Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Pasaulio čempionatas parodys, kuria linkme judėsime į Tokiją

 
2017 07 13 12:00
Mindaugas Bilius: „Nebuvau išvykęs į jokias tarptautines varžybas. Tad pasirodymas Londone gali būti ir vienoks, ir kitoks.“
Mindaugas Bilius: „Nebuvau išvykęs į jokias tarptautines varžybas. Tad pasirodymas Londone gali būti ir vienoks, ir kitoks.“ Rimanto Navicko-RGB picture nuotrauka

Jokiose tarptautinėse varžybose šį sezoną nedalyvavę Lietuvos neįgalūs lengvaatlečiai šią savaitę priims didžiausią iššūkį šiais metais – Londono olimpiniame stadione varžysis pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate.

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas Mindaugas Bilius, praėjusiais metais Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse iškovojęs auksą rutulio stūmimo ir sidabrą disko metimo varžybose, taip pat stengsis prisidėti prie bendro rinktinės medalių kraičio Londone, nes beveik po metų pertraukos vėl dalyvaus varžybose.

Pasaulio čempionatas Londone vyks liepos 14–23 dienomis. Lietuvai atstovaus dešimt lengvaatlečių. Drauge su M. Biliumi, kuriam tai bus pirmas oficialus startas po Rio de Žaneiro parolimpiados, Lietuvos garbę gins Ramunė Adomaitienė (šuoliai į tolį), Donatas Dundzys (disko metimas ir rutulio stūmimas), Jonas Spudis (ieties metimas), Kęstutis Skučas (disko metimas), Juozas Eigminas (šuoliai į tolį), Modestas Grauslys (šuoliai į tolį), Andrius Skuja (rutulio stūmimas ir ieties metimas), Audrius Alzbergas (šuoliai į tolį) ir Ramūnas Verbavičius (rutulio stūmimas ir ieties metimas).

Iš ko tikisi medalių

Prieš skrydį į Londoną trečiadienį M. Bilius visiems rinktinės nariams linkėjo pajusti dalyvavimo pasaulio čempionate malonumą ir pagerinti treniruočių rezultatus.

„Anglija yra draugiška neįgaliųjų sportui. Jau dabar išpirkta 230 tūkst. bilietų į pasaulio čempionatą. Todėl visiems sportininkams sakiau – Londone bus įdomu, ir būkite pasirengę. Juk bus ir jaudulio, gali užvaldyti ir psichologinė emocija“, – kalbėjo tituluotas sportininkas.

Jo teigimu, būtų labai gerai, jei Lietuvos sportininkai planetos pirmenybėse iškovotų du tris medalius. LPOK vadovo manymu, tai gali padaryti K. Skučas, R. Adomaitienė ir, be abejo, jis pats.

Disko metimo varžybose dalyvausiantis K. Skučas sostinės oro uoste tikino vykstantis parodyti gerą rezultatą, kuris visuomet nulemia vietą.

„Mano pasirengimas čempionatui vyko sklandžiai, neturėjau jokių traumų, nors dažnai intensyviai dirbančius sportininkus persekioja traumos, – kalbėjo atletas. – Esu nusiteikęs kovoti. Ir dėl medalio nesijaudinu. Svarbiausia – pasiekti gerą rezultatą, o tai, tikiu, galiu padaryti.“

Jėgų Londono olimpiniame stadione K. Skučui nėra tekę išbandyti, mat 2012-ųjų parolimpiadoje jis varžėsi plaukimo takelyje.

„Londone stadione buvau tik kaip žiūrovas, – prisiminė sportininkas. – 2012-ųjų žaidynės iš kitų išsiskyrė didžiuliu žiniasklaidos ir žiūrovų susidomėjimu. Atrodo, kad taip bus ir dabar. Kiek žinau, jau beveik visi bilietai į pasaulio lengvosios atletikos čempionatą parduoti. Vadinasi, stadionas bus pilnutėlis, o atmosfera jame bus didinga. Vien kovoti tokios minios akivaizdoje yra kažkas ypatingo.“

Mindaugas Bilius: „Nebuvau išvykęs į jokias tarptautines varžybas. Tad pasirodymas Londone gali būti ir vienoks, ir kitoks.“

Trijų parolimpinių žaidynių dalyvė R. Adomaitienė buvo kiek pesimistiškesnė. Šuoliuose į tolį dalyvausianti sportininkė pabrėžė, jog šis pasirengimas buvo kitoks nei ankstesni.

„Dabar turėjau dvi labai dideles traumas, net teko ligoninėje būti. Tai trukdė dirbti. Intensyviai sportavau pastaruosius pusantro mėnesio, todėl bus įdomu, kaip mano rezultatui atsilieps toks trumpas pasirengimas čempionatui“, – sakė judėjimo negalią turinti klaipėdietė.

Praėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate, kuris 2015 metais buvo surengtas Katare, dalyvavo aštuoni Lietuvos sportininkai, o medalius iškovojo R. Adomaitienė ir M. Bilius. Abu parsivežė sidabro apdovanojimus.

Kieno nervai stipresni

– Beveik po metų pertraukos dalyvausite varžybose. Koks jausmas apima? – teiravomės parolimpinio čempiono ir nuo šių metų kovo mėnesio pabaigos LPOK vadovaujančio Mindaugo Biliaus.

– Malonus. Visi laukiame varžybų, nes tai bus pirmas startas šį sezoną. Ir iškart pats svarbiausias – pasaulio čempionatas. Prieš jį jėgas atletai galėjo išbandyti tik Lietuvos neįgaliųjų legvosios atletikos čempionate. Pats nebuvau išvykęs į jokias tarptautines varžybas. Tad pasirodymas Londone gali būti ir vienoks, ir kitoks. Pažiūrėsime, kieno nervai stipresni. Tikiuosi, kad viskas bus gerai.

– Kaip jums sekėsi rengtis čempionatui?

– Rutulio stūmimo treniruotėse pasiekiau panašius rezultatus, kokius rodžiau prieš Rio de Žaneiro žaidynes. Tad yra galimybė pagerinti parolimpiados rezultatą. O disko metimas šlubuoja. Galbūt pritrūko laiko. Juk turiu naujas pareigas, reikėjo pasistengti, kad sportininkai turėtų geresnes sąlygas. Esu parolimpinis čempionas, todėl privalau pasiekti gerą rezultatą. Svarbiausia, kad kiti mūsų rinktinės nariai pasimėgautų varžybomis Londone. Manau, tai bus gerai organizuotas renginys.

Londono olimpiniame stadione Kęstučiui Skučui nėra tekę išbandyti jėgų, mat 2012-ųjų parolimpiadoje jis varžėsi plaukimo takelyje. Alinos Ožič nuotrauka
Londono olimpiniame stadione Kęstučiui Skučui nėra tekę išbandyti jėgų, mat 2012-ųjų parolimpiadoje jis varžėsi plaukimo takelyje. Alinos Ožič nuotrauka

Brėš kryptis į parolimpiadą

– Kokius tikslus keliate rinktinei?

– Kaip galima juos kelti, kai nebuvo tinkamo pasirengimo. Mūsų naujai LPOK vadovybei šis startas bus pradžia: nuo jos brėšime kryptis, kuriomis judėsime į 2020 metų Tokijo parolimpines žaidynes. Tada jau galėsime analizuoti, kuria linkme sportininkai turi dirbti. O dabar atletai turi džiaugtis dalyvavimu pasaulio čempionate ir bandyti pagerinti rezultatus, kuriuos pasiekia per treniruotes.

– Ar mūsiškių rezultatai šiame čempionate turės įtakos tolesnei jūsų karjerai?

– Esmė yra ne tik stadionas, bet ir prie stadiono atstovauti savo kraštui. Mano rezultatai tam įtakos neturės. Noriu sportuoti. Mano tikslai – dalyvauti Tokijo žaidynėse.

– Tai kiek tikitės medalių?

– Būtų labai gerai du trys. Jei laimėsime vieną du – bus gerai. Jei nebus medalių, pasirodymą laikysiu prastu. Bet medalių turi būti.

– Du medaliai bus jūsų, o kieno trečias?

– (Juokiasi.) Yra galimybė, kad galiu iškovoti vieną ar du medalius. Man diską metant yra šios toks technikos elementų atotrūkis, bet gal pasivysiu. O rutulio stūmimo varžybose kovosiu dėl aukso. Medalio tikimės iš K. Skučo, kuris mes diską, taip pat iš R. Adomaitienės, kuri būna prizininkė arba per plauką netampa prizininke. Svarbiausia, kad šokdama į tolį ji pajustų malonumą. Tai tik pradžia, tik pirmi parolimpinio ciklo metai.

Nuo trečiadienio turime naują partnerį (vakar LPOK pasirašė sutartį su UAB „Euloto“, ji parolimpiečiams skyrė 150 tūkst. eurų – red.). Jo dėka kitais metais galėsime geriau pasirengti tarptautiniams startams. Iš ankstesnės LPOK valdžios gavome tai, kad nė vienas sportininkas, vykdamas į pasaulio čempionatą, iki tol neturėdavo kontrolinių varžybų. Ir man tai kelia nerimą, nes Londone mūsiškiams bus pirmas startas užsienyje. Net nežinau, kaip ir aš pasirodysiu. Bet kitąmet, tikiuosi, pasirengimas Europos čempionatui bus kitoks.

– Užsimininėte apie Tokijo žaidynes. Prieš kiek laiko teigėte, kad ten planuojate vežti 17 sportininkų. Tai realu?

– Norime turėti parolimpiadoje savo atletų ne tik lengvosios atletikos, plaukimo ar aklųjų riedulio varžybose. Norime turėti šaudymo ir sunkumų kilnojimo atstovų. Turime puikų sportininką Egidijų Valčiuką, kuris tarp sveikųjų yra jaunimo Europos ir pasaulio jėgos trikovės čempionas. Tokijuje jis ketina dalyvauti štangos stūmimo rungtyje, taip pat pasirengęs išbandyti jėgas ir lengvosios atletikos varžybose. Mes jam padedame ir norime, kad Tokijuje mūsų atletai varžytųsi kuo daugiau sporto šakų.

Lietuvių startai Londone

Liepos 14 d. (penktadienis)

22.20 val. A. Skuja (ieties metimas, F46)

Liepos 15 d. (šeštadienis)

12.03 val. R. Verbavičius (ieties metimas, F55)

13.35 val. M. Bilius (disko metimas, F37)

13.35 val. D. Dundzys (disko metimas, F37)

Liepos 16 d. (sekmadienis)

12.00 val. M. Grauslys (šuoliai į tolį, T11)

Liepos 17 d. (pirmadienis)

12.33 val. R. Adomaitienė (šuolis į tolį, T38)

Liepos 18 d. (antradienis)

12.30 val. K. Skučas (disko metimas, F52)

12.57 val. A. Skuja (rutulio stūmimas, F46)

21.03 val. J. Spudis (ieties metimas, F44)

Liepos 19 d. (trečiadienis)

22.20 val. A. Alzbergas (šuoliai į tolį, T47)

Liepos 20 d. (ketvirtadienis)

21.03 val. R. Verbavičius (rutulio stūmimas, F55)

Liepos 22 d. (šeštadienis)

12.17 val. J. Eigminas (šuoliai į tolį, T13)

Liepos 23 d. (sekmadienis)

12.20 val. M. Bilius (rutulio stūmimas, F37)

12.20 val. D. Dundzys (rutulio stūmimas, F37)

13.40 val. A. Skuja (disko metimas, F46)

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"