Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

LKL prezidentu perrinkto Remigijaus Milašiaus pažadas: „Strategiškai keisis viskas“

 
2017 06 21 15:00
Per ketverius metus Remigijus Milašius (dešinėje) pasirengęs Lietuvos krepšinio lygą pakelti į dar aukštesnį lygį.
Per ketverius metus Remigijus Milašius (dešinėje) pasirengęs Lietuvos krepšinio lygą pakelti į dar aukštesnį lygį. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentu dar vienai ketverių metų kadencijai vienbalsiai perrinktas Remigijus Milašius. Jo vadovaujama lyga tuos metus septynmyliais žingsniais ėjo į priekį. Daug sako vien faktas, kad 2013-aisiais jam stojus prie LKL vairo lygos biudžetas tebuvo 150 tūkst. eurų, o šiuo metu biudžetą sudaro jau milijonas eurų.

„Lygoje užverčiame ketverių metų puslapį. Dabar strategiškai viskas keisis“, – taip po LKL visuotinio susirinkimo kalbėjo Remigijus Milašius. Žurnalistai jo klausinėjo apie būsimas permainas, kas per ketverius metus buvo sunkiausia. Prezidentui teko išsakyti nuomonę ir apie šią savaitę netikėtai prasidėjusias permainas Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klube.

Idėjų yra begalė

– Ką jums reiškia tai, kad visi klubai jums patikėjo lygos vairą dar ketveriems metams?

– Nebuvau tas entuziastas, kuris norėjo dirbti dar vieną kadenciją, bet turiu nepadarytų darbų.

Mano kandidatūrą pagal visus nuostatus pirmoji iškėlė Klaipėda. Iki tol mes su generaliniu direktoriumi Romualdu Brazausku buvome susitikę su visais klubais. Jų vadovai pareiškė norintys, kad dar ketverius metus vadovaučiau lygai. Tai rodo, kad manimi pasitikima.

– Kokių turėjote sunkumų per ketverius metus?

– Atėjau iš verslo. Visada sakiau, kad krepšinis yra verslas, nes visi gauna darbo užmokestį. Sunkiausia buvo prisiderinti prie krepšinio elito. Paskui, po metų, viskas išsisprendė. Pradžia buvo sunki. Nesisekdavo televiziniai projektai. Ateidamas net neįsivaizdavau, kad galės kilti tokių problemų.

Pradėjome nuo 150 000 eurų biudžeto. Dabar turime milijoną , o ateityje planuojame dar daugiau. Lygos būstinę perkėlėme į kitą vietą ir dabar esame Vilniaus centre.

– Per pirmą jūsų kadenciją lyga tvirtai žengė į priekį. Ar dar įmanoma ką nors kardinaliai keisti?

– Idėjų yra begalė. Galimybių taip pat yra. Prie to jau prisideda ir klubai. Juk be jų mes, administracija, esame niekas. Todėl norime, kad visi klubai turėtų žmones, atsakingus už rinkodarą, komunikaciją. Mes siekiame ir sieksime, kad krepšinį arenose stebėtų kuo daugiau žiūrovų. Jei tai įvyks, per kitus ketverius metus jūs matysite visiškai kitą LKL.

Galimybės yra tik Marijampolėje

– Ar tikitės, kad per antrą jūsų kadenciją lygoje bus daugiau komandų?

– Mano programoje parašyta – keturi ratai, dešimt komandų. Ieškojau įvairių galimybių. Latvijoje buvau susitikęs su VEF ekipos vadovais, taip pat ieškojau, kaip pritraukti daugiau pinigų. Bet LKL vardas yra brangus. Jį sukūrė Šarūnas Marčiulionis, toliau jo darbus tęsė Šarūnas Kliokys. Viską išanalizavęs ir pasikalbėjęs su mūsų klubų vadovais supratau, jog negaliu LKL paversti Baltijos turnyru. Be to, Lietuva – nedidelė, o mūsų geri vaikinukai jau šešiolikos metų bando išvykti svetur.

Geriausių finansinių galimybių turi Marijampolė. Bet šio miesto klubas tik galėtų pakeisti dešimtą vietą užėmusią LKL ekipą. Kitų galimybių nematau. Be to, kaip rodo istorija, antra krepšinio komanda nei Kaune, nei Vilniuje niekada neprigijo. Vadinasi, žmonės myli savo pagrindines komandas.

Remigijus Milašius: „Nebuvau tas entuziastas, kuris norėjo dirbti dar vieną kadenciją, bet turiu nepadarytų darbų.“

– Šiemet paskutinę vietą LKL čempionate užėmusi „Šiaulių“ komanda iš lygos neiškrito?

– „Šiaulius“ pakomentuosime po mėnesio. LKL valdyba spręs, ar palikti šio miesto ekipą lygoje. Tai priklausys nuo to, ar šiauliečiai susitvarkys su finansais. Šiuo metu situacija nenormali, nes nėra konkurencingos komandos, turinčios areną ir didelį biudžetą. Taip mūsų lyga tampa uždara, nors pagal nuostatus paskutinę vietą užėmusį klubą turėtų pakeisti Nacionalinės krepšinio lygos čempionas.

Pristatinės lygą pasauliui

– Minėjote, jog strategiškai viskas keisis. Ką turėjote galvoje?

– Norime, kad daugiau susitikimų transliuotų televizija. Buvo nepatenkintųjų, kurie negalėjo matyti kai kurių rungtynių, jos buvo žaidžiamos nuo rugsėjo 20 iki spalio 10 dienos. Balandžio mėnesį ekipos žaidė savaitės viduryje, šių rungtynių TV nerodė. Norime, kad ateinantį sezoną šios rungtynės taip pat būtų transliuojamos, o aistruoliai matytų kuo daugiau atkrintamųjų varžybų dvikovų, kad TV rodytų kuo daugiau Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynių.

Taip pat sieksime, kad dvikovos būtų filmuojamos 5–6 kameromis, o internetinėje televizijoje – trimis kameromis. Norime turėti laidą prieš rungtynes, norime, kad būtų rengiamos LKL apžvalgos.

Lygos nuostatuose atsirado galimybė minutei operatoriams užeiti į komandos drabužinę. Taip stengsimės pritraukti žiūrovą.

Norime LKL viešinti Europoje, kad apie mūsų lygą žinotų ir Amerikoje, ir kitur. Pasaulio reitinge esame vienuolikti. Stengsimės pakilti dar aukščiau. Tai priklausys ir nuo klubų, kurie dar varžysis ir įvairiuose Europos turnyruose.

Štai Kėdainių „Nevėžis“, kiek žinau, sumanė kovoti FIBA Europos taurės turnyre. LKL varžysis dešimt ekipų, iš jų galbūt net septynios žais Europos turnyruose. Kiti trys klubai turbūt kovos Baltijos krepšinio lygoje (BBL), kur taip pat numatyta permainų – gali atsirasti Skandinavijos komandų.

2010-ieji: Vilniaus „Sakalų“ komandos pristatyme Antanas Guoga (dešinėje) įteikė klubo garbės prezidentu tapusiam aktoriui ir režisieriui Sigitui Račkiui komandos marškinėlius su 69 numeriu./„Lietuvos žinių“ archyvo nuotrauka
2010-ieji: Vilniaus „Sakalų“ komandos pristatyme Antanas Guoga (dešinėje) įteikė klubo garbės prezidentu tapusiam aktoriui ir režisieriui Sigitui Račkiui komandos marškinėlius su 69 numeriu./„Lietuvos žinių“ archyvo nuotrauka

Miestiečių klubas

– Buvusio „Lietuvos ryto“ klubo prezidento Gedvydo Vainausko pasakymai apie juodaodžius krepšininkus garsiai nuskambėjo pasaulyje. Bet neteko išgirsti lygos pozicijos.

– Aš, lygos prezidentas, nepateisinu tokių G. Vainausko žodžių. Ir pats taip nesakyčiau. Galbūt jam visa tai išsprūdo. Jis juk žurnalistas, galbūt ne taip sudėliojo. Aš turiu ginti LKL klubus, bet pakartosiu – tokie žodžiai nepuošia mūsų klubo. Bet ta tema jau baigta. Kaip žinote, vakar (pirmadienį – red.) įvyko pokyčių „Lietuvos ryte“ – pasikeitė klubo savininkai. Nemanėme, kad permainos prasidės taip greitai.

– Kaip vertinate Antano Guogos atėjimą į LKL klubą „Lietuvos rytas“?

– G. Vainauskas dvidešimt metų atidavė Vilniaus krepšiniui. Jam už tai reikia ačiū pasakyti. Per tą laiką buvo gražių sezonų, gražių pergalių. Lygoje turime savo flagmaną Kauno „Žalgirį“, per kurį sovietų laikais buvo daroma ir politika. Bet ir „Lietuvos rytas“ buvo tapęs LKL čempionu, laimėjo ir sidabro medalius. O nauji savininkai... A. Guoga krepšinio visuomenėje ne naujokas. Kaip pamenate, grįžęs iš Australijos jis rėmė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, savo pinigais jai nupirko vardinį kvietimą į pasaulio čempionatą. Jam krepšinis patinka. Kiek skaičiau, jis kalba apie Vilniaus krepšinį. Nori, kad tai būtų miestiečių klubas. Šaunu. Bus nauja intriga. Mes jos pasiilgome. Pasiilgome salėje žiūrovų.

– Kokiuose Europos turnyruose žais LKL klubai?

Apie tai papasakojo LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas: „Mūsų žiniomis, ateinantį sezoną Europoje turėtų varžytis septyni klubai. „Žalgiris“ – Eurolygoje, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Lietuvos rytas“ – Europos taurės turnyre, paraiškas dalyvauti FIBA Krepšinio čempionų lygoje pateikė Klaipėdos „Neptūnas“, Utenos „Juventus“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“. Kėdainių „Nevėžis“ pasirengęs dalyvauti FIBA Europos taurės turnyre. Kiek mūsų komandų iš tiesų varžysis FIBA Krepšinio čempionų lygoje, dar neaišku. Lietuvai yra skirtos dvi vietos pagrindiniame turnyre, ir viena vieta – atrankos varžybose. Bet su sąlyga, jei į turnyrą ateis stipriausi šalies klubai po Eurolygos ekipų. Šiuo atveju taip nėra, nes antrą ir trečią vietas užėmusios Panevėžio ir Vilniaus komandos ketina rungtyniauti Europos taurės turnyre. Reikia palaukti Krepšinio čempionų lygos varžybų komisijos sprendimo, kiek vietų bus skirta Lietuvai“.

Permainos „Lietuvos ryte“

Per dvi dienas Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klube įvykiai vijo vienas kitą.

Pirmadienio vakarą viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, kuri valdo komandą „Lietuvos rytas“, didžiausiu dalininku tapo europarlamentaras A. Guoga, o antradienio popietę klubo prezidentas G. Vainauskas pareiškė pasitraukiantis iš klubo prezidento pareigų.

20 metų klubo prezidentu buvęs G. Vainauskas sulaukė kritikos, kai praėjusią savaitę duodamas interviu „Lietuvos ryto“ televizijai pareiškė, kad komandoje neturi būti daugiau nei du juodaodžiai žaidėjai, mat kai jų daugiau, šie „susiburia į gaują“. „Ir visos komandos – niekados neturėkit daugiau kaip dviejų juodaodžių žaidėjų“, – teigė G. Vainauskas.

Po šio interviu jis sulaukė daug kritikos dėl rasizmo.

Priminsime, kad gegužės pabaigoje „Lietuvos ryto“ ekipos vadovybė nušalino nuo komandos klubo drausmę pažeidusius tris juodaodžius amerikiečius.

Didžiausiu VšĮ „Krepšinio rytas“ dalininku A. Guoga tapo pirmadienio vakarą. Nuo šiol jam priklausys dvi iš keturių VšĮ „Krepšinio rytas“ dalių. Jam jas perleido Sigitas Židonis ir Remigijus Kazilionis.

Viena VšĮ „Krepšinio rytas“ dalis priklauso Vilniaus savivaldybei, dar viena – verslininkui Dariui Gudeliui. Naujasis dalininkas įsipareigojo nekeisti komandos pavadinimo.

A. Guoga ir anksčiau yra turėjęs reikalų su krepšinio klubais. 2010 metais jis bandė gelbėti Vilniaus „Sakalus“, bet jau kitais metais pasitraukė iš sostinės klubo, kurio jau nebelikę krepšinio žemėlapyje. Pasitraukė, nes į klubą atėjo nauji dalininkai, ir A. Guoga nebeturėjo balsų daugumos. 2013-aisiais garsusis pokerio žaidėjas padėjo Prienų krepšinio ekipai, bet po sezono pasitraukė. 2014 metais A. Guoga tapo „Trakų“ krepšinio klubo mecenatu. Jis planavo, jog ši ekipa taps LKL šeimos nare ir rungtyniaus jo pastatytoje modernioje Trakų krepšinio arenoje. Arenos dar nėra, o Trakų krepšinio klubas – išnykęs.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"