LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Po fiasko ėmėsi saviplakos

2018 03 27 6:00
Lietuvos futbolininkai (kairėje – Vaidas Slavickas) Tbilisyje vos per kėlinį praleido keturis įvarčius. www.gff.ge nuotrauka

Lietuvos futbolo rinktinė sezoną pradėjo skaudžiu pralaimėjimu, po kurio net nebandė ieškoti pasiteisinimų. Per draugišką mačą Tbilisyje mūsiškiai 0:4 neprilygo Gruzijos nacionalinei komandai.

Visus keturis įvarčius gruzinai įmušė jau per pirmą rungtynių dalį. Ir Lietuvos futbolininkų treneris Edgaras Jankauskas pareiškė, kad tai buvo „ko gero, prasčiausias kėlinys rinktinės istorijoje“.

Per pastarąsias devynerias oficialias ir draugiškas rungtynes Lietuvos futbolininkai patyrė 8 pralaimėjimus, įmušė 2 ir praleido 24 įvarčius.

Slogi statistika

Neką solidžiau lietuviai atrodė ir antrame kėlinyje. Ir nors daugiau įvarčių nebuvo pelnyta, garsaus slovakų specialisto Vladimiro Weisso treniruojamų gruzinų pranašumas nekėlė abejonių. Anot neoficialios statistikos, Lietuvos komanda Gruzijoje į varžovų vartų stačiakampį pataikė vos kartą, taip pat kėlė vieną kampinį ir kamuolį valdė tik 37 proc. žaidimo laiko.

„Per kelių mėnesių pertrauką žaidėjai tikriausiai pamiršo, kas yra gero lygio futbolas. Pralaimėjome gruzinams pagal visus žaidimo komponentus. Labai prastai gynėmės, ir varžovai mus baudė. Gruzija yra gera komanda, tačiau šį kartą ją pavertėme dar geresne. Meistriškumas akivaizdžiai skyrėsi, o rezultatas – gėdingas. Reikia tai pripažinti“, – po pralaimėjimo sakė E. Jankauskas.

FIFA rinktinių reitinge Lietuva užima 147, Gruzija – 101 vietą.

Po fiasko Tbilisyje savikritiškas buvo ir rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas: „Pirmame kėlinyje mūsų tiesiog nebuvo. Žaidėme labai prastai, nepademonstravome jokio kovingumo, nekovojome dėl kamuolio, negalėjome atlikti kelių perdavimų iš eilės. Su mumis žaidė lyg su vaikais. Tikrai gėda. Turime visi susėsti ir pasikalbėti apie šias rungtynes, kad tai daugiau nesikartotų.“

Deja, tokie skaudūs pralaimėjimai jau po truputį tampa nelinksma mūsų futbolo tendencija. E. Jankauskas per dvejus darbo su rinktine metus taip pat 0:4 pralaimėjo Slovėnijai ir Slovakijai, 0:3 – Škotijai, Čekijai bei Rusijai. O per pastarąsias devynerias oficialias ir draugiškas rungtynes Lietuvos futbolininkai patyrė 8 pralaimėjimus, įmušė 2 ir praleido 24 įvarčius.

Laukia antras testas

Po gruzinų antausio Lietuvos rinktinė liko Kaukazo regione ir šiandien mėgins nuplauti gėdą per kitas draugiškas rungtynes Jerevane, kur susitiks su Armėnijos rinktine. Ši FIFA reitinge yra 91-a, o ją treniruoja buvęs ilgametis šios rinktinės žaidėjas Arturas Petrosianas.

Beje, 2011 metais Kaune per draugišką mačą lietuviai armėnus pranoko įtikinama persvara 3:0. Tačiau jau po metų Armėnijos rinktinė namie pasiekė revanšą rezultatu 4:2.

Didžiausia Armėnijos futbolo žvaigždė – 29-erių saugas Henrichas Mchitarianas. Armėnas šiuo metu atstovauja Londono ekipai „Arsenal“, o anksčiau yra rungtyniavęs „Manchester United“ ir Dortmundo „Borussios““ klubuose.

E. Jankauskas neslėpė, kad siekiant teigiamo rezultato ypač svarbu sulaikyti H. Mchitarianą, nes aplink jį sukasi visas armėnų komandos žaidimas.

Gruzinų smūgį mėginantys pamiršti Lietuvos futbolininkai dar sekmadienį persikėlė į Jerevaną ir antradienio vakarą žada pademonstruoti visai kitokį žaidimą. Ši draugiška dvikova prasidės 18 val. mūsų laiku.

Šeštadienį armėnai Jerevane priėmė Estijos rinktinę ir sužaidė su ja lygiosiomis – 0:0.

Gruzija – Lietuva 4:0 (4:0). Tbilisis, teisėjas – A. Teanas (Moldova). Įvarčiai – G. Papunašvilis (15), G. Kvilitaja (23), V. Kazaišvilis (31 iš 11 m), G. Čakvetadzė (41). Lietuvos rinktinė: E. Šetkus, E. Girdvainis, L. Klimavičius, V. Slavickas, V. Borovskis, O. Verbickas (81 min. S. Paulius), A. Žulpa (46 min. M. Vorobjovas), A. Novikovas (60 min. J. Lasickas), F. Černychas (81 min. D. Romanovskis), D. Šernas (72 min. K. Laukžemis), N. Valskis (46 min. M. Kuklys).

Kiti rezultatai: Prancūzija – Kolumbija 2:3, Portugalija – Egiptas 2:1, Lenkija – Nigerija 0:1, Olandija – Anglija 0:1, Italija – Argentina 0:2, Vokietija – Ispanija 1:1, Serbija – Marokas 1:2, Rusija – Brazilija 0:3, Armėnija – Estija 0:0, Gibraltaras – Latvija 1:0.