ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Laukiame irkluotojų medalių

2018 08 04 6:00
Šiandien finale irkluos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė.
Šiandien finale irkluos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate dėl medalių šiandien kovos ne viena lietuvių irkluojama valtis.

Kelialapį į finalą pelnė porinę dvivietę irkluojančios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Antroje atrankos grupėje vienos tituluočiausių mūsų šalies irkluotojų buvo greičiausios. Jos 2000 m nuotolį įveikė per 7 min. 4,540 sekundės. Tiesiogiai į finalą pateko 1–2 vietas atrankos varžybose užėmusios įgulos. Finalas numatytas šiandien 14.45 valandą.

Pernai iškovotą Europos čempionų titulą gins mūsų vyrų porinė keturvietė – Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius. Tiesa, jiems nepavyko tiesiai nuplaukti į finalą. Atrankos plaukime jie buvo tik ketvirti (5:54,430 min.), tačiau penktadienį Lietuvos kvartetas laimėjo paguodos varžybas (5:45,310) ir pelnė teisę varžytis finale. Jis vyks šiandien 14.30 valandą.

Šiandien pusfinalyje laimę bandys Mindaugas Griškonis, kuris pirmoje vienviečių valčių atrankos grupėje buvo greičiausias (6:55,070). Jei Mindaugui pavyks patekti į finalą, jis įvyks sekmadienį 14.30 val.

Tuo metu kitai vienvietininkei Linai Šaltytei-Masilionei ne taip pasisekė. Atrankos varžybose Lina finišavo ketvirta (7:52,510), o paguodos lenktynėse liko trečia (7:48,20).

Iš kovos dėl apdovanojimų pasitraukė ir Povilo Stankūno, Giedriaus Bieliausko, Manto Juškevičiaus bei Sauliaus Ilonio irkluojama keturvietė. Lietuvos atstovai antroje atrankos grupėje liko šešti (6:32,230), o paguodos varžybose – penkti (6:13,260).