Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŠEIMA IR SVEIKATA

Iš skausmo išvadavo adatos dūriai

 
LŽ archyvo nuotrauka

Daugelį metų nepakeliamus skausmus kentę Lietuvos pacientai, išbandę neurologo iš Krasnodaro Andrejaus Ponomarenkos sukurtą farmakoakupunktūros metodą, teigia užmiršę savo kančias vos po vienos dviejų procedūrų.

A. Ponomarenkos sukurtas RANC (The Restoration of the Activity of Nerve Centers – nervų centrų aktyvumo atkūrimas) metodas patentuotas Rusijoje, gydytojas jį taiko jau dešimtmetį.

Lietuviai Indrė ir Vitalijus Kitinai patys susirado šį specialistą. Kreipėsi todėl, kad Indrei, kurią daugybę metų kamavo trišakio nervo uždegimas, nepadėjo jokie kiti gydymo būdai. A. Ponomarenkos pritaikytas RANC metodas pagaliau išlaisvino moterį iš skausmo gniaužtų.

I. ir V. Kitinai nusprendė populiarinti šį gydymo būdą Lietuvoje. Jie planuoja rengti RANC metodo mokymus ne tik mūsų šalies, bet ir visos Europos medikams.

Andrejaus Ponomarenkos teigimu, taikant RANC metodą nesėkmių pasitaiko labai retai.
Andrejaus Ponomarenkos teigimu, taikant RANC metodą nesėkmių pasitaiko labai retai.

Eksperimentas su savimi

Lietuvoje viešėjęs A. Ponomarenka pasakojo, kad savo gydymą ištobulino dirbdamas neurologu vienoje Krasnodaro poliklinikoje. Dabar medikas praktikuoja nuosavoje klinikoje.

A. Ponomarenka prisipažino, kad būdamas 14 metų leidosi rogutėmis nuo kalno ir smarkiai susitrenkė. Dėl to atsiradęs galvos skausmas kamavo jį net 15 metų. Vyras ieškojo visokių būdų, kaip atsikratyti šios problemos. Tabletės nepadėdavo, gelbėdavo vienintelis dalykas – miegas, tik po jo jausdavosi geriau.

Medikas perskaitė daugybę knygų ir vienoje jų aptiko, kad atlikus injekciją į skausmingos vietos tam tikrą raumenį skausmas liaujasi. Neturėdamas kur dėtis, A. Ponomarenka paprašė žmonos suleisti į nugarą nedidelį kiekį skausmą malšinančio papaverino. Kai ji tai padarė, nežinia kodėl suskaudo petį, plaštaka ėmė bėgioti skruzdėlytės. Nepraėjus nė minutei galva prašviesėjo. Po šio eksperimento neurologas susidomėjo netikėtu efektu. Jam parūpo, kodėl injekcija paskleistas signalas nukeliavo į galvos smegenis.

Janinai Žemaitienei dabar nebereikia lazdelės vaikštant, ją pasiima tik dėl viso pikto.
Janinai Žemaitienei dabar nebereikia lazdelės vaikštant, ją pasiima tik dėl viso pikto.

Atsakingi nervų centrai

Pasak A. Ponomarenkos, ir iki tol buvo manoma, kad visų organų veiklai vadovauja smegenys, turinčios už organų funkcionavimą atsakingus nervų centrus. Tam tikro organo funkcijų sutrikimas rodo, jog pažeistas atitinkamas nervų centras smegenyse.

"Klasikinė medicina dažniausiai neieško ligos priežasties: jei skauda sąnarį, jis keičiamas dirbtiniu. O mano įsitikinimu, reikia paveikti tam tikrą smegenų sritį, atsakingą už tą sąnarį", – kalbėjo A. Ponomarenka.

Jau tradicinės kinų medicinos buvo pastebėta, kad skausmingi taškai raumenyse atitinka tam tikras smegenų sritis. Tik kinai tai aiškino pagal savo teoriją, o A. Ponomarenka rėmėsi europietišku fiziologijos mokslu. "Žmonos suleisti vaistai pertvarkė mano smegenų veiklą. Pamaniau, ar šitaip pasiuntus signalą į smegenis pagerėtų ir kitų nervų centrų veikla? Tai pasitvirtino. Todėl metodą ir pavadinau nervų centrų aktyvumo atkūrimu", – sakė A. Ponomarenka.

Medikui sunkiausia buvo įsisąmoninti, kad iki tol niekas neįžvelgė šio, atrodytų, tokio elementaraus gydymo poveikio ir netaikė jo praktiškai.

Dūriai stimuliuoja smegenis

Taikant A. Ponomarenkos sukurtą RANC metodą jodu pažymėtuose kūno taškuose išilgai stuburo atliekamos staigios specialaus preparato injekcijos. Skausmas juntamas labai trumpai, apie 1,5-2 sekundes. "Tais dūriais stimuliuojamos smegenys, skausmas skatina pokyčius jose", – aiškino A. Ponomarenka.

Per 5 metus Krasnodaro neurologas savo metodu gydė ne mažiau kaip 7000 žmonių. Jo duomenimis, taikant farmakoakupunktūrą dauguma galvos, trišakio nervo, nugaros, sąnarių skausmų nuraminami per 1-3 procedūras. Jos atliekamos kartą per 3 savaites ar mėnesį.

A. Ponomarenkos teigimu, po pirmos procedūros teigiamą efektą dėl jau minėtų skausmų pajunta 40-50 proc., po antros – maždaug 70 proc. pacientų. Trečia procedūra garantuoja iki 90 proc. sėkmės.

"RANC metodo taikymas nekelia pavojaus sveikatai. Jei ir pasitaiko, kad skausmas paaštrėja, jis paprastai liaujasi per 3 savaites. Paaštrėjimas atsiranda 3-5 dieną, bet irgi ne visiems pacientams, o kas ketvirtam. Jei skauda, sakau, jog tai gerai, nes šis požymis rodo, kad žmogus sveiksta. Gydant galvos skausmą ar svaigimą tokių paaštrėjimų nebūna, o štai skaudant nugarą – pasitaiko", – aiškino gydytojas. Jis patikino, kad taikant RANC metodą nesėkmės labai retos. Tačiau būtina atsirinkti pacientus, kuriems iš tiesų galima padėti.

Ilgametė problema išnyko

RANC metodas tapo tikru išsigelbėjimu kaunietei I. Kitinei. Trišakio nervo uždegimas jaunai moteriai prasidėjo po protinių dantų šalinimo operacijos. Tai nutiko bene prieš septynerius metus. Tikėtina, kad operuodami medikai pažeidė nervą, todėl ėmė labai skaudėti.

I. Kitinės vyras Vitalijus pasakojo, kad žmona kreipėsi į daugybę gydytojų, išbandė viską, kas įmanoma. Tačiau tai negelbėjo arba padėdavo tik laikinai. Kai skausmo klinikos specialistai pamatė, kokius medikamentus moteris vartojo, pasak Vitalijaus, jie jau nebeturėjo ko pasiūlyti.

"Kad galėčiau padėti žmonai, sprendimo ieškojau visame pasaulyje – anglų, lenkų, ispanų, italų kalbomis. Perskaičiau daugybę straipsnių ir mokslinių darbų – visą viešai prieinamą informaciją. Per tą laiką apie šią problemą sužinojau ne mažiau negu medikai. Atsitiktinai radau gydytojo A. Ponomarenkos vaizdo medžiagą. Pradėjome domėtis išsamiau ir pasiryžome vykti į Krasnodarą", – pasakojo V. Kitinas.

Pernai rugpjūtį ten moteriai buvo atlikta farmakoakupuntūros procedūra. Jau po 20 minučių jai ėmė dilgčioti trišakį nervą, skausmas sumažėjo ir išnyko. Tiesa, po kurio laiko vėl suskaudo, bet tai truko tik kelias valandas.

I. Kitinei iš viso buvo atliktos dvi procedūros. Po pirmos skausmas dingo, antra daryta po mėnesio pasiektam efektui įtvirtinti. 32-ejų Indrė šiandien džiaugiasi išsivadavusi iš ilgai kamavusių problemų.

Indrė Kitinė džiaugiasi pagaliau atsikračiusi varginančių skausmų.
Indrė Kitinė džiaugiasi pagaliau atsikračiusi varginančių skausmų.

Vaistai – duona kasdieninė

Gydymas RANC metodu džiugina ir 86 metų alytiškę pensininkę Janiną Žemaitienę. Moteris pasakojo jau du dešimtmečius jautusi didžiulį viso kūno skausmą. Skaudėjo ne tik nugarą, bet ir koją, atrodė, tarsi ji badoma adatomis ar peiliais. Priepuoliai kartojosi kas keletą mėnesių, trukdavo 5-7 dienas. Tas laikas, galima sakyti, buvo išbrauktas iš gyvenimo.

Kodėl užklupo ši bėda, neaišku. J. Žemaitienė spėjo, kad tai nutiko dėl patiriamo streso. Moters žodžiais, skausmai atsirado staiga. Prasidėjo nuo galvos, bet užtino ir akys. Gydytojai manė, jog tai gali būti susiję su kokia nors akių problema. Dėl skausmų J. Žemaitienė visiškai negalėjo pasilenkti, todėl medikai įtarė esant stuburo išvaržų. Nors buvo atlikta daugybė tyrimų, tiksli diagnozė, anot pašnekovės, taip ir liko nenustatyta.

"Skausmą malšinantys vaistai rytą ir vakare buvo tarsi kasdienis duonos kąsnis", – pasakojo alytiškė. Ji išbandė ir masažą, bet pasidarė dar blogiau. Nešiodama stuburą sutvirtinantį diržą astma serganti moteris dusdavo.

Bėgant laikui skausmo priepuoliai pradėjo kartotis vis dažniau. "Niekaip negalėjau tverti to skausmo. Net rėkdavau, lovoje nė pasiversti negalėdavau", – prisiminė Janina.

Nebereikėjo lazdelės

Moteris buvo girdėjusi apie A. Ponomarenkos taikomą gydymą, net rengėsi važiuoti į Krasnodarą. Tačiau dėl garbaus amžiaus ir finansinių aplinkybių negalėjo to padaryti. Sužinojusi, kad gydytojas atvyko į Lietuvą, alytiškė suskubo į jo konsultaciją. Nors pažįstamos moterys atkalbinėjo, esą dar labiau skaudės nuo adatos dūrių, J. Žemaitienės tai neatgrasė: jeigu iškentėjo tiek skausmo, ištvers ir šią procedūrą.

Gegužės 9-ąją pensininkei iš Alytaus buvo atlikta farmakoakupunktūros procedūra pagal RANC metodą. "Jau tą pačią dieną ėjau be lazdelės. Dabar galiu pasilenkti, net virtuvę išsiploviau pasilenkusi. Jaučiuosi labai gerai, esu tikrai laiminga", – tikino J. Žeimaitienė. Moters dar laukia viena injekcijų procedūra, kad pasiektas efektas būtų įtvirtintas.

Nevertino

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Skausmo gydymo dienos stacionaro gydytojas Alfredas Vaitkus nesiėmė vertinti RANC metodo patikimumo ir efektyvumo.

"Apie tokį gydymo metodą bent jau klasikinėje medicinoje neteko girdėti. Bet jei žmogui padeda, tegul gydosi", – teigė medikas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŠEIMA IR SVEIKATA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"