ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Ispanai – naujieji Europos rankinio karaliai

2018 01 30 6:00
Ispanijos rankininkai triumfavo Europos čempionate.
Ispanijos rankininkai triumfavo Europos čempionate. AFP/Scanpix nuotrauka

Kroatijoje vykęs Europos rankinio vyrų čempionatas baigėsi Ispanijos rinktinės triumfu.

Zagrebo arenoje surengtame finale Ispanijos rankininkai 29:23 (12:14) nugalėjo Švedijos komandą.

Pirmasis titulas

Finalo rungtynes geriau pradėjo Švedijos rinktinė, kuri pirmavo pirmoje rungtynių dalyje. Įpusėjus pirmam kėliniui švedai buvo priekyje dviejų įvarčių persvara (8:6) ir tą pranašumą išlaikė iki pertraukos (14:12).

Antrą kėlinį ispanai pradėjo kur kas aktyviau gindamiesi ir tai leido laimėti laiko tarpą rezultatu 9:1 bei įsiveržti į priekį 21:15. Per likusį rungtynių laiką švedai jau nebepajėgė atsitiesti ir rungtynes Ispanija laimėjo rezultatu 29:23. Tai pirmasis Ispanijos rinktinės titulas Europos čempionatų istorijoje.

„Tai buvo rungtynės su dviem skirtingais kėliniais, – pasakojo Švedijos rinktinės vartininkas Mikaelis Appelgrenas. – Iš pradžių turėjome persvarą ir manėme, kad galime laimėti šį finalą. Deja, ispanai po pertraukos žaidė geriau ir puikiai gynėsi.“

Pakeliui į finalą ispanai pusfinalyje 27:23 nugalėjo pasaulio čempionus prancūzus.

Kovos su islandais

Zagrebe taip pat buvo ištraukti lemiamo pasaulio čempionato atrankos etapo burtai. Jie Lietuvos rinktinei lėmė kovą birželį su Islandijos rankininkais.

Prieš burtų traukimo ceremoniją visos rinktinės buvo suskirstytos į du krepšelius pagal pajėgumą. Lietuvos komandos varžovėmis galėjo būti Serbijos, Islandijos, Čekijos, Slovėnijos, Baltarusijos, Makedonijos, Švedijos, Ispanijos, Norvegijos bei Kroatijos rinktinės. Burtai lėmė, jog Lietuvos rinktinei teks kautis su Islandijos komanda, kuri Europos čempionate užėmė 13 vietą.

Didžiausias Islandijos rankininkų laimėjimas – 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse iškovoti sidabro medaliai.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas po burtų traukimo ceremonijos liko pozityvus: „Bet kuri komanda, kurią galėjome gauti į varžoves, buvo galinga, ir Islandija ne išimtis. Skųstis tikrai negalime – Europos čempionate islandai iš visų šių komandų užėmė žemiausią vietą, tačiau rankinio tradicijos šioje šalyje labai senos. Rankinis Islandijoje pagal populiarumą varžosi su futbolu, o ir pati šalis yra mažos sportuojančios šalies pavyzdys. Aišku tai, jog dabar mums patiems reikia susikoncentruoti į savo žaidimą – surinkti, ką turime geriausio ir tikrai galime „kabintis“. Kitaip tariant burtai mūsų tikrai nenužudė.“

Birželį lietuviai kovos su Islandijos rinktine.AFP/Scanpix nuotrauka

Tikslas – 2020-ieji

Pasaulio rankinio pirmenybės vyks 2019-ųjų sausį Danijoje ir Vokietijoje.

A. Juškėnas ne kartą minėjo, kad dabartinės nacionalinės rinktinės užduotis – patekti į 2020 metų Europos čempionatą. Tada turnyro dalyvių kvota bus padidinta nuo 16 iki 24, tad daugiau galimybių atsivers žemyno vidutiniokams. Šis tikslas buvo iškeltas dar 2016 metais.

Artūras Juškėnas: „Europos čempionate islandai iš visų šių komandų užėmė žemiausią vietą, tačiau rankinio tradicijos šioje šalyje labai senos.“

„Natūralu, jog 2020-aisiais mūsų šansai bus didesni. Žvelgdami į ateitį stengiamės jauninti rinktinę. Siekiame, kad dabar suburtas jos branduolys būtų konkurencingas. Todėl pasikalbėjome su keliais vyresnės kartos žaidėjais ir paaiškinome, kodėl norime pakeisti juos jaunesniais. Džiugu, kad vyrai tai suprato ir neįsižeidė“, – sakė A. Juškėnas.

Artūras Juškėnas: "Europos čempionate islandai iš visų šių komandų užėmė žemiausią vietą, tačiau rankinio tradicijos šioje šalyje labai senos."Romo Jurgaičio nuotrauka

Atjaunėjusi rinktinė jau per praėjusį Europos čempionato atrankos ciklą sukėlė šurmulį – įveikė norvegus, vienus pasaulio rankinio lyderių, ir taip išlaikė intrigą iki pat turnyro pabaigos.

„Orientuojamės į 2020-uosius, tačiau nesiruošiame ir pasaulio čempionato atrankos varžybose vien dalyvauti. Bandysime pakovoti dėl vietos pirmenybėse“, – žadėjo treneris.

Prabėgo jau du dešimtmečiai, kai Lietuvos rankininkai žaidė stambiuose turnyruose. 1997-aisiais jie kovėsi pasaulio čempionate (10 vieta), o 1998 metais – Europos pirmenybėse (9 vieta).