LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

R. Meilutytė pradės naują sporto gyvenimą

2018 08 07 6:00
Rūta Meilutytė 100 metrų plaukimo krūtine varžybose iškovojo sidabrą, o antro medalio sieks perpus trumpesniame nuotolyje. SIPA/Scanpix nuotrauka

Taip apie mūsų pajėgiausią plaukikę Rūtą Meilutytę pasakė rusų pažiba Julija Jefimova, sužinojusi, kad lietuvė šiemet pradėjo treniruotis su JAV specialistu Davidu Salo.

Šio trenerio paslaugomis naudojosi ir didžiausia R. Meilutytės priešininkė pastaraisiais metais rusė J. Jefimova, vėliau įsipainiojusi į dopingo skandalus.

Abi plaukikės Glazge (Didžioji Britanija) varžėsi dėl Europos plaukimo čempionato aukso medalio 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Šįkart 21 metų lietuvė nusileido puikią formą pastaruoju metu demonstruojančiai J. Jefimovai. Rusė įveikė nuotolį per 1 minutę 5,53 sek. ir tapo žemyno čempione. Šis rezultatas – Europos čempionatų rekordas. R. Meilutytė (1:06,26 min.) pasipuošė sidabro medaliu, o asmeninį rekordą pagerinusi italė Arianna Castiglioni – bronzos (1:06,54).

Italė bronzos medalį buvo pelniusi ir 2014-aisiais. Tuo metu R. Meilutytė šioje rungtyje gynė čempionės titulą, iškovotą 2016 metais Londone. J. Jefimova žemyno čempione tapo antrąsyk – pirmą kartą šioje rungtyje triumfavo 2010 metais.

„Nemačiau, kaip Rūta plaukė. Tiesiog laikiausi savo plano, – pasiekusi finišą komentavo J. Jefimova. – Sužinojau, kad ji pradėjo treniruotis su D. Salo tik tuomet, kai atvyko į Glazgą. Rūta turėjo sunkų periodą, ir man panašiai buvo nutikę. Tuomet taip pat atvykau pas D. Salo. Šis treneris sugeba prikelti. Su juo dirbdama Rūta pradės naują sporto gyvenimą.“

Drauge J. Jefimova papasakojo Rusijos žurnalistams apie savo santykius su R. Meilutyte. „Mano ir Rūtos santykiai niekada nebuvo blogi. Tai žiniasklaida sukūrė, – tikino Europos čempionė. – Mudvi jau pasijuokėme – žiniasklaida dirba savo darbą. Galbūt tarp varžovų nieko tokio nėra, bet atrodo kitaip. Užtat žmonėms tikriausiai įdomiau viską žiūrėti. Ar padarau ką, ar ne, žiniasklaida visada ką nors suras.“

Glazge R. Meilutytė dar plauks 50 metrų krūtine. O lietuvei neįprastoje 50 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje ji staigmenos nepateikė. Rūta nuotolį įveikė per 25,16 sek. ir liko aštunta.

Į du finalus pavyko patekti mūsų šalies atstovui Andriui Šidlauskui. 21 metų lietuvis dusyk per dieną pagerino asmeninį rekordą ir aštuntas prasibrovė į 200 m plaukimo krūtine finalą. Pusfinalyje jis sugaišo 2 min. 10,12 sekundės. Atrankos varžybose Andrius buvo atplaukęs per 2:11,52 min., tad rezultatą pagerino net 1,40 sekundės. Finalas vyko pirmadienio vakarą. Giedrius Titenis šioje rungtyje liko dvidešimtas (2:13,16).

Plaukdamas perpus trumpesnį nuotolį A. Šidlauskas užtruko 59,52 sek. ir užėmė 6 vietą. Europos čempionu tapo pasaulio rekordą (57 sek.) pagerinęs britas Adamas Peaty.

Finalo nepavyko pasiekti 24 metų Simonui Biliui. 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje lietuvis užėmė 12 vietą. Nuotolį jis įveikė per 48,98 sekundės.

Viršyto Lietuvos rekordo nepakako, kad Danas Rapšys, S. Bilis, Tomas Sungaila ir Povilas Strazdas estafetėje 4 x 200 m laisvuoju stiliumi prasimuštų į pusfinalį. Lietuvių laikas – 7 min. 23.51 sek. – buvo tik dvyliktas. Mūsų kvartetas pagerino šalies rekordą, kuris laikėsi 11 metų (7:25,37).