Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŠEIMA IR SVEIKATA

Racionaliai dirbanti ligoninė – palanki pacientui

 
REKLAMA  •  2014 07 24 6:00

Kažin ar kas nors yra tyrinėjęs, ką žmonės atidėlioja ilgiausiai, kartais – iki begalybės? Ko gero, ir be mokslinių tyrimų galėtume pripažinti: ilgiausiai atidėliojame tai, kas iš tiesų yra svarbiausia – padėkoti, pasakyti, kad mylime, tiems, kurie gyvenime mums buvo geriausi ir brangiausi. Drovimės, laukiame ypatingų progų, o gyvenimas ima ir iškrečia pokštą: kai jau susikaupiame, suvokiame... pavėlavę. Todėl koks džiaugsmas apima, kai sutinki jaunų žmonių, kurie nesidrovi savo nuoširdumo ir gerumo.

Delsimo kaina

Šiandien Respublikinės Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriuje gydoma pacientė, kuri ilgai kentėjo pilvo viršutinės dalies skausmus, bet į gydytojus nesikreipė. Po ilgų kančios mėnesių jos būklė tapo dar sunkesnė, skausmas išplito į visą pilvą. Dar po savaitės nuo nepakeliamo skausmo visiškai išsekusi pacientė vis dėlto pasiryžo kreiptis į Respublikinę Kauno ligoninę, ten jai buvo nustatyta sudėtinga liga. Didžiulė kraujuojanti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa prakiurdė žarnyną ir sukėlė pilvaplėvės ertmės uždegimą. Infekcija įsiskverbė giliai į audinius ir pateko į kraują. Gyvybę galėjo išgelbėti tik skubi operacija. Operuojant teko pašalinti dalį skrandžio ir dvylikapirštės žarnos. Sudėtinga operacija, daug vaistų ir perrišimų, ilga reabilitacija pooperaciniu laikotarpiu, prarastas darbingumas – tokia šios pacientės baimės kaina.

Neseniai išrašytas iš ligoninės vyras, kuris ilgus metus sirgo tulžies pūslės akmenlige, tačiau vis vengė operacijos tikėdamasis, jog pasikartojantys intensyvūs pilvo skausmai po dešiniuoju šonkaulių lanku kada nors praeis savaime. Tačiau kartą jie nebeatslūgo. Labai didelis akmuo prakiurdė tulžies pūslės bei žarnos sienelę ir įstrigo žarnyne, sukeldamas jo nepraeinamumą. Chirurgams pavyko pašalinti įstrigusį akmenį. Pasveikęs pacientas prisiekė visiems aiškinti, kaip svarbu laiku kreiptis į gydytojus.

Su tokiais ir panašiais atvejais Respublikinės Kauno ligoninės chirurgai susiduria kasdien.

„Chirurgija - ypatinga medicinos sritis. Chirurgas gydo „sužeisdamas“, gal todėl ryžtis operacijai sunku. Mes stengiamės nuraminti pacientą, todėl daug laiko skiriame bendravimui. Profesionalus, nuoširdus ir padrąsinantis pokalbis su gydytoju, slaugytojos patarimas padeda pacientui greičiau apsispręsti, o šiuolaikinės chirurgijos galimybės kiekvienu konkrečiu atveju didina pacientų pasitikėjimą medicina“, - sakė Chirurgijos klinikos vadovas abdominalinis chirurgas Zigmantas Urniežius.

Zigmantas Urniežius
Zigmantas Urniežius

Tausojanti chirurgija

Jeigu pacientai kreipiasi laiku, ligų sukelti anatominiai pakitimai dar nėra dideli, todėl jiems galima taikyti moderniąją minimaliai invazinę chirurgiją. Nereikia didelių pjūvių, nelieka randų, mažiau skausmo, greitesnis gijimas. Specialia įranga bei instrumentais per mažą pjūvį ar tik dūrį atliekamos didelės ir sudėtingos laparoskopinės operacijos, kurios pripažintos auksiniu standartu gydant visomis virškinimo trakto organų (kirmėlinės ataugos, tulžies pūslės ir tulžies takų, kepenų, kasos bei blužnies, pilvo sienos išvaržų, skrandžio ir žarnyno, ginekologinėmis, urologinėmis) ligomis sergančius pacientus. Operacijos vaizdą chirurgas stebi monitoriaus ekrane. Šiuolaikiški vaistai nuo sausmo puikiai apsaugo operacijos metu ir pooperaciniu laikotarpiu bei nedaro šalutinio poveikio. Moderni ir efektyvi nejautra bei meistriškai atlikta tausojanti operacija – tai ir yra dienos chirurgija – šiuolaikinės chirurgijos paslaugų teikimo forma, kai pacientas gali būti išleistas į namus tą pačią dieną po operacijos arba kitos dienos rytą. Dienos chirurgijos paslaugos orientuotos į aktyvių žmonių, branginančių savo laiką bei sveikatą, poreikius.

Respublikinės Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos Dienos chirurgijos centre dirba visų sričių aukščiausios kvalifikacijos chirurgai, kasmet atliekama vis daugiau sudėtingų minimaliai invazinių operacijų. Šiame centre dirbantys pilvo chirurgai vieni iš pirmųjų Lietuvoje įdiegė moderniausią vienintelio pjūvio laparoskopinę techniką, kai pilvo organų operacijos atliekamos per vieną pjūvelį bambos dugne ir po jų visai nematyti randų.

Ortopedai traumatologai per nedidelius dūrius daro sąnarių artroskopines operacijas, o kraujagyslių chirurgai atlieka minimaliai invazines endovaskulines lazerines ir radiodažnumines kraujagyslių operacijas. Minimaliai invaziniais histeroskopiniu ir laparoskopiniais būdais gydomos ginekologinės ligos, atliekamos plastinės rekonstrukcinės ir estetinės bei LOR operacijos. Sergantiesiems katarakta oftalmologai atlieka mikroskopines lęšiuko keitimo operacijas.

„Modernių chirurgijos metodų diegimas mūsų ligoninėje tapo įmanomas įgyvendinus projektą, kurio metu buvo modernizuotos Chirurgijos klinikos operacinės. Šiandien drąsiai galime teigti, kad 10 mln. litų investicija pasiteisino, - įsitikinęs klinikos vadovas. - Gerėjantys operacinio gydymo rezultatai, puikus šių darbų įprasminimas. Aukštas medicinos lygis bei medikų dėmesingumas pacientams ir toliau kurs visapusiško rūpinimosi žmogaus sveikata centrą mūsų visų ligoninėje.“

Vitalija Gresevičienė
Vitalija Gresevičienė

Dėmesys kiekvienam pacientui

„Mūsų ligoninė, gyvuojanti jau daugiau kaip 60 metų, aptarnauja pusės Kauno miesto ir Kauno apskrities gyventojus, - pasakoja Respublikinės Kauno ligoninės direktorė medicinai Vitalija Gresevičienė. – Iki šių metų ligoninę sudarė 2 filialai ir 5 padaliniai. Po reorganizacijos sumažėjo administravimo išlaidų, galėjome padidinti darbuotojų darbo užmokestį, o ligoninė tapo daug patogesnė pacientams. To visada ir siekėme. Dabar veikia 8 klinikos, jų medikai rūpinasi įvairiausio amžiaus pacientais, nuo pat kūdikių iki garbaus amžiaus senelių. Stengiamės, kad be dėmesio neliktų nė vienas. Juk bet koks negalavimas menkina žmogaus gyvenimo kokybę. Kuo greičiau ir tiksliau diagnozuojama, tuo sėkmingiau gydoma. Todėl labai daug dėmesio skiriame diagnostikai. Kiek galėdami atnaujiname diagnostikos aparatūrą ir manome, jog šiuo metu galime didžiuotis sutrumpėjusiomis tyrimų laukimo eilėmis. Tarkime, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas padaromas per savaitę. Pailginome ir Konsultacijų poliklinikos darbo laiką, kad dirbantiems žmonėms būtų patogu apsilankyti pas gydytojus. Šešiasdešimt septyni įvairių sričių specialistai čia kasdien suteikia daugiau nei pustrečio šimto konsultacijų.“

Higienos instituto duomenimis, dėl įvairių ekonominių, socialinių problemų, ilgalaikio streso bei gyventojų senėjimo per pastaruosius metus sergamumas psichikos ligomis, o ypač depresija, Lietuvoje padidėjo daugiau kaip trečdaliu. Kaunas - ne išimtis. Bandant spręsti situaciją, metų pradžioje Respublikinėje Kauno ligoninėje pradėjo veikti pirmasis mieste Krizių intervencijos centras. Jame teikiama intensyvi specializuota pagalba į krizinę situaciją patekusiems pacientams. Pasak Psichiatrijos klinikos vadovės Zitos Liubertienės, centro gydytojai prireikus pacientui skubią pagalbą gali suteikti ne tik ligoninėje, bet ir namie.

Kuriamos pagarbos ir gerumo tradicijos

“Džiaugiamės mūsų mieste puoselėjamomis pagarbos medikams tradicijomis, - sakė Respublikinės Kauno ligoninės direktorius valdymui Kastytis Masalskas – Šių metų Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse pirmą kartą ligoninės istorijoje buvo įteikti Metų gydytojo ir Metų slaugytojo apdovanojimai. Šiais metais Metų gydytojo garbės ženklu buvo apdovanotas chirurgas medicinos mokslų daktaras Jonas Andriuškevičius, Metų slaugytoja pripažinta Romutė Babičienė. Dr. J. Andriuškevičiui suteiktas ir Kauno miesto nuoširdžiausio gydytojo vardas, o vidaus ligų gydytojai pulmonologei Emilei Palmai Kopustinskaitei - Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. Gydytojai taip pat skirtas Kauno miesto mero apdovanojimas už „Humaniškiausią pašaukimą". Kauno meras Andrius Kupčinskas mūsų ligoninės bendruomenės narei Rūtai Lukianskytei už aktyvią veiklą įgyvendinant socialinius projektus ir pagalbą mažinant socialinę atskirtį metų pradžioje įteikė Gerumo kristalą.“

Operos solistas Liudas Mikalauskas

„Šiaip esu sveikas ir pas gydytojus lankausi retai. Tačiau birželio pradžioje teko su jais nemažai pabendrauti. Birželio 7 dieną gimė dukrytė, o jau kitą dieną mane ištiko apendicito priepuolis. Greitoji medicinos pagalba nuvežė į Respublikinę Kauno ligoninę. Gydytojas rekomendavo daryti lašelinę ir šiek tiek palaukti. Išgirdęs apie lašelinę, spontaniškai nusprendžiau grįžti namo... Tačiau apendicitas - tokia liga, kuri neleidžia užmiršti. Po poros valandų teko grįžti. Paskui viskas vyko labai greitai. Chirurgas Barekas Iricianas pirmadienį pašalino uždegimo apimtą aklosios žarnos ataugą laparoskopijos būdu per nedidelę skylutę, nes žinojo, jog ketvirtadienį turėsiu dainuoti W. A. Mozarto Requiem... Sakiau, kad jeigu negalėsiu eiti į sceną, chirurgui teks mane pavaduoti... Ačiū Dievui, viskas puikiai pavyko. Trečiadienį išvykau namo, o ketvirtadienį buvau scenoje. Tik kolegoms reikėjo šiek tiek taikytis prie mano atsargesnių ir lėtesnių judesių. Po keleto gydymo įstaigose praleistų dienų jaučiu didelę pagarbą gydytojams ir slaugytojoms. Mediko profesija reikalauja ne tik didelės kompetencijos gydant, bet ir gebėjimo rasti guodžiantį žodį kiekvienam – jaunam ir senam, kantriam ir irzliam, nė vieno neišskiriant ir neaplenkiant, pamirštant savo rūpesčius ir nuovargį. Nuoširdžiai ačiū visiems už gerumą.“

Teatro režisierius Vilius Malinauskas

„Sunku prisiminti praėjusius metus, kurie buvo išbraukti iš mano mamos Vilijos Malinauskienes gyvenimo. Pavasarį dėl peršalimo sutino mamos kojų sąnariai. Iki pat rudens ji vaikščiojo pas įvairiausius gydytojus, vartojo antibiotikus, tačiau liga nesitraukė. Darėsi tik blogiau. Lapkričio mėnesį mama, jau nebegalėdama paeiti, atsidūrė pas nefrologus. Po išsamių inkstų tyrimų buvo rekomenduota kreiptis į profesorę Jolantą Dadonienę. Tik po profesorės skirtų tyrimų ir konsultacijų nustatyta diagnozė ir pradėtas tinkamas gydymas. Mama pasirinko gydytis pas Respublikinės Kauno ligoninės direktorių doc. dr. Liną Vitkų. Jis atliko sudėtingą artroskopinę kelio sąnario operaciją ir suteikė mamai vilties, jog galės vaikščioti ir gyventi visavertį gyvenimą. Mamos dar laukia kelios sudėtingos operacijos, reabilitacija, tačiau tikime, jog mums tikrai pavyks. Nuoširdžiai ačiū doc. dr. L. Vitkui ir jo kolegoms už didžiulę kompetenciją ir gerumą, kuriuos iš jų patiriame.“

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŠEIMA IR SVEIKATA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"