LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Tomas Kaukėnas toliau maloniai stebina

2018 02 12 15:14
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas /
Biatlonininkas Tomas Kaukėnas /  Alinos Ožič nuotrauka

Jau pirmuoju startu biatlono varžybose Lietuvą nudžiuginęs biatlonininkas Tomas Kaukėnas turi dar daug parako. Lietuvis 12,5 km persekiojimo varžybose buvo dar arčiau lyderių – finišavo 13-oje vietoje. Sekmadienį Tomas Kaukėnas 10 km sprinte pateisino visus lūkesčius ir užėmė 17 vietą. Tai – geriausias biatlono atstovo pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Ši vieta sportininkui garantavo vietą persekiojimo rungtyje.

Pirmojoje ir antroje šaudyklose, kur reikėjo šaudyti gulint, biatlonininkas užvertė visus 10 taikinių ir pakilo į dešimtuką.

Trečioje šaudykloje T.Kaukėnas kartą suklydo šaudydamas stovėdamas ir suko baudos ratą, kuris lėmė smuktelėjimą į 12-ąją vietą.

Ketvirtojoje šaudykloje lietuvis dar kartą buvo netaiklus, bet tai nesutrukdė likti dešimtuke. Galiausiai T.Kaukėnas finišavo tryliktas. Jis distanciją įveikė per 34:31,8 min. Tai – naujas geriausias biatlono sportininko pasiekimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Kitas lietuvis Vytautas Strolia šaudykloje iš viso klydo keturis kartus, finišavo per 37:47,3 min. ir užėmė 43-ąją vietą.

Sekmadienį triskart prašovęs ir vos aštuntąją vietą užėmęs biatlono karalius prancūzas Martinas Fourcade'as reabilitavosi ir užtikrintai nušliuožė į auksinį finišą. Jo laikas – 32:51,7 min.

Kova dėl sidabro vyko iki paskutinių metrų. Vis tik daugiau jėgų ir greičio turėjo Sebastianas Samuelssonas iš Švedijos. Jis 12 km įveikė per 33:03,7 min, o vokietis Benediktas Dollis atsiliko mažiau nei sekunde (33:06,08).