Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Kiek jau turime olimpiečių

 
2016 05 21 6:00
Niekas neabejoja, kad Rio de Žaneiro žaidynėse dėl prizinės vietos kovos kanojininkas Henrikas Žustautas.
Niekas neabejoja, kad Rio de Žaneiro žaidynėse dėl prizinės vietos kovos kanojininkas Henrikas Žustautas. LŽ archyvo nuotrauka

Iki didžiausio renginio pasaulyje – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių – liko 75 dienos. Nors atranka vyks iki liepos mėnesio, jau dabar atrodo, kad Lietuvos sportininkų delegacija bus gausiausia žaidynių istorijoje.

Planuojama, kad Lietuvai Rio de Žaneire atstovaus apie 70 sportininkų. Tikimasi, kad mažiausiai septyni mūsų šalies atstovai užims 1–8 vietas ir gaus 2–3 medalius. Lietuvos olimpinė rinktinė turės būti suformuota iki 2016-ųjų liepos 18 dienos.

Vieni mūsų atletai kelialapius į žaidynes pelnė įvykdę olimpinius normatyvus, kiti – laimėję olimpinius atrankos turnyrus, o treti – pagal reitingą.

„Lietuvos žinios“ suskaičiavo, kuriose sporto šakose, jei žaidynės prasidėtų šiandien, Lietuva turėtų savo sportininkus. Jau aišku ir tai, kurios sporto šakos į olimpines žaidynes siųs gausiausias delegacijas.

Irklininkų desantas

Visose olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvavę Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai Brazilijoje turės didžiausią delegaciją per visą istoriją – į olimpiadą vyks net keturios įgulos. Vienvietę baidarę (200 m) Rio de Žaneire irkluos Ignas Navakauskas, dviviete baidare 1000 metrų plaukdami varžysis Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, dviviete baidare 200 metrų plauks Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, o 200 metrų kanojų varžybose irkluos Henrikas Žustautas. Pastarasis kovoje dėl kelialapio į žaidynes pranoko pagrindinį konkurentą, 2012 metų Londono žaidynių sidabro medalininką Jevgenijų Šukliną. Baidarininkų delegacija galėjo būti didesnė, tačiau šią savaitę olimpinėse atrankos varžybose Duisburge (Vokietija) Mindaugui Maldoniui nepavyko sučiupti bilieto į Rio de Žaneirą.

Olimpinius kelialapius iškovojo ir penkios šalies akademinio irkluotojų įgulos: vienvietes irkluojantys Mindaugas Griškonis ir Lina Šaltytė, Mildos Valčiukaitės ir Donatos Vištartaitės bei Sauliaus Ritterio ir Rolando Maščinsko porinės dvivietės bei vyrų porinė keturvietė.

Nuo 1992-ųjų Barselonos olimpiados Lietuva visose žaidynėse turėdavo bent po vieną boksininką. Turėsime jų ir šių metų olimpiadoje. Šalies garbę gins Europos čempionas Eimantas Stanionis ir praėjusių žaidynių bronzos medalininkas Evaldas Petrauskas.

Vieną atstovą lietuviai turės Rio de Žaneiro graikų-romėnų imtynių turnyre. Šalies garbę gins pasauliniame atrankos turnyre penkias pergales iškovojęs ir sykį pralaimėjęs Edgaras Venckaitis.

Konkuravo maratonininkės ir ėjikės

Tradiciškai gausus bus lietuvių lengvaatlečių būrys. Jų būtų daugiau, jei ne olimpinės taisyklės – maratone ir sportinio ėjimo varžybose valstybei gali atstovauti ne daugiau kaip trys sportininkai. Tad tarp šalies maratonininkių ir ėjikių vyko arši konkurencija.

Iš viso Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratono normatyvą buvo įvykdžiusios net šešios lietuvės. Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) dar pernai pranešė, jog dėl gerų rezultatų ir užimtų vietų į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes vyks Rasa Drazdauskaitė ir Diana Lobačevskė. Trečio olimpinio kelialapio savininke turėjo tapti sportininkė, pasiekusi geriausią rezultatą nuo 2015-ųjų sausio mėnesio. Ja tapo šiemet Hanoverio maratono distanciją per 2 val. 32 min. 50 sek. įveikusi ir penktąją vietą užėmusi Vaida Žūsinaitė.

Olimpinius moterų 20 km ėjimo normatyvus buvo įvykdžiusios penkios šalies ėjikės. Gerus rezultatus demonstruojančios Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Neringa Aidietytė kelialapius į Rio buvo užsitikrinusios jau anksčiau, o trečioji sportininkė, vyksianti į Braziliją, paaiškėjo šio mėnesio pradžioje Italijos sostinėje surengtame pasaulio komandų sportinio ėjimo čempionate. Čia Brigita finišavo 22-a, Lietuvos rekordininkė N. Aidietytė – 37-a. Trečia geriausiai pasirodžiusi lietuvė buvo Živilė Vaiciukevičiūtė, užėmusi 54 vietą. Jai ir teko trečias kelialapis į žaidynes. Viena geriausių visų laikų šalies ėjikių Kristina Saltanovič iš distancijos pasitraukė neįveikusi nė 10 km ir prarado galimybę dalyvauti jau penktose savo žaidynėse.

Turėsime ir estafetę

Kelialapius į Rio de Žaneirą iškovojo keturi plaukikai: čempionės titulą ginsianti Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis, Danas Rapšys ir Simonas Bilis. Plaukimo federacijos vadovai labiausiai džiūgauja, jog pirmą kartą žaidynėse Lietuva turės savo atstovus vyrų kombinuotosios estafetės varžybose. Negana to, vyrų estafetės iškovota teisė startuoti Rio de Žaneire suteikė galimybę į komandą pakviesti du atsarginius plaukikus. Tiesa, atsarginiai nebus laikomi olimpiečiais, jei jie Rio de Žaneiro olimpiniame baseine taip ir liks žiūrovais. Tačiau abu atsarginiai, nors ir gali būti silpnesni už kitus pagrindinės estafetės dalyvius, privalės startuoti, jei mūsų estafetės vyrai iškops į finalą.

Lietuvai Rio de Žaneire taip pat atstovaus gimnastas Robertas Tvorogalas, badmintonininkė Akvilė Stapušaitytė, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, šiuolaikinės penkiakovės olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, buriuotojai Juozas Bernotas ir Gintarė Scheidt, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė. Jau yra pasibaigusi dviračių sporto vyrų plento dviratininkų atranka. Lietuvai skirtos dvi vietos. Jas užims Ignatas Konovalovas ir Ramūnas Navardauskas.

Ar įsivaizduojate olimpines žaidynes be mūsų krepšininkų? Praėjusiais metais Europos vicečempione tapusi Lietuvos krepšinio rinktinė yra vienintelė Europoje komanda nuo 1992-ųjų septintą kartą iš eilės žaisianti olimpinėse žaidynėse.

Kova dar nesibaigė

Niekas neabejoja, jog pirmą kartą olimpinėse žaidynėse Lietuva turės ir savo tenisininką. Kalbama apie pajėgiausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje į rekordines aukštumas pakilusį 25-erių Ričardą Berankį. Šiuo metu pasaulyje jis užima 52 vietą. Kai kas suskubo paskelbti, jog Ričardas jau tikrai vyks į šių metų vasaros olimpines žaidynės Rio de Žaneire, tačiau oficialiai Tarptautinė teniso federacija visus tenisininkus olimpiečius paskelbs tik birželio pradžioje.

Dviračių BMX atstovė Vilma Rimšaitė turi paskutinę galimybę iškovoti kelialapį į žaidynes šį mėnesį Kolumbijoje vykstančiame pasaulio čempionate.

Galimybių neprarado ir moterų plento dviratininkės, galinčios patekti pagal individualų reitingą. Reitingo taškus jos kaups iki gegužės 31 dienos. Realiausios kandidatės – Daiva Tušlaitė ir Rasa Leleivytė.

Rankų nenuleidžia ir paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė, Monika Povilaitytė. Birželį Norvegijoje ir liepą Rusijoje jų lauks du atrankos turnyrai, juose bus kovojama dėl 2–3 kelialapių.

Į olimpinius kelialapius pagal reitingą pretenduoja trys šiuolaikinės penkiakovės atstovai – Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis. Savo taškų kraitį šie sportininkai galės papildyti kitą savaitę Rusijoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Deja, pagal reitingą prasibrauti į olimpiečių būrį nepavyko badmintonininkui Kęstučiui Navickui ir vienai geriausių šalies stalo tenisininkių Rūtai Paškauskienei.

Lietuviai, iškovoję kelialapius į Rio de Žaneirą

Badmintonas

Akvilė Stapušaitytė

Baidarių ir kanojų irklavimas

Henrikas Žustautas (vienvietė kanoja, 200 m)

Ignas Navakauskas (vienvietė baidarė, 200 m)

Ričardas Nekriošius (dvivietė baidarė, 1000 m)

Andrejus Olijnikas (dvivietė baidarė, 1000 m)

Aurimas Lankas (dvivietė baidarė, 200 m)

Edvinas Ramanauskas (dvivietė baidarė, 200 m)

Boksas

Eimantas Stanionis

Evaldas Petrauskas

Buriavimas

Juozas Bernotas (burlentė)

Gintarė Scheidt („Laser Radial“)

Dviračių sportas

Simona Krupeckaitė (sprintas ir keirinas)

Ignatas Konovalovas (plentas)

Ramūnas Navardauskas (plentas)

Gimnastika

Robertas Tvorogalas

Imtynės

Edgaras Venckaitis (graikų-romėnų)

Irklavimas

Mindaugas Griškonis (vienvietė)

Lina Šaltytė (vienvietė)

Milda Valčiukaitė (porinė dvivietė)

Donata Vištartaitė (porinė dvivietė)

Saulius Ritteris (porinė dvivietė)

Rolandas Maščinskas (porinė dvivietė)

Aurimas Adomavičius (porinė keturvietė)

Dominykas Jančionis (porinė keturvietė)

Martynas Džiaugys (porinė keturvietė)

Žygimantas Gališanskis (porinė keturvietė)

Krepšinis

Vyrų krepšinio rinktinė

Lengvoji atletika

Brigita Virbalytė (20 km ėjimas)

Neringa Aidietytė (20 km ėjimas)

Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km ėjimas)

Marius Žiūkas (20 km ėjimas)

Marius Šavelskis (20 km ėjimas)

Arturas Mastianica (50 km ėjimas)

Tadas Šuškevičius (50 km ėjimas)

Vaida Žūsinaitė (maratonas)

Diana Lobačevskė (maratonas)

Rasa Drazdauskaitė (maratonas)

Remigijus Kančys (maratonas)

Valdas Dopolskas (maratonas)

Airinė Palšytė (aukštis)

Eglė Balčiūnaitė (800 m)

Zinaida Sendriūtė (diskas)

Eglė Staišiūnaitė (400 b/b)

Plaukimas

Danas Rapšys (200 m l. st., 100 ir 200 m nugara)

Giedrius Titenis (100 ir 200 m krūtine)

Rūta Meilutytė (100 m krūtine)

Simonas Bilis (50 ir 100 m l. st.)

4x100 kombinuotoji estafetė

Sunkioji atletika

Aurimas Didžbalis

Šiuolaikinė penkiakovė

Laura Asadauskaitė

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"