LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Pasaulio taurės varžybų pabaiga vainikuota trimis medaliais

2018 01 23 6:00
Minske medalius pelnė (š kairės) Miglė Marozaitė, Simona Krupeckaitė ir Vasilijus Lendelis. Tomo Gaubio nuotrauka

Minske (Baltarusija) surengtame 2017–2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, penktajame, etape Lietuvos rinktinė pagal medalių skaičių pasidalijo trečią vietą.

Mūsų šalies atstovai iškovojo tris sidabro medalius. Tiek pat apdovanojimų pelnė ir Italijos rinktinė bei Rusijos komanda „Lokosphinx“.

Sidabro medalį moterų sprinto rungtyje iškovojo Simona Krupeckaitė, o sekmadienį ji su Migle Marozaite komandų sprinto lenktynėse taip pat pelnė sidabrą. Tai – aukščiausias lietuvių pasiekimas pasaulio taurės varžybose šioje rungtyje nuo 2012 metų.

Lietuvos dviratininkės, atrankoje užėmusios ketvirtą vietą, pirmajame etape 0,725 sek. pranoko lenkes Marleną Karwacką bei Urszulą Los, o finale 0,177 sek. nusileido vokietėms Pauline Grabosch ir Emmai Hinze.

Bendrojoje pasaulio taurės varžybų komandų sprinto įskaitoje Lietuvos atstovės (1175 tšk.) užėmė septintą vietą. Pirmoje vietoje – Vokietijos dviratininkės (2000 tšk.). Klasifikuota 21 komanda.

S. Krupeckaitė su Gintare Gaivenyte pasaulio taurės varžybų etape Pekine (Kinija) prieš šešerius metus iškovojo taip pat sidabrą. S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė užpernai Europos čempionate pelnė bronzą, o pirmuosiuose dviejuose šio sezono pasaulio taurės etapuose užėmė ketvirtą ir penktą vietas.

Vyrų sprinto rungtyje Minske puikiai pasirodęs Vasilijus Lendelis pasidabino sidabro medaliu. Tai – trečiasis 22 metų Lietuvos dviratininko medalis pasaulio taurės varžybose.

V. Lendelis aštuntfinalyje įveikė rusą Aleksejų Tkačiovą, ketvirtfinalyje 2:0 nugalėjo Pietų Korėjos atstovą Chaebiną Im (10), pusfinalyje taip pat 2:0 įveikė lenką Mateuszą Rudyką (3), o finale 0:2 pralaimėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių keirino rungties vicečempionui Olandijos dviratininkui Matthijsui Buchli.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų sprinto įskaitoje V. Lendelis (1230 tšk.) buvo ketvirtas. Jis nuo trečią vietą užėmusio brito Lewiso Olivos atsiliko tik penkiais taškais. Pirmoje vietoje – M. Rudykas (1600 tšk.), o antroje – ukrainietis Andrijus Vynokurovas (1265 tšk.).

V. Lendelis pernai gruodį Santjage (Čilė) sprinto rungtyje iškovojo auksą, o užpernai lapkritį Glazge (Didžioji Britanija) keirino rungtyje pelnė sidabrą.

Galutinėje pasaulio taurės varžybų įskaitoje Lietuvos rinktinė (8846 tšk.) tarp 65 komandų klasifikuota 17-a. Pirmoje vietoje – Vokietija (23 418,5 tšk.), antroje – Prancūzija (20 463,5 tšk.), o trečioje – Italija (19 546 tšk.).

Vasario 28 – kovo 4 dienomis Apeldorne (Olandija) vyks pasaulio dviračių treko čempionatas.