LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Lietuvos rinktinė nepaliko vilčių lenkams

2018 06 29 2:47
Domantas Sabonis buvo rezultatyviausias lietuvių gretose | Nuotrauka: FIBA.com

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę pasaulio čempionato atrankoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, kurių gretose šįkart buvo beveik visi stipriausi šalies žaidėjai, 79:61 išvykoje, Gdansko mieste, nugalėjo Lenkijos rinktinę.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais liepos 1-ą (20 val. vietos laiku) Budapešte prieš Vengrijos ekipą.

Vienvaldė C grupės lyderė Lietuvos rinktinė jau yra užsitikrinusi vietą kitame varžybų etape, tačiau pergalės prieš lenkus ir vengrus yra svarbios dėl to, kad pirmojo etapo rezultatus komandos su savimi „nusineš“ į antrąjį atrankos varžybų etapą, kur bus suformuota nauja 6 komandų grupė.

Šįkart Lietuvos rinktinės rungtynes pradėjo tokios sudėties: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Tritaškiu metimu susitikimą pradėjo lenkai ir puikią savo pradžią dar papildė 4 greitais taškais (0:7). Tačiau lietuviai netrukus išprovokavo pagrindinį varžovų vidurio puolėja Maciejų Lampę, kuris gavo 2 pražangas, o sužaidus 2 minutes mūsiškių taškų sąskaitą atidarė D.Sabonis, kuris pelnė 2 taškus su pražanga (3:7). Tolimą šūvį paleido J.Mačiulis (6:7), tačiau lenkai nesutriko, o daugiausiai tolimais metimais, nutolo 7 taškais (6:13). Antroje pirmo kėlinio dalyje įsivažiavo D.Sabonis, kuris pelnė 4 taškus iš eilės (10:13). Nors lenkai lietuvius dar kartą nubaudė keliomis taikliomis atakomis (10:17), varžovų pranašumą sumenkino R.Seibutis (12:17), kurį reikėjo pakeisti dėl rankos traumos. Likus porai minučių puikų perdavimą atliko Lukas Lekavičius, o J.Valančiūnas įgrūdo kamuolį (14:17). Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas, tiesiog, dominavo po krepšiais, ir jau pirmo ketvirčio metu atkovojo 6 kamuolius, tačiau puolime prametė 2 baudos metimus ir sykį neįdėjo į krepšį.

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo Artūro Gudaičio dėjimu ir L.Lekavičiaus aštriu reidu po krepšiu (18:19), tačiau tada nesportine pražanga buvo nubaustas Mindaugas Kuzminskas. Sužaidus 4 minutes Adas Juškevičius pataikė tolimą metimą ir lietuviai pirmą kartą persvėrė rezultatą (21:20). Dvitaškį pelno M.Kuzminskas, o jau netrukus tas pats Kuzė dėjo kamuolį į krepšinį po L.Lekavičiaus puikaus perdavimo (25:22). Likus 2 minutėms po dvitaškį pridėjo A.Juškevičius ir D.Sabonis, o galingu dėjimu su pražanga pasižymėjo J.Valančiūnas (32:24). Likus minutei prasiveržimą atliko M.Kalnietis, o netrukus gynėjas rezultatyviai perdavė kamuolį A.Gudaičiui, po kurio dėjimo lietuviai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (36:25).

Trečią kėlinį dvitaškiu pradėjo D.Sabonis, tačiau netrukus sekė kelių minučių mūsiškių tuščia atkarpa, o lenkai pelnė 4 taškus (38:29). Tačiau lietuviai susiėmė, J.Mačiulis pataikė tritaškį, J.Valančiūnas pridėjo 2 taškus ir sužaidus 4 min. Lenkijos rinktinė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės (43:29). Poilsis padėjo lenkams, kurie laimėjo atkarpą 7–0 (43:36). Po dvitaškį mūsiškių gretose pridėjo A.Gudaitis ir L.Lekavičius, tačiau varžovų sėkmingos atakas vis mažino jų atsilimą, o po 2 tritaškių iš eilės, likus 40 sek., lenkai visiškai priartėjo (51:47). Paskutinės trečio kėlinio atakos metu skirtumą kiek padidino J.Valančiūnas (53:47).

Nors ketvirtą kėlinį dvitaškiu pradėjo šeimininkai (53:49), tačiau tada įsisiautėjo lietuviai. JV dvitaškis, A.Juškevičiaus tolimas šūvis ir 6 iš eilės D.Sabonio taškai (64:51). Lenkai įsibėgėjusius lietuvius bandė pristabdyti dvitaškiu, tačiau A.Juškevičiaus paleido dar vieną tritaškį, o sunkų metimą įmetė J.Mačiulis (69:53). Likus 2 min. lenkai sumažino atsilikimą iki 11 taškų (69:58), tačiau tada dar vienu tritaškiu atsakė A.Juškevičius (72:58). Per likusį laiką D.Adomaitis pirmą sykį į aikštę išleido Roką Giedraitį ir Eimantą Bendžių, o pastarasis tik pasirodęs pataikė tritaškį. Galutinė rungtynių sirena užfiksavo 18 taškų Lietuvos rinktinės pergalę (79:61).

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Domantas Sabonis, kuris per 22 minutes pelnė 17 taškų (8/12 dvitaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 7 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Adas Juškevičius įmetė 14 taškų (4/8 tritaškiai), Jonas Valančiūnas (7 atk. kam., 3 rez. per., 3 blk.) ir Artūras Gudaitis (4/4 dvitaškiai, 3/3 baudos, 2 blk.) po 11, Jonas Mačiulis – 8 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas – 5, Mantas Kalnietis (9 rez. per.) ir Lukas Lekavičius (4 rez. per.) po 4, Eimantas Bendžius – 3, Renaldas Seibutis – 2, o Rokas Giedraitis ir Marius Grigonis (6 atk. kam.) taškų nepelnė.

Šias rungtynes turėjo praleisti į stovyklą pakviestas Martynas Echodas, kuris treniruotės metu kelio sąnarį.

Lenkijos rinktinėje Mateuszas Ponitka pelnė 16 taškų, Lukaszas Koszarekas surinko 8, o Maciejus Lampe – 7