LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJALŽ RENGINIAI
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Kai vienai komandai viskas sekasi

2018 04 11 17:47
Lietuvos čempionai svečius iš uostamiesčio nugalėjo 47 taškų skirtumu.
Lietuvos čempionai svečius iš uostamiesčio nugalėjo 47 taškų skirtumu. euroleague.net nuotrauka

Puikiai Eurolygoje rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ savo galią pademonstravo nacionaliniame fronte – prieš trečią vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate užimantį Klaipėdos „Neptūną“.

Lietuvos čempionai svečius iš uostamiesčio nugalėjo 47 taškų skirtumu – 94:47.

Nė karto nepataikė iš toli

Jau antrame kėlinyje „Žalgirio“ persvara pasiekė 30 taškų ribą, o po ilgosios pertraukos skirtumas išaugo ir iki 40 taškų. 47 klaipėdiečių pelnyti taškai – šio sezono LKL nerezultatyvumo rekordas.

„Neatradome savo puolimo, buvome neagresyvūs, tai mus nužudė“, – po skaudžios nesėkmės apgailestavo „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis.

Per šį susitikimą „Neptūno“ žaidėjai nė sykio nepataikė nuo trijų taškų linijos – visi 15 metimų buvo netaiklūs. „Žalgiris“ pataikė 8 tritaškius iš 14. Kovą dėl atšokusio kamuolio žalgiriečiai laimėjo 45:30.

„Nėra daug tokių rungtynių, kai vienai komandai viskas sekasi, o kitai – ne, – po susitikimo kalbėjo˙“Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. – „Neptūnas“ yra geresnė komanda nei atrodė šiandien. Skirtumas yra didžiulis, bet jis nėra realus“.

Per šias rungtynes Kauno klubui nepadėjo Axelis Toupane'as, kuris už nesportinį elgesį žaidžiant su Alytaus „Dzūkija“ buvo nubaustas diskvalifikacija vienoms rungtynėms.

„Neptūnas“ ir „Žalgiris“ šį sezoną kovėsi jau ketvirtą kartą. Pirmose sezono rungtynėse Klaipėdoje šeimininkai įveikė žalgiriečius 73:64, o vėliau patyrė pralaimėjimus 62:88 ir 75:83.

Tuo metu Utenos „Juventus“ ekipai nepavyko pratęsti pergalingos serijos prieš pirmo ketverto komandas. Žydrūno Urbono auklėtiniai per pastarąsias dvejas rungtynes nugalėjo šalies vicečempioną Panevėžio „Lietkabelį“ ir „Neptūną“, o antradienį tik paskutinėmis sekundėmis krito nuo Vilniaus „Lietuvos ryto“ rankos – 75:78.

Likus žaisti 2 sekundes prie baudų metimo linijos stojęs sostinės ekipos lyderis Travisas Petersonas (22 taškai ir 10 atkovotų kamuolių) padidino skirtumą iki trijų taškų (78:75), o „Juventus“ žaidėjo Dovio Bičkauskio paskutinis bandymas išplėšti pratęsimą buvo nesėkmingas. Beje, D. Bičkauskis per šį susitikimą atliko net 16 rezultatyvių perdavimų.

„Tarsi ir kontroliavome rungtynių ritmą, bandėme išmušti „Lietuvos rytą“, – komentavo „Juventus“ treneris. – Aišku, Rimas Kurtinaitis – treneris iš didžiosios raidės, jis buvo puikiai pasirengęs rungtynėms – visko buvo sočiai, bet mes aštuoniese žaidėme geras rungtynes“.

„Iš pradžių nesisekė, bet ketvirtame kėlinyje pataikėme, rezultatas šoktelėjo mūsų naudai ir sėkmingai baigėme rungtynes“, – sakė vilniečių strategas R. Kurtinaitis.

Liūdnos žinios

Artėjant sezono pabaigai liūdnos žinios atskriejo iš dviejų ekipų stovyklų. Daugiau nei keturis mėnesius be krepšinio praleidusio „Šiaulių“ žaidėjo Igno Vaitkaus sugrįžimas į aikštelę buvo labai trumpas. Jis buvo vienas iš „Šiaulių“ lyderių ir pergalingose rungtynėse su „Žalgiriu“, tačiau jų nebaigė dėl atsinaujinusios kojos traumos. Atlikus tyrimus, paaiškėjo, jog vėl patirtas penkto padikaulio stresinis lūžis. Antradienį Kaune I. Vaitkaus kojos kaulas buvo sutvirtintas viena metaline plokštele bei 6 sraigtais, kurie apsaugos krepšininką nuo tokio pobūdžio traumos pasikartojimo. Taip pat iš kojos kulno buvo paimtas papildomas kaulo gabaliukas, kurį medikai pridėjo lūžio vietoje, siekdami pagreitinti gijimą. Planuojama, kad treniruotis krepšininkas galės po 6 savaičių.

O Prienų-Birštono˙“Vytauto“ ekipa sezoną baigs be vieno pagrindinių žaidėjų Tomo Dimšos. 24 metų 195 cm ūgio gynėjas abipusiu susitarimu išsiskyrė su „Vytauto“ komanda. LKL čempionate jis vidutiniškai rinko po 12 taškų.

Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 94:47 (26:13, 33:10, 18:10, 17:14). A. Kavaliauskas 19 tšk. (2–8/8), B. Udrihas 15 (3–3/4, 6 rez. perd., 5 atk. kam.), A. Milaknis (3–3/4) ir P. Jankūnas (6 atk kam.) po 9; B. Fieldsas 9, E. Želionis 7, L. Beliauskas, V. Šulskis ir R. Seibutis po 6.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Utenos „Juventus“ 78:75 (17:19, 21:21, 18:14, 22:21). T. Petersonas 22 (10 atk. kam.), M. Giržiūnas (3–4/8) ir L. Mavrokefalidis po 12; M. Kupšas 23, A. Šikšnius 15, M. Kornijenka 14 (9 atk. kam.).