybų nugalėtojai sustoja viduryje trasos. Išvažiavus iš degalinės, D.Jocius vos po kelių šimtų metrų sustoja šalia kelio. „Aquila“ atsilieka jau penkiais ratais nuo lyderių ir tai nuskamba kaip pirmas pavojaus varpo dūžis. Automobiliui prireikia remonto, o kai jis buvo dalinai sutvarkytas, į trasą V. Gitlinas sugrįžo nukritęs net į 27 poziciją ir atsilikdamas nuo lyderio „Porsche 911 GT3“ 10 ratų. Ir vėl greitai į garažus. Paaiškėjo, kad sugedo „Aquila SR1“ degalų siurblys, priminęs apie analogiškas pernykštes bėdas. Kol jis buvo pakeistas, prabėgo marios laiko, o jis – brangiausias šiose lenktynėse.

Tačiau ir vėl bėda. Vadimas negali vytis lyderių, nes užstrigo šešta pavara. Tikėtina, kad automobilį auksarankiai mechanikai vėl sutvarkys, bet laikas beviltiškai bėga, o lyderiai – tolsta...

111 ratų nebuvo sunkiausi

Neaiškesnė padėtis ir nuo lenktynių pradžios praėjus trims valandoms ir dvidešimčiai minučių, per kurias lenktynių lyderiai įveikė trečdalį distancijos – 111 ratų.

Lyderio estafetę perėmusį belgą S.Vanbellingeną tikriausiai užvaldė svajos pakartoti saldžią čia iškovotą pergalę 2010-aisiais.

Antras – Nemunas Dagilis iš „General Financing-Autopaslauga“, o trečias su „GSR Radical-SRS“ – Arūnas Granskas, kuris irgi neužmiršo 2011 metais čia laimėtos pergalės skonio.

Tačiau tarp lyderių ir artimiausių jų persekiotojų skirtumas neįtikėtinai trapus, bet kurios vairuotojų kaitos atveju neišvengiamai turėsiantis korektyvų turnyrinėje lentelėje.

„Macrofinance Racing“ mechanikai vis dar bando pataisyti sugedusį BMW. Tuomet šis automobilis buvo vienas iš septynių, remontuojamų techninės priežiūros zonoje. Jį vairavęs „Formulės 2“ lenktynėse dalyvavęs Kazimieras Vasiliauskas važiavo septintoje vietoje. Kazimieras startuoti 1000 km lenktynėse apsisprendė tik prieš savaitę, tačiau jaunam sportininkui daug treniruočių neprireikė.

Pusiaukelę ženklino lietus

17.05 val. 1000 km lenktynių dalyviams įveikus pusę distancijos pirmavo itin stabiliai važiavęs B. Vanagas, lenkęs belgus su „BMW M3 Silhouette“, kurie buvo tik ką sustoję pasikeisti padangų ir lenktynininko ir kurie šį momentą nuo lyderio atsiliko trimis ratais. Trečias lėkė Rokas Steponavičius su „GSR Radical-SR5“

17.50 val. klaidą padarė Linas Baltrušaitis, vairuojantis „Egliana-Supergreitis“ ekipos BMW 120d. Jis viršijo greitį degalinėje, todėl komanda gavo sustojimo techninės priežiūros zonoje baudą.

18.07 val. - prieš akimirką virš trasos dar švietė saulė, bet staiga prapliupo liūtis. Sportininkai ėmė masiškai sukti į boksus keistis padangų į skirtąsias lietui. Toks permainingas oras gali pakišti koją ne vienam net ir labai patyrusiam.

18.35 val. M. Samuitis su prototipu „GSR Radical-SR5“sustoja tiesiojoje. Problema atrodo rimta, kyla lengvas dūmas, sportininkas šoka iš mašinos. O prizininkų pakyla, regis, buvo taip arti, komanda važiavo ketvirtoje vietoje. Tačiau vaizdas, pasirodo,buvo apgaulingas. Tas pats sportininkas dar vėliau, po „vizito“ į griovį, vėl sugrįžo į trasą ir tęsė lenktynes.

Galybę techninių problemų turėjusi ir labai daug laiko garažuose praleidusi „BarBar‘a-Bauer Team“ su R.Čapkausku irgi stabiliai važiuoja toliau. Ramūnas rimtai nusiteikęs į naują trasos rekordą – geriausias jo laikas dabar 1 min. 18,042 sek. Iki rekordo jam trūksta mažiau nei sekundės.

Per lietų vieną po kito varžovus lenkęs sportininkas netikėtai atvairuoja greitą, tačiau aikštingą kaip jaunamartė, eilinį kartą sustreikavusį automobilį į garažus, ir komanda, įveikusi 191 ratų iš būtinų lenktynėse 334, galutinai sudeda ginklus, iki kitų metų.

Tokių atodūsių Palangoje patyrė ne viena komanda, tačiau nugalėtojų triumfo aidas nepalyginamai labiau užkrečiantis lenktynių virusu.

.

.

.

...

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
TRASA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"