Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Minioje, bet ne su minia

 
2010 09 23 0:00
E.Žilionis: "Va, kai mūsiškiai pralaimi, ir tu netikėtai surinki, tada yra efektas."<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
E.Žilionis: "Va, kai mūsiškiai pralaimi, ir tu netikėtai surinki, tada yra efektas."
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Pačiu netikėčiausiu momentu jis perskrodžia tylą savo skambiu balsu. Nešaižiu. Greičiau - aksominiu. Po pirmo šūksnio visų akys ima lakstyti po tribūnas. Po antro - pagaliau suranda įspūdingo stoto drąsuolį. Ir visiems pasidaro ramiau. Nes be jo jau nebeįsivaizduojame Vilniuje vykstančių Daviso taurės mačų.

Kai iš džiaugsmo visi šaukia, jaunimas dar ir kojomis trypia (tai - ne teniso formatas), jo negirdėti. O kai mūsiškiams aikštelėje ima nesisekti, nelauktai prabyla jis. Bando išmušti varžovus iš vėžių. Šie pyksta. Teisėjai irgi rūstauja. Tačiau bausti negali. Taisyklių jis nepažeidžia.

Jau šešiolika metų Londone gyvenantis 36-erių verslininkas Evaldas Žilionis nejučia tapo mūsų vyrų teniso rinktinės penktuoju žaidėju.

LŽ užkalbintas E.ŽILIONIS mielai sutiko papurenti teniso tribūnose sukauptą spalvingą patirtį.

Šūksnio galia

- Sutrikdyti žaidėją ir likti nenubaustam - didelis menas. Kur to mokėtės?

- Daug metų stebėdamas teniso varžybas pradėjau suprasti, kuriuo momentu labiausiai reikia padėti savam žaidėjui. Kai šiemet Vimbldono čempionato kvalifikacijos turnyre Ričardas Berankis antrajame rate susitiko su Danieliu Evansu (šį žaidėją Ričardas nugalėjo ir Vilniuje per Daviso taurės mačą su Didžiąja Britanija - red.), iš pradžių pirmavo britas. Kai šis svarbiu momentu suklydo, sušukau "Come on!" D.Evansas atsisuko į mane ir išvadino labai negražiais žodžiais. Jam tai nepadėjo - pralaimėjo Ričardui. Manau, taip nors šiek tiek prisidėjau prie Ričardo pergalės. O D.Evansas buvo labai piktas. Jam turbūt pasirodė, kad lietuviai mane vežiojasi lagamine: iš pradžių pamatė Vilniuje, paskui jam gadinau nervus Vimbldone. Kai ten britas mane išplūdo riebiais keiksmais, teisėjai užsirūstino ant jo. Mat D.Evansas jau buvo prisidirbęs - jis kaltinamas dėl merginos išprievartavimo.

- Prieš septynerius metus Vimbldono čempionate tapote dalyviu itin nemalonaus incidento, po kurio patekote į BBC akiratį...

- Tai įvyko netyčia. 2003 metais Vimbldono turnyro antrojo rato varžybose stebėjau brito Grego Rusedskio ir amerikiečio Andy Roddicko dvikovą. Pirmus du setus G.Rusedskis pralaimėjo (6:7, 6:7 - red.), o kai trečiajame pirmavo 5:2, po A.Roddicko smūgio aš instinktyviai sušukau "aut". Gregas nustojo žaisti - jis pamanė, kad tai buvo teisėjo balsas. Kai tašką įskaitė amerikiečiui, G.Rusedskis puolė aiškintis su teisėju. O šis jam atkirto - jei kas nors iš publikos suriko, nėra ką kaltinti. Po šio incidento G.Rusedskio žaidimas taip susivėlė, kad britas pralaimėjo ir trečiąjį setą (5:7 - red.).

Vienas keikėsi, kitas atsiprašinėjo

- Sąžinė neužgraužė?

- Labai nesmagiai jaučiausi. Ta istorija plačiai nuskambėjo dar ir dėl to, kad G.Rusedskis pradėjo reikštis per BBC televiziją. Jo išpyškintame tekste buvo ir labai negražių žodžių, kurie nuskambėjo maždaug taip: "Kažkoks sušiktas masturbatorius sugadino man visą žaidimą." Už tai Anglijos teniso garsenybei buvo skirta 2,5 tūkstančio svarų bauda.

Supratau gana solidaus amžiaus tenisininko (G.Rusedskis gimė 1973 m. rugsėjo 6 d. Kanadoje - red.) įtūžį - tai buvo vienas paskutinių jo šansų sublizgėti Vimbldone. Kai kitą dieną grįžau namo, žmona mane pasitiko gana piktai. Ji paklausė: "Ten tu buvai?" Kas man beliko - prisipažinau... O jau kitą rytą vienas Anglijos dienraštis klausė, kas tas "masturbatorius". Ir įsivaizduokite - net du šimtai žmonių prisipažino tai padarę.

- Jus tai nudžiugino?

- Ne. Greičiau suglumino. Norėjau Grego atsiprašyti, todėl paskambinau į BBC. Jie atliko mano balso analizę ir nustatė, jog tai iš tiesų buvau aš. Tada paprašė atvykti pas juos. Nuvykau ir gyvame eteryje labai sutrikęs atsiprašiau visos britų tautos, kad netyčia smarkiai pakenkiau G.Rusedskiui, už kurį labai nuoširdžiai sirgau. Tada ir pasklido istorija apie G.Rusedskį, pralaimėjusį dėl aistruolio, kuris viešai pripažino savo kaltę.

Tiesa, dar daviau interviu vienai pagrindinių Anglijos žinių radijo stočių. Kai BBC "Radio 5 live" manęs paklausė, ar sutinku sumokėti G.Rusedskio baudą, aš, žinoma, sutikau. Bet Gregas atsisakė priimti iš manęs 2,5 tūkstančio svarų. Net nepanoro susitikti. Buvo labai supykęs.

- Nelabai smagiu būdu įėjote į teniso istoriją.

- Viskas išėjo per kvailumą. Kaip mano žmona sako: truputį gėdinga istorija. Būna ir šviesesnių.

Evaldas iš Jonavos

- Jūsų žmona lietuvė?

- Lietuvė. Jos vardas Jūratė.

- Dažnai lankotės Lietuvoje?

- Atvykstame per Kalėdas ir vasarą. Šią vasarą seneliams buvome atvežę parodyti jų anūką - mūsų pirmagimiui Tomui jau dešimt mėnesių. Jį krikštijome Vilniuje, Bernardinų bažnyčioje, tuo metu, kai Lietuvos teniso komanda žaidė Daviso taurės mačą Airijoje.

- Tai Jūs vilnietis?

- Ne ne - aš iš Jonavos. Mano žmona vilnietė. O į Londoną išvykome prieš šešiolika metų.

- Kalbamės po ką tik pasibaigusio dvejetų susitikimo, kur R.Berankis ir Laurynas Grigelis po itin sunkios penkių setų kovos nugalėjo stipriausią Slovėnijos duetą. Dabar pirmaujame 2:1. Kokios prognozės?

- Pirmiausia - šiandien laiminga diena. Negalėjau patikėti, kad taip gerai viskas baigsis. Prieš susitikimą tikėjau pergale, o kai lietuviai pralaimėjo pirmus du setus... Jei sąžiningai, jau buvau beveik praradęs viltį. Bet nors ir laimėjome dvejetą, tai dar nėra galutinė pergalė. Kad ir kokia būtų euforija, visko gali nutikti (Evaldo nuogąstavimai pasitvirtino - kitą dieną Lietuva pralaimėjo mačą Slovėnijai 2:3 - red.).

A.Murray'aus gerbėjas

- Esate verslininkas, tačiau tenisas Jūsų gyvenime užima itin svarbią vietą. Kada jį atradote?

- Vaikystėje žiūrėdavau tiek teniso varžybų, kiek buvo galima jų pamatyti gyvenant Sovietų sąjungoje. Londone nuo mano namų iki Vimbldono - 10 minučių kelio. Tad nuolat ten lankausi. Ir šiemet stebėjau turnyrą. Drauge su Remigijumi (Balžeku, R.Berankio treneriu, - red.) žiūrėjau visas Ričardo kovas kvalifikacijoje ir pagrindiniame turnyre. Visada stengiuosi patekti į aštuonių geriausių pasaulio žaidėjų čempionatą. Dar nebuvau atvirajame Australijos čempionate, bet žadu ir ten nuvykti.

- Ar turite savo lyderį?

- Man labai patinka Andy Murray'us. Jis fantastiškas žaidėjas, esu jo gerbėjų klubo narys. Visada stebiu jį žaidžiantį turnyruose Anglijoje arba kur netoliese.

- Mūsų teniso favoritas R.Berankis sparčiais žingsniais veržiasi į šimtuką. Ką apie jį manote?

- Ričardas labai talentingas, šiandien (praėjusį šeštadienį - red.) dar sykį tai įrodė. Per dvejetų susitikimą iš pradžių jis atrodė gana blankiai, jam prastai sekėsi padavimai, tačiau servuodamas labai svarbiu momentu jis sugebėjo išplėšti pergalę. Manau, anksčiau ar vėliau R.Berankis atsidurs geriausiųjų dvidešimtuke.

Aistruoliai skiriasi

- Šį kartą buvote tylesnis, nei per Daviso taurės mačą su Didžiąja Britanija.

- Dabar šaukiau tik lemiamais momentais. Ne vien dėl to, kad esu truputį prikimęs. Prieš dvejetų susitikimą buvo priėjęs varžybų teisėjas ir pasakė, kad slovėnai manimi skundėsi. Supratau teisėją - niekas nenori papildomų problemų. Nors rėkaudamas nepažeidžiu taisyklių - žaidimo metu nebeišsišoku.

- Pavasarį per mačą su britais teisėjai Jūsų "nelietė"?

- Kaipgi?! Išgirdo. Pamatė. O paskutinę varžybų dieną prie manęs priėjo R.Berankio sesuo Lina ir perdavė teisėjų prašymą netriukšmauti. Pritilau. Bet tai jau buvo mačo pabaiga, kai lietuviai sparčiai artėjo prie pergalės. Tokiu momentu visi aistruoliai triukšmauja, tad nebėra prasmės išsišokti. Va, kai mūsiškiai pralaimi, ir tu netikėtai surinki, tada yra efektas.

- Galite palyginti Lietuvos ir Anglijos teniso aistruolius?

- Jie labai skiriasi. Pirmiausia, amžiumi. Anglijoje sirgaliai daug vyresni, santūresni ir visi puikiai išmano šį sportą. Lietuvoje mačiau žmonių, kurie nelabai supranta tenisą. Bet tai pateisinama. Manau, čia nėra tiek daug renginių, tad žmonės į tenisą eina kaip į pramogą, o ne iš meilės šiai sporto šakai. Tačiau nei apie vieną savo tėvynainį negalėčiau pasakyti blogo žodžio, nes būtent žiūrovai, sukėlę tribūnose įspūdingas bangas, galutinai palaužė slovėnų duetą.

Burtai mesti

2011 metų Daviso taurės - neoficialių vyrų teniso komandinių pirmenybių - Europos ir Afrikos zonos II grupės turnyro pirmajame rate Lietuvos rinktinė kovo 4-6 dienomis išvykoje žais su Estijos ekipa. Pergalės atveju mūsų šalies tenisininkų varžovė bus Maroko bei Bosnijos ir Hercegovinos mačo nugalėtoja.

Europos ir Afrikos zonos II grupės turnyro pirmojo etapo poros:

Didžioji Britanija - Tunisas

Airija - Liuksemburgas

Baltarusija - Bulgarija

Kipras - Vengrija

Marokas - Bosnija ir Hercegovina

Estija - Lietuva

Danija - Monakas

Graikija - Latvija

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"