Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Užsienio kovotojai laukia eilės atvykti į Vilnių

 
2017 02 22 11:30
Spaudos konferencijoje Sergejus Maslobojevas prisipažino analizavęs, kiek miega geriausi pasaulio sportininkai: „LeBronas Jamesas miega pusę paros – 12 valandų, o aš tik apie septynias.“
Spaudos konferencijoje Sergejus Maslobojevas prisipažino analizavęs, kiek miega geriausi pasaulio sportininkai: „LeBronas Jamesas miega pusę paros – 12 valandų, o aš tik apie septynias.“ Alinos Ožič (LŽ) nuotraukos

Praėjusių metų lapkritį Vilniuje surengtą tarptautinį bušido turnyrą pasaulyje matė 82 mln. žmonių. Tai oficialūs reitingai. „Mes dirbame ir įrodinėjame, kad maža Lietuva yra didelė kovotojų šalis“, – taip Lietuvos bušido federacijos (LBF) rengiamų turnyrų populiarumą ir lietuvių kovotojų pripažinimą pasaulyje apibendrino LBF prezidentas Donatas Simanaitis.

LBF šiais metais Europoje numačiusi surengti dešimt turnyrų. Tolesniuose planuose numatyta įsiveržti ir į kitų žemynų rinkas. D. Simanaitis prasitarė ketinantis 2018-aisiais surengti bušido turnyrą JAV azartinių lošimų ir kazino sostinėje Las Vege.

Pirmąjį šių metų turnyrą šalies bušido federacija surengė Kipre. Antrasis vyks šį savaitgalį Rygoje. Trečiasis bus surengtas kovo 18 dieną Vilniuje, „Siemens“ arenoje. „Bushido & KOK'45 championship 2017“ turnyre sostinėje žiūrovai stebės net 14 kovų, kurios antradienį „Siemens“ arenoje buvo pristatytos per spaudos konferenciją. Joje šalies sportininkai su savo treneriais surengė viešas pratybas ir papasakojo, kaip rengiasi būsimiems mūšiams. Šalies kovos meno gerbėjai kovo 18-ąją ringe išvys mūsų rinktinės narius: Sergejų Maslobojevą, Julių Mocką, Tomą Pakutinską, Tadą Jonkų, Henriką Vikšraitį, Igorį Osininą, Deivydą Danylą, Teodorą Aukštuolį bei kitus sportininkus. Dar du lietuviai – Karolis Liukaitis ir Valdemaras Kulda – sieks „Grand Prix“ čempiono diržo (svorio kategorija iki 85 kg).

Japonijoje Teodorui Aukštuoliui (kairėje) prigijo Vilkolakio pravardė.
Japonijoje Teodorui Aukštuoliui (kairėje) prigijo Vilkolakio pravardė.

Suomiai – nepėsti

Apie Vilniuje vyksiantį bušido turnyrą, kitus federacijos renginius, į Lietuvą besiveržiančius užsienio kovotojus ir pasaulyje pripažintus lietuvius „Lietuvos žinios“ kalbėjosi su LBF prezidentu Donatu Simanaičiu.

– Kurį užsienio sportininką įvardytumėte didžiausia kovo mėnesį Vilniuje vyksiančio turnyro žvaigžde? Gal tai būtų šešis čempionų diržus turintis kolumbietis Manuelis Lique Canaveralis?

– Europoje šis sportininkas yra laimėjęs viską, ką tik įmanoma. Jis – vienas geriausių kovotojų pasaulyje. Išskirčiau ir Olandijos atstovą Thomasą Bridgewaterį, kuris ringe kausis su mūsų rinktinės nariu S. Maslobojevu. Labai pajėgus kovotojų ketvertas varžysis „Grand Prix“ turnyre svorio kategorijoje iki 85 kg.

Kovo 18-ąją Vilniuje išvysime net du Suomijos sportininkus. Pavyzdžiui, Teemu Hellevaara, su kuriuo galynėsis H. Vikšraitis, yra aštuonis kartus tapęs Skandinavijos muai tai čempionu. Kitas Suomijos kovotojas Danielis Forsbergas, „Grand Prix“ ketvertuke kovosiantis su K. Liukaičiu, septyniskart triumfavo Skandinavijoje. Abu suomiai turėję per šimtą profesionalių kovų. Tai tikri vikingai, savo sporto profesionalai.

Turnyre Vilniuje kaip niekad gausu labai stiprių kovotojų, todėl mūsų rinktinei nebus lengva. Dabar mūsų sportininkų ir užsieniečių galimybę laimėti vertinčiau lygiai. Ankstesniais kartais Lietuvos bušido rinktinės galimybę švęsti pergalę vertindavau 60 ar 70 proc., o šįkart tiek procentų negaliu skirti.

Donatas Simanaitis: „Anksčiau būdavo labai sunku prisikviesti garsių užsienio sportininkų. Dabar jau nesunku. Pirmiausia todėl, kad tapome jau dideli.“

Lietuviai diktuoja taisykles

– Ar sunku į bušido turnyrus Vilniuje privilioti garsių pasaulio kovotojų?

Rengdamasis turnyrui Henrikas Vikšraitis tikino puoselėjantis barzdą ir šukuoseną.
Rengdamasis turnyrui Henrikas Vikšraitis tikino puoselėjantis barzdą ir šukuoseną.

– Anksčiau būdavo labai sunku. Dabar jau nesunku. Pirmiausia todėl, kad tapome jau dideli, Lietuvos bušido federacija yra pastebima pasaulyje. Vilniuje rengiamus turnyrus per televiziją mato daugiau nei šimto valstybių žiūrovai. Pastarąjį kartą – praėjusių metų lapkritį – Vilniuje surengtą tarptautinį bušido turnyrą pasaulyje matė 82 mln. žmonių. Tai oficialūs reitingai.

Todėl norintys Vilniuje kovoti užsienio sportininkai laukia savo eilės. Nes jie nori prisistatyti, taip atkreipti kitų kovos menų organizacijų dėmesį, rasti rėmėjų. Kasdien elektroniniu paštu gauname nuo dvidešimties iki šešiasdešimties laiškų su prašymais dalyvauti mūsų turnyruose. Mes atidžiai atrenkame kovotojus, juos reitinguojame.

Pasaulyje pagal mūsų KOK sistemą vyksta daug atrankinių kovų, jų nugalėtojai patenka į mūsų rengiamus turnyrus.

Anksčiau visi lenkdavome galvą prie Japoniją, jos organizacijas K-1, „Pride“ ir kitas. Dabar viskas apsivertė. Maža valstybė diktuoja savas kovos menų taisykles. Žinoma, ne lygiai taip pat, kaip japonai, bet panašiai.

Vilkolakis sugrįžta

– Kovo mėnesį Vilniuje išvysime ir Lietuvos bušido federacijos rinktinės narį T. Aukštuolį, kuris pastaruoju metu daugiau kovoja Japonijoje, o ne gimtajame krašte.

– Didžiausiame pasaulyje „Rizin“ turnyre Japonijoje Teodoras kovojo jau gal penkis kartus. Ten jam gerai sekėsi. Tiesa, pastarąją kovą jis po atkaklios kovos pralaimėjo. Ir tik todėl, kad perėjo į kitą svorio kategoriją. Įprastai jis varžydavosi iki 95 kg svorio kategorijoje. Tuomet nutarė jėgas išbandyti per 100 kg kategorijoje. Gal tai ir turėjo įtakos. Su varžovu jis kovojo lygiai, tačiau teisėjai nusprendė pergalę skirti konkurentui.

Dabar T. Aukštuolis grįžta į savo svorio kategoriją. Kitą mėnesį jį pamatysime Vilniaus ringe, o balandį jis jau varžysis Tokijuje, „Yokohamos“ arenoje (japonai Teodorą praminė Vilkolakiu – red.).

Japonijoje jis žinomas kaip vienas talentingiausių ir pavojingiausių varžovų. Tokijuje jis kovojo su organizacijos „Bellator“ čempionu amerikiečiu Mahammedu Lawaliu, geriau žinomu kaip King Mo. Pastarąsias 26 kovas King Mo yra laimėjęs pirma laiko. O su lietuviu galynėtis jam nebuvo lengva. Teodoras galingai priešinosi, tad pergalę legendinis „Bellator“ čempionas iškovojo tik teisėjų sprendimu. Po tokios kovos lietuvis dar labiau atkreipė į save dėmesį.

Donatas Simanaitis: „Anksčiau būdavo labai sunku prisikviesti garsių užsienio sportininkų. Dabar jau nesunku. Pirmiausia todėl, kad tapome jau dideli.“
Donatas Simanaitis: „Anksčiau būdavo labai sunku prisikviesti garsių užsienio sportininkų. Dabar jau nesunku. Pirmiausia todėl, kad tapome jau dideli.“

Sostinėje – Chuckas Norrisas?

– Šiemet LBF įvairiose valstybėse rengs dešimt tarptautinių bušido turnyrų. Pirmasis jau vyko Kipre. Antrasis bus surengtas artėjantį savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje. Net trys turnyrai numatyti Kišiniove. Ar tai rodo, kad Moldovoje labai populiarūs kovos menai?

– Paprasčiausiai Kišiniove yra labai gera bazė, be to, valstybė padeda rengti šiuos turnyrus.

– O kur daugiausia susirenka žiūrovų?

– Be abejo, Lietuvoje. Tačiau ir kitose valstybėse susirenka po 5–6 tūkst. žiūrovų.

– Neketinate plėsti turnyrų teritoriją?

– Šiais metais rengsime turnyrą Dubajuje. Dabar deriname datą. O 2018 metų planuose numatyta vieną turnyrą surengti Jungtinėse Valstijose, Las Vegase. To pageidauja viena mūsų turnyrus transliuojanti televizija.

– Turnyre Kipre dalyvavo trys lietuviai, Rygoje jų matysime bene dvigubai daugiau, bet jie mūsų šalies auditorijai mažiau žinomi.

– Mes suteikiame galimybę visiems sportininkams. Norime, kad talentingas mūsų jaunimas taip tobulėtų, semtųsi patirties. Jie turi augti ir įrodyti savo meistriškumą.

– Ar yra užsienio sporto garsenybių, kurias norėtumėte pakviesti į turnyrus Vilniuje?

– Į tai nesikoncentruoju. Nebent JAV kovos menų meistrą ir Holivudo aktorių Chucką Norrisą. (Juokiasi.) Pasaulyje viskas keičiasi. Anksčiau buvo vienos žvaigždės, dabar – kitos. Šiuo metu žvaigždės – lietuviai. Kitiems gal atrodo dar kitaip. Bet mes dirbame ir įrodinėjame, kad maža Lietuva yra didelė kovotojų šalis.

Vilniaus turnyro „Bushido & KOK'45 championship 2017“ kovos

Aleksejus Iljenka (Rusija) – Vilius Tarasevičius (Lietuva)

Jurijus Orlovas (Latvija) – Ričardas Kulis (Lietuva)

Filipas Rzadekas (Lenkija) – Mindaugas Narauskas (Lietuva)

Nežinomas kovotojas (Lenkija) – Martynas Jasiūnas (Lietuva)

Teemu Hellevaara (Suomija) – Henrikas Vikšraitis (Lietuva)

Joanas Lique Canaveralas (Kolumbija) – Deividas Danyla (Lietuva)

Tomas Minnersas (Olandija) – Igoris Osininas (Lietuva)

Marcinas Sianos (Lenkija) – Tomas Pakutinskas (Lietuva)

Sergejus Soha (Ukraina) – Teodoras Aukštuolis (Lietuva)

Bartas Howartas (Anglija) – Tadas Jonkus (Lietuva)

Dwightas Hariksonas (Olandija) – Julius Mocka (Lietuva)

Thomasas Bridgewateris (Olandija) – Sergejus Maslobojevas (Lietuva)

Pagrindinis „Grand Prix“ ketvertukas iki 85 kg

Pusfinalis: Danielis Forsbergas (Suomija) – Karolis Liukaitis (Lietuva)

Pusfinalis: Vitalijus Bugriakovas (Latvija) – Valdemaras Kulda (Lietuva)

Finalas: I pusfinalio nugalėtojas – II pusfinalio nugalėtojas

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"