LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Neišsipildžiusios slidininkų ambicijos

2018 02 14 6:00
Po sprinto atrankos turnyro Modestas Vaičiulis neslėpė turėjęs ambicijų patekti į ketvirtfinalį, todėl savo pasirodymą įvertino vidutiniškai. Vytauto Dranginio/LTOK nuotrauka

Geriausias Lietuvos slidininkas Modestas Vaičiulis Pjongčango slidinėjimo trasoje „Alpensia“ pakilo 10 pozicijų aukščiau nei 2010-aisiais Vankuveryje. Tačiau ir šįsyk 1,4 km sprinto atrankos varžybose užimta 44 vieta neleido jam patekti tarp trisdešimties greičiausiųjų, iškovojusių kelialapį į ketvirtfinalį.

28-erių lietuvis nuotolį įveikė per 3 min. 21,1 sek. ir nuo 30 poziciją iškovojusio sportininko atsiliko 3,41 sekundės.

Kitas lietuvis Mantas Strolia, prieš dvi dienas Pjongčange 30 km skiatlono lenktynėse užėmęs 63 vietą, šįsyk liko 64-as tarp 80 dalyvių. Jo laikas – 3 min. 31,11 sekundės. Nuo ketvirtfinalio Mantą skyrė 13,52 sekundės.

Prieš aštuonerius metus Vankuveryje M. Vaičiulis ir M. Strolia aukščiausiai pakilo komandų sprinto rungtyje – tarp 22 duetų buvo 18-i.

„Tikimės, kad komandų sprinto varžybose pasirodysime geriau ir pagerinsime Vankuverio rezultatą“, – neslėpė ambicijų M. Strolia. Jis Pjongčange dar startuos 15 km varžybose laisvuoju stiliumi ir 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. M. Vaičiulis kovos 15 km distancijoje.

Viltis sieja su komandų sprintu

Po sprinto atrankos turnyro M. Vaičiulis sakė labai norėjęs patekti į ketvirtfinalį, todėl savo pasirodymą įvertino vidutiniškai: „Nepadariau to, ko norėjau, – nepatekau į trisdešimtuką. Juk reikia ko nors tikėtis, o ne galvoti apie blogiausią variantą.“

Todėl dabar M. Vaičiulis didžiausias viltis sieja su komandų sprinto varžybomis, kurios vyks po savaitės, vasario 21 dieną. Slidininkas tikisi, kad jam pasiseks patekti į dvidešimtuką.

Septyniasdešimtuke po sprinto atrankos varžybų likęs M. Strolia savo vieta buvo labai nepatenkintas. Slidininkas mano galėjęs pakilti gerokai aukščiau, gal net iki trisdešimtuko, tačiau tai, jo žodžiais, jau būtų buvę virš galimybių ribos.

„Privalėjau būti bent jau tarp 40 ir 50 vietos, juolab jog apšilimas pavyko puikiai, šliuožiau gerai, slidėmis buvau patenkintas, jos gerai slydo ir į kalną, trasoje taip pat dariau viską, ką suplanavęs. O dabar – nieko gero“, – portalui ltok.lt sakė slidininkas.

Po sekmadienį vykusių 30 km (15 km+ 15 km) lenktynių, kuriose užėmė 63 vietą, M. Strolia tikino spėjęs atsigauti, bet antradienį sprinto varžybose jam pritrūko galios.

Slidininkas džiaugėsi kolegos M. Vaičiulio, kuris pagerino Vankuveryje pasiektą rezultatą, pasirodymu: „Jis padarė tai, ką gali. O aš nepadariau. Tikimės, kad komandų sprinto varžybose pasirodysime geriau ir pagerinsime Vankuverio rezultatą.“

Jauniausias čempionas

Olimpiniu sprinto rungties čempionu tapo šio sezono pasaulio taurės reitingo lyderis norvegas Johannesas Hoesflotas Klaebo. Finale įspūdingą spurtą kopdamas į kalną surengęs 21 metų slidininkas 1,4 km įveikė per 3 min. 5,75 sek. ir tapo jauniausiu šios rungties olimpiniu čempionu.

Atkakli kova dėl sidabro ir bronzos apdovanojimų vyko tarp dviejų atletų – italo Federico Pellegrino ir Rusijos atstovo Aleksandro Bolšunovo. Nugalėjo patirtis. Kiek greičiau (3:07,09) finišą pasiekė praėjusių metų pasaulio sprinto čempionas 27-erių italas. Bronzą tenkinosi 21 metų A. Bolšunovas (3:07,11).

Antradienį Pjongčange vyko ir moterų sprinto lenktynės. Tačiau vienintelė olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti Lietuvos slidininkė Marija Kaznačenko tik varžybų išvakarėse sužinojo, kad privalo rinktis vieną iš dviejų suplanuotų distancijų, nes neturi pakankamai reitingo taškų. Todėl ji nutarė lenktyniauti 10 km laisvuoju stiliumi varžybose, kurios vyks ketvirtadienį.

Mantas Strolia: „Privalėjau būti bent jau tarp 40 ir 50 vietos. Odabar – nieko gero.“

Moterų slidinėjimo sprinto (1,25 km) klasikiniu stiliumi finale triumfavo švedė Stina Nilsson. 24-erių sportininkė nuotolį įveikė beveik trimis sekundėmis greičiau už artimiausias persekiotojas (3:03,84 min.). Sidabro medalis atiteko Sočio olimpinei čempionei, šio sezono pasaulio taurės sprinto reitingo lyderei 27 metų norvegei Maiken Caspersen Fallai (3:06,87), bronzos apdovanojimas – 23-ejų atletei iš Rusijos Julijai Belorukovai (3:07,21).

21 metų slidininkas norvegas Johannesas Hoesflotas Klaebo tapo jauniausiu sprinto rungties olimpiniu čempionu.AFP/Scanpix nuotrauka

Per žingsnį nuo medalio

Tik vieno žingsnio iki Pjongčango olimpinės pakylos pritrūko Latvijos greitojo čiuožimo atstovui Haraldui Silovui. Antradienį vykusiose 1500 m rungties varžybose mūsų kaimynas liko ketvirtas.

Čia dar vienu aukso medaliu džiaugėsi Olandija: olimpiniu čempionu tapo Kjeldas Nuisas, įveikęs nuotolį per 1 min. 44,01 sekundės. 31 metų latvis H. Silovas finišavo per 1 min. 45,25 sekundės. Nuo bronzos medalio jį skyrė 0,32 sekundės.

Ant aukščiausio pakylos laiptelio Pjongčange antradienį lipo JAV septyniolikmetė snieglentininkė Chloe Kim. Korėjiečių kilmės sportininkė surinko 98,25 taško ir triumfavo snieglenčių šuolių ant rampos varžybose.

Tai buvo jau trečias JAV snieglentininkų medalis. Nedaug iki apdovanojimo pritrūko ir tituluotai 34-erių JAV atstovei Kelly Clark. 2002 metų Solt Leik Sičio žaidynių čempionė, 2010-aisiais Vankuveryje ir 2014-aisiais Sočyje iškovojusi bronzos medalius, šįkart snieglenčių varžybose liko ketvirta.