Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Olimpinės rinktinės plaukikai treniruosis naktimis

 
2016 04 02 6:00
Pasigydžiusi po alkūnės lūžio olimpinė čempionė Rūta Meilutytė šį sezoną laimėjo visas rungtis, kuriose plaukė.
Pasigydžiusi po alkūnės lūžio olimpinė čempionė Rūta Meilutytė šį sezoną laimėjo visas rungtis, kuriose plaukė. Reuters/Scanpix nuotrauka

Pagrindiniai mūsų šalies plaukikai Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms, pasak rinktinės trenerio Žilvino Ovsiuko, rengiasi kryptingai. Traumą išsigydžiusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė šį sezoną dalyvauja jau antrose tarptautinėse varžybose, o olimpiečiui Giedriui Titeniui šiuo metu Švedijoje vykstantis turnyras yra pirmasis jėgų patikrinimas.

Olimpinius normatyvus yra įvykdę trys mūsų šalies atstovai – R. Meilutytė (100 m krūtine), G. Titenis (100 ir 200 m krūtine), Danas Rapšys (100 ir 200 m nugara bei 200 m laisvuoju stiliumi). Be to, olimpinėse žaidynėse išvysime ir mūsų vyrus, dalyvausiančius 4x100 m kombinuotojoje estafetėje, tik kas sudarys šią estafetę, treneriai dar sprendžia.

Pasaulis vėl vertina Rūtą

„Giedrius, Rūta ir Danas įvykdė olimpinius normatyvus ir žaidynėms rengiasi kryptingai, – sakė rinktinės treneris Ž. Ovsiukas. – Džiugu, kad pagaliau Rūta „susitvarkė“ su savo trauma ir varžybose Škotijoje parodė gerus rezultatus. Pasaulinė žiniasklaida vėl ją vertina rimtai. Sportininkai puikiai supranta žaidynių svarbą. Rūta jau susitaikiusi su tuo, kad jai reikės ginti olimpinės čempionės vardą. Giedriui tai bus jau trečios olimpinės žaidynės. Danui – pirmosios. Ir, manau, ne paskutinės. Šie trys sportininkai rengiasi tik olimpinėms žaidynėms, o per kontrolinius startus pamatysime, ko jiems dar trūksta.“

Ž. Ovsiuko teigimu, kiti plaukimo rinktinės nariai ir estafetėje plauksiantys vyrai vis dar stengiasi įvykdyti asmeninius normatyvus.

Gegužės viduryje Londone vyks Europos čempionatas. Treneris tikisi, kad ten gerus rezultatus parodys mūsų sportininkai, plaukiantys peteliške. Ir Londone paaiškės, kurie mūsų plaukikai dalyvaus olimpinėse žaidynėse estafečių varžybose.

Olimpinius normatyvus plaukikai galės vykdyti iki liepos mėnesio. Ž. Ovsiukas viliasi, jog Ugnė Mažutaitytė, šiemet pagerinusi 200 m plaukimo nugara Lietuvos rekordą, taip pat sugebės įvykdyti normatyvą. Jei to nepavyks padaryti, galbūt Ugnė gaus vardinį kvietimą į Rio de Žaneirą.

Panašiausias klimatas – Tenerifėje

– Ko gero, jau esate sudarę planą, kaip rengsitės Brazilijoje vyksiančioms žaidynėms? – „Lietuvos žinios“ teiravosi šalies plaukimo rinktinės trenerio Žilvino Ovsiuko.

– Planas buvo toks: Europos čempionate Londone visi susirinksime, kad pabūtume drauge kaip komanda ir kad sportininkai vienas kitą motyvuotų.

Olimpinės žaidynės – ne juokas, todėl viskas apgalvota iki smulkmenų, yra net atsarginių variantų. Norėčiau, kad dar prieš Europos čempionatą visa rinktinė susiburtų ir pabūtų drauge, pajustų komandos dvasią. Tačiau yra problema dėl mūsų plaukiko nugara D. Rapšio, nes jam reikia treniruotis uždarame baseine.

– Ar planuojate rengti stovyklą kurioje nors valstybėje, kur klimato sąlygos yra panašios į Rio de Žaneiro?

– Iš pradžių planavome stovyklauti Karibų jūros saloje Aruboje, bet galiausiai dėl paprastesnių skrydžių pasirinkome Tenerifę. Nes kiti sportininkai dar nėra įvykdę normatyvų, o jau dabar reikia rezervuoti skrydžių bilietus, rūpintis nakvyne. Viską bus paprasčiau suvaldyti, jei stovyklausime ne taip toli nuo Lietuvos. Patikimiau bus dirbti arčiau.

Žilvinas Ovsiukas: „Olimpinės žaidynės – ne juokas, todėl viskas apgalvota iki smulkmenų, yra net atsarginių variantų.“/Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka
Žilvinas Ovsiukas: „Olimpinės žaidynės – ne juokas, todėl viskas apgalvota iki smulkmenų, yra net atsarginių variantų.“/Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Visi turi problemų

– Kada žaidynėse numatyti pirmieji plaukikų startai?

– Rugpjūčio pirmąją jau planuojame būti olimpiniame kaimelyje. O pirmasis startas – jau rugpjūčio 6 dieną.

– Kaip adaptuositės prie vietos laiko, nes Rio de Žaneire atrankos plaukimai vyks dienomis, o finalai – labai vėlai – nuo 23 valandos.

– Mums tai bus didžiulis iššūkis, nes neturime patirties plaukiant tokiu vėlyvu metu.

Šalyse, kuriose tenka apsilankyti, mėgstu pabendrauti su sporto vadovais. Ir vis prašau, kad parodytų savo sporto bazes. Patikėkite, visur būna įvairių problemų. Štai 2011 metais rengėme stovyklą Singapūre. Mačiau, kokia linkme ten juda mokslas. Vietiniai buvo nusamdę japonų, australų mokslininkų. Ten daugiau problemų negu pas mus – vietiniai suko galvas, kaip priderinti sportą prie visų musulmonų: juk per savo šventes šie negali dieną valgyti ir panašiai. Vadinasi, jiems dar daugiau iššūkių ir adaptacinių procesų...

O mūsų situacija tokia: atrankos plaukimai prasidės 13 val., o finalai – 23 valandą. Jau sutarėme, kad Tenerifėje bandysime plaukioti panašiu metu, derinsime ir laiką, ir mitybą. Esu susitaręs su restoranu, šis mums parūpins maitinimo grafiką ir taip palengvins situaciją. Sportininkai Tenerifėje gyvens šeimyniniuose kambarėliuose, tad atletai galės ir patys gamintsi maistą.

Tenerifėje stengsimės, kad plaukikai, pripratę tokiu vėlyvu metu jau eiti miegoti, plaukiotų baseine.

– Ar teko matyti olimpinių žaidynių baseiną, kuriame vyks varžybos?

– Tik iš nuotraukų. R. Meilutytė ten buvo nuvykusi stovyklauti, ji siuntė nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kaip vyksta statybos.

Europos čempionate – be tikslų

– O kaip dėl Europos čempionato Londone? Ten mūsų olimpiečiai tik pasitikrins jėgas prieš svarbiausią metų startą?

– Sportininkai turi pasirinkti – arba tik olimpinės žaidynės, arba tik Europos čempionatas. Į Londoną vyksime tik sudalyvauti, mūsų sportininkams tai nebus pagrindinės varžybos, todėl tikimės mūsų žiniasklaidos supratimo. Žinoma, Londone darysime viską, kas įmanoma, bet tik tam, kad kuo geriau būtų per olimpines žaidynes. Nekeliame tikslo žūtbūt laimėti Europos čempionato auksą ar parodyti geriausią rezultatą. Jei galėčiau priimti kitą sprendimą, tai į Europos čempionatą net nevyktume. Jis vyksta ne vietoje ir ne laiku.

Žaidynėms besirengianti R. Meilutytė krūvių nemažins – vyks į Europos pirmenybes, pasirodys ir grįš atgal. O kokias distancijas ji plauks, reaguosime pagal situaciją. Tas pats ir dėl G. Titenio.

Trys startai – trys pirmosios vietos

Šį sezoną pirmoji iš olimpinės rinktinės narių savo jėgas tarptautinėse varžybose išbandė devyniolikmetė R. Meilutytė. Kovo 11–13 dienomis ji dalyvavo plaukimo varžybose Škotijos sostinėje Edinburge. Tai buvo pirmosios oficialios Rūtos varžybos po alkūnės lūžio, patirto praėjusių metų rugsėjį. Priminsime, kad plaukikė alkūnę susilaužė Plimute, važiuodama dviračiu iš namų į treniruotę. Dėl šios traumos ji buvo priversta praleisti Europos čempionatą Izraelyje. Operacijos, kuriai vadovavo pasaulyje žinomas alkūnių ir pečių chirurgas Andre Murphy, metu alkūnė buvo sutvirtinta metaline plokštele. Vėliau plokštelę išėmė Kauno medikai.

Į Edinburgą sportininkė vyko geros nuotaikos, nekantriai laukdama savo startų. „Man šis turnyras ypač svarbus psichologiškai. Reikia po truputį vėl priprasti prie varžybų atmosferos ir prisiminti ką visa tai reiškia. Manau, bus labai smagu ir įdomu“, – prieš išvykdama į Edinburgą sakė R. Meilutytė.

Pasaulio rekordininkė dalyvavo 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse ir abukart užėmė pirmąsias vietas. 50 metrų ji nuplaukė per 30,69 sek. ir pasiekė ketvirtą geriausią rezultatą šį sezoną. Dvigubai ilgesnį nuotolį plaukdama olimpinė čempionė sugaišo 1 min. 5.82 sek. ir pasiekė antrą geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

Šiuo metu Švedijos sostinėje Stokholme vykstančiose tarptautinėse „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose R. Meilutytė dar sykį įrodė, kad žaidynėms rengiasi pagal planą. Ketvirtadienį lietuvė laimėjo 50 m plaukimo krūtine finalą. Jos laikas – 30,13 sekundės. Tai geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Tik pasibaigus varžyboms prie lietuvės priėjo dopingo kontrolės atstovai ir išsivedė Rūtą paimti mėginio.

Ten pat, Švedijoje, varžosi ir G. Titenis bei Mindaugas Sadauskas. Giedrius 100 m plaukimo krūtine rungtyje finišavo penktas (1:01,38), o 200 m nuotolį įveikė trečias (2:13,33). Šiandien G. Titenis varžysis plaukdamas 50 m krūtine, o R. Meilutytė – 100 m krūtine.

Vakar Stokholme į baseiną lipo ir 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje dalyvavo M. Sadauskas. Šiandien jis plauks perpus trumpesnį nuotolį. Mindaugas Švedijoje stengsis įvykdyti olimpinį normatyvą: 100 m nuotolį reikia įveikti per 48,99 sek., 50 m – 22,27 sekundės.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"