Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Indian Velse – Novako Djokovičiaus triumfas

 
2014 03 17 7:53
Reuters/Scanpix nuotrauka

Pirmajame metų „Masters“ serijos turnyro finale Indian Velse (JAV) antroji pasaulio teniso raketė, serbas Novakas Djokovičius po trijų setų kovos rezultatu 3:6, 6:3, 7:6(3) palaužė 8-tą pagal skirstymą, šveicarą Rogerį Federerį.

Kai labiausiai reikėjo, N.Djokovičius buvo tiesiog per stiprus priešininkas Šveicarijos maestro. Mačas truko 2 valandas ir 14 minučių. Triumfas Indian Velse – pirmasis N.Djokovičiaus laimėtas turnyras šiame sezone.

Pergalė turnyre Novako sąskaitą papildė 1000 ATP taškų bei 1 milijonų JAV dolerių. Šveicaras gaus 600 ATP taškų bei 500 tūkstančių dolerių.

Pirmasis setas

Šveicaras pradėjo susitikimą paduodamas ir pralaimėjo pirmąjį tašką, pirmajame geime, tačiau vėliau laimėjo keturis iš eilės bei įsiveržė į priekį, 1:0.

Atėjo eilė padavinėti antrajai pasaulio raketei - Novakui Djokovičiui. Serbas klydobei atsilikinėjo rezultatu 0:30, tačiau pagerinęs pirmąjį padavimą greitai išlygino rezultatą bei įsiveržė į priekį 40:30, vis gi, lemiamu metu pirmasis padavimas sušlubavo ir Nole žaidimas pradėjo strigti. Djokovičius padarė dvi dvigubas klaidas ir pralaimėjo savo padavimų seriją. 2:0.

Tikslus pirmasis padavimas, kurio procentas tuo metu siekė 71 proc., bei puikus kamuoliuko skirstymas po abu aikštelės kampus ir Rogeris Federeris užtikrintai laimi savo padavimų seriją. 3:0.

Novakas pagaliau susitvarko su pirmuoju padavimu bei nesuteikia progos šveicarui susikurti dar vienos galimybės laimėti varžovo padavimus. 3:1.

Abu finalistai paduodami ganėtinai užtikrintai laimi taškus, 4:2.

Atrodo, jog Novakas grįžta į žaidimą, tačiau susikurti progos laimėti geimą, paduodant šveicarui nepavyksta ir rezultatas jau 5:2.

Šveicarijos maestro „backhandas“ veikia puikiai, Federeris vėl kabinasi į serbo padavimus, tačiau trys itin tikslūs Novako pirmi padavimai viską sustato į savo vietas. 5:3.

Lemiamą padavimų seriją pirmajame sete Rogeris sužaidė itin užtikrintai, tikslūs pirmi padavimai ir sausai laimėtas geimas. 6:3.

Novakas Djokovičius pirmajame sete neatliko nei vieno neatremiamo padavimo bei padarė tris dvigubas klaidas. Pirmojo padavimo procentas taip pat nesiekė nė 60 proc. (59). Rogeris Federis viską darė sau įprastu stiliumi. Pirmojo padavimo tikslumas - 74 proc., šveicaras tiek pirmu, tiek antru padavimu procentaliai laimėjo beveik identišką kiekį taškų (pirmu padavimu - 75 proc., antru - 71).

Antrasis setas

Antrąjį setą padavinėdamas pradeda serbas, atrodo, jog antroji pasaulio raketė vis dar niekaip neranda kelio į tikslų pirmąjį padavimą. Žaidimas stringa, tačiau lemiamu metu tiksliau sužaisti keli taškai lemia, jog Novakas Djokovičius laimi pirmąjį geimą bei įsiveržia į priekį, 1:0.

Eilė padavinėti - Rogeriui Federiui, kuris atrodo yra pasiruošęs išlaikyti pirmajame sete demonstruotą brandų žaidimą bei įsiveržia į priekį 30:0, tačiau Novakas nėra linkęs pasiduoti bei lygina rezultatą 30:30. Abu tenisininkai apsikeičia laimėtais taškais bei rezultatas vėl lygus - 40:40. Du netikslūs pirmi šveicaro padavimai - puiki proga Novakui Djokovičiui, kuria serbas nepasinaudoja bei suklydęs pralaimi geimą. 1:1.

Abu tenisininkai taškus renka labai greitai, keli apsikeitimai smūgiais. Nole penkis kartus tiksliai paduoda pirmuoju mėginimu bei užtikrintai laimi savo padavimų seriją. 2:1.

Rogeriui Federeriui „užsikerta“ pirmasis padavimas ir serbas iškart perima iniciatyvą, įsiveržia į priekį 30:15, tačiau susikurti galimybės laimėti varžovo padavimą serbui nepavyksta. Rogeris laimi ilgą apsikeitimą smūgiais seriją, vėliau smūgiuoja neatremiamai ir rezultatas tampa 2:2.

Serbas antrajame sete yra daug labiau užtikrintas, geriau padavinėja kamuoliuką pirmuoju bandymu, daro mažiau neišprovokuotų klaidų bei perima iniciatyvą į savo pusę. 3:2.

Paduodant šveicarui viskas atrodo šiek tiek sudėtingiau nei tai atliekant serbui. Žaidimas tampa lygus, rezultatui esant 40:40, tačiau tuo metu į kortą vėl grįžta tas Rogeris Federeris prieš kurį rasti priešnuodį yra labai sudėtinga, du ilgi apsikeitimai smūgiais ir abu juos laimi šveicaras. 3:3.

Novako pirmasis padavimas vėl stringa ir šveicaras bando susikurti progą laimėti varžovo padavimą. Rezultatui esant 40:40, serbas vėl nepadavė pirmuoju mėginimu, tačiau padėtį aštrinti bandęs Federeris klysta ir taškas bei vėliau ir geimas atitenka Novakui. 4:3.

Pirmasis padavimas ir vėl stringa, šiuo metu, antrajame sete jis tesiekia 52 proc. Novakui iki to, kad perimtų iniciatyvą į savo rankas bei pagaliau susikurtų progą laimėti Federerio padavimą trūksta labai ne daug. 30:15, priekyje Novakas, šveicaras vėl nepaduoda kamuoliuko pirmuoju bandymu ir… Djokovičius pagaliau susikuria dvi proga laimėti geimą. Rogeris ir vėl nepaduoda pirmuoju mėginimu, tačiau rizikuoja padavinėdamas antru kartu ir panaikina pirmąjį „breikpoint’ą“. Abu tenisininkai apsikeičia smūgių serija, Federeris klysta ir pralaimi savo padavimų seriją. 5:3.

Serbas padavinėja setui, atrodo, jog Federeris gali grįžti į žaidimą, šveicaras įsiveržia į priekį 30:0, tačiau tikslūs Novako pirmieji padavimai bei neišprovokuotos Rogerio klaidos ir savo padavimus bei antrąjį setą laimi serbas. 6:3.

Antrajame sete, Rogeris Federeris pirmuoju mėginimu tiksliai padavė tik kas antrą kamuoliuką (Nole - 73 proc.), neatliko nei vieno neatremiamo padavimo (serbas - 3) bei laimėjo tik 43 proc. taškų, tuomet, kai pirmasis padavimas būdavo tikslus (Djokovičius - 73 proc.).

Trečiasis setas

Federeris padavinėja tiksliau, tačiau išaugęs klaidų skaičius neleidžia lengvai laimėti savo padavimų serijos. Novakas užsikabina bei lygina rezultatą 40:40. Šveicaras pirmuoju mėginimu paduoda itin stipriai bei tiksliai ir įsiveržia į priekį, tačiau žaidimas tuo nesibaigia, Novakas sužaidžia itin tiksliai bei antrąjį kartą geime lygina rezultatą 40:40. Abu žaidėjai vėl apsikeičia laimėtais taškais bei rezultatas trečią kartą yra lygūs (40:40). Pirmasis Rogerio padavimas netikslus bei Nole susikuria galimybę laimėti jau pirmąją savo varžovo padavimų seriją. Federeriui prireikė vieno smūgio, kad rezultatas ir vėl taptų lygūs. Du tikslūs maestro padavimai ir jis pagaliau laimi. 1:0.

Novakas beveik neklysta, gražina į aikštę labai sunkius kamuoliukus, atlieką dar vieną neatremiamą padavimą, tačiau Rogeris vis tiek sugeba išlyginti rezultatą (40:40). Tada kai labiausiai reikia serbas abu kartus itin tiksliai atlieka savo padavimus ir laimi savo padavimų seriją. 1:1.

Federeris puikiai paduoda pirmuoju bandymu, tačiau Novakas nėra linkęs pasiduoti bei vėl kabinasi už šveicaro padavimo. Rezultatui, esant 30:30, Rogeris padaro dvigubą klaidą bei sukuria galimybę laimėti savo padavimus. Šveicaras, paduodamas antruoju mėginimu, sužaidžia nepriekaištingai tiksliai ir apgina „breikpointą“, Federeris ir vėl nepaduoda iš pirmo mėginimo ir Novakas perima kontrolę bei susikuria antrąją progą laimėti šveicaro padavimus. Federeris paduoda neatremiamai ir rezultatas šiame geime trečią kartą lygus (40:40)., tačiau serbas nelinkę pasiduoti, jis sugeba laimėti labai svarbų tašką, susikuria jau trečiąją galimybę laimėti geimą, paduodant šveicarui ir… ja pasinaudoja. 1:2.

Novakas demonstruoja tokią gynybą, kurios pramušti atrodo nesugebėtų net ir tankas. Nole laimi savo padavimų seriją bei dar kartą laimi savo padavimų seriją. 1:3.

Penktąjį geimą Federeris laimi per mažiau nei dvi minutes. Gražus išėjimas prie tinklo, puikus pirmasis padavimas ir rezultatas tampa 2:3.

Nole atsako tuo pačiu, sausai laimėtas geimas, kuris taip pat netruko ilgiau nei dvi minutes. 2:4.

Šveicaras pratęsia puikų abiejų tenisininkų pasirodymą paduodant bei pralaimėjęs vos vieną tašką laimi savo padavimų seriją. 3:4.

Novakas vėl stringa padavinėdamas pirmuoju bandymu, tačiau tam, kad susikurtų galimybę laimėti serbo padavimo šveicarui to buvo maža. Djokovičius lemiamu metu pademonstruoja įspūdingą tikslumą. 3:5.

Federeris pratęsia puiku žaidimą paduodant bei sausai laimi savo padavimų seriją. 4:5.

Novakas Djokovičius išeina į kortą padavinėti, jeigu serbas išlaikys savo padavimą, taps čempionu. Galingas ir labai tikslus pirmasis Djokovičiaus padavimas, tačiau vėliau nesėkmingas išbėgimas prie tinklo ir šveicaras prikeyje 0:15. Gražus apsikeitimas smūgiais, po kurių serbas klysta ir Rogeris Federeris priekyje 0:30. Atėjus lemiama, metui Nole ir vėl puikiai paduoda pirmuoju bandymu, ilgas apsikeitimas smūgiais ir fantastiškas šveicaro neatremiamas smūgis bei 0:40, trys galimybės laimėti Novako padavimą. Serbas išsaugojo pirmąjį „breikpointą“, 15:40. Antrąja galimybe nepasinaudoja ir žaidimas tęsiasi. 5:5.

Panašu, jog psichologinė persvara dabar jau yra šveicaro pusėje, Rogeris tęsia puikų pasirodymą bei vėl, sausai laimi savo padavimų seriją. 6:5. Novakas užtikrintai laimi 12-ąjį geimą bei nukelia mačą į Tie-breiką.

„Tie-breiko“ chronologija:

Pirmasis paduoda Roger Federeris, šveicaro pirmasis padavimas - netikslus, antruoju bandymu Nole perima iniciatyvą bei laimi varžovo padavimą. 1-0. Djokovičius puikiai paduoda kamuoliuką bei laimi savo tašką, 2-0. Prastas Federerio išbėgimas prie tinklo, kai serbas padavinėjo antruoju bandymu ir rezultatas jau 3-0. Stiprus šveicaro padavimas, 3-1. Federeris vėl nepaduoda pirmuoju bandymu bei antrąjį kartą pralaimi savo tašką, 4-1. Nole atiduoda vieną savo tašką, 5-2. Federeris vėl klysta ir pralaimi dar vieną tašką 6-2. Neatremamas šveicaro padavimas, rezultatas 6-3. Nole paduoda antruoju mėginimu bei išprovokuoja Rogerio klaidą, taip triumfuodamas finale. 7-3.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"