Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Olimpiečių mažėja ir dėl kvotų, ir dėl traumų

 
2016 07 01 6:00
Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymą neš brazilams žinomos buriuotojų šeimos atstovė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt.
Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymą neš brazilams žinomos buriuotojų šeimos atstovė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt. Reuters/Scanpix nuotrauka

Atrodo, kad Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvos atletų delegacija nebus gausiausia šalies istorijoje. Daugiausia mūsų šalies sportininkų – 71 – pasirodė 2008-ųjų Pekino olimpiadoje. Kelialapius į šių metų XXXI olimpines žaidynes Rio de Žaneire pelnė 75 lietuviai, bet dėl įvairių priežasčių 8 atletai jose negalės dalyvauti.

Jeigu olimpinės žaidynės vyktų šiandien, Lietuvos rinktinėje būtų 67 nariai.

Kodėl aštuoni atkrito

Kaip teigė Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktorius ir programos „Rio 2016“ įgyvendinimo ekspertų komisijos vadovas Linas Tubelis, iš individualių sporto šakų gausiausia lengvaatlečių rinktinė – daugiausia jų įveikė olimpinės atrankos barjerą. Tačiau dėl ribotų kvotų ir traumų į Rio de Žaneirą vyks mažiau lengvaatlečių, nei įvykdė olimpinius normatyvus.

Kaip žinoma, maratone ir sportinio ėjimo varžybose valstybei gali atstovauti ne daugiau kaip trys sportininkai. Tad buvo arši konkurencija tarp šalies maratonininkių ir ėjikių. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratono normatyvą buvo įvykdžiusios net šešios lietuvės, tačiau Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) pagal geriausius sportininkių rezultatus į žaidynes atrinko Rasą Drazdauskaitę, Dianą Lobačevskę ir Vaidą Žūsinaitę. Taip galimybės keliauti į Rio neteko Monika Juodeškaitė, Remalda Kergytė ir Živilė Balčiūnaitė.

Olimpinius moterų 20 km ėjimo normatyvus buvo įvykdžiusios penkios šalies ėjikės. Už borto liko Kristina Saltanovič ir Monika Vaiciukevičiūtė.

Dar dvi mūsų lengvaatletės į olimpines žaidynes nevyks dėl kitų priežasčių. Trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė – dėl motinystės atostogų, o 400 m barjerinio bėgimo atstovė Eglė Staičiūnaitė patyrė traumą.

Aštuntas, kuris nevyks į žaidynes, yra plaukikas Mindaugas Sadauskas. Kelialapį jis pelnė drauge su dar trimis plaukikais vyrų kombinuotojoje estafetėje. Tačiau šalies plaukimo federacijos vadovai nusprendė, kad Rio de Žaneire vietoj jo estafetėje plauks Simonas Bilis, kuris jau yra pelnęs teisę olimpiadoje varžytis dar dviejose rungtyse – 50 ir 100 m laisvuoju stiliumi. O M. Sadauskas individualiose rungtyse kelialapio nėra pelnęs.

Gali padaugėti arba sumažėti

Lietuvos olimpinė rinktinė turės būti suformuota iki liepos 18 dienos. Tad kelialapius dar gali pelnyti mūsų plaukikai ir lengvaatlečiai. Plaukikai ateinantį mėnesį varžysis įvairiuose turnyruose, kurie svarbūs tuo, kad juose bus galima įvykdyti olimpinius normatyvus.

Lengvaatlečiai olimpinius normatyvus stengsis įvykdyti Europos čempionate Amsterdame (Olandija), jis vyks liepos 6–10 dienomis. Į Senojo žemyno pirmenybes vyks 19 sportininkų, iš jų dešimt dar nėra įvykdę normatyvų. Europos pirmenybėse varžysis Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), D. Lobačevskė, R. Drazdauskaitė, R. Kergytė-Dauskurdienė, Monika Juodeškaitė ir Remigijus Kančys (visi – pusmaratonis), Lina Grinčikaitė-Samuolė ir Rytis Sakalauskas (abu – 100 m), Giedrė Kupstytė (rutulio stūmimas), Austra Skujytė (septynkovė), Zinaida Sendriūtė, Andrius Gudžius ir Eligijus Ruškys (visi – disko metimas), Liveta Jasiūnaitė, Indrė Jakubaitytė ir Edis Matusevičius (visi – ieties metimas), Raivydas Stanys (šuoliai į aukštį), Eglė Balčiūnaitė (800 m) ir Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį).

Tačiau yra keli lengvaatlečiai, kurie įvykdė normatyvus, bet jų sportinė forma pastaruoju metu nekelia optimizmo. Viena tokių – bėgikė E. Balčiūnaitė. Šalies lengvosios atletikos federacija į žaidynes neketina vežti turistų, todėl Eglės ir kai kurių kitų atletų galimybės vykti į Rio de Žaneirą priklausys nuo Europos čempionate Olandijoje pasiektų rezultatų.

Vėliavą neš buriuotoja

Ketvirtadienį Vilniuje per Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto posėdį nuspręsta vėliavos nešimo misiją per iškilmingą žaidynių atidarymą patikėti 2008 metų olimpinei vicečempionei buriuotojai Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt. LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės teigimu, Gintarė iš Lietuvos sportininkų geriausiai žinoma Brazilijoje. Mat jos vyras – dukart olimpinis bei daugiau nei dešimt kartų pasaulio čempionas „Laser“ ir „Star“ klasėse, dukart buvo išrinktas geriausiu metų planetos buriuotoju. Be to, Robertas net dukart per žaidynių atidarymą nešė Brazilijos vėliavą.

Priminsime, kad per Londono olimpinių žaidynių atidarymo iškilmes Lietuvos trispalvę nešė dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna. 2008 metais Pekine ši misija buvo patikėta nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės lyderiui Šarūnui Jasikevičiui.

2004 metais Atėnų olimpinėse žaidynėse per atidarymo ceremoniją vėliavą nešė taip pat krepšinio rinktinės narys Saulius Štombergas. 2000-aisiais Sidnėjuje (Australija) mūsų vėliavą rankose laikė pirmasis nepriklausomos Lietuvos olimpinis čempionas disko metikas Romas Ubartas, o 1992 metų Barselonos (Ispanija) ir 1996 metų Atlantos (JAV) olimpinių žaidynių pradžios iškilmėse mūsų vėliavnešys buvo plaukikas Raimundas Mažuolis.

Tikimasi ne vieno medalio

LTOK vykdomasis komitetas ketvirtadienį taip pat patvirtino vietas, kurių laukiama iš mūsų olimpiečių. Tikimasi, kad lietuviai Rio de Žaneire prizininkais gali tapti net keturiolika kartų, o olimpiniais čempionais pajėgūs tapti plaukikė Rūta Meilutytė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, kanojininkas Henrikas Žustautas, buriuotoja G. Volungevičiūtė-Scheidt, irkluotojų duetai – Saulius Ritteris su Rolandu Maščinsku ir Donata Vištartaitė su Milda Valčiūkaite bei mūsų krepšininkai.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse Lietuva turės ir savo tenisininką. Rio de Žaneire debiutuos 26-erių Ričardas Berankis. Kadangi tai pirmas mūsų tenisininkas olimpiadoje, be to, šios varžybos yra specifinės, kol kas R. Berankiui tikslai neiškelti.

Lietuvos olimpiečiai ir planuojamos vietos

Akvilė Stapušaitytė Badmintonas 17–32
Henrikas Žustautas B/k irklavimas 1–6
Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas B/k irklavimas 5–10
Ignas Navakauskas B/k irklavimas 3–8
Andrejus Olijnikas ir Ričardas Nekriošius B/k irklavimas 5–10
Evaldas Petrauskas Boksas 3–9
Eimantas Stanionis Boksas 3–9
Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt Buriavimas 1–8
Juozas Bernotas Buriavimas 10–15
Ramūnas Navardauskas Dviračių sportas 4–8
Ignatas Konovalovas Dviračių sportas 15–24
Simona Krupeckaitė Dviračių sportas 3–6
Daiva Tušlaitė Dviračių sportas 8–24
Santa Pakenytė Dziudo 5–8
Robertas Tvorogalas Gimnastika 24–36
Edgaras Venckaitis Imtynės 5–10
Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas Irklavimas 1–7
Mindaugas Griškonis Irklavimas 3–7
Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė Irklavimas 1–7
Lina Šaltytė Irklavimas 8–16
Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius Irklavimas 5–10
Krepšinis 1–8
Brigita Virbalytė-Dimšienė Lengvoji atletika 6–16
Neringa Aidietytė Lengvoji atletika 8–12
Živilė Vaiciukevičiūtė Lengvoji atletika 28–30
Diana Lobačevskė Lengvoji atletika 12–24
Rasa Drazdauskaitė Lengvoji atletika 16–24
Vaida Žūsinaitė Lengvoji atletika 24–30
Airinė Palšytė Lengvoji atletika 8–16
Zinaida Sendriūtė Lengvoji atletika 8–16
Andrius Gudžius Lengvoji atletika 8–16
Eglė Balčiūnaitė Lengvoji atletika 16–24
Tadas Šuškevičius Lengvoji atletika 16–24
Marius Žiūkas Lengvoji atletika 18–24
Marius Šavelskis Lengvoji atletika 24–32
Arturas Mastianica Lengvoji atletika 28–32
Valdas Dopolskas Lengvoji atletika 24–30
Remigijus Kančys Lengvoji atletika 20–26
Rūta Meilutytė Plaukimas 1–3
Giedrius Titenis Plaukimas 3–8, 12–16
Danas Rapšys Plaukimas 6–11, 12–16
Simonas Bilis Plaukimas 9–16, 12–16
Deividas Margevičius Plaukimas 12–16
Aurimas Didžbalis Sunkioji atletika 1–6
Ronaldas Račinskas Šaudymas 5–15
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė Šiuolaikinė penkiakovė 1–6
Justinas Kinderis Šiuolaikinė penkiakovė 6–12
Ieva Serapinaitė Šiuolaikinė penkiakovė 8–12
Ričardas Berankis Tenisas
DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"