Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Kovotojus antram kvėpavimui prikėlė žiūrovai

 
Sergejus Maslobojevas
Sergejus Maslobojevas Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Kai atrodydavo, kad nebelikę jėgų smūgiuoti ir vos ant kojų pastovintys sportininkai viltingai laukdavo finalinio gongo garso, „Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai vieningomis areną drebinančiomis skanduotėmis įpūsdavo Lietuvos bušido kovotojams naujos ištvermės.

Šeštadienio vakarą Vilniuje vykusiame turnyre „Bushido & KOK World GP“ buvo visko, ko reikėjo kovos meno gerbėjams. Žiūrovai mėgavosi nokdaunais, nokautais, įspūdingais sportininkų smūgiais. O svarbiausia, jog net dešimt kovų laimėjo Lietuvos bušido kovotojai.

Įspūdingiausia vakaro kova tapo Thomaso Bridgewaterio iš Olandijos ir mūsiškio Sergejaus Maslobojevo akistata. Įspūdingai atrodantį svečią iš Olandijos Sergejus turnyro išvakarėse apibūdino taip: „Jo kūnas rodo, kad jis stiprus. Tačiau su juo kovosiu pasitelkdamas ne jėgą, o galvą“.

Jau antrame raunde Th. Bridgewateris parodė esantis nenuspėjamas: pašokęs keliu smogė Sergejui į galvą. Šis atsidūrė nokdaune.

„Olando smūgiai nestandartiniai. Nėra negražių smūgių. Jei po smūgio varžovas atsiduria ant grindų, tai geras smūgis. Todėl tokį varžovą gali analizuoti kiek nori, bet tai nepadės, nes jis mosikuosis nestandartiškai, – pasibaigus dvikovai komentavo S. Maslobojevas. – Norėjau eiti į priekį, rodyti iniciatyvą. Bet praleidau kvailų smūgių. Atsiguliau ant ringo, bet ačiū dievui, neilgam.“

Trečiame raunde lietuvis kilo į lemiamą šturmą ir po trijų raundų kovos teisėjai nusprendė, jog reikia papildomo raundo, kad paaiškėtų, kuris sportininkas iš tiesų stipriausias.

Papildomame raunde abu kovotojai iš nuovargio vos laikėsi ant kojų, smūgiai nebuvo labai tikslūs, tačiau S. Maslobojevas, sukaupęs valios likučius, buvo aktyvesnis ir teisėjai jam skyrė pergalę.

„Jau atrodė, nesupranti, kur randiesi, kojos linko. Atrodė, viskas taip blogai, – po pergalės kalbėjo S. Maslobojevas. – Bet paskui susitelkiau – ne, čia nepasiduosiu. Turėjau įrodyti, kad esu geresnis. Galvojau, geriau atsigulsiu negyvas, bet nepasiduosiu ir savo žemės neapleisiu. Kai kurie būtų apsidžiaugę mano nesėkme, sakydami, kad aš nieko vertas., Bet nesuteiksiu preteksto tokioms kalboms“.

Paklaustas, iš kur atrado jėgų, Sergejus atsakymo neieškojo: „Iš žiūrovų. Tai mano energija. Nežinau, ką darysiu baigęs karjerą. Kovos ir žiūrovai – tai kaip narkotikai“.

S. Maslovojevas po kovos atsiprašė tų gerbėjų, kuriuos nuvylė, bet neslėpė, jog norėjo ringe atiduoti visą širdį.

„Buvau per daug susikaustęs, – dvikovos pradžią apibūdino Lietuvos sportininkas. – Nors kovoju jau ne pirmus metus, bet įtampa padarė savo – atrodė, kad prie rankų ir kojų pririštos plytos. Be to, pastarąjį kartą „Siemens“ arenoje kovojau prieš keturis mėnesius. O norint neišeiti iš ritmo, reikia kovoti bent kas mėnesį“.

Žiūrovai ant kojų išsilaikyti padėjo ir Tadui Jonkui, kurio akistatai su Youseefu El Hadamiu iš Maroko taip pat prireikė pratęsimo. Antrame raunde mūsiškis buvo labai aktyvus, tačiau trečiame Tadas praleido nemažai varžovo smūgių. Ekstra raundas, kuriame jėgas išeikvoję abu sportininkai, regis, ir nuo vėjo gūsio galėjo pargriūti ant ringo grindų, sėkmingesnis buvo T. Jonkui. Ringo teisėjas į viršų kėlė jo ranką.

„Nedažnai tokių kovų pasitaiko. Viskas vyko permainingai. Abu atrodėme kaip per filmą apie Rokį Balboą, kai kovotojai jau nebeturi jėgų. Mane atgaivino salės palaikymas, – dar kvapo po kovos atgauti negalėjo T. Jonkus. – Po pirmo raundo maniau, kad greitai iškovosiu pergalę. Ir nesitikėjau, kad jis trečiame raunde taip atsigaus. Gal tai buvo jo taktika?“

Lietuvos sportininkas prieš turnyrą tikino pasirengęs kaip niekad gerai, yra labai puikios sportinės formos. Tuomet kaip būtų pasibaigusi kova, jei mūsiškis būtų pasirengęs kiek prasčiau? „Čia neatsakytas klausimas, nes marokietis labai stiprus. Bet aš labai daug dirbau rengdamasis šiai kovai“, – kalbėjo T. Jonkus.

Nesunkiai su savo varžovu iš Graikijos Panagiočiu Theodosiadžiu susitvarkė kita Lietuvos žvaigždė Julius Mocka. Pirmame raunde graikas praleido Juliaus smūgį koja į galvą ir atsidūrė nokdaune. Antrame raunde Julius kojų smūgiais taip atmušė graiko koją, jog šis nebegalėjo pastovėti ir tęsti kovos. Pergalė iškovota techniniu nokautu.

„Dirbau taip, kaip ir reikėjo. Pirmame raunde buvau atsargesnis. Labai džiaugiuosi, kad pavyko varžovą pasiųsti į nokdauną, – po pergalės sakė J. Mocka. – Antrame raunde jau mačiau jo silpnąsias vietas, nes mano varžovas paaiškėjo tik prieš kelias dienas, todėl neturėjau kada jo išstudijuoti. Džiaugiuosi, kad pats augu, darau mažiau klaidų, o ir priešininkai tenka vis stipresni“.

Vilkolakiu pramintas Teodoras Aukštuolis taip pat nespėjo kaip reikiant apšilti. Jau pirmo raundo ketvirtą minutę užlaužė ukrainiečio Sergejaus Sokhos galvą ir šventė pergalę.

„Varžovas sunkus, juk ne iš gatvės paimtas, – teigė T. Aukštuolis. – Išnaudojau ūgio persvarą. Žinojau, kad ukrainietis mėgsta nerti į kojas, todėl saugojausi. Galėjau gal ir kitaip kovoti, bet rezultatas geras, svarbiausia, kad nėra traumų.“

Jis atkreipė dėmesį, jog „Siemens“ arenoje buvo daug gerbėjų iš Ukmergės, kone visas sektorius. „Kai pirmą kartą čia kovojau, tai buvo gal prieš septynerius metus, salėje nebuvo nė vieno ukmergiškio“, – gausiu savo gerbėjų būriu šeštadienį džiaugėsi Teodoras.

Panašu, jog traumos nepavyko išvengti kitam Lietuvos sportininkui Tomui Pakutinskui, kuris, kaip ir T. Aukštuolis, su kovotoju iš Lenkijos Marcinu Sianos grūmėsi pagal MMA taisykles – du raundus po 5 minutes.

„Atrodo, ranką būsiu susilaužęs, – eidamas į drabužinę žvilgsniu kairę ranką parodė Lietuvos sportininkas. Teisėjų sprendimu pergalę jis iškovojo taškais 2:1.

Įprastai imtynių veiksmais varžovus pranokdavcęs T. Pakutinskas šįkart lenko nė sykio nebandė parversti ant grindų – abu sportininkai kovojo stovėdami. „Jis imtynių vengė. Ir man jų nereikėjo“, – nedaugžodžiavo lietuvis.

Aukštai iškelta galva ringą paliko Deividas Danyla. Jis antrame raunde smūgių kruša gerokai pavaišino kolumbietį Manuelį Lique Canaveralą. Po vieno tokio smūgio Kolumbijos atstovas buvo nokautuotas.

„Esu pratęs pirmame raunde ieškoti varžovo klaidų, todėl planavau atsiskleisti antrajame. Man šiandien pasisekė. Tai viena skambiausių mano pergalių. Įveikiau šešiskart pasaulio čempioną“, – geros nuotaikos neslėpė D. Danyla.

Stilingiausias Lietuvos kovotojas Henrikas Vikšraitis parodė suomiui Teemu Hellevaarai, kur šio vieta. Pirmame raunde klastingu smūgiu – kaire ranka iš apačios – Henrikas pasiuntė suomį į nokdauną. Trečiame raunde H. Vikšraitis galingais smūgiais taip atakavo varžovą, jog šis nebesugebėjo tęsti kovos. Pergalė iškovota techniniu nokautu.

Paklaustas, kuri jo ranka pavojingesnė – kairė ar dešinė, H. Vikšraitis atsakė: „Mano pagrindinis ginklas – rankos. Ir abi jos pavojingos. Kaire patinka labiau smūgiuoti, bet dešinė irgi stipri.“

Lietuvos sportininkas jau net nebesuskaičiuoja, kiek kartų yra įveikęs varžovus techniniu nokautu. O štai nokautais Henrikas teigė laimėjęs aštuonis kartus.

Dar trys mūsų šalies sportininkai pergales iškovojo po trijų raundų kovos. Be gailesčio olandą Tomą Minnersą ant ringo dangos akmeniniu veidu vartęs Igoris Osininas buvo akivaizdžiai pranašesnis. Martynas Jasiūnas teisėjų sprendimu pranoko lenką Dariuszą Rutkiewiczių, o Mindaugas Narauskas – kitą lenkų sportininką Filipą Rzadeką.

Čia išvardijome visus mūsiškius, kurie įtikinamai arba didžiulės valios ir žiūrovų palaikymo dėka iškovojo pergales. Nors bušido turnyras Vilniuje prasidėjo ne tokia linksma gaida. Pirmas iš visų kovotojų į ringą lipęs Ričardas Kulis turėjo pripažinti latvio Stanislavo Makarenkos pranašumą.

Neskėmė ištiko ir „Grand Prix“ turnyre (svorio kategorijoje iki 85 kg) dėl čempiono taurės kovojusį „Otso gym“ sporto klubo sportininką Karolį Liukaitį. Pusfinalyje daugkartinis Skandinavijos Tailando bokso čempionas suomis Danielis Forsbergas per visus raundus už lietuvį buvo nežymiai pranašesnis. Tą nusprendė ir teisėjai, svečią iš Suomijos nusiųsdami į „Grand Prix“ ketvertuko finalą. Kitame pusfinalyje latvis Vitalijus Buhriakovas antrame raunde netikėtai praleido Maroko kilmės ispanų atstovo Ali El Ameri kojos smūgį į galvą ir per dešimt sekundžių nuo ringo nebepakilo.

Prieš turnyrą Vilniuje Lietuvos bušido federacijos (LBF) prezidentas Donatas Simanaitis neabejojo, jog būtent Ali El Ameri yra „Grand Prix“ turnyro favoritas. LBF vadovas neklydo. Finale Ali El Ameri pakako nepilno raundo. Keliu į galvą nokautavęs suomį D. Forsbergą Ispanijai atstovaujantis kovotojas netrukus kėlė į viršų „Grand Prix“ čempiono taurę.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"