LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Lietuviai pademonstravo fantastišką žaidimą ir sutriuškino Japoniją

2018 04 26 9:42
Įveikdami japonus Lietuvos ledo ritulininkai čempionate iškovojo trečią pergalę. hockey.lt nuotrauka

Mūsų svajonių komanda – per žingsnį nuo pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono aukso. Nesustabdomai Kauno „Žalgirio“ arenoje rungtyniaujantys lietuviai pirmą kartą per visą šalies istoriją patiesė Japonijos rinktinę, o tai padarė įspūdingu stiliumi – įveikdami varžovus net 6:1.

Susitikimą Lietuvos rinktinė pradėjo fantastiškai: jau pirmuoju savo pasirodymu aikštėje ketvirtoji puolėjų grandis pelnė dar vieną įvartį pirmenybėse, o jau trečią kartą šiame turnyre varžovų vartininkus nubaudė Edgaras Rybakovas (02:30 min.).

Japonams nespėjus atsitokėti po pirmo smūgio, darbo ėmėsi pirmoji puolimo grandis. Marko Kaleinikovo smūgis tikslo nepasiekė, tačiau jį pataisė Arnoldas Bosas, padvigubindamas mūsų atstovų persvarą iki 2:0.

Įpusėjus kėliniui dar vieną egzaminą šiame čempionate sėkmingai išlaikė „mažumos neutralizacijos būrys“, kuris išlaikė savo vartus „sausus“ gindamasis trys prieš keturis, o vėliau ir keturi prieš penkis.

Po pirmo kėlinio Lietuvos rinktinė ne tik pirmavo 2:0, tačiau ir atliko daugiau metimų į japonų vartus (10 prieš 8).

Antro kėlinio pradžioje lietuviai ir toliau aktyviai ieškojo progų prie varžovų vartų, o japonams pavojingą išpuolį sustabdžius pražanga, Lietuvos rinktinė įgijo kiekybinę persvarą. Ją realizuoti ėmėsi pirmoji puolimo grandis, kuriai neprireikė nė minutės, kad trečią kartą nuginkluotų varžovų vartininką: Dainius Zubrus surado aikštės viduryje laisvą A. Bosą, kuris tiksliu smūgiu antrą kartą rungtynėse nubaudė varžovų vartininką Yutaka Fukufuji (26:04).

Kaip ir po pirmojo praleisto įvarčio, Japonijos rinktinė kurį laiką atrodė sutrikusi, o lietuviai už tai ir vėl varžovus nubaudė: Tadas Kumeliauskas atliko smūgį, po kurio ritulys sustojo ant varžovų vartų linijos, o pirmasis tai pastebėjęs Povilas Verenis pasiuntė jį į vartus – 4:0 (27:56).

Po dviejų kėlinių lietuviai buvo priekyje 4:0, o pagal smūgius taip pat pirmavo šeimininkai (16 ir 13).

Japonai nebuvo linkę nuleisti rankų, tai jie pademonstravo jau trečio kėlinio pradžioje pasiųsdami įvartį į Manto Armalio ginamus vartus. Pasižymėjo fantastišką čempionatą žaidžiantis japonų gynėjas Ryo Hashimoto (40:41).

Po įmušto įvarčio Japonijos rinktinė mūsų šalies atstovus puolė su dar didesne energija, tačiau jie buvo nubausti greitoje kontratakoje. Nors T. Kumeliauskui pirmu smūgiu pasižymėti nepavyko, jis išsaugojo ritulį ir perdavė Danieliui Bogdziuliui, kuris vienu lietimu atstatė keturių įvarčių persvarą (44:48).

Japonijos rinktinės žaidėjai mačui artėjant prie pabaigos rungtyniavo nervingiau, o už tai lietuviai dar kartą nubaudė juos įvarčiu: tai padarė A. Bosas (55:42).

Geriausiu susitikimo žaidėju nugalėtojų gretose pripažintas vartininkas M. Armalis. Iš japonų geriausiu pripažintas gynėjas Hiroto Sato.