Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Viltis apie olimpinius medalius pakeitė noras vėl apiplaukti pasaulį

 
2016 02 06 6:00
Rokas Milevičius: „Volvo Ocean Race“ lenktynėse yra daug techniškumo: privalai pažinoti laivą, o jis – labai sudėtingas instrumentas.“
Rokas Milevičius: „Volvo Ocean Race“ lenktynėse yra daug techniškumo: privalai pažinoti laivą, o jis – labai sudėtingas instrumentas.“ Organizatorių nuotrauka

Rokas Milevičius – pirmasis lietuvis, dalyvavęs prestižinėse „Volvo Ocean Race“ lenktynėse – sausio pabaigoje vos spėjo suktis: Lietuvos sporto universitete apgynė sporto vadybos magistro baigiamąjį darbą, o jau kitą dieną džiaugėsi gimusia dukryte. Buriuotojo gyvenimas, kaip pats prisipažįsta, dabar labai keičiasi, bet jis brandina viltį antrą kartą išbandyti save aukščiausio lygio profesionalų lenktynėse aplink pasaulį.

Dvyliktosios „Volvo Ocean Race“ jachtų lenktynės startavo 2014-ųjų spalio 4 dieną Alikantės uoste, Ispanijoje, o baigėsi po devynių mėnesių Švedijos uoste Geteborge. Po nelengvos atrankos patekęs į olandų įgulą „Brunel“ R. Milevičius prisidėjo prie 2015 metais savo komandos iškovoto vicečempionės titulo.

Dėkingas legendai

Penktadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo ir jachtos „Brunel“ kapitonas Bouwe Bekkingas, 29-erių R. Milevičius negailėjo gerų žodžių savo kapitonui ir atskleidė šių bei kitų metų planus. B. Bekkingas Lietuvoje svečiavosi dešimtąjį gimtadienį švenčiančio buriuotojų klubo „Ambersail“ kvietimu.

„B. Bekkingas – buriavimo legenda. Tokių kaip jis pasaulyje – saujelė. Jis ieškojo geriausio ir profesionaliausio žmogaus savo komandai. Taip man buvo atidarytos durys į šią jachtą ir gavau progą parodyti savo galimybes, – už savo karjeros posūkį kapitonui dėkojo R. Milevičius. – Profesionalių buriuotojų ratas yra uždaras, kiekviena šalis renka savo komandą, stengiasi, kad įgulą sudarytų tos šalies atstovai. O B. Bekkingas ieškojo buriuotojų iš svetur, kurie labiausiai tiktų jo komandai. Taip atsiradau olandų įguloje „Brunel“.“

Rokas Milevičius (dešinėje) norėtų antrą kartą aplink pasaulį plaukti su „Brunel“ komanda, tačiau šios kapitonas Bouwe Bekkingas kol kas santūrus – įgulos sudėtis bus dėliojama vėliau. /Ritos Stankevičiūtės nuotrauka
Rokas Milevičius (dešinėje) norėtų antrą kartą aplink pasaulį plaukti su „Brunel“ komanda, tačiau šios kapitonas Bouwe Bekkingas kol kas santūrus – įgulos sudėtis bus dėliojama vėliau. /Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Buriuos 100 dienų

– Ką šiuo metu veikiate? – pasiteiravome 2012 metų vasaros olimpinių žaidynių dalyvio (42 vieta) ir „Volvo Ocean Race“ lenktynių vicečempiono Roko Milevičiaus.

– Šiuo metu man yra atostogos. Kas nežino, pasakysiu, kad „Volvo Ocean Race“ lenktynės vyksta kas trejus metus. Kitos varžybos prasidės 2017 metų rudenį. Iki tol bus gana ramu. Išskyrus tokius žmones kaip B. Bekkingas ir kitų komandų atstovus, kurie ieško naujų rėmėjų, galinčių finansuoti kitose „Volvo Ocean Race“ lenktynėse ketinančias dalyvauti įgulas.

Sykiu mums vyksta treniruotės, stengiamės palaikyti fizinę formą. „Brunel“ komandos branduolys gerai sulipo, šį sezoną suplanuotos visos svarbiausios varžybos. Žiemos sezonas prasidės Karibuose. Paskui plauksime Europoje. Jau dabar žinau, kad šiemet intensyviai buriuosiu 100 dienų. Plauksiu tiek su „Brunel“, tiek su kitomis komandomis, kad plėsčiau savo buriavimo galimybes.

– Ar jūsų planuose yra numatytos 2017–2018 metų „Volvo Ocean Race“ lenktynės aplink pasaulį?

– Kol kas planai tokie: treniruojamės, buriuojame ir rengiamės „Volvo Ocean Race“ lenktynėms. Iš pradžių turėjau tikslą tik patekti į „Volvo Ocean Race“ lenktynes. Atsidūrus „Brunel“ komandoje, visus greitai užkrėtė noras laimėti. Ir dabar turime tą patį tikslą – siekti pergalės. Bet reikia nepamiršti, kad tai yra profesionalusis sportas, ir vien mano ambicijų nepakanka. Be to, dar nėra atsakymų į kai kuriuos klausimus: ar kitąmet būsiu pasirengęs tokioms lenktynėms, ar norėsiu dalyvauti, ar man pasiūlys pasirašyti sutartį su „Brunel“ arba kuria kita lenktynėse dalyvausiančia komanda. Bet mano planuose yra „Volvo Ocean Race“ lenktynės. Tam šiemet ir rengsiuos.

Laisvasis agentas

– Per kiek laiko atsigavote jėgas po praėjusią vasarą pasibaigusių lenktynių?

– Prireikė beveik trijų mėnesių, kad vėl galėčiau normaliai sportuoti, maitintis. Nes jūroje praleistas laikas buvo tikras šokas. Organizmas buvo išsekęs.

– Jau per savo debiutą varžybose aplink pasaulį jūs pasirodėte įspūdingai.

– Išliksiu lietuviškai kuklus, nenorėčiau save vertinti teigiamai. Bet mūsų komanda pasirodė labai gerai. Per varžybas padarėme kelias dideles klaidas, tai mus labai atitolino nuo išsvajotos pergalės. Bet jautėmės galintys laimėti – proga, regis, buvo čia pat, bet ja nepasinaudojome.

– Turite sutartį su „Brunel“?

– Ji jau pasibaigusi. Esu laisvasis agentas. Todėl galiu varžybose dalyvauti su bet kuria pasirinkta įgula, kuriai esu reikalingas. Rudenį jau prasidės atranka į „Volvo Ocean Race“ lenktynių komandų įgulas, kalbos apie pasirengimą, treniruotes, tada bus aiškiau. Ar gali mane nuvilioti konkurentai? Visko gali būti, bet palaikau ryšius su kapitonu B. Bekkingu ir prioritetus skiriu „Brunel“ įgulai.

– Į „Brunel“ komandą po atrankos patekote su belgu Louis Balcaenu. Per lenktynes tarp jūsų buvo konkurencija?

– Kiekvienoje komandoje turėjo būti po du žmones iki 30 metų. Mes nekonkuravome, nes į tas vietas pretendavo per 300 žmonių. Galutiniame etape buvo atrinkta 20, iš jų treniruotis liko šeši. Vadinasi, iš to šešeto bet kurie du galėjo patekti į „Brunel“. Patekau aš ir belgas. Bet kiti keturi visąlaik buvo atsarginiai, ir jei man ar L. Balcaenui būtų kas nors atsitikę, jie būtų mus pakeitę. Bet to neprireikė.

Malonūs įsipareigojimai

– Patekęs į „Burnel“ komandą tikinote, jog tai – išsipildžiusi svajonė. Gal turite svajonę ir olimpinėse žaidynėse tapti prizininku?

– Pasirinkau truputį kitokį kelią. Kiek įmanoma, prisidėsiu prie buriavimo sąjungos veiklos, padėsiu ugdyti jaunuosius sportininkus, kad kuo daugiau jų dalyvautų olimpinėse žaidynėse. Bet savęs ten nematau. Mano prioritetai kitokie. Rengtis olimpiadai būtų per dideli įsipareigojimai, šiandien negalėčiau tam skirti daug laiko.

– Turite ir daugiau įsipareigojimų, ir kur kas malonesnių...

– Daug tų įsipareigojimų yra. (Šypsosi.) Užpraėjusi savaitė buvo labai įspūdinga. Pagaliau baigiau visus savo mokslus Lietuvos sporto universitete – apgyniau sporto vadybos magistro darbą, o kitą dieną žmona Erika pagimdė dukrytę. Tad mano gyvenimas dabar labai keičiasi. Žinau, kad nuo šiol man bus daug sunkiau, nei buvo iki šiol.

Dauguma laivų išardyti

– Kada numatytos pirmosios šių metų varžybos?

– Pirmoji išvyka laukia vasario 16 dieną. Kelionė į Karibus skamba egzotiškai ir visiems atrodo, kad tai tarsi atostogos. Žiemos sezonu visos jachtos keliauja į Australiją arba į Karibus. Nes ten kiekvieną savaitgalį vyksta įvairiausios varžybos – ir rimtos, ir nelabai.

O mūsų planas – vasario 16 dieną vykstame su visa „Brunel“ komanda dalyvauti varžybose aplink visas Karibų salas. Tai bus pirmasis mūsų komandos susibėgimas į vieną krūvą. Tai bus simbolinė akimirka. Kai Karibų sezonas baigiasi, tuomet laukia varžybos Viduržemio jūroje su kitais laivais. Jiems turiu įsipareigojimų, bandysime pagerinti kelis rekordus.

Verta paminėti, kad iš visų laivų, kurie dalyvavo „Volvo Ocean Race“ lenktynėse, šiuo metu plaukiantys yra tik du. Kitų laivų rėmėjai atsisakė įsipareigojimų ir, išardę laivus, paliko juos ant kranto laukti kitų „Volvo Ocean Race“ varžybų, kuriose bus varžomais tais pačiais laivais. O mūsų komanda toliau dirba ir ieško rėmėjų, norime būti labiau pastebimi.

Everestas, „Fomulė-1“

– Su kuo galėtumėte palyginti „Volvo Ocean Race“ regatą? Vieni jas lygina su Vimbldono teniso čempionatu, kiti – su „Tour de France“ dviračių lenktynėmis arba Dakaro raliu.

– Gyvenime nieko panašaus dar neturėjau. Daug kas šias lenktynes lygina su Dakaro raliu, tačiau jachtomis lenktyniauti gerokai sudėtingiau – šis renginys trunka devynis mėnesius.

Tik prasidėjus „Volvo Ocean Race“ varžyboms pamaniau – nėra taip sudėtinga, kaip tikėjausi. Bet paskui kiekvienas etapas man atrodė gerokai ilgesnis, nei būdavo iš tiesų. Ypač sunki buvo pati pabaiga, kai daug dienų teko buriuoti be miego. Savo daro bendras organizmo išsekimas.

Buriavimo lenktynes aplink pasaulį galima lyginti su kopimu į Everestą: tai ir ekstremalu, ir atšiauru, ir tam reikia ilgai rengtis. Bet „Volvo Ocean Race“ lenktynėse yra daug techniškumo: privalai pažinoti laivą, o jis – labai sudėtingas instrumentas. Kaip vienas mano komandos draugas palygino – „Volvo Ocean Race“ lenktynės tai yra tas pat, kas žaisti regbį „Formulės-1“ trasoje vykstant lenktynėms.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"