Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Lengvaatlečių lyderiais įvardijami A. Palšytė ir A. Gudžius

 
Šiais metais Airinė Palšytė pirmą kartą tapo Europos lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempione.
Šiais metais Airinė Palšytė pirmą kartą tapo Europos lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempione. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Šiandien Londone (Didžioji Britanija) prasidedančiame ir dešimt dienų truksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate savo jėgas išbandys 15 Lietuvos sportininkų – keturi metikai, dvi šuolininkės, trys maratonininkai, viena bėgikė ir penki ėjikai.

Praėjusiose pirmenybėse – 2015-aisiais Pekine (Kinija) – dalyvavo dvylika mūsų atletų. Iš ten delegacija grįžo tuščiomis. Pastarąjį kartą Lietuvos lengvaatlečiai medalį iš planetos pirmenybių parvežė 2005 metais, kai Helsinkyje čempionu tapo disko metikas Virgilijus Alekna. Jis pasaulio čempionatuose iš viso iškovojo po du aukso (2003 ir 2005 m.) bei sidabro (1997 ir 2001 m.) medalius. Po vieną sidabro medalį pelnė 400 m barjerinio bėgimo atstovė Ana Ambrazienė (1983 m.) ir disko metikė Galina Murašova (1983 m.), bronzos – septynkovininkė Remigija Nazarovienė (1997 m.).

Ar Lietuvos lengvaatlečių delegacijai, kuri yra atjaunėjusi ir teikianti vilčių, šįkart pavyks parvežti iš Londono bent vieną apdovanojimą?

Rimčiausi pretendentai

Du iš 15 mūsų krašto atletų – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir disko metikas Andrius Gudžius – laikomi rimčiausiais pretendentais į medalius. Daug sako faktas, kad A. Palšytė per kvalifikacinį periodą, kuris truko beveik metus, užfiksavo antrą rezultatą tarp visų šuolininkių (201 cm), o A. Gudžius tarp disko metikų – trečią (68,61 m).

Šių metų kovą Europos uždarųjų patalpų čempione tapusi A. Palšytė nesėkmingai pradėjo vasaros sezoną – pirmajame Deimantinės lygos etape ji patyrė traumą. „Į šias varžybas vykau jausdama skausmus, kurie kankino mane nuo pat Europos čempionato Belgrade“, – neslėpė sportininkė.

Į sektorių Airinė grįžo per Lietuvos čempionatą. Čia įveikė 185 cm aukštį – 16 cm mažesnį negu kovą Belgrade, kai pasiekė šalies rekordą. „Pasaulio čempionate 185 cm turbūt bus pradinis aukštis. Tikslai – visai kitokie, iki mano starto dar liko laiko, tad viltys yra didžiausios“, – kalbėjo A. Palšytė, šuolininkių į aukštį atrankos varžybose kovosianti rugpjūčio 10-ąją.

Kitas olimpietis A. Gudžius pasirodymą pasaulio čempionate pradės pirmas iš lietuvių – jau šį vakarą. Vyrų disko metimo finalas numatytas šeštadienį.

„Paprastai kvalifikacinės varžybos būdavo rytais, o finalas – vakare. Dabar atranka vyks vakare, bet nieko tokio. Palanku tai, kad beveik nesiskiria laiko juosta“, – džiaugėsi sportininko treneris Vaclovas Kidykas.

A. Gudžiaus sezonas įsimintinas įspūdingais startais. Jis triskart nusviedė įrankį už 68 metrų ribos, o Deimantinės lygos varžybose, kuriose dalyvauja visas šios rungties elitas, užėmė ketvirtąją, trečiąją ir penktąją vietas. „Treniruotės rodo, kad Andriui iki sportinės formos piko trūksta visai nedaug, – sakė V. Kidykas. – Uždavinys – patekti į finalines varžybas, o ten, manau, visi kovos dėl medalių. Likimas – sportininko ir Dievo rankose.“

Kelialapiai – paskutinę minutę

Moterų disko metimo sektoriuje varžysis paskutinę akimirką kelialapį į pasaulio čempionatą gavusi 32-ejų Zinaida Sendriūtė. Priminsime, kad Zinaida Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iš Lietuvos lengvaatlečių užėmė aukščiausią vietą – dešimtąją.

„Jeigu sportininkės diskas skries 61–62 metrus, ji bus finale. O ten viskas prasidės iš naujo – bus galima kovoti dėl aukštos vietos“, – dėstė V. Kidykas.

Prieš savaitę džiugią žinią išgirdusios, kad yra pakviestos į planetos pirmenybes, 800 m bėgikė Eglė Balčiūnaitė ir ieties metikė Liveta Jasiūnaitė taip pat pasirengusios atiduoti stadione visas jėgas. Viena jauniausių rinktinės narių – ką tik 23-iąjį gimtadienį šventusi L. Jasiūnaitė – turi galimybių patekti į finalą. Sezono rekordą ji pasiekė prieš dvi savaites Palangoje vykusiame šalies čempionate.

Praėjusiame pasaulio čempionate aukščiausią vietą tarp visų lietuvių – septintąją – užėmė ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Kitas ieties metikas 21-erių Edis Matusevičius kelialapį į Londoną pelnė gegužę, kai Latvijoje nusviedė ietį 84,78 m ir pagerino Lietuvos rekordą. Toks rezultatas galėtų garantuoti sportininkui vietą finale, tačiau iš visų jėgų rengtis pasaulio čempionatui Edžiui trukdė alkūnės skausmai. Pagal sezono rezultatą tarp 33 rungtyje dalyvausiančių atletų E. Matusevičius yra šešioliktas.

Nekantriai starto laukia po motinystės atostogų sugrįžusi trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė. „Jaučiuosi esanti labai geros sportinės formos, nieko neskauda, o treniruotėse sekėsi puikiai. Manau, visus planus įvykdžiau su kaupu, o dabar laikas įgyvendinti išsikeltus tikslus“, – Lietuvos lengvosios atletikos internetinei svetainei tvirtino sportininkė.

Išretėjusi delegacija

Lietuvos delegacija galėjo būti gausesnė, tačiau ją išretino įvairios aplinkybės. Dėl traumų į Londoną nevyks maratonininkės Diana Lobačevskė ir Rasa Drazdauskaitė, ėjikas Tadas Šuškevičius, dėl šeiminių aplinkybių – maratonininkės Remalda Kergytė-Dauskurdienė ir Milda Vilčinskaitė, o dėl šaliai skirtų kvotų – ėjikės Neringa Aidietytė ir Kristina Saltanovič.

Praėjusiame pasaulio čempionate aukščiausią vietą tarp visų lietuvių – septintąją – užėmė ėjikė Brigita Virbalytė-Dimšienė. Šios planetos pirmenybės jai bus penktosios, tad rinktinės senbuve vadinama 32-ejų sportininkė tikisi nenuvilti nei savęs, nei tų, kurie ją palaiko. „Noriu, kad rezultatai būtų stabilūs“, – teigė šalies ėjikų lyderė.

Drauge su ja 20 km sportinio ėjimo rungtyje varžysis neseniai Europos iki 23 metų čempionate bronzą iškovojusi Živilė Vaiciukevičiūtė su seserimi Monika.

Analogiškoje vyrų rungtyje startuos puikiai sezoną pradėjęs Marius Žiūkas – Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse sužibėjęs ėjikas šiemet pagerino asmeninį rekordą (1 val. 21 min. 27 sek.), o Europos taurės varžybose užėmė aukštą penktąją vietą.

Šalies maratono bėgikėms atstovaus vienintelė moteris – Vaida Žūsinaitė. O štai vyrų maratono rungtyje pirmą kartą turėsime savo vyrų. Londone bėgs Ignas Brasevičius ir Remigijus Kančys.

Lietuvos komandos sudėtis

Moterys

Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį)

Dovilė Dzindzaletaitė (trišuolis)

Eglė Balčiūnaitė (800 m)

Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas)

Zinaida Sendriūtė (disko metimas)

Vaida Žūsinaitė (maratonas)

Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas)

Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas)

Monika Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas)

Vyrai

Andrius Gudžius (disko metimas)

Edis Matusevičius (ieties metimas)

Marius Žiūkas (20 km sportinis ėjimas)

Arturas Mastianica (50 km sportinis ėjimas)

Remigijus Kančys (maratonas)

Ignas Brasevičius (maratonas)

Lietuvių startai

Rugpjūčio 4 d., penktadienis

Vakarinė sesija. 21.20 val. disko metiko atranka, grupė A (gali dalyvauti A. Gudžius)

22.45 val. disko metimo atranka, grupė B (gali dalyvauti A. Gudžius)

Rugpjūčio 5 d., šeštadienis

Rytinė sesija. 13 val. trišuolio atranka, grupės A/B (dalyvauja D. Dzindzaletaitė)

Vakarinė sesija. 21.26 val. disko metimo finalas (gali dalyvauti A. Gudžius)

Rugpjūčio 6 d., sekmadienis

Rytinė sesija. 12.55 val. maratonas, vyrai (dalyvauja R. Kančys ir I. Brasevičius)

16 val. maratonas, moterys (dalyvauja V. Žūsinaitė)

Vakarinė sesija. 21.05 val. ieties metimo atranka, grupė A (gali dalyvauti L. Jasiūnaitė)

22.30 val. ieties metimo atranka, grupė B (gali dalyvauti L. Jasiūnaitė)

Rugpjūčio 7 d., pirmadienis

Vakarinė sesija. 22.25 val. trišuolio finalas (gali dalyvauti D. Dzindzaletaitė)

Rugpjūčio 8 d., antradienis

Vakarinė sesija. 21.20 val. ieties metimo finalas (gali dalyvauti L. Jasiūnaitė)

Rugpjūčio 10 d., ketvirtadienis

Vakarinė sesija. 21.05 val. ieties metimo atranka, grupė A (gali dalyvauti E. Matusevičius)

21.10 val. šuolių į aukštį atranka, grupės A/B (dalyvauja A. Palšytė)

21.25 val. 800 m bėgimo atrankos varžybos (dalyvauja E. Balčiūnaitė)

22.35 val. ieties metimo atranka, grupė B (gali dalyvauti E. Matusevičius)

Rugpjūčio 11 d., penktadienis

Rytinė sesija. 12.10 val. disko metimo atranka, grupė A (gali dalyvauti Z. Sendriūtė)

13.35 val. disko metimo atranka, grupė B (gali dalyvauti Z. Sendriūtė)

Vakarinė sesija. 21.35 val. 800 m bėgimo pusfinalis (gali dalyvauti E. Balčiūnaitė)

Rugpjūčio 12 d., šeštadienis

Vakarinė sesija. 21.05 val. šuolių į aukštį finalas (gali dalyvauti A. Palšytė)

22.15 val. ieties metimo finalas (gali dalyvauti E. Matusevičius)

Rugpjūčio 13 d., sekmadienis

Rytinė sesija. 9.45 val. 50 km sportinis ėjimas (dalyvauja A. Mastianica)

14.20 val. 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja B. Virbalytė-Dimšienė, Ž. Vaiciukevičiūtė, M. Vaiciukevičiūtė)

16.20 val. 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja M. Žiūkas)

Vakarinė sesija. 21.10 val. disko metimo finalas (gali dalyvauti Z. Sendriūtė)

22.10 val. 800 m bėgimo finalas (gali dalyvauti E. Balčiūnaitė)

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"