Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Lietuviai ir džiugino, ir vertė rausti iš gėdos

 
2016 08 24 6:00
Ričardo Berankio pralaimėjimas pateko į olimpiadų istoriją.,
Ričardo Berankio pralaimėjimas pateko į olimpiadų istoriją., Alfredo Pliadžio nuotrauka

Po Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių galvas aukštai iškėlusios trys šalies federacijos – sunkiosios atletikos, akademinio irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo. Tuo metu kritikos strėles tenka atremti Lietuvos plaukimo ir lengvosios atletikos federacijų vadovams.

Pasibaigus bet kokiam didesniam renginiui įprasta sudėlioti skaičiukus į trūkstamas grafas ir pažiūrėti, kas įgyvendino keliamus tikslus, o kas nuvylė. Teisingumo dėlei reikia pabrėžti, kad šalies olimpinės rinktinės 67 sportininkams tikslus iškėlė pačios federacijos.

Irkluotojų įgulos nenuvylė

Medaliai iš anksto buvo kabinami olimpinėms čempionėms – penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei ir plaukikei Rūtai Meilutytei, šalies krepšinio rinktinei bei kanojininkui Henrikui Žustautui. Tačiau niekas iš minėtųjų ant pjedestalo nepakilo.

Lietuvos olimpiečiai namo parvežė 4 medalius – sidabro ir tris bronzos. Sidabrą pelnė vyrų irklavimo porinės dvivietės įgula Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. Bronzą iškovojo porinę dvivietę irklavusios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis. Iš jų net trys – olimpinių žaidynių debiutantai.

Iškeltus tikslus įvykdė visos penkios irkluotojų įgulos.

O šalies baidarių ir kanojų irkluotojai šios sporto šakos komandinėje rikiuotėje užėmė 17 vietą.

„Rio de Žaneiro olimpiadoje Lietuva turėjo rekordinę baidarininkų ir kanojininkų delegaciją – net keturias įgulas. Visiems lietuviams tai buvo debiutas olimpinėse žaidynėse, jų pasiektus rezultatus vertiname gerai. Daugiau tikėjomės iš kanojininko H. Žustauto ir baidarininko Igno Navakausko, tačiau 200 m sprinto varžybose daug lemia sekundės dalys ir netgi sėkmė. Tikiu, kad jauniausiems olimpiados debiutantams dar viskas prieš akis“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius ir treneris Romas Petrukanecas.

Plaukikai daro išvadas

Be medalių olimpiadoje liko šalies plaukikai. Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Tomas Kučinskas, kai buvo pats žaidynių įkarštis, prabilo, jog lūkesčiai buvo didesni už pasiektus rezultatus, kurie federacijos netenkina.

Iš keturių plaukikų, kuriems buvo prognozuojamas finalas ar net medaliai, tik R. Meilutytė ir Simonas Bilis plaukė finale, o Giedrius Titenis ir Danas Rapšys, kaip ir estafetės komanda, nepateko į finalus.

Lietuvos šaulys Ronaldas Račinskas aplenkė tik du sportininkus.Vytauto Dranginio nuotrauka
Lietuvos šaulys Ronaldas Račinskas aplenkė tik du sportininkus.Vytauto Dranginio nuotrauka

„Tikrai ne tokio rezultato tikėjausi iš visų šių sportininkų, – ltuswimming.com svetainei kalbėjo T. Kučinskas. – Rio de Žaneire blykstelėjo tik S. Bilis.“

Po tokio plaukikų fiasko iš rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė Žilvinas Ovsiukas, kuris buvo ir G. Titenio treneris. Federacijos vadovai ieškos naujo stratego, jis greičiausiai bus ne iš Lietuvos.

Iš LPF vadovo žodžių galima suprasti, kad jis liko nusivylęs R. Meilutytės trenerio Jono Ruddo darbu. Su juo pastaruosius metus treniravosi ir Mindaugas Sadauskas, tačiau šiam nepavyko įveikti olimpinio normatyvo.

„Per pastaruosius ketverius metus J. Ruddui buvome patikėję ir daugiau mūsų perspektyvių plaukikų, tokių kaip Jūratė Ščerbinskaitė, Eva Gliožerytė, tačiau jos nugeso, asmeninių rezultatų negerino ir galiausiai ten metė plaukimą“, – kalbėjo T. Kučinskas.

Jis vylėsi, kad dar po ketverių metų olimpiadoje išvysime R. Meilutytę ir G. Titenį, Tokijuje savo laimės valandos turėtų sulaukti S. Bilis su D. Rapšiu.

Per dideli lūkesčiai

Gausiausią mūsų olimpiečių būrį sudarė lengvaatlečiai. Net 16 jų vyko į žaidynes. Tačiau iš didelio debesies sulaukta vos keturių lašų. Ašarų būta daugiau. Keltus tikslus įvykdė tik keturi atletai: 8–16 vietos buvo planuotos šuolininkei į aukštį Airinei Palšytei (užėmė 13), disko metikams Zinaidai Sendriūtei (10) ir Andriui Gudžiui (12), maratonininkei Dianai Lobačevskei planuota 12–24 vieta, o ji buvo 17-a. Džiugu, jog abu disko metikai žaidynėse pagerino savo sezono rezultatus.

Kiti mūsų lengvaatlečiai liko toli nuo jiems planuotų vietų. Kita vertus, gal ir planai nebuvo pamatuoti kaip reikiant, nes kai kuriems sportininkams iki iškeltų tikslų buvo labai toli. Štai abu mūsų maratonininkai turėjo patekti į trisdešimtuką, o galutinis rezultatas – 75 ir 111 vietos. Prieš žaidynes buvo abejojama, ar reikia vežtis bėgikę Eglę Balčiūnaitę, kuri pastarosiose varžybose demonstravo prastus rezultatus. Atvykusi į Rio de žaneirą Eglė pabrėžė, jog tikrai nebus turistė, tačiau 800 m distancijoje nepavyko gerai pasirodyti – liko 48-a tarp 65 dalyvių.

Lietuvos dviračių sporto federacijos iškelti tikslai liko toli nuo plento dviratininkų rezultatų. Ramūnui Navardauskui buvo planuojama 4–8 vieta tarp 144 dviratininkų. Ramūnas finišavo 35-as, o finišo nepasiekė net 81 sportininkas.

Ne visiems sekėsi

Jau septintose iš eilės olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvaujančius Lietuvos boksininkus be medalių paliko teisėjai: Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas pralaimėjo pirmą kovą, o Eimantas Stanionis aštuntfinalyje – olimpiniu vicečempionu tapusiam uzbekui Šachramui Gijasovui.

Pirmųjų varžovų nepavyko įveikti ir dziudo imtynininkei Santai Pakenytei bei graikų-romėnų imtynių atstovui Edgarui Venckaičiui.

Šiuolaikinės penkiakovės vilčiai L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei apginti čempionės titulą sukliudė braziliškas žirgas.

Tik du varžovus vyrų stendinio šaudymo apvalioje aikštelėje atrankoje tesugebėjo aplenkti vardinį kvietimą į žaidynes gavęs 48-erių Ronaldas Račinskas. Vyriausias Lietuvos olimpietis užėmė 30 vietą tarp 32 dalyvių ir į finalą nepateko. Iš jo tikėtasi 5–15 vietos.

Tačiau labiausiai nuvylęs pasirodymas priklauso žaidynių debiutantui Ričardui Berankiui, kuris buvo pirmasis Lietuvos tenisininkas, patekęs į olimpines žaidynes. Jau kitą dieną po iškilmingo Rio de Žaneiro žaidynių atidarymo Ričardas paėmė teniso raketę ir susigrūmė su australu Johnu Millmanu. Susigrūmė – per skambiai pasakyta. Pajėgiausias šalies tenisininkas pralaimėjo 0:6, 0:6. Šis rezultatas, per kurį nelaimėta nė vieno geimo, pateko į olimpiadų istoriją. Sklinda kalbos, kad galbūt viskas būtų buvę kitaip, jei ne linksmas vakarėlis, į kurį R. Berankis užklydo pasimėgavęs Rio de Žaneiro žaidynių atidarymo akimirkomis „Maracanos“ stadione. O žaisti juk reikėjo jau kitą dieną...

Kas pakiša koją

„Sporto specialistai programoje „Rio 2016“ buvo iškėlę tikslą – parvežti 2–3 medalius. Tikslas yra pasiektas ir viršytas. Nepasisekė tiems, iš kurių visa šalis laukė pergalių. Sportas labai nepastovus – negali visada būti aukštumoje, kartais koją pakiša psichologija, o kartais tiesiog pritrūksta sėkmės“, – ltok.lt svetainei kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pasak jos, detaliai visi rezultatai bus išanalizuoti per rugsėjį ir spalį, tada darbo grupė pateiks išvadas bei pasiūlymus ateinančiam olimpiniam ciklui. B e to, olimpiečių vadovė patikino, kad drauge su sporto šakų federacijomis LTOK tarsis, kaip pagerinti psichologinį sportininkų pasirengimą svarbiausiems karjeros startams.

Lietuvių rezultatai Rio de Žaneiro žaidynėse

Užimta vieta Sportininkas Rungtis Planuota vieta
2 Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris irklavimas, M2x 1–7
3 Donata Vištartaitė, Milda Valčiukaitė irklavimas, W2x 1–7
3 Aurimas Didžbalis sunkioji atletika, iki 94 kg 1–6
3 Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas dvivietės baidarės, 200 m 5–10
5 Andrejus Olijnikas, Ričardas Nekriošius dvivietės baidarės, 1000 m 5–10
7 Rūta Meilutytė plaukimas, 100 m krūtine 1–3
7 Gintarė Scheidt buriavimas, „Laser Radial“ klasė 1–8
7 Simona Krupeckaitė dviračių sportas, trekas, sprintas 3–6
7 krepšinis 1–8
8 Simonas Bilis plaukimas, 50 m l. st. 9–16
9 Ignas Navakauskas baidarės, 200 m 3–8
9 Eimantas Stanionis boksas, iki 69 kg 3–9
9 Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius irklavimas, M4x 5–10
9 Santa Pakenytė dziudo, per 74 kg 5–8
10 Zinaida Sendriūtė disko metimas 8–16
10 Giedrius Titenis plaukimas, 100 m krūtine 3–8
11 Henrikas Žustautas kanojos, 200 m 1–6
11 Edgaras Venckaitis graikų-romėnų imtynės, iki 66 kg 5–10
12 Simona Krupeckaitė dviračių sportas, trekas, keirinas 3–6
12 Andrius Gudžius disko metimas 8–16
13 Airinė Palšytė šuoliai į aukštį 8–16
14 Lina Šaltytė irklavimas, W1x 8–16
14 Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Simonas Bilis, Deividas Margevičius plaukimas, kombinuotoji estafetė, 4x100 12–16
17 Diana Lobačevskė maratonas 12–24
17 Evaldas Petrauskas boksas, iki 64 kg 3–9
19 Armandas Kelmelis irklavimas, M1x 15–21
21 Danas Rapšys plaukimas, 200 m nugara 6–11
22 Giedrius Titenis plaukimas, 200 m krūtine 3–8
23 Andrius Šidlauskas plaukimas, 100 m krūtine 16–24
24 Danas Rapšys plaukimas, 100 m nugara 6–11
26 Marius Žiūkas sportinis ėjimas, 20 km 18–24
26 Juozas Bernotas buriavimas, RS:X klasė 10–15
29 Ieva Serapinaitė šiuolaikinė penkiakovė 8–12
29 Brigita Virbalytė-Dimšienė sportinis ėjimas, 20 km 6–16
30 Simonas Bilis plaukimas, 100 m l. st. 9–16
30 Ronaldas Račinskas stendinis šaudymas 5–15
31 Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiuolaikinė penkiakovė 1–6
33 Tadas Šuškevičius sportinis ėjimas, 50 km 16–24
33 Ričardas Berankis tenisas 32–64
34 Justinas Kinderis šiuolaikinė penkiakovė 6–12
34 Daiva Tušlaitė dviračių sportas, plentas 8–24
35 Ramūnas Navardauskas dviračių sportas, plentas 4–8
37 Rasa Drazdauskaitė maratonas 16–24
38 Vaida Žūsinaitė maratonas 24–30
42 Robertas Tvorogalas sportinė gimnastika, daugiakovė 24–36
48 Eglė Balčiūnaitė bėgimas, 800 m 16–24
56 Živilė Vaiciukevičiūtė sportinis ėjimas, 20 km 28–30
59 Marius Šavelskis sportinis ėjimas, 20 km 24–32
75 Remigijus Kančys maratonas 20–26
111 Valdas Dopolskas maratonas 24–30
0 Ignatas Konovalovas dviračių sportas, plentas 15–24
0 Arturas Mastianica sportinis ėjimas, 50 km 28–32
0 Neringa Aidietytė sportinis ėjimas, 20 km 8–12
DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"