Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Turnyro nugalėtojas nebenorėtų žaisti Vilniuje

 
Po finalo: Prezidento taurės laimėtojas Maksimas Dubarenka (dešinėje) su savo bičiuliu Luku Mugevičiumi.
Po finalo: Prezidento taurės laimėtojas Maksimas Dubarenka (dešinėje) su savo bičiuliu Luku Mugevičiumi. Jūratės Žemaitytės nuotrauka

Tarptautinės teniso federacijos (ITF) “Future” serijos Prezidento taurės turnyrą (prizų fondas – 10 tūkst. JAV dolerių) ką tik laimėjęs 21 metų Moldovos tenisininkas Maksimas Dubarenka prisipažino, kad kitais metais nebenorėtų žaisti Vilniuje.

Miestas ir varžybų organizacija čia niekuo dėti – simpatingas aukštaūgis viskuo liko patenkintas. Tiesiog jis tikisi, kad po metų jau bus pasirengęs didesniems iššūkiams.

Praėjusį savaitgalį pačioje Vilniaus širdyje, Bernardinų sode esančiame teniso aikštyne, M. Dubarenka (ATP-387) laimėjo abu finalus. Pirmas turnyre skirstytas Moldovos tenisininkas dvikovoje dėl didžiojo prizo 6:1, 6:4 nugalėjo 19-metį lietuvį Luką Mugevičių (904), o dvejetų varžybų finale jis drauge su amerikiečiu Peteriu Kobeltu šventė pergalę prieš ukrainietį Maratą Deviatiarovą ir prancūzą Jerome’ą Inzerillo - 4:6, 7:6 (7:2), 10:8.

Šiemet M. Dubarenka laimėjo jau antrą ITF “Future” serijos turnyrą, o per karjerą jau penkis kartus triumfavo tokiose varžybose.

Teniso gerbėjams šiandien siūlome LŽ pokalbį su Prezidento taurės laimėtoju Maksimu Dubarenka.

Sunku kautis su bičiuliu

- Ką tik laimėjote Prezidento taurę - kokius įspūdžius išsivešite iš Vilniaus?

- Vilniuje viešiu pirmą kartą, man čia viskas labai patiko. Ir miestas. Ir itin gražioje vietoje esantis aikštynas - čia labai jauku. Ir sporto bazė puiki. Džiugino ir tai, jog kasdien būdavo žiūrovų. Apie finalą jau net nekalbu – tiek daug žmonių susirinko.

Savo pasirodymu, žinoma, esu patenkintas, nes pavyko laimėti abejas varžybas – vienetų ir dvejetų. Man tai buvo nelengvas išbandymas. Jau ketvirtfinalio ir pusfinalio dvikovos buvo sunkios. Tačiau sugebėjau susikoncentruoti ir svarbiausiais momentais žaisti labai susikaupęs. Tai ir padėjo man pasiekti finalą.

- Kuri dvikova buvo sunkiausia?

- Fiziškai – gal vis dėlto pusfinalis. Jis truko tris valandas, žaidėme tris setus, pirmuose dviejuose prireikė lemiamo, trylikto, geimo. O trečiajame pajutau, kad atsirado antras kvėpavimas, ir tada jau gana lengvai nugalėjau prancūzą Maxime’ą Hamou.

Psichologiškai sunkiausias buvo finalas, nes kitoje aikštelės pusėje žaidė mano bičiulis Lukas. Su draugu nėra lengva kovoti. Tai jau visai kitoks žaidimas būna. Be to, ir gausiai susirinkusių žiūrovų jam skirti plojimai turėjo reikšmės. Privalėjau išlikti ramus ir susikaupęs. Man pavyko. Ir dėl to labai džiaugiuosi.

- Tai juk ne pimoji Jūsų pergalė “Future” serijos turnyre?

- Tai jau antras sykis, kai tokiame turnyre laimiu vienetų ir dvejetų varžybas. Jaučiausi puikiai pasirengęs šiam turnyrui. Esu laimingas, kad einu teisingu keliu.

O savo bičiuliui Lukui linkiu sėkmės. Jis talentingas tenisininkas, neabejoju, kad ilgai netrukus ir jis laimės tokį turnyrą.

- Kada susidraugavote su L. Mugevičiumi?

- Lukas tik pusantrų metų už mane jaunesnis, nuo vaikystės daug žaidėme tuose pačiuose turnyruose, ir dvejetus kartu esame žaidę. Mus nuo seno sieja graži bičiulystė.

Karjeros nebeplanuoja

- Esate dar jaunas tenisininkas profesionalas - kokią įsivaizduojate savo karjerą?

- Karjeros neplanuoju. Buvo laikas, kai ją planavau, atrodė, jau esu pasirengęs įžengti į geriausiųjų 300-uką, tačiau nepavyko ir tada nutariau iš anksto nieko neplanuoti. Tiesiog dirbu iki devinto prakaito per treniruotes, per varžybas irgi maksimaliai išsikraunu, o dėl galutinio rezultato niekada negali būti tikras. Tegul tai planuoja mano treneriai, tėvai ir visi kiti.

- Tikriausiai treniruojatės ne tik Moldovoje?

- Pusę laiko praleidžiu Moldovoje, pusę – Austrijoje, kur mane treniruoja austras Günteris Bresnikas. Jis dirba ir su talentingu Austrijos tenisininku Dominiku Thiemu (ATP-44). Kaip tik dabar Dominikas žaidžia ATP turnyro finale Kicbiūhelyje (Austrija). G. Bresnikas treniruoja ir latvį Ernestą Gulbį (ATP-12). Ir dar vienas austras mūsų grupėje treniruojasi. Esame puiki komanda. Kai visi išsivažinėja į turnyrus, tuomet grįžtu namo ir sportuoju Kišiniove.

Aukštaūgių ypatumai

- Jūsų ūgis - bene du metrai?

- Truputį mažiau – 196 centimetrai.

- Pastaruoju metu aukštaūgių tenisininkų daugėja. Nors ūgis aikštelėje dažnai labai praverčia, juk yra ir minusų – tokio sukirpimo sportininkams neretai trūksta greičio, staigumo.

- Kaip pasakėte, taip ir yra. Žaisdamas visada stengiuosi išnaudoti aukštaūgio pranašumus, o tai, kas man trukdo per varžybas, kasdien bandau tobulinti – greičiau judėti aiktelėje, staigiau reaguoti į varžovo veiksmus. Kadangi tenisas kasmet tampa vis agresyvesnis, šiuo atžvilgiu aukštas ūgis tam labai pagelbėja. Pirmiausia – dėl galingo servo, antra – dėl didelio užsimojimo, trečia – dėl žaidimo prie tinklo, kai nuo varžovo smūgio gali apsaugoti didžiąją savo aikštelės dalį. Jei aukštas tenisininkas tinkamai modeliuoja savo žaidmą, su juo kovoti labai sunku.

- Kaip manote, ar pasauliniu mastu tenisas nepraranda savo populiarumo kitų sporto šakų fone?

- Ne ne. Jo populiarumas vis didėja. Tiesa, populiarūs yra tik ryškiausi tenisininkai ir prestižiškiausi turnyrai. O tokiems, kaip ką tik baigėsi Vilniuje, arba ATP “Challenger” yra nepakankamai skiriama dėmesio ir pinigų. Nors ir į juos susirenka labai pajėgių žaidėjų, kurie, esant palankiai dienai, gali konkuruoti net su aukščiausios klasės žaidėjais.

E. Gulbis – kaip brolis

- Tikriausiai taip kalbate iš patirties – juk treniruojatės su keliais pirmojo penkiasdešimtuko žaidėjais?

- Jūs teisi. E. Gulbis šiemet po atviro Prancūzijos čempionato, kuriame pasiekė pusfinalį, pateko į geriausiųjų dešimtuką. Tačiau galiu drąsiai tvirtinti, jog kai man būna itin palanki diena, Ernestui galiu pridaryti nemažai nemalonumų aištelėje.

- E. Gulbis dažnokai pakliūva į spaudos puslapius dėl nesportiško elgesio aikštelėje ar viešų drastiškų pareiškimų. Koks jis būna per treniruotes?

- Mes labai draugaujame. Vienas kitą suprantame. Džiaugiuosi, kad gyvenime man pasisekė jį sutikti. Ernestas vyresnis už mane (rugpjūčio 30 d. E. Gulbiui sukaks 26-eri) ir labiau patyręs. Dažnai klausiu jo patarimų ne tik dėl teniso. Apskritai nemažai šnekame apie gyvenimą. Jis man kaip vyresnis brolis. Kai būname kartu, visada žinau, kad galiu kreiptis bet kokiu klausimu. Nors turiu du vyresnius brolius – vienas gyvena Londone, kitas – Moldovoje, abu dirba, yra vedę, augina vaikus.

Tenisas Moldovoje

- Ar Moldovoje dabar saugu gyventi?

- Pas mus ne tokia bloga situacija kaip Ukrainoje, tačiau dabar nenorėčiau komentuoti politinės situacijos. O dėl sporto – jis iš tiesų mūsų šalyje nėra taip vystomas kaip norėtųsi. Tačiau turime labai daug talentingų ir darbščių atletų, kurie, nors šalyje ir labai trūksta sporto bazių, kvalifikuotų trenerių ir medikų bei finansinės paramos, vis dėlto sugeba įveikti visus sunkumus ir demonstruoti gerus rezultatus.

- Įdomu, kiek teniso aikštynų yra Moldovos sostinėje Kišiniove?

- Valstybinė teniso bazė – tik viena. Ten yra aštuonios aikštelės. Visa kita – privatūs klubai, kur daugiausia - trys aikštelės. Profesionalams ten būtų sunku ir labai brangu įsiterpti, nes patogiausiomis valandomis žaidžia to klubo nariai mėgėjai. Tenisininkui profesionalui kasdien reikia treniruotis mažiausiai keturias valandas. Tad aikštelės nuoma tokiame klube jam kainuotų didžiulius pinigus. Dėl šios priežasties daugelis gabių tenisininkų labai anksti baigia savo karjerą, nes neturi galimybių susimokėti už aikšteles ir keliones į turnyrus.

- O kas Jus remia?

- Visi po truputį – firma „Techno Fiber“, privatūs rėmėjai, ir, žinoma, pats stengiuosi užsidirbti dalyvaudamas įvairiuose turnyruose.

- Kokią vietą tarp kitų sporto šakų Moldovoje užima tenisas?

- Tenisas pas mus tapo itin populiarus, nes pastaraisiais metais keli tenisininkai demonstruoja tikrai neblogus rezultatus. Tai - pirmoji Moldovos raketė 24-erių Radu Albotas (ATP-206) ir aš. Be to, pastaruosius dvejus metus neblogai pasirodėme ir Daviso taurės turnyre. Šios varžybos mums buvo sėkmingos, nes iš penkių mačų tris žaidėme namie. Susirinkdavo labai daug žiūrovų – apie du tūkstančius. Mačą transliuodavo televizija. Tai labai prisidėjo prie teniso populiarinimo šalyje. Dabar Moldovoje tenisas yra antras arba trečias po futbolo.

Visada norėsis grįžti

- Netrukus Niujorke prasidės paskutinis šių metų Didžiojo kirčio turnyras. Kada ketinate debiutuoti tokio lygio varžybose?

- Tikiuosi, iki pirmojo 2015 metų šios serijos turnyro Australijoje spėsiu surinkti būtiną ATP taškų kiekį, kad galėčiau dalyvauti kvalifikacijos varžybose. Iki šiol dalyvaudavau tik Didžiojo kirčio serijos jaunių turnyruose. Kiekvieno tenisininko svajonė žaisti tokiame turnyre. To, kad aš ten patekau ir žaidžiau “US Open” jaunių dvejetų varžybų finale, iki šiol negaliu pamiršti. Ten vyrauja ypatinga atmosfera ir nekasdienės emocijos. Dėl to ir stengiuosi vėl ten patekti.

- Ar Jus dar kada išvysime Vilniuje?

- Čia visada norėsis grįžti. Bet gal ne į turnyrą. Juk jį jau laimėjau. Manyčiau, kitais metais jau būsiu pasirengęs naujiems iššūkiams.

Prezidento taurės finalas

Maksimas Dubarenka (ATP- 387) – Lukas Mugevičius (904) 6:1, 6:4.

M. Dubarenkos kelias į finalą

1/16 - 6:1, 6:1 nugalėjo Igorį Zubovą (1859, Rusija)

1/8 - 6:3, 6:3 – Francesco Garzelli (962, Italija)

1/4 - 7:6 (7:5), 7:6, (7:3) – Piotrą Lomackį (897, Lenkija)

1/2 - 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 6:2 – Maxime’ą Hamou (574, Prancūzija)

L. Mugevičiaus kelias į finalą

1/16 - 6:2, 6:1 įveikė Markusą Kernerį (1570, Estija)

1/8 – 6:2, 6:1 - Maratą Deviatiarovą (639, Ukraina)

1/4 - 6:3, 5:7, 7:6 (7:4) - Ronaldą Slobodčikovą (836, Rusija)

1/2 - 6:4, 7:6 (7:5) - Francois-Arthurą Vibert'ą (714, Prancūzija)

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"