LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Teisę belstis į LKL duris pelnė „Vytis“

2018 04 17 6:00
Antrus metus iš eilės pelnę bronzos medalius „Vyčio“ krepšininkai įgijo teisę siekti vietos LKL./Dainiaus Lukštos nuotrauka

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempione po trejų metų pertraukos tapo Klaipėdos „Neptūno-Akvaserviso“ ekipa, sidabro medalius pelnė Kauno „Žalgirio-2“ komanda, o bronzą antrus metus iš eilės iškovojo Šakių „Vyčio“ klubas ir įgijo teisę ateinantį sezoną praverti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) duris.

Situacija paradoksali: nei čempionas uostamiesčio klubas, nei vicečempionai jaunieji Kauno žalgiriečiai negali pretenduoti į vietą LKL, nes to neleidžia Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) patvirtinti nuostatai. Juose nurodoma, kad jeigu NKL finale žaidžia dvi dublerių komandos, kelialapis į aukščiausiąją lygą atitenka trečią vietą užėmusiai komandai.

Privalės didinti biudžetą

Būtent ši žinia suteikė stimulo Šakių krepšininkams mažajame finale siekti pergalės prieš Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ir taip garsiai belstis į LKL duris.

„Šis tikslas prieš mažojo finalo dvikovą motyvavo papildomai“, – teigė „Vyčio“ lyderis Gytis Radzevičius.

Aurimo Jasilionio treniruojamas „Vytis“ marijampoliečius nugalėjo 90:76 ir iškovojo bronzos medalius. Taip „Vytis“ atsitiesė po pusfinalyje patirtos skaudžios nesėkmės (77:82 pralaimėjo žalgiriečiams), kuri nutraukė 22 pergalių seriją ir užkirto galimybę kautis dėl čempionų titulo.

„Prieš mažojo finalo rungtynes akcentavome, kad turime eiti ir pasiimti tai, kas mums priklauso,“ – komentavo bronzos medalininkų strategas.

„Prieš sezoną klubo vadovai kėlė tikslą patekti į LKL. Kai pralaimėjome „Žalgiriui-2“, galvojome, kad tą galimybę praradome, bet taisyklių dėka šis tikslas išliko“, – sakė G. Radzevičius, kuris per kovą dėl bronzos medalių pelnė 21 tašką ir atkovojo 9 kamuolius.

Be medalių Marijampolės ekipa liko pirmą kartą po trejų metų: 2015-aisiais Suvalkijos klubas laimėjo bronzos medalius, o pastaruosius dvejus metus į viršų kėlė čempionų taurę.

Pagal LKL nuostatus NKL klubas į LKL gali pereiti tik įvykdęs tam tikrus lygos reikalavimus. Pagrindiniai jų – kad komandos biudžetas būtų ne mažesnis nei 400 tūkst. eurų (iki šio sezono ši suma buvo mažesnė – 350 tūkst. eurų) ir kad namų arenoje rungtynes galėtų stebėti ne mažiau nei 1200 žiūrovų.

Šakių komandos vadovai „Lietuvos žinioms“ sakė, jog apie galimybę pereiti į LKL papasakos po savaitės.

Triumfavo po 3 metų

Jonavoje surengtame NKL finalo ketverto turnyro finale Tomo Gaidamavičiaus treniruojama „Neptūno-Akvaserviso“ komanda 68:57 palaužė jaunuosius žalgiriečius, kuriems vadovauja Tomas Masiulis.

Per paskutines NKL sezono rungtynes „Žalgirio-2“ žaidėjai pataikė viso labo 2 tolimus metimus iš 17, o uostamiesčio krepšininkai – 12 iš 30.

Norėdamas pereiti į LKL „Vytis“ privalės turėti mažiausiai 400 tūkst. eurų biudžetą ir rungtyniauti ne mažiau nei 1200 žiūrovų galinčioje priimti arenoje.

Šis Klaipėdos klubas NKL pirmenybėse pastarąjį kartą triumfavo 2015 metais, o „Žalgirio“ dubleriams tai buvo antras finalas per pastaruosius trejus metus. Prieš tai nugalėtojų taurę žalgiriečiai laimėjo 2008-aisiais.

Naudingiausio finalo rungtynių žaidėjo titulą pelnė čempionų narys Aidas Einikis. 21 metų gynėjas per 35 minutes pelnė 14 taškų, atkovojo 6, perėmė 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Jis pataikė keturis tritaškius, tris iš jų – iki ilgosios pertraukos. Po finalinės sirenos jis nukirpo laimingąjį tinklelį.

Naudingiausio finalo rungtynių žaidėjo titulą pelnė čempionų narys Aidas Einikis.Dainiaus Lukštos nuotrauka

NKL laureatai

Finalo ketverto turnyro Jonavoje metu paskelbti ir apdovanoti geriausi NKL pirmenybių sezono krepšininkai.

Naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju pripažintas „Vyčio“ puolėjas G. Radzevičius. 22 metų 197 cm ūgio krepšininkas vidutiniškai rinko 15,4 taško, o kamuolį sugriebė 6,7 karto. Jam taip pat atiteko labiausiai patobulėjusio krepšininko apdovanojimas.

Krepšininkas neslėpė norėjęs tapti NKL čempionu, o šie prizai paskatins jį tobulėti ir siekti savo tikslų.

„Vyčio“ strategas A. Jasilionis buvo pripažintas geriausiu sezono treneriu. Jo vadovaujama komanda reguliariame sezone laimėjo 36 iš 39 rungtynių ir užėmė pirmą vietą.

Geriausio jaunojo krepšininko apdovanojimą pelnė septyniolikmetis „Žalgirio-2“ atakų organizatorius Rokas Jokubaitis. Pirmenybėse jis vidutiniškai rinko po 9,8 taško.

Geriausiai besiginančiu krepšininku pripažintas „Šilutės“ atstovas Justas Nausėdas, o geriausiu NKL sezono teisėju – Darius Šomka.

Finalas

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservisas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 68:57 (25:19, 10:12, 12:9, 21:17). A. Einikis 14 tšk., M. Stašys 13, D. Anužis 12, V. Vasylius 10; G. Masiulis 17 (14 atk. kam.), M. Sajus 14 (12 atk. kam.), I. Sargiūnas 8.

Mažasis finalas

Šakių „Vytis“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ 90:76 (25:10, 25:25, 15:22, 25:19). E. Jezukevičius ir G. Radzevičius (9 atk. kam.) po 21, Š. Vingelis 14; Ž. Šimonis 18, A. Kieža ir E. Ežerskis po 16.

Pusfinaliai

„Žalgiris-2“ – „Vytis“ 82:77 (18:16, 23:18, 15:22, 28:19). M. Sajus 20 (8 atk. kam.), I. Sargiūnas 18, R. Jokubaitis 13 (5 rez. perd.); G. Radzevičius 27, M. Užupis 14, P. Beliavičius 13 (3–4/6).

„Neptūnas-Akvaservis“ – „Sūduva-Mantinga“ 77:73 (26:17, 15:19, 23:26, 13:11). M. Stašys 15 (6 rez. perd.), V. Vasylius ir Dž. Slavinskas po 13; A. Kieža 25, E. Ežerskis 10, M. Zigmantavičius ir I. Labutis po 9.