LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Pirmo Europos čempionato nugalėtojos – Lietuvos tinklininkės

2018 03 26 12:58
Šalies merginos – pirmo Europos sniego tinklinio čempionato nugalėtojos, o vaikinai – prizininkai. LTF nuotrauka

Austrijos kalnuose surengtas istorinis pirmasis Europos sniego tinklinio čempionatas pažymėtas lietuvių triumfu. Pirmosiomis žemyno čempionėmis tapo Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, o vyrų varžybose bronzos medalius iškovojo Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis.

Moterų varžybų finale Lietuvos paplūdimio tinklininkės po 48 minutes trukusios kovos 3:2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) nugalėjo antrą reitingą turėjusias turkes Bugrą Eryildiz ir Aleyną Vencę.

Pusfinalyje I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė per 12 min. 2:0 (11:8, 11:4) įveikė latves Alisę Lecę ir Ilzę Liepiniauską.

„Esame labai laimingos. Noriu labai padėkoti visiems, mus palaikiusiems. Čia buvo nuostabi aplinka, atmosfera, o turnyras – puikus“, – iškart po finalo sakė I. Dumbauskaitė.

Fantastišką atmosferą sukūrė gausiai į finalus susirinkę žiūrovai, o visą tinklinio grožį papuošė įspūdingi kalnų vaizdai.

Vyrų turnyro mažajame finale aistringai aistruolių palaikomi lietuviai mėgavosi žaidimu ir po fantastiško lemiamo penkto seto 3:2 (8:11, 11:6, 11:13, 11:6, 11:3) įveikė rusus Jurijų Bogatovą ir Pavelą Rasukovą. Susitikimas truko 42 minutes.

Pusfinalyje A. Rumševičių ir L. Každailį sustabdė čempionato favoritai rusai Ruslanas Dajanovas ir Tarasas Myskivas. Mūsiškiai pralaimėjo 0:2 (6:11, 9:11).

Pirmame Europos sniego tinklinio čempionate varžėsi keturios Lietuvos poros. Gerda Gruzinskaitė ir Ieva Vasiliauskaitė pasidalijo 5–8, o Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina – 9–16 vietas.

Į šį čempionatą visos mūsų poros galėjo išvyko tik rėmėjų pagalba.

Sniego tinklinis jau 2022 metų žiemos olimpinėse žaidynėse turėtų būti kaip parodomasis sportas, o 2026 metais, tikimasi, bus įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.