Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Pasaulis apie Rūtą

 
2012 07 31 11:40
Rūta Meilutytė - "naujas vardas, kurį privalo išmokti pasaulis"/AFP/Scanpix nuotrauka
Rūta Meilutytė - "naujas vardas, kurį privalo išmokti pasaulis"/AFP/Scanpix nuotrauka

Rūtos Meilutytės pergalė sudrebino ne tik Lietuvą. Apie fantastišką jos plaukimą, ašaras ant nugalėtojų pakylos ir jos mokytojų pasididžiavimą rašo viso pasaulio spauda.

The Guardian:

[R.Meilutytės elitinės sporto mokyklos Britanijoje spaudos atstovė Stephi] Baker bandė atkreipti žiniasklaidos dėmesį į Meilutytės potencialą dar prieš žaidynes, bet nesėkmingai. Tai visiškai pasikeitė sekmadienio vakarą, kai ji pateko į 100 metrų plaukimo krūtine finalą beveik sekunde aplenkusi artimiausią varžovę.

Tarp labiausiai nustebusiųjų buvo jos britas treneris Jonas Ruddas iš Plimuto. Jis sakė: „Manėme, kad ji gali plaukti greičiau nei per 1 min. 7 sek. Bet kad ji plauks greičiau nei per 1 min. 6 sek. ir priartės prie 1 min. 5 sek. ribos, buvo kiek daugiau, nei mes tikėjomės.“

Tokia sėkmė tokiame amžiuje, ypač moterų plaukime, gali sukelti įtarimų. Vis tik Johnas Leonardas, labai patyręs JAV treneris, kuris 16-metės auksą laimėjusios kinės Ye Shiwen pavadino „neįtikėtinu“, į Meilutytę žvelgia visiškai kitaip.

Jis sakė: „Niekas nemato Meilutytėje nieko, kas bylotų, kad tai anomalija. Ji tiesiog labai gera ir labai greita.“

Jos treneris ir mokyklos darbuotojai sako, kad Meilutytė, būdama tokio jauno amžiaus, yra labai susitelkusi. Ruddas sakė: „Jai nerūpi kitos plaukikės, o tai yra didžios sportininkės bruožas.“

Baker sutiko: „Jei būtų reikėję įvardyti vieną mokinį, kuris pasirodys olimpinėse žaidynėse gerai, būčiau sakiusi, kad tai bus būtent ji. Kartą jos paklausiau, ar tiek treniruodamasi ji nepasigenda įprasto paauglių gyvenimo. Ji atsakė: „Taigi tai truks tik keletą metų. Kai viskas pasibaigs, turėsiu daug laiko linksmintis. Bet mano tikslas yra laimėti olimpinį medalį.“ Penkiolikos metų merginai – tai nuostabus požiūris.“

International Business Times:

Lenktynės prasidėjo nesusipratimu, kai starterio ginklas iššovė prieš duodant komandą „į vietas“.

Meilutytei pavyko greičiausiai įšokti į vandenį, ir ji pirmavo ties posūkiu. Meilutytė ir Soni paskutiniuose grybšniuose buvo labai arti viena kitos, bet tai būtent Meilutytė pirma palietė sienelę. Kitos sportininkės iškart pasveikino jaunąją plaukikę.

Britų olimpietis naras ir Meilutytės mokyklos draugas Tomas Daley‘is parašė socialiniame tinkle Twitter: „@MeilutyteRuta puikiai padirbėta!!!!! Neįtikėtina!!! Didžiuojuosi mokydamasis toje pačioje mokykloje kaip tu!!! @PlymouthColleg1.“

Meilutytė pastarosiomis dienomis Twitteryje nieko nerašė. Savo tinklalapyje ji save apibūdina: „15 metų, profesionali Lietuvos plaukikė, Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų rekordininkė, dalyvausianti Londono 2012-ųjų olimpiadoje!!“

Kitą kartą prisijungusi ji galės papildyti įrašą: olimpinio aukso laimėtoja.

The Daily Mail:

Penkiolikmetė Plimuto mokyklos moksleivė laimi neįtikėtiną plaukimo aukso medalį... deja, ji atstovauja Lietuvai!

[...] Dar prieš kelias savaites 15-metė Rūta Meilutytė sėdėjo su draugėmis Plimuto koledžo klasėje. Dabar ji – olimpinė čempionė. Lietuvos plaukimo vunderkindė, kuri mokosi ir treniruojasi Anglijos vidurinėje mokykloje, iškovojo pergalę 100 metrų plaukimo krūtine finale.

Niekas nesitikėjo, kad Meilutytė apskritai pateks į finalą. Sėkmė ją taip šokiravo, kad pirmą kartą pažvelgusi į švieslentę paauglė net susiėmė už burnos.

[...] Vienintelis žmogus, kuris nenustebs dėl Meilutytės aukso, bus jos treneris Jonas Ruddas. Kalbėdamas prieš finalą Ruddas, kuris vadina savo mokinę „superžmogumi“, sakė „Plymouth Herald“: „Vienintelė riba tam, ką ji gali pasiekti, yra ji pati. Čia dalyvauja merginos su didžiule patirtimi, ir jos ją atsineš į finalą. Bet Rūta ten atsineš jaunystę ir gyvybingumą. Jai nerūpi šlovė. Visą savo ambiciją ji patenkino jau patekdama į pusfinalį.“

BBC.co.uk:

„Negaliu tuo patikėti“, - sakė priblokšta Meilutytė. „To man tiesiog per daug.“

Pagerinusi Europos rekordą dar atrankoje – už savo asmeninį rekordą nuplaukusi net dviem sekundėmis greičiau – Meilutytė plaukė dar greičiau sekmadienio pusfinalyje ir su geriausiu rezultatu pateko į finalą, aplenkusi pasaulio čempionę ir Pekino olimpiados sidabro medalio laimėtoją Soni. Finale, po falstarto varžybų pradžioje, kai šūvis nuaidėjo prieš davus komandą plaukikėms užimti savo vietas, Meilutytė šokiravo save pačią ir susirinkusią minią, palikdama už nugaros varžoves ir laimėdama su rezultatu 1:05:47.

Jos laimėtas auksas – pirmas Lietuvos medalis Londono žaidynėse. Meilutytę, kuri prieš trejus metus su tėvu persikėlė gyventi į Britaniją, treniruoja anglų treneris Jonas Ruddas.

Jis sakė, kad taip greitai plaukti Meilutytė buvo rengiama jau kurį laiką.

„Mes iš tikrųjų nežinojome, kaip jai pasiseks“, - sakė Ruddas, pridūręs, kad atvykusi į Britaniją Meilutytė plaukė laisvuoju stiliumi.

„Bet ir krūtine ji plaukė gana tvarkingai, ir mes tą plaukimą dar kiek patvarkėme. Didysis plaukimas per 1 min. 5 sek. – 1 min. 6 sek. buvo ruošiamas jau kurį laiką, tereikėjo vieną dieną sulipdyti skirtingus išmoktus elementus. Ji yra talentinga ir darbšti. Šis vaikas turi ir talentą, ir darbo etiką, todėl ji yra puiki.“

[...] Plimuto koledžo direktorės pavaduotoja Sarah Dunn apie savo moksleivės triumfą kalbėjo: „Mes beveik verkėme, tai buvo toks pasiekimas. Mes žinojome, kad ji turi didžiulį potencialą, kai atvyko čia prieš trejus metus. Ji ne tik fantastiška sportininkė, bet ir puiki mokinė. Ji visada demonstravo didžiulį talentą ir pergalių troškimą. Mes ja visiškai pasitikėjome. Tokio amžiaus pasiekti tai, ką ji pasiekė, yra neįtikėtina. Ji mums daro garbę, didžiuojamės ja.“

The New York Times:

„Svajojau apie šią akimirką visą savo gyvenimą. Pagaliau, po septyniolikos metų, jos sulaukiau“, - sakė [100 metrų plaukimo nugara rungtyje aukso medalį laimėjusi amerikietė Missy] Franklin.

Rūtai Meilutytei tiek ilgai laukti nereikėjo. Meilutytė, 15-metė iš Lietuvos, buvo pažiba 100 metrų plaukimo krūtine finale, kuriame plaukė ir olimpinės čempionės titulą gynusi australė Leisel Jones, ir 2008 metų sidabro medalio laimėtoja iš JAV Rebecca Soni.

[...] Prasidedant žaidynėms, Rūtos Meilutytės niekas nežinojo. Bet ji tris kartus įspūdingai praplaukė ir iškovojo aukso medalį 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Taip ji pasekė Rebeccos Soni, kurios žvaigždė iškilo prieš ketverius metus Pekine, pėdomis. Soni lengvai nepasidavė, paskutiniuose metruose pabandžiusi išplėšti auksą, bet Meilutytės pasivyti jai nepavyko.

The Swimming World Magazine:

Rūta Meilutytė Londone tapo nauju vardu, kurį privalo išmokti pasaulis.

Der Spiegel:

15-metė lietuvė triumfuoja.

Vos prieš keturis mėnesius jai suėjo 15 metų, dabar ji – olimpinė čempionė. Lietuvė triumfavo 100 metrų plaukime krūtine. Favoritė Rebecca Soni buvo tik antra, titulą gynusi Leisel Jones nuvylė.

[Pergalės] akimirka pribloškė net ir šiaip jau labai tvirtą mergaitę.

Didžiausias iššūkis Rūtos Meilutytės laukė jau išlipus iš olimpinio baseino. Vilkinti sniego baltumo treningą, margai nusilakavusi nagus, pasipuošusi olimpiniais žiedais, dar drėgnais šviesiais plaukais, 15-metė žengė link nugalėtojų pakylos – ir atrodė, kad ji nebeįveiks paskutinio žingsnio ant jos.

Vėl ir vėl paauglė susiimdavo už veido, verkdavo, bandydavo sustabdyti kūkčiojimą, giliai įkvėpdavo orą ir suspausdavo lūpas, kad bent jau nepravirktų visu balsu – tokia priblokšta ji buvo to momento ir savo olimpinio aukso 100 metrų plaukime krūtine.

Vis tik kažkaip ji sugebėjo užlipti ant pakylos, išpūtė žandus ir skambant valstybės himnui uždėjo ranką ant širdies. O kažkiek pristabdžiusi ašaras pasakojo: „Aš taip siaubingai jaudinausi. Ant pakylos mano keliai taip drebėjo, kad bijojau, kad nugriūsiu.“

[...] Truputį pagalvojusi, ji pasakė, kad skiria savo pergalę savo šeimai ir draugams. Tada pažvelgė į keletą susirinkusių Lietuvos žurnalistų, kurie gyvai stebėjo jos auksinį plaukimą, ir pasakė: „lietuviai nelabai domisi plaukimu – bet galbūt dabar jis taps truputį populiaresnis.“

Bet kuriuo atveju, ji jau įėjo į Lietuvos sporto istoriją: olimpinio aukso per šimtą metų jos šaliai neiškovojo dar nė vienas plaukikas. Po apdovanojimo ceremonijos Aquatic Centre jaunuolė pasakė tik tiek: „man tai buvo šokas – bet teigimas šokas.“

Die Welt:

Jei [200 metrų laisvuoju stiliumi nugalėtojas Yannickas] Agnelis skambant Prancūzijos himnui dar sugebėjo sulaikyti ašaras, tai jaunoji JAV žvaigždė Missy Franklin ir lietuvė Rūta Meilutytė jų sulaikyti nė nebandė. Franklin laimėjo pirmąjį savo olimpinį auksą plaukdama 100 metrų nugara, Meilutytė – 100 metrų krūtine. Trys supertalentai – 20-metis Agnelis, 17-metė Franklin ir 15-metė Meilutytė – trečiąją olimpinio plaukimo dieną buvo trijų didingiausių momentų kaltininkai.

La Gazzetta dello Sport:

Vunderkindas.

Vaiko pergalė: Rūta Meilutytė, 1997 metais gimusi lietuvė, gyvenanti Anglijoje, laimi olimpiadą, su rezultatu 1:05:47 nugalėdama pastaruosius ketverius metus dominavusią amerikietę Rebeccą Soni (1:05:55) ir bronzą laimėjusią japonę Suzuki (1:06:46).

Rūta Meilutytė gimė Kaune, Lietuvoje, 1997 metų kovo 19 dieną, sveria 64 kg, jos ūgis – 1,72 m.

Pagal užsienio spaudą parengė Audrius Makauskas

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"