LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Vasaros čempionate – permainingi olimpiečių startai

2018 09 10 13:00
Tomas Kaukėnas nugalėjo sprinto rungtyje, bet nesėkmingai pasirodė bendrojo starto lenktynėse. Alinos Ožič nuotrauka

Savaitgalį Latvijos Priekulės miestelio biatlono centre buvo surengtas atvirasis Lietuvos vasaros čempionatas. Kartu vyko ir Baltijos biatlono taurės varžybos. Kaip įprasta, vasaros biatlono varžybose sportininkai rungėsi su riedslidėmis.

Vyrų 10 kilometrų sprinto rungtyje Lietuvos čempiono titulą iškovojo ignalinietis Tomas Kaukėnas, nuotolį įveikęs per 27 min. 23,8 sek. bei šaudykloje suklydęs vieną kartą.

„Šios dienos varžybos buvo gera treniruotė. Pats sau didelių tikslų nekėliau, nes kol kas dar neturėjau intensyvių treniruočių ir tiksliai nežinojau, kokiame pasirengimo lygyje esu. Džiugu, kad jau atsigaunu po praėjusio sunkaus ir varginančio olimpinio sezono. Pagaliau grįžta normali savijauta. Tiesa, šį kartą nepataikiau paskutinio šūvio. Bet žinau, kaip taisyti savo klaidas“, – po finišo sakė 13 vietą 2018 metų Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse užėmęs sportininkas.

Antras liko kitas olimpietis, anykštėnas Vytautas Strolia, kuris nugalėtojui pralaimėjo 36,5 sek. (3 klaidos šaudant).

„Jau norėjosi varžybų, senokai jose nedalyvavome. Nesu labai patenkintas savo pasirodymu, nes klydau šaudydamas gulint. Esame neseniai grįžome iš treniruočių stovyklos aukštikalnėse, tad natūralu, kad savijauta dar nebuvo pati geriausia. Lietuvos čempionatui specialiai nesiruošėme, tad dėl rezultatų neišgyvenu. Bet jaučiu, kad pasiruošimas žiemos varžybų sezonui eina teigiama linkme“, – pasakojo biatlonininkas.

Trečias tarp vyrų liko Latvijos rinktinės atstovas Robertas Slotinšas, nuo nugalėtojo atsilikęs 1 min. 40,6 sek. (4 klaidos). Jaunimo vaikinų grupėje triumfavo latvis Edgaras Misė, aplenkęs lietuvį Liną Banį ir kitą Latvijos atstovą Nikitą Osipovą.

Moterų 7,5 kilometro sprinto varžybose nepralenkiama buvo olimpietė Natalija Kočergina, distanciją įveikusi per 27 min. 20,7 sek. (7 klaidos). Antra liko vilnietė Gabrielė Leščinskaitė (3), nuo nugalėtojos atsilikusi 1 min 28,8 sek. Varžybose šį kartą nestartavo kita 2018 metų Pjončango žiemos olimpinių žaidynių dalyvė Diana Rasimovičiūtė.

Jaunimo merginų grupėje čempionės titulą iškovojo latvė Ieva Pucė, aplenkusi visaginietę Aną Jesipionok ir savo komandos draugę Juliją Matvijenko.

Sekmadienį biatlonininkai Latvijoje varžėsi bendrojo starto lenktynėse.

Vyrų 15 km rungtyje nepralenkiamas buvo Karolis Dombrovskis. Šaudykloje suklydęs tik kartą, jis distanciją įveikė per 42 min. 45,2 sek. Nuo jo 12,3 sek. atsiliko T. Kaukėnas, prašovę net į 5 taikinius. Trečiąją vietą užėmė V. Strolia, atsilikęs 44,1 sek. (4 klaidos).

Moterų 12,5 km rungtyje nugalėtoja tapo N. Kočergina (43:54,2, 6 klaidos), įtikinamai aplenkusi G. Leščinskaitę (+1:26,4, 1 klaida). D. Rasimovičiūtė ir vėl nestartavo.

Vasaros čempionatas biatlonininkams yra vienas pasirengimo naujam sezonui etapų. Pasaulio taurės sezonas prasidės lapkričio 30 dieną varžybomis Slovėnijoje, Pokljukoje.