Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Sporto gerbėjai pripažino penkiakovininkę ir dviratininką

 
2016 01 07 6:00
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė: „Būti geriausia moterimi sportininke yra be galo sunku, bet, pasirodo, įmanoma.“
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė: „Būti geriausia moterimi sportininke yra be galo sunku, bet, pasirodo, įmanoma.“ Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotraukos

Šalies sporto visuomenės verdiktas toks: geriausia praėjusių metų sportininkė – šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, sportininkas – dviratininkas Ramūnas Navardauskas.

Paauksuotos statulėlės laureatams įteiktos antradienį per Nacionaliniame operos ir baleto teatre vykusią iškilmingą geriausių 2015 metų šalies atletų pagerbimo ceremoniją. Labiausiai pernai pasižymėjusiems sportininkams ir Lietuvos sportui nusipelniusiems žmonėms iš viso įteikta 11 paauksuotų statulėlių.

Mintyse kovojo su R. Meilutyte

Anksčiau metų sportininkams būdavo įteikiamos skulptoriaus Stanislovo Kuzmos sukurtos „Šaulio“ statulėlės. 31-erių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė tokią yra laimėjusi per 2011-ųjų geriausių sportininkų rinkimus. Tačiau Londono olimpinė čempionė savo kolekcijoje neturėjo nuo praėjusių metų įsteigtos naujos laureatams skirtos statulėlės. Antradienio vakarą atsiėmusi prizą penkiakovininkė prisipažino nesitikėjusi būti populiariausia tarp moterų ir aplenkti trejus pastaruosius metus geriausiųjų rinkimuose triumfavusios plaukikės Rūtos Meilutytės. Tarp nominančių buvo ir greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė.

– Kodėl turėjote mažai vilčių laimėti? – pasiteiravome Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės.

– Pastaruosius kelerius metus skambėjo tik R. Meilutytės pavardė. Visuomenė ją žino ir labiausiai myli. Todėl man tapti geriausia, maniau, šansų nėra, nes populiariausia yra Rūta. Taigi, nesitikėjau, o intriga per apdovanojimų ceremoniją buvo išlaikyta iki pat paskutinės minutės.

Taip, svajojau laimėti šį prizą. Bet gal ne šiemet, gal kitą kartą. Būti geriausia moterimi sportininke yra be galo sunku, bet, pasirodo, įmanoma.

– Bet jūsų pergalės praėjusiais metais iškalbingos: iškovojote pasaulio taurę ir tapote Europos čempione, įspūdingai laimėjote pasaulio taurės etapus Kaire ir Romoje, pasaulio reitinge esate pirma.

– Metai buvo geri. Esu patenkinta. Viskas vyksta pagal planą. Tai reiškia, kad dirbame teisingai.

– Beveik niekas neabejoja, kad esate favoritė Rio de Žaneiro olimpiadoje laimėti auksą. Tai suteikia papildomos įtampos?

– Man tai iššūkis. Pažiūrėsime, ar man pavyks apginti titulą. Mūsų sporto šakoje daug lemia sėkmė. Jei ji mane lydės, o man jos reikės, vadinasi, viskas bus gerai.

Ramūnas Navardauskas šiemet tikisi važiuoti taip pat greitai, kaip ir 2015-aisiais.
Ramūnas Navardauskas šiemet tikisi važiuoti taip pat greitai, kaip ir 2015-aisiais.

– Jau susiplanavote šių metų varžybų kalendorių?

– Beveik viską susidėliojau. Žinau, kur startuosiu. Kai kurių turnyrų teks atsisakyti. Šiemet daugiau akcentuosiu treniruotes, stovyklas, pasirengimą, todėl startų bus mažiau, nes tai išmuša iš ritmo.

Pajuto Lietuvos šaltį

Pastarąjį kartą dviračių sporto atstovas geriausiųjų rinkimuose triumfavo 2010 metais. Tąkart svarbiausią prizą nuskynė treko dviratininkė Simona Krupeckaitė. 27-erių R. Navardauskas – plento dviratininkas, praėjusiais metais pasaulio čempionato 259,2 km vyrų grupinėse lenktynėse iškovojęs bronzos medalį. Tai buvo pirmas Lietuvos plento dviratininkų laimikis pirmenybių istorijoje. Geriausiųjų rinkimuose Ramūnas pranoko irkluotoją Mindaugą Griškonį ir boksininką Eimantą Stanionį.

– Kur geriau stovėti – ant pasaulio čempionato pjedestalo ar šį vakarą scenoje? – pasiteiravome Ramūno Navardausko, kuris jau šiandien skrenda į treniruočių stovyklą Žironoje, o sausio 31 dieną Maljorkoje startuos pirmose sezono varžybose.

– Būti pripažintam Lietuvoje yra labai malonu. Bet pripažinimas pasaulyje ir Lietuvoje skiriasi. Tikėjausi laimėti, nes dėl šio renginio grįžau į Lietuvą vienai dienai. Dar pirmadienį buvau ten, kur šilta ir oro temperatūra plius 20 (Ispanijoje – red.), o atvykus į Lietuvą pasitiko 20 laipsnių šaltis. 40 laipsnių oro temperatūros skirtumas ruošiantis sezonui – labai rizikingas dalykas.

– Kokie jums buvo 2015-ieji?

– Ir 2015, ir 2014 metai man buvo sėkmingi, dėl jų negaliu skustis. (2014-aisiais jis laimėjo „Tour de France“ lenktynių etapą – red.). Visąlaik stengiausi patekti tarp geriausių pasaulio sportininkų. O pernai taip pavyko, kad pasaulio čempionate iškovojau bronzos medalį. Tuo labai džiaugiuosi. Ir jaučiuosi pripažintas ir Lietuvoje, ir pasaulyje.

– Ko gerbėjai iš jūsų gali laukti šiemet?

– Dviračių sportas labai nenuspėjamas. Mūsų varžybose dalyvauja per 200 sportininkų, jos labai permainingos. Niekada nežinai, ar kirsi finišo liniją, nes trasoje gali įvykti įvairių nelaimių. Todėl visada sunku pasakyti, kaip sezonas gali susiklostyti. Jei traumos aplenks, tikiuosi, kad pavyks šiemet pakartoti savo rezultatą arba bent išlaikyti tą lygį.

– Ką šis apdovanojimas suteiks dviračių sportui?

Geriausia moterų komanda antrus metus iš eilės pripažintas irkluotojų Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės duetas.
Geriausia moterų komanda antrus metus iš eilės pripažintas irkluotojų Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės duetas.

– Sulauks daugiau dėmesio. Tikiuosi, atsiras daugiau dviračių sporto entuziastų. Juk dviračių sportas yra labai smagus – gali važiuoti ir stebėti savo apylinkes, gali savo kraštą pamatyti kitomis akimis.

Irklavimas, boksas, krepšinis

Geriausia moterų komanda antrus metus iš eilės pripažintas irkluotojų Mildos Valčiukaitės ir Donatos Vištartaitės duetas, kartų sportuojantis nuo 2013 metų sezono.

„Esame labai skirtingos, tačiau abi viena kitą stumiame į priekį, – sėkmės formulę atskleidė M. Valčiukaitė. – Abi esame motyvuotos. Ir kai pamatai, kad porininkė taip pat turi motyvacijos, nenori jos nuvilti.“

Pasak Donatos, abi turi bendrą tikslą ir tai jas labiausiai vienija. „Abi norime būti geriausios. Man labai patinka laimėti“, – šypsojosi D. Vištartaitė.

Metų vyrų komanda paskelbta vyrų krepšinio rinktinė. Tačiau geriausiu treneriu išrinktas ne jos vairininkas Jonas Kazlauskas, kurio auklėtiniai pernai tapo Europos vicečempionais ir iškovojo bilietą į olimpiadą. Čia šalies sporto aistruoliai pirmąją vietą skyrė Europos bokso čempioną E. Stanionį išugdžiusiam 52-ejų Vidui Bružui. Į Rio žaidynes kelialapį iškovojęs E. Stanionis atsiėmė paauksuotą statulėlę laimėjęs nominacijoje Metų proveržis.

2015 metų laureatai

Sportininkas – Ramūnas Navardauskas (dviračių sportas)

Sportininkė – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (šiuolaikinė penkiakovė)

Vyrų komanda – vyrų krepšinio rinktinė

Moterų komanda – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė (irklavimas)

Treneris – Vidas Bružas (boksas)

Geriausiu metų treneriu išrinktas Europos bokso čempioną išugdęs Vidas Bružas.
Geriausiu metų treneriu išrinktas Europos bokso čempioną išugdęs Vidas Bružas.

Metų proveržis – Eimantas Stanionis (boksas)

Sportininkas su negalia – aklųjų riedulio rinktinė

Metų sugrįžimas – Augustas Navickas (parairklavimas)

Metų pergalė – Henrikas Žustautas (baidarių ir kanojų irklavimas)

Apdovanojimas už pagalbą sportininkams – Berndas Haake (ledo ritulys)

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės narys Kazimieras Motieka

Visi „Šaulio“ laimėtojai nuo 1994 metų

1994 m. – Raimondas Mažuolis (plaukimas)

1995 m. – Remigijus Lupeikis (dviračių sportas)

1996 m. – Arvydas Sabonis (krepšinis)

1997 m. – Raimondas Šiugždinis (buriavimas)

1998 m. – Diana Žiliūtė (dviračių sportas)

1999 m. – Edita Pučinskaitė (dviračių sportas)

2000 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2001 m. – Rasa Polikevičiūtė (dviračių sportas)

2002 m. – Raimondas Rumšas (dviračių sportas)

2003 m. – Šarūnas Jasikevičius (krepšinis)

2004 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2005 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2006 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2007 m. – Ramūnas Šiškauskas (krepšinis)

2008 m. – Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)

2009 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2010 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2011 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė)

2012 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

2013 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

Paauksuotos statulėlės

2014 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas) ir Jevgenijus Šuklinas (baidarių ir kanojų irklavimas)

2015 m. – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (šiuolaikinė penkiakovė) ir Ramūnas Navardauskas (dviračių sportas)

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"