LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Treko dviratininkai namo grįžo tuščiomis

2018 08 08 16:16
Aukščiausią vietą iš lietuvių Europos treko čempionate užėmė moterų komandų sprinto lenktynėse dalyvavusios mūsų dviratininkės. Tomo Gaubio nuotrauka

Šalies treko dviratininkams nepavyko pasekti mūsų irkluotojų ir plaukikų, kurie šį mėnesį Europos čempionatuose rinko medalius, pavyzdžiu.

Glazge (Didžioji Britanija) pasibaigusiose Europos dviračių treko pirmenybėse nė vienas iš šešių lietuvių nelipo ant prizininkų pjedestalo.

„Nors šiemet Europos čempionatas rengiamas daugiau nei dviem mėnesiais anksčiau nei įprastai, nesijaučiu blogai pasirengusi. Manau, kad viskas bus gerai“, – pirmenybių išvakarėse pabrėžė dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė Simona Krupeckaitė.

Būtent ji drauge su Migle Marozaite Glazge iš lietuvių pasirodė geriausiai. Moterų komandų sprinto lenktynėse mūsų dviratininkės, kurias treniruoja Dmitrijus Leopoldas, užėmė šeštą vietą. Prieš dvejus metus Europos čempionate Prancūzijoje S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė iškovojo bronzą.

Kitose rungtyse Glazge šioms Lietuvos dviratininkėms sekėsi prasčiau.

M. Marozaitė sprinte liko vienuolikta, tryliktą vietą ji užėmė keirino varžybose. Tokioje pat pozicijoje keirino rungtyje liko ir S. Krupeckaitė, pernai iš Europos čempionato namo parvežusi sidabro medalį. Keirino rungties aukso medalius Simona yra pelniusi 2010 metų pasaulio ir 2012-ųjų Europos čempionatuose.

Stipriausiųjų dešimtuke Glazge atsidūrė traumą išsigydęs Vasilijus Lendelis. Jis sprinto lenktynėse užėmė 8 vietą. V. Lendelis šešioliktfinalyje įveikė baltarusį Arciomą Zaicavą, aštuntfinalyje – 2016 metų Europos čempioną rusą Pavelą Jakuševskį, o ketvirtfinalyje pralaimėjo 2013-ųjų pasaulio čempionui ir 2014 metų pasaulio vicečempionui vokiečiui Stefanui Boetticheriui.

23 metų V. Lendeliui, kuris praėjusį sezoną pasaulio taurės varžybose iškovojo auksą ir sidabrą, gegužės pabaigoje varžybose Maskvoje (Rusija) buvo lūžęs dešinysis raktikaulis.

Glazge su pajėgiausiomis žemyno dviratininkėmis kovojo ir prieš dvi savaites Stambulo oro uoste paslydusi ir kelį susižalojusi Olivija Baleišytė. Dviratininkei buvo diagnozuotas kelio girnelės išnirimas ir kelio raiščio įtrūkimas. Daugiakovėje tarp 21 dalyvės Olivija užėmė 13 vietą, o skrečo rungtyje pranoko aštuonias varžoves ir buvo keturiolikta.

Beje, trečioje daugiakovės rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – Olivija skaudžiai griuvo ir kurį laiką gulėjo ant parketo. Laimė, Lietuvos rinktinės narė rimtų traumų nepatyrė, netrukus vėl sėdo ant dviračio ir didvyriškai baigė varžybas.

Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.

Pasibaigus dviračių treko pirmenybėms, toliau Glazge kovoja plento

dviratininkai. Lietuvai atstovauja patyrę Rasa Leleivytė, Daiva Ragažinskienė (buvusi Tušlaitė), Gediminas Bagdonas ir Ramūnas Navardauskas. Jau pirmenybių Glazge starte Lietuvos čempionė R. Leleivytė vos neužkopė ant prizininkų pakylos. Moterų grupinėse lenktynėse Rasa užėmė penktą vietą. Už šį rezultatą jai atiteko 60 pasaulio reitingo taškų. Kita Lietuvos atstovė D. Ragažinskienė finišavo 36-a. Lenktynėse dalyvavo 106 dviratininkės iš 28 šalių.

„Mane tenkintų tik vieta pirmame penkete“, – prieš čempionatą sakė R. Leleivytė. Užpernai Europos čempionate ji buvo taip pat penkta, o pernai – 12-a.

O nuo penktadienio Glazge kovas pradės ir mažųjų dviračių kroso (BMX) sportininkai. Šiose varžybose Lietuvai atstovaus traumas išsigydę Gabrielius Pabijanskas ir Lukas Karalius.