Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Latvija mielesnė nei olimpinis Sočis

 
2013 03 27 7:26
Geriausias šalies biatlonininkas T.Kaukėnas Maduonos trasoje jautėsi lyg žuvis vandenyje.
Geriausias šalies biatlonininkas T.Kaukėnas Maduonos trasoje jautėsi lyg žuvis vandenyje.

'Sočio olimpiadoje turėsime daugiau biatlonininkų, nei jų buvo Vankuveryje. Tai maža pergalė, norėjome didesnės. Tačiau rezultatai rodo, kad mūsų darbas nenuėjo veltui', - pasibaigusį sezoną įvertino Lietuvos biatlono federacijos (LBF) prezidentas Arūnas Daugirdas.

Šalies biatlonininkai 2012/2013-ųjų sezoną baigė savaitgalį Latvijoje kovodami dėl atviro Lietuvos čempionato medalių. Ignalinos šaudykla rekonstruojama nuo 2010 metų, šių metų birželį jau turėtų atverti duris. Tad antrus metus iš eilės pajėgiausi mūsų biatlonininkai dėl šalies čempionų vardų varžėsi Latvijos Maduonos mieste.

Atgaivintos estafetės

Pirmąją varžybų dieną surengtos estafečių varžybos. Ši rungtis vėl įtraukta į čempionato programą po 20 metų pertraukos. 10 komandų kovojo dėl olimpinio čempiono Algimanto Šalnos taurės. Ją pelnė Visagino pirmoji komanda - Aleksandras Lavrinovičius, Viačeslavas Rumiancevas, Marija Kaznačenko ir Artiomas Serdiukovas.

Vyrų sprinto distancijoje čempionu tapo Tomas Kaukėnas. Jis aplenkė Lietuvos moterų rinktinės vyriausiąjį trenerį latvį Ilmarą Bricį ir Karolį Dombrovskį. Šios rungties moterų varžybose nepralenkiama buvo Estijos biatlonininkė Kadri Lehtla, sidabrą iškovojo Natalija Kočergina, bronzą - M.Kaznačenko.

Bendrojo starto varžybas užtikrintai laimėjo K.Dombrovskis. Antrąją vietą užėmė I.Bricis, trečiąją - A.Lavrinovičius. Moterų grupėje triumfavo kovo 25 dieną 17-ąjį gimtadienį šventusi Gabrielė Leščinskaitė, antra liko Gaudvilė Nalivaikaitė, trečia finišavo N.Kočergina.

Dėl ligos šalies čempionate nedalyvavo Diana Rasimovičiūtė ir Karolis Zlatkauskas.

Reikia šaudymo trenerio

"Šis sezonas biatlono federacijai svarbus tuo, kad pasaulio čempionate Čekijoje vyko antrasis atrankos į olimpines žaidynes etapas. Kelialapiai į olimpiadą nedalijami, juos reikia iškovoti", - teigė A.Daugirdas.

Planetos pirmenybėse sėkmingiausiai pasirodė T.Kaukėnas. Jis 10 km sprinto distancijoje buvo 22-as (šaudykloje nė sykio nesuklydo), o 20 km asmeninėse varžybose užėmęs 23 vietą iškovojo teisę startuoti prestižinėje bendrojo starto rungtyje, kurioje konkuruoja tik 30 pajėgiausių pasaulio biatlonininkų. Tarptautinės biatlono federacijos prezidentas Andersas Bessebergas yra užsiminęs, jog bendrojo starto varžybas gali laimėti bet kuris iš trisdešimtuko. Lietuvis šiose varžybose užėmė 29 vietą.

"Šio sezono vyrų rezultatai, palyginti su praėjusiais metais, yra geresni. Puikiai pasirodė T.Kaukėnas. Rezultatai nėra netikėti, jų siekėme pamažu", - auklėtiniams priekaištų neturėjo vyrų rinktinės vyriausiasis treneris baltarusis Viktoras Korčaginas.

Iš moterų aukščiausią poziciją užėmė Diana Rasimovičiūtė. Sprinte ji buvo 40-a, o persekiojimo varžybose - 38-a.

"Sezonas labai ilgas, įtemptas, atsakingas ir sunkus, - teigė trejų olimpinių žaidynių dalyvė D.Rasimovičiūtė. - Paskutinėse varžybose buvo sunku psichologiškai prisiversti kovoti."

Ji prisipažino, jog koją pakišo prastas šaudymas. Į tai dėmesį atkreipė ir šalies moterų rinktinės vyriausiasis treneris I.Bricis.

"Planavome daugiau, nei padarėme. Dėl greičio D.Rasimovičiūtei ir kitai rinktinės narei N.Kočerginai neturiu priekaištų, bet reikia pripažinti, kad šaudydamos jos turėjo problemų. Reikia spręsti, ką toliau daryti. Esame numatę pasikviesti dar vieną trenerį, kuris būtų atsakingas už šaudymą, nes man vienam sunku susitvarkyti, nukenčia darbo kokybė, - teigė I.Bricis. - Jei kas nesiseka, nereikia gėdytis tai pripažinti ir ieškoti pagalbos."

Jam pritarė vyrų rinktinės strategas V.Korčaginas: "Reikėtų, kad su Lietuvos vyrų ir moterų rinktinėmis dirbtų bent po du trenerius."

Į 20-uką nepateko

Pasaulio čempionate užimta vieta komandinėje įskaitoje lemia kelialapių skaičių. Į pirmą dvidešimtuką patekusios rinktinės turi teisę į olimpines žaidynes vežtis estafečių komandą. Deleguoti po vieną atstovą turi teisę 21-28 vietas vyrų reitinge ir 21-27 vietas moterų reitinge užimančios valstybės.

"Mūsų norai buvo labai ambicingi, juolab optimistiškai nuteikė treneriai ir sparčiai tobulėjantis jaunimas, - kalbėjo LBF prezidentas A.Daugirdas. - Įvertinę varžovus siekėme, kad į Sočį vyktų ir mūsų estafečių komandos."

Praėjusiais metais Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės pagal reitingą buvo 23 vietose. Tačiau labai nesėkmingai šių metų pasaulio čempionate dalyvavusios lietuvės užėmė 24 vietą. Mūsų vyrai po dviejų rungčių buvo aštuoniolikti, tačiau galutinėje rikiuotėje buvo tik 23-i.

"Jei jie pernai pasaulio čempionate būtų pasirodę kaip šiemet, Sočyje galėtų varžytis ir estafetės komanda, - dėl vyrų apgailestavo A.Daugirdas. - Bet kokiu atveju Sočyje turėsime daugiau biatlonininkų, nei jų buvo Vankuveryje. Tai maža pergalė, nors norėjome didesnės. Tik laiko klausimas, kada olimpinėse žaidynėse Lietuva turės estafečių komandas."

Po čempionato surengtoje spaudos konferencijoje rinktinės trenerį I.Bricį supo dvi Lietuvos biatlono žvaigždės - tituluočiausia D.Rasimovičiūtė (dešinėje) ir perspektyviausia G.Leščinskaitė.
Po čempionato surengtoje spaudos konferencijoje rinktinės trenerį I.Bricį supo dvi Lietuvos biatlono žvaigždės - tituluočiausia D.Rasimovičiūtė (dešinėje) ir perspektyviausia G.Leščinskaitė.

Skirtingi vertinimai

Kurie biatlonininkai važiuos į olimpiadą, paaiškės 2013-ųjų pabaigoje. Tačiau du potencialūs olimpiečiai - D.Rasimovičiūtė ir T.Kaukėnas - jau išbandė jėgas olimpinėse Sočio trasose. Kovo pradžioje ten vyko pasaulio taurės aštuntasis etapas.

"Rusai labai rimtai rengiasi olimpinėms žaidynėms, statybų mastas gigantiškas. Sportininkai, ko gero, pirmą kartą olimpiniame kaimelyje turės geras sąlygas. Manau, žaidynės bus geros. Rusai nieko nedaro šiaip sau. Tai bus didelė šventė", - pasakojo D.Rasimovičiūtė. Olimpinė trasa Dianai nebuvo kuo nors ypatinga. "Olimpiadai rengsiuosi iš visų jėgų, jei būsiu geros sportinės formos, trasa man tiks", - teigė biatlonininkė.

T.Kaukėnas apie olimpinę trasą buvo kitos nuomonės.

"Manau, iki olimpiados pradžios rusai pasiruoš, nes per pasaulio taurės etapą gavo gerą pamoką. Kol kas viskas atrodo baisiai, - įspūdžiais dalijosi biatlonininkas. - Trasa man labai neparanki: ilgi ir statūs pakilimai, nusileidimai. Reikia būti labai gerai techniškai pasirengusiam. Dar esu vidutiniokas, varžybos Sočyje tai ir parodė - stiprūs greitai šliuožia, silpnesni atsilieka. Trasa labai sunki, tą patį kalbėjo ir pasaulio taurės lyderiai. Tokios pasaulyje dar nemačiau. Dabar Sočis bus mano nemėgstamiausia vieta."

D.Rasimovičiūtei ir T.Kaukėnui, skirtingai nei kitiems šalies biatlonininkams, sezonas dar nesibaigė. Jie gavo vardinius kvietimus dalyvauti prestižinėse komercinėse varžybose, kurios balandžio pradžioje vyks tolimojoje Kamčiatkoje (Rusija). Į jas kviečiami per sezoną pasižymėję ir perspektyvūs sportininkai. "Ten susirenka žvaigždynas, - neslėpė A.Daugirdas. - Už pirmąją vietą nugalėtojas gauna prabangų automobilį "Mercedes".

Paklausta, ar ne per daug varžybų šį sezoną bando apžioti, D.Rasimovičiūtė, vasarį dalyvavusi ir planetos slidinėjimo pirmenybėse, nusišypsojo: "Lazda turi du galus. Dalyvaudama varžybose įgyju didžiulės patirties. Juk sakoma: geriausia treniruotė - tai varžybos. Be to, norisi kuo daugiau pabūti ant tikro sniego."

Tyrinėjo sniegą

Į Sočį su Lietuvos rinktine pirmą kartą vyko slidžių tepėjų brigada - treneris Aurimas Bučelis ir vienas geriausių pasaulio specialistų iš Estijos. Jų užduotis - pamatyti sniegą, jo struktūrą, sąlygas, kuriomis teks tepti slides per olimpiadą.

"Komandos atlieka didelį darbą. Kitos rinktinės vežėsi laboratorijas, analizavo kiekvieną sniego kruopelytę, ten gyveno pusmetį. Juk kiekvienos vietovės sniegas turi savo subtilybių. Pavyzdžiui, tai, kas tinka Amerikos trasoms, netinka Europos", - teigė LBF prezidentas A.Daugirdas.

Pasak jo, mūsų tepėjai atliko milžinišką darbą. Testuodami slides, tepalus ir sniegą jie sukorė daugiau kilometrų nei sportininkai.

Auga pamaina

Po Maduonoje surengto šalies čempionato šalies biatlono vadovai ir treneriai pasidžiaugė ir šio sezono atradimu - jaunąja G.Leščinskaite. Pasaulio jaunimo čempionate ji varžėsi su dviem metais vyresnėmis merginomis ir buvo 11-a, o olimpiniame žiemos festivalyje Brašove (Rumunija) po 12 metų pertraukos Lietuvai iškovojo sidabrą (10 km asmeninėse varžybose).

"Labiau vertinu medalį, - olimpinio festivalio rezultatu patenkinta buvo sostinės Žvėryno gimnazijos moksleivė. - Šis žiemos sezonas buvo sėkmingiausias mano trumpoje karjeroje. Sekėsi, nes šiais metais labai daug dirbau. Net nesitikėjau, kad viskas bus taip gerai."

Atsakymo į klausimą, kas lėmė, kad Brašove ji šaudė be klaidų, Gabrielė ilgai neieškojo: "Nežinau, nuo ko tai priklauso. Man geriausiai sekasi šaudyti tuomet, kai apie tai negalvoju."

"Suaugusiųjų rinktinei auga pamaina", - džiaugėsi moterų rinktinės treneris I.Bricis.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"