LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA

Lietuvos ėjikės Europos čempionate užėmė 4 ir 5 vietas

2018 08 11 14:58

Lietuvos 20 km sportinio ėjimo atstovės Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Živilė Vaiciukevičiūtė Europos čempionato rungtyje užėmė atitinkamai 4 ir 5 vietas. B. Virbalytė-Dimšienė pagerino ne tik savo, bet ir Lietuvos rekordą. Europos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt

Tai aukščiausios vietos per visą Lietuvos ėjikų dalyvavimo Europos čempionatuose istoriją.

33-ejų metų B. Virbalytė-Dimšienė finišavo per 1 val. 27 min. 59 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. iki trečiosios vietos ir bronzos medalio lietuvei pritrūko 29 sek.

22-ejų metų Ž. Vaiciukevičiūtė distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 7 sek. ir pasiekė naują šalies jaunimo (iki 23 metų) rekordą.

Nugalėjo Europos čempionatų rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (1:26.36), antra finišavo čekė Anežka Drahotova (1:27.03), trečia – italė Antonella Palmisano (1:27.30).

Iš viso 20 km moterų ėjime varžėsi 30 sportininkių.

Rungties startas planuotas 10 val. ryto, bet dėl trasoje tvyrojusio dujų kvapo buvo atidėtas kelioms valandoms, kol buvo pašalintas gedimas.

Šuolininkės į finalą nepateko

Šeštadienį Europos čempionate taip pat pasirodė šuolių į vandenį atstovės. Šuolių nuo 3 m tramplino atrankos varžybose Lietuvos atstovės Genevieve Green Angerame ir Indrė Girdauskaitė užėmė atitinkamai 19-ąją ir 20-ąją vietas.

19-metė G. Green Angerame už savo pasirodymą surinko 198,7 taško, o 20-metė I. Girdauskaitė – 191,8 taško.

Atrankoje varžėsi 21 sportininkė. Kovą finale tęs 12 šuolininkių į vandenį.

400 m bėgimo finale 21.20 val. rungsis Agnė Šerkšnienė.