ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Po atkaklios kovos Lietuvos rinktinė įveikė vengrus

2018 02 23 22:14
musukrepsinis.lt nuotrauka

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė pradėjo antrąjį atrankos „langą“ į 2019 FIBA Pasaulio krepšinio čempionatą. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje susirinkę sirgaliai stebėjo Lietuvos ir Vengrijos rinktinių susitikimą. Po atkaklių ir tritaškių gausa pasižymėjusių rungtynių pergalę šventė Lietuva 80:75 (19:19; 22:18; 16:16; 23:22).

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pataikė du tritaškius iš eilės. Neilgai trukus lietuviai susigrąžino iniciatyvą, o M. Grigonis pirmajame kėlinyje metė net 6 baudas iš kurių 5 pasiekė tikslą. Geriau sužaidę pirmojo ketvirčio pabaigą vengrai pasivijo šeimininkus ir išlygino rezultatą 19:19. Svečiai atkakliai laikėsi ir antrajame kėlinyje nepaleisdami Lietuvos rinktinės į priekį, o įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 31:29. Audringus aplodismentus „Švyturio“ arenoje sukėlė E. Želionio pasirodymas aikštelėje, tačiau toli išsiveržti į priekį nepavyko. Lietuvos rinktinė pirmoje rungtynių pusėje puikiai atakavo iš trijų taškų zonos 7/13 trit., tačiau nuo jų neatsiliko ir varžovai pataikydami 7 tritaškius iš 14. Po dviejų kėlinių Lietuva – Vengrija 41:37.

Antrąją rungtynių pusę Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 5:0, taip nutoldami nuo varžovų, o visus žiūrovus iš vietų pakėlė M. Grigonis pataikydamas savo antrąjį tritaškį šiose rungtynėse. Itin banguotą trečią kėlinį komandos sužaidė lygiai 16:16, o Lietuvos rinktinė priekyje 57:53. Prasidėjus lemiamam ketvirčiui R. Allen sumažino atsilikimą iki 2 taškų, tačiau tada R. Giedraitis ir A. Juškevičius pelnė 7 taškus iš eilės ir sugrąžino persvarą šeimininkams 64:55. Likus žaisti 2 minutes iki rungtynių pabaigos D. Vojvoda pataiko dvitaškį metimą sumažindamas vengrų atsilikimą iki 3 taškų. Po D. Adomaičio minutinės pertraukėlės E. Bendžius pataiko dar vieną tritaškį metimą sugrąžindamas persvarą 77:71. Renaladas Seibutis ne tik pataiko vieną baudos metimą, tačiau ir perimą kamuolį iš varžovų bei pelno du taškus. Po atkaklių rungtynių Lietuvos rinktinė švenčia pergalę 80:75.

D. Adomaitis: „Sveikinimai komandai už gerą energiją ir už darbą ruošiantis. Žaidžiant su vengrais, kurie yra labai gerai susižaidę yra labai sunku. Antroje pusėje mūsų didžiausia problema buvo per didelis agresyvumas, ypač prieš žaidėjus su kamuoliu. Pirmoje rungtynių pusėje varžovai metė tik 6 baudas, o antroje rungtynių pusėje po mūsų sėkmingų atakų siuntėme varžovus prie baudų metimų linijos. Mano nuomone, geriau turėti tokius agresyvius žaidėjus, nei gauti garantuotus taškus iš po krepšio.“

R. Giedraitis: „Vengrija tikrai gera komanda. Šiandien parodėme gerą energiją, kartais galbūt jos buvo per daug. Viskas buvo gerai, pirmadienį judėsime į priekį.“

LIETUVA: M. Grigonis 13 tšk. 7/8 baud.), R. Giedraitis 12 tšk. (3/3 trit.), R. Seibutis 11 tšk.

VENGRIJA: R. Allen 17 tšk. (3/4 trit.), J. Eilingsfeld 15 tšk.