LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Rekordinis S. Landry pasirodymas vainikuotas „Kibirkšties“ triumfu Kaune

2018 01 27 17:14
LMKL nuotrauka

Ketvirtąją pergalę paeiliui Lietuvos moterų krepšino lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkštis“ (12–4) su Shenita Landry priešakyje. Amerikietė trečiajame kėlinyje pelnę pusę komandos taškų (16 iš 32) ir paklojo pamatus pergalei Kaune 81:70 (12:19, 14:16, 32:15, 23:20) prieš vietos „Aistes-LSU“ (7–10).

Sėkmingai rungtynes pradėjusios šeimininkės po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 19:12, o rezultatyviai užbaigus ir pirmąsias dvi antrojo ketvirčio atakas kaunietės įgijo dviženklę persvarą – 23:12.

Po ilgosios pertraukos Gintarei Paulauskaitei pataikius dvitaškį, Roko Kondratavičiaus auklėtinės dar turėjo užtikrintą pranašumą – 38:28, bet tuomet nebesulaikė įsisiautėjusios S. Landry. Ji iš pradžių inicijavo vilniečių spurtą 12:3, po kurio jos priartėjo per tašką – 40:41, o vėliau „Kibirkštis“ ir įsiveržė į priekį po Gabijos Meškonytės dviejų taškų – 48:47.

Po kiek daugiau nei mėnesio pertraukos į aikštę sugrįžusi puolėja per 23 minutes pelnė 10 taškų (4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir surinko 25 naudingumo balus.

Mačo lūžis antroje ketvirtojo kėlinio pusėje, kada po Monikos Petrauskaitės taiklaus metimo „Aistės-LSU“ sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų – 66:70, bet tada S. Landry atsakė tuo pačiu ir inicijavo lemiamą Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos komandos spurtą 11:2, įtvirtinusį pergalingą „Kibirkšties“ pranašumą – 81:68.

Asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus pagerinusi S. Landry per 33 minutes iš viso pelnė 28 taškus (13/17 dvitaškiai, 2/5 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus bei surinko 37 naudingumo balus.

Ankstesnis amerikietės rezultatyvumo rekordas LMKL buvo 24 taškai, o naudingumo – 30 balų.

„Aistės-LSU“: Karolina Kazočiūnaitė (9 atk. kam.) ir Klaudija Serkevičiūtė – po 14, Monika Petrauskaitė 13 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Deimantė Žukaitė 8.

„Kibirkštis“: Shenita Landry 28 (8 atk. kam., 3 blk.), Laura Juškaitė 19 (9 atk. kam.), Gabija Meškonytė ir Laurita Jurčiūtė – po 10.