LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Mantas Šernius: „Viskas nublanksta po šitos pergalės“

2018 04 24 7:00
Šį sezoną „Hoptrans-Sirenos“ (mėlyna apranga) laimėjo du trofėjus – iškovojo LMKL auksą ir triumfavo Lietuvos moterų krepšinio taurės varžybose. Augusto Didžgalvio nuotrauka

Pirmą sezoną Kauno r. „Hoptrans-Sirenoms“ vadovaujantis Mantas Šernius padėjo komandai pasiekti dar vieną sezono titulą. Jo auklėtinės Vilniuje 73:72 po įspūdingos kovos nukovė vietos „Kibirkštį“ ir, laimėjusios finalo varžybas 3:1, tapo šio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis.

Paskutinės atakos metu „Kibirkšties“ komanda krepšį atakavo net kelis kartus, tačiau kamuolys neįkrito. Vilniaus ekipai ir vėl koją pakišo baudų metimai – sostinės krepšininkės pataikė tik 11 iš 21 (52 proc.).

„Hoptrans-Sirenos“ LMKL čempionėmis tapo ir 2016 metais, o pernai pasidabino sidabro medaliais. Šių pirmenybių trofėjus „sirenoms“ – jau antras šį sezoną. Prieš tai garliaviškės triumfavo Lietuvos moterų krepšinio taurės varžybose.

„Labai geros emocijos, žinojau, kaip komanda norėjo šio laimėjimo, – po paskutinių finalo rungtynių kalbėjo M. Šernius. – Viso sezono darbas, išlietas prakaitas, skausmai, traumos, susirgimai, pykčiai nublanksta po šios pergalės. Sezoną pradėjo ir baigė tos pačios žaidėjos. Laimėjome turbūt viską, ką galėjome, išskyrus Rytų Europos lygą, kurios kartelė yra pakelta šiek tiek per aukštai, bet turime jaunų žaidėjų, kurios, manau, dar ne kartą kels tą taurę.“

Iš keturių LMKL finalo rungtynių tik vienos (antros) baigėsi dviženkliu skirtumu, kai „Kibirkštis“ savo aikštėje iškovojo vienintelę pergalę 75:64. Pirmą susitikimą „Hoptrans-Sirenos“ laimėjo 78:73, trečią – 80:77, o ketvirtą – 73:72. Pasak M. Šerniaus, per šį finalą viską nulėmė pademonstruotas garliaviškių kovingumas.

Bene daugiausia problemų Kauno rajono klubui darė kylanti LMKL žvaigždė Laura Juškaitė. Ji paskutiniame mače pelnė 34 taškus, surinko 41 naudingumo balą ir pagerino karjeros rekordus.

„L. Juškaitė jau šį sezoną turėjo žaisti užsienyje. Manau, kad po šio sezono ji tikrai kels sparnus, jai jau laikas. Puikiai žinome, kai yra jos diena, labai sunku ją stabdyti“, – apie šalies talentą atsiliepė M. Šernius.

Sidabro medalius pelniusi „Kibirkštis“ pastarąjį kartą finale žaidė 2014 metais.

„Sirenos“ užsikabins medalius, tačiau man mano merginos yra auksinės. Joms viskas prieš akis, tik linkiu išlikti tokioms pat natūralioms“, – po finalo kabėjo „Kibirkšties“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

LMKL finalas

Vilniaus „Kibirkštis“ – Kauno˙raj. „Hoptrans-Sirenos“ 72:73 (19:11, 11:23, 18:20, 24:19). L. Juškaitė 34 tšk. (2–9/11, 3–4/6, 8 atk. kam., 41 naud. bal.), Sh. Landry 12 (11 atk. kam.) L. Jurčiūtė 11; I. Šimkutė (10 atk. kam.) ir R. Knyzaitė po 12, D. Saurazaitė ir K. Druskytė po 11. Serija 1:3.

Dėl trečios vietos

Marijampolės „Sūduva“ – Klaipėdos „Fortūna“ 77:52 (24:11, 19:18, 17:8, 17:15). S. Gardner 23, R. Milieškienė 15, L. Mikelevičienė 14; S. Baliutavičiūtė 16, R. Mizgerytė 11 (10 atk. kam.), A. Gabalytė ir A. Černeckytė po 7. Serija 3:2.