Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŠEIMA IR SVEIKATA

Mums rūpi jūsų sveikata

 
REKLAMA  •  2013 09 28 6:00
„Mūsų klinika – tai aukso vidurys tarp viešų poliklinikų ir privačių gydymo įstaigų, - sako Tarandės šeimos klinikos vadovė gyd. R.Ptašekaitė-Kilšauskienė.
„Mūsų klinika – tai aukso vidurys tarp viešų poliklinikų ir privačių gydymo įstaigų, - sako Tarandės šeimos klinikos vadovė gyd. R.Ptašekaitė-Kilšauskienė. Ritos Stankevičiūtės nuotraukos

Kai šeimoje atsiranda vaikų, pajuntame, kaip svarbu turėti gerą šeimos gydytoją – tokį, kurio galėtume klausti patarimų ne tik apie vaikų, bet ir apie savo, o prireikus – ir apie močiutės ar senelio sveikatą. Kaip sakoma, „ kad jau užėjome, tai pasiteirausime ir dar kai ko“.

„Su trejų metukų dukryte lankausi Tarandės šeimos klinikoje. Jauki vieta, paslaugus personalas, puikūs profesionalūs gydytojai. Mums abiem labiausiai patinka mankšta baseine. Turime su kuo lyginti: kai lankėmės vienoje miesto poliklinikoje, dukra imdavo verkti vos priėjus prie jos durų. Dabar į kliniką einame be jokio streso. Ačiū gydytojai Olgai Eigėlienėi ir kineziterapeutei Vaidai už rūpestį. Hana"

„Mes su savo mažute lankėme baseiną. Likau labai patenkinta. Baseinas nedidelis, bet gana gilus, nereikėjo būti pasilenkusiai. Labai svarbu, kad baseiną galėjome lankyti mums patogiu laiku, mano vaikui teko daug malonios ir profesionalios kineziterapeutės dėmesio. Ingrida"

„Nors gyvename visai kitame Vilniaus krašte, labai džiaugiuosi atradusi Tarandės šeimos klinką ir nuostabią gydytoją Renatą. Ši klinika įrengta galvojant apie pacientų patogumą – pavyksta susiderinti tinkamą vizito laiką, netenka laukti prie gydytojo kabineto. Labai svarbu tai, kad reikalingi tyrimai atliekami čia pat, per trumpą laiką, taigi iškart skiriamas tinkamas gydymas, o ne kaip kitur – pirma pagerkite plataus veikimo spektro antibiotikų, paskui žiūrėsime... O pagaliau atlikus tyrimus paaiškėja, kad tų antibiotikų visai ir nereikėjo... Manau, svarbu ir tai, kad čia visada yra kur pasistatyti mašiną. Aurėja"

„Tarandės šeimos klinika išsiskiria ypatingu požiūriu į pacientą, bendravimo bei aptarnavimo kultūra. Čia stengiamasi, kad nei suaugusieji, nei vaikai nepatirtų streso. Jautiesi kaip atėjęs pas gerus šeimos draugus. Lankomės nuo pat klinikos atidarymo. Du vaikai jau paaugo, džiaugiamės, kad yra sveiki. Kai šiemet gimė jauniausias sūnus, baseiną lankome visi kartu. Vyresnieji laimingi, kai mato mažiuką, kuris nuo pirmųjų mėnesių nardo kaip žuvytė ir prie jo nekimba jokie virusai. Arvydas"

Nuo kūdikio iki senelio

Tarandė – Vilniaus miesto dalis šiaurės vakariniame pakraštyje, į pietus nuo Avižienių, prie automagistralės Vilnius - Panevėžys. Prestižinė, patogi gyventi vieta, iš kurios lengva pasiekti bet kurį sostinės rajoną. Tarandėje daug naujakurių, vadinasi, daug ir vaikus auginančių šeimų. Jau šešerius metus čia veikiančiai šeimos klinikai nestinga nei šalia gyvenančių, nei iš tolesnių rajonų atvykstančių pacientų. „Mes rūpinamės ne tik mažųjų pacientų, bet ir jų tėvelių bei senelių sveikata, – pažymi klinikos vadovė gydytoja Renata Ptašekaitė-Kilšauskienė. - Klinikoje dirba šeimos gydytojai, nėra atskirai tik su vaikais dirbančių pediatrų arba suaugusiųjų terapeutų. Visur – baseine, sporto ir kineziterapijos salėje - gali lankytis visa šeima. Kurdami šią kliniką turėjome tokią idėją – kurti tikrą šeimos kliniką. Mano močiutė, kuri čia taip pat dirba, - habilituota medicinos mokslų daktarė Marija Ramanauskaitė. Mano tėtis ir senelis – taip pat garsūs gydytojai. Todėl mūsų klinikos devizas „Jūsų šeimos sveikata – mūsų šeimos rūpestis“. Nemažai klinikoje dirbančių specialistų – irgi gydytojų vaikai, pasukę savo tėvų pėdomis: Dainius Daunoravičius, Lina Drąsutytė, Jonas Drąsutis. Džiaugiamės, kad mūsų klinikoje dirba pripažinti specialistai – psichoterapeutas Dainius Stasiūnas, gydytoja neurologė Inga Slautaitė ir kiti.“

Sveiko gyvenimo pamokos – nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Sveiko gyvenimo pamokos – nuo pirmųjų gyvenimo dienų.

Sveikos gyvensenos įgūdžiai – iš mažens

Vienas svarbiausių klinikos uždavinių – sveiko gyvenimo būdo įgūdžių diegimas. „Sveiko gyvenimo būdo pamokėlės – tai mūsų kasdiena. Su kiekviena šeima, atėjusia į konsultaciją, aptariame mažylio mitybos, grūdinimo ir lavinimo planą. Esame susitarę, kad tėveliai užsirašys namie kylančius klausimus, kuriuos norėtų aptarti su gydytoju, - su šypsena aiškina gydytoja Renata. - Kiekvienos šeimos gyvenimo būdas, mitybos įpročiai yra skirtingi. Tarkime, vieni tarsi ir sveikai maitinasi, bet turi antsvorio, kiti gyvena be apribojimų ir yra liekni. Tačiau juk tai priklauso ne vien nuo mitybos. Vieni dirba fizinį darbą arba reguliariai sportuoja, o kiti per dienas sėdi prie kompiuterio. Kai pažįsti kelias tos pačios šeimos kartas, tampa aišku, jog tam, kad paauglys komfortiškiau jaustųsi, jam reikia rekomenduoti apsilankyti pas gydytoją dermatologą, pagyvenusio žmogaus negalias galėtų padėti įveikti psichoterapija, o nuo vaiko priežiūros pavargusiai jaunai mamai praverstų plastikos chirurgo konsultacija.“ Tiesą sakant, neįprasta, kad plastikos chirurgas dirba šeimos klinikoje. Esame pratę galvoti, jog šio specialisto pacientės – TV ekrano žvaigždutės, kurios nori būti dar gražesnės. „Plastikos chirurgo konsultacijų reikia daug platesniam pacientų ratui, - sako klinikos vadovė. – Tai žmonės, kuriems nerimą kelia ir tam tikri augliukai, prastai sugiję randai, sausgyslių striktūros. Aišku, nestinga ir norinčiųjų pasikonsultuoti dėl grožio. Kiekvienas mato savo minusų, kuriuos norėtųsi pakeisti pliusais.“

Ir moksliniai tyrimai

Mediko profesija ypatinga tuo, kad reikalauja nuolatinio, kasdienio ją pasirinkusio žmogaus tobulėjimo. Daugelis Tarandės šeimos klinikoje dirbančių gydytojų nuo mažens matė savo tėvus, užsiimančius ne tik gydytojo praktika, bet ir moksliniais tyrimais. Šios tradicijos tęsiamos, daugelis jaunųjų gydytojų taip pat užsiima moksliniu darbu. „Gydymo individualizavimas – tai mane dominanti mokslinių tyrimų tema. Kiekvienas žmogus ne tik gyvena, bet ir serga skirtingai. Ir gydyti jį reikia ne pagal bendras schemas, o randant tik jam vienam tinkamą. Šeimos gydytojai ypač daug dėmesio skiria pacientams, kurie jau yra patyrę širdies kraujagyslių šuntavimo ar stentavimo operaciją ir dėl galimo ligos atsinaujinimo vartoja kraują skystinančius medikamentus, - sako gyd. R. Ptašekaitė Kilšauskienė. – Pacientas turi būti užtikrintas, kad šie vaistai jam tinkami ir tikrai veiksmingi. Tačiau mokslinių tyrimų duomenimis net trečdalis ligonių turi įgimtą arba įgytą atsparumą šiems plačiai taikomiems preparatams, vadinasi, vartoja juos be reikalo, o pakartotinės trombozės grėsmė nė kiek nemažėja. Norint tai išsiaiškinti reikia atlikti specialius kraujo tyrimus. Mūsų klinikoje yra galimybės tai padaryti. Turime modernų kraujo tyrimo aparatą, tokį, kurių Lietuvoje yra tik vienetai, ir laukiame pacientų, kuriems galėtume atlikti tyrimus, padėti parinkti tinkamiausius vaistus ir išvengti pakartotinės trombozės sukeltų pasekmių.“

Klinikoje naudojama tik moderni profesionali įranga – ne tik moksliniams tyrimams, bet ir reabilitacijai. Fizioterapijos, kineziterapijos, gydomosios fizkultūros procedūros padeda greičiau pasveikti ir sugrįžti į įprastą gyvenimo, veiklos ritmą patyrusiesiems traumas, operacijas.

Gydytojas – pas pacientą

Tarandės šeimos klinikos gydytojus galima sutikti ne tik Vilniuje. Mobilios klinikos komanda atlieka profilaktinius sveikatos tikrinimus įvairiose šalies įmonėse ir organizacijose. Anamnezė – kraujospūdžio matavimas, bendras kraujo tyrimas, hemoglobino įvertinimas – tai vieni svarbiausių dalykų, iš kurių galima spręsti apie žmogaus sveikatą. Pacientai patys noriai darosi ir papildomus tyrimus – vėžio žymenų, cukraus, cholesterolio koncentracijos kraujyje įvertinimą, kai kada pageidauja kepenų ir inkstų fermentų, skydliaukės tyrimų. Atsakymus jie gauna individualiai, voke, jeigu yra neaiškumų, pridedamas ir gydytojos telefono numeris. Paskambinusieji gauna išsamią konsultaciją.

„Esant reikalui, mus galima prisišaukti ir į namus, - sako klinikos vadovė. – Vykstame ne tik pas senus, slaugomus ligonius, kai jiems reikia daryti lašelinę, padėti sumažinti skausmą, bet ir pas vaikus ir suaugusiuosius, netikėtos negalios ištiktus. Dabar neretai pasitaiko, jog žmogui būtina pasveikti tiesiog per vieną dieną – darbai ir reikalai nelaukia. Nieko nėra geresnio už lašelinę, išplaunančią virusų toksinus, atkuriančią organizme skysčių balansą. Jis padeda organizmui greičiau susidoroti su infekcija, pagreitina paciento sveikimą, neretai neprireikia net vaistų. Todėl esame pasirengę savo pacientams padėti.“

P. S. Bijantiesiems didelių kainų

„Galime nuraminti tuos, kas mano, jog Tarandės šeimos klinikos paslaugos prieinamos tik turintiesiems daug pinigų. Mūsų klinika – tai aukso vidurys tarp viešų poliklinikų ir privačių gydymo įstaigų. Esame pasirašę sutartį su Ligonių kasa, taigi visos pirminės sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai. Specialistų konsultacijų kaina – nuo 50 iki 80 litų“, - sako gydytoja R.Ptašekaitė-Kilšauskienė.

Užs. NJ-10028

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŠEIMA IR SVEIKATA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"