Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŠEIMA IR SVEIKATA

Kaip bioenergetikė plaučių vėžį gydė

 
Dr. Eduardas Aleknavičius
Dr. Eduardas Aleknavičius Asmeninio albumo nuotrauka

Kai paskutinės stadijos plaučių vėžiu sergančios 71 metų vilnietės šeima iš medikų išgirdo, kad jie niekuo nebegali padėti, artimieji griebėsi šiaudo - kreipėsi į Šakių rajono miške žmones priimančią bioenergetikę. Tačiau stebuklas neįvyko, o tūkstančius litų sumokėję žmonės pasijuto tiesiog apmulkinti.

Kaip LŽ pasakojo ligonės anūkė J.M. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi - aut.), į bioenergetikę Birutę šeima kreipėsi maždaug prieš mėnesį, kai močiutei buvo diagnozuotas paskutinės - ketvirtos - stadijos plaučių vėžys. Gydytojai konstatavo, kad pacientė nebeturi jokių šansų likti gyva, mat klastinga liga jau buvo išplitusi į kepenis, kitus organus, limfą. Medikai neskyrė chemoterapijos, nes dėl silpnos širdies ligonė būtų jos neatlaikiusi. Moteriai beliko laukti pabaigos, mažinant kančias morfijumi.

Pažadėjo išgydyti

"Nenorėjome ir negalėjome susitaikyti su tuo, kad prarasime labai mylimą žmogų. Netradicinės medicinos griebėmės kaip paskutinio šiaudo, nes nebeturėjome kitų galimybių", – pabrėžė J.M.

Pažįstami rekomendavo kreiptis į Šakių rajono miške gyvenančią bioenergetikę Birutę, kuri esą jau daug kam padėjo, nemažai ligonių ištraukė iš mirties nagų, taip pat ir sergančiųjų vėžiu, o nesėkmingų atvejų neva nebuvę. Pridurta, kad pas stebukladarę pacientai atvyksta net iš gretimos Lenkijos.

"Kai nuvažiavome pas bioenergetikę, ji mums iškart pasakė - sumokate 3 tūkst. litų, močiutė savaitę pas mane pagyvens, pastatysiu ją ant kojų", - prisiminė J.M. Tokie pažadai ligonės artimiesiems sukėlė abejonių, nes prašomas užmokestis iš tiesų atrodė didelis, o garantijų - tarsi jokių. Juolab kad jie prieš tai jau buvo kreipęsi į kitą Lietuvoje garsų bioenergetiką, tačiau šis atsisakė gydyti sunkiai sergančią moterį, nes manė negalėsiantis padėti.

Anot J.M., pasirinkimo nebuvo: močiutė jautėsi labai prastai, sunkiai bepaėjo, regis, kasdien artėjo agonija. Tad šeima apsisprendė ją patikėti pagalbą žadančiai bioenergetikei.

Nesibaigiančios išlaidos

"Atlikusi savo diagnostiką Birutė pasakė, kad jei ligonė gyvens dar tris paras, liks gyva. Bioenergetikė teigė, jog valymo nuo vėžio procesas bus labai sudėtingas, bet vis tiek suteikė 100 proc. garantiją, kad močiutę išgydys. Esą jei nespės to padaryti per savaitę, dirbs tiek laiko, kiek reikės", – pasakojo J.M.

Sumokėję sutartą sumą, šeimos nariai paliko ligonę bioenergetikei. Šakių miške su močiute pakaitomis gyveno jos duktė ir anūkė. Ir, regis, prasidėjo žadėti stebuklai. Pasak J.M., po savaitės, praleistos pas Birutę, močiutė jau nebejautė skausmų, jai nebereikėjo morfijaus.

Bioenergetikė kasdien atlikdavo tris maždaug pusantros valandos trukmės seansus – rytą, per pietus ir vakare nustatytu laiku. Neliesdama ligonės, per tam tikrą atstumą darydavo jai poveikį rankomis, padėdavo sau žvakės liepsna.

Po savaitės bioenergetikė pasiūlė vykti namo ir sugrįžti po dviejų dienų. "Ji sakė, kad sėkmingai užmuša vėžines ląsteles, kad kepenyse jau nieko blogo nebėra, o padarę echoskopijos tyrimą įsitikinsime, jog vietoj auglių likę tik randeliai. Tačiau dar turime palaukti, kol viskas "išsivaikščios", bet paskui jau bus gerai", - tikino J.M.

Namie močiutei vėl pasidarė bloga. Kai šeima ją nuvežė pas bioenergetikę, ši griebėsi už galvos - esą be reikalo išleido ligonę namo, esą vėžys jau "permetė šaknis į kitą pusę". Vis dėlto Birutė nuramino giminaičius: neva ir toliau kovos, kad išgydytų pacientę, bet tai kainuos dar 1,5 tūkst. litų. Be to, reikės apmokėti ir apgyvendinimo išlaidas.

Po savaitę trukusio pakartotinio gydymo bioenergetikė liepė važiuoti namo ir nurodė, kad nuo šiol pas ją teks apsilankyti tik kartą per dvi savaites. Kaip pasakojo J.M., nuvykus pas Birutę ši teigė aptikusi dar neįveiktų guzelių, kuriems gydyti reikėsią vėl gultis savaitei, o gydymas kainuosiąs papildomus 1,5 tūkst. litų. Tuo metu už močiutės gydymą šeima jau buvo sumokėjusi 5 tūkst. litų.

Paaiškėjo žiauri tiesa

Iki tol stebukladarės kalbomis tikėjusiems žmonėms pradėjo kilti rimtų abejonių. Prieš paliekant ligonę pas bioenergetikę dar vienai gydymo savaitei buvo nuspręsta, jog močiutės būklę turi patikrinti medikai. Privačioje Vilniaus klinikoje atlikus kardiogramą gydytoja, komentavusi tyrimą, tiesiai pasakė, kad su tokiais rezultatais - tik tiesiai į reanimaciją. Moters pulsas buvo labai silpnas, nustatyti dideli širdies ritmo sutrikimai.

"Vidaus organų echoskopijos tyrimo nereikėjo nė komentuoti. Viską iš karto supratau, kai ekrane pamačiau organizmo vidų nusėjusius auglius. Vienas buvo net 17 centimetrų, t. y. kumščio dydžio. Jau ir skrandyje rasta metastazių, kurių per ankstesnį tyrimą nebuvo nustatyta. Echoskopiją atlikęs gydytojas patikino, kad pasveikti nėra nei praktinių, nei teorinių galimybių. Jis mums patarė susitaikyti su realybe, su tuo, jog močiutė tikrai nepasveiks", - kalbėjo J.M.

Po gydytojų konsultacijų jiedvi su mama pasijuto paprasčiausiai apmulkintos. "Supratome, kad mums buvo meluojama į akis, kad sumokėjome tik už tai, jog močiutė nemirtų agonijoje", – neslėpė kartėlio J.M.

Pas bioenergetikę, kuri tądien "gydė" žmones Salininkuose, prie Vilniaus, įsiveržusios moterys pranešė jai apie medicinos tyrimų duomenis ir tai, kad po stebukladarės gydymo ligonei ne pagerėjo, o tik pablogėjo. "Tačiau Birutė pradėjo šaukti ant mūsų, aiškinti, jog tai, ką rodo echoskopas ir sako gydytojai, yra netiesa. Esą jei ir matėme tuos auglius, vėžinių ląstelių ten nebėra, nes ji visas užmušė", – pasakojo LŽ pašnekovė.

J.M. su mama pareiškė bioenergetikei daugiau nebegalinčios mokėti už jos paslaugas ir paklausė, ar ši apsiims toliau gydyti ligonę. "Birutė vėliau paskambino ir ėmė kalbėti, kad mes pačios kaltos, jog užleidome močiutės ligą, kad per vėlai ją atvežėme, kad jau nieko neįmanoma padaryti, nes karas su liga pralaimėtas. Ji palinkėjo ligonei sėkmingai numirti ir padėjo telefono ragelį", – sakė J.M.

Jos teigimu, šeima bioenergetikei sumokėjo gerokai daugiau nei tuos 5 tūkst. litų už močiutės gydymą. Mat patikėję stebuklingomis galiomis pas Birutę vyko visi - pati J.M., jos vaikai, vyras ir vyro tėvai. Jų gydymo išlaidos siekė daugiau kaip 2 tūkst. litų, papildomai dar teko mokėti už apgyvendinimą. J.M. šeima iš viso paklojo apie 10 tūkst. litų.

Nors apgautais pasijutę ligonės artimieji prašė Birutės grąžinti bent dalį sumokėtų pinigų, anot J.M., ši nė neketino to daryti. Tačiau jie pasiryžę nenuleisti rankų, dėl bioenergetikės veiklos ketina kreiptis į teismą. "Esu tikra, kad tokių kaip mes yra daugiau", – įsitikinusi J.M.

Gyrėsi nuopelnais

Kai LŽ žurnalistė paskambino bioenergetikei, ši atkakliai neigė žadėjusi išgydyti labai sunkiai sergančią ligonę. "Taip, turėjau tokią beviltišką moterį, ji jau duso. Giminės sakė man: "Gelbėk, ką nors daryk." Jokiu būdu nežadėjau jos išgydyti. Kaip galima išgydyti tokios stadijos vėžį? Tokios ligonės būklę galima tik palengvinti. Aš tą moterį pastačiau ant kojų, "nuėmiau" skausmus, kosulį, atlaisvinau kvėpavimo takus, kad nedustų, – daug padėjau. Jeigu ji bent kiek anksčiau būtų atvykusi, gal ir būčiau ją išgelbėjusi", - savo nuopelnus vardijo Birutė.

Paklausta, kodėl bioenergetikė garsinasi galinti išgydyti vėžį, jeigu jai pavyksta pašalinti tik tam tikrus simptomus, pašnekovė nenustojo girtis. "Man yra pavykę išgydyti gana sunkius ligonius, ir su metastazėmis. Niekas neįveikia vėžio, o aš įveikiau. Bet tik ne tokios stadijos, kokia buvo šiai ligonei", - aiškino bioenergetikė.

Ji neneigė ėmusi didžiulį atlygį už savo paslaugas - esą juk ne labdarai dirba. Nesvarbu, kad, ligonės artimųjų žodžiais, šiuos pinigus jie sutiko mokėti už sergančios močiutės išgydymą.

Sėkmę patvirtina tik įrodymai

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Spindulinės ir medikamentinės terapijos centro vadovui dr. Eduardui Aleknavičiui žinomas ne vienas atvejis, kai šios įstaigos pacientai kreipėsi ir į netradicinės medicinos atstovus. "Deja, onkologai dar negali išgydyti visų ligonių, todėl nenuostabu, kad beviltiškoje situacijoje atsidūrę žmonės griebiasi bet kokios galimybės. Pavyzdžiui, du mūsų instituto pacientai per pastaruosius dvejus metus keliavo net į Braziliją, pas vadinamąjį hilerį, operuojantį be peilių. Išvyko savo kojomis, parvyko sėdėdami vežimėlyje. Kiti patraukė į Novosibirską gydytis kamieninėmis ląstelėmis, o grįžo su išplitusiais navikiniais procesais. Bet jei tradicinė medicina nebeturi ką pasiūlyti, negalime žmogui sakyti, kad jam beliko numirti. Todėl niekas neapsaugos ir nuo kreipimųsi į visokius apsišaukėlius", - kalbėjo E.Aleknavičius.

Jo teigimu, apie bioenergetikų gydymo rezultatus būtų galima kalbėti tik tada, jei būtų pateikti įrodymai, kad šie specialistai iš tiesų padėjo. Prieš pradedant bioenergetinį gydymą ligoniams reikėtų padaryti kompiuterines nuotraukas, atlikti ultragarso tyrimą, o baigus gydymą pakartotiniai tyrimai turėtų patvirtinti pasiektą efektą.

Kaip papildoma priemonė

71 metų vilnietės gydymo pas bioenergetikę istoriją E.Aleknavičius pavadino tipiška ligonio apgavyste, kai naudojamasi žmonių nusivylimu ir baime. Anot mediko, jei vėžinis procesas jau toli pažengęs, jokie bioenergetiniai ar liaudies medicinos metodai nebepadės paciento išgydyti.

"Kas kita, jeigu vaistažolės ar kiti papildomi gydymo būdai naudojami ligonio būklei pagerinti, šalutiniams reiškiniams sumažinti. Problema, kai tuo imama piktnaudžiauti, kai netradicine medicina bandoma pakeisti tradicinį gydymą. Arba kai vienai ligai gydyti skirtas priemones pradedama taikyti kitai ligai", - dėstė E.Aleknavičius.

Be išlygų stebuklingomis bioenergetikų ir kitų netradicinės medicinos specialistų galiomis tikintiems žmonėms medikas atsako, kad jei tikrai veiktų bioenergetika, grybai, mumijus ar samanos, amerikiečiai jau seniai visa tai būtų supirkę ir išsivežę kartu su bioenergetikais.

Psichikos galia

Vis dėlto psichologijos įtakos vėžio gydymui nuneigti neįmanoma. "Žmogaus psichika gali būti galingas ginklas, padedantis įveikti ligą. O juk savo psichikos kaip reikiant neišmanome. Medicinoje nėra taip, kad viskas tik balta ar juoda", - pažymėjo E.Aleknavičius.

Net moksliškai įrodyta, kad, atsižvelgiant į lokalizaciją, 10-20 proc. ankstyvųjų stadijų vėžio veikia placebo efektas. Nors auglys neišnyksta, jis sustoja augti. Be to, medicinos literatūroje yra straipsnių apie savaiminį naviko išnykimą. Tai gali įvykti 2-3 proc. atvejų. Tačiau šie duomenys gauti ne atlikus išsamius tyrimus, bet remiantis gydytojų patirtimi.

"Atvejų, kai auglys išnyksta savaime, iš tiesų pasitaiko. Sunku pasakyti, dėl kokių priežasčių. Galbūt suveikia žmogaus imuninė sistema", - svarstė E.Aleknavičius.

Kita vertus, pasitaiko ir ligos diagnozavimo klaidų. Peržiūrėjęs apie savaiminį pasveikimą prabilusių pacientų dokumentus E.Aleknavičius mato, kad vėžys jiems ir nebuvo nustatytas, tik įtarimas dėl ligos. Arba žmogui iš tiesų susiformavo ne piktybinis, o gerybinis auglys.

Padės reglamentavimas?

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis įsitikinęs, jog yra tik vienas būdas užkirsti kelią žmonių klaidinimui - būtina reglamentuoti netradicinės medicinos veiklą, atskiriant tai, kas pagrįsta, nuo to, kas priskirtina šarlatanizmui, ir už nelegalią veiklą numatyti atsakomybę.

Vis dėlto, kokias dabar galimybes pakovoti už save turi apmulkinti žmonės? "Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymas kalba apie licencijuotų sveikatos priežiūros specialistų teikiamas paslaugas. Jeigu žmogus kreipėsi į asmenį, teikiantį nelicencijuotas paslaugas, dirbantį be licencijos, jis gali kreiptis į bendros kompetencijos teismus", – teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus atsiųstame atsakyme.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŠEIMA IR SVEIKATA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"