ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAPOPIEŽIAUS VIZITASMULTIMEDIJA

Į finalą – po arbitro klaidos

2018 05 04 15:56
Po pralaimėto pusfinalio "Salzburg" žaidėjus apėmė neviltis.
Po pralaimėto pusfinalio "Salzburg" žaidėjus apėmė neviltis. Reuters/Scanpix nuotrauka

Šio sezono UEFA Europos lygos finale Prancūzijos mieste Lione gegužės 16 dieną susigrums „Marseille“ (Prancūzija) ir Madrido „Atletico“ (Ispanija) klubai.

Europos lygos laimėtojai gaus kelialapį į kito sezono Čempionų lygos varžybas. „Atletico“ šią teisę jau turi išsikovoję po sėkmingo pasirodymo Ispanijos čempionate, kur greičiausiai finišuos trečioje vietoje. Tuo metu „Marseille“ nacionaliniame čempionate žengia ketvirtas, o Prancūzijai elitiniame turnyre skirtos trys kvotos. Todėl nugalėję finale, Marselio futbolininkai garantuotų sau ir šaliai papildomą vietą stipriausiame klubų turnyre.

Pusfinalyje „Atletico“ eliminavo Anglijos klubą Londono „Arsenal“, iš kurio trenerio pareigų po šio sezono pasitrauks Arsene'as Wengeras.

Po lygiųjų 1:1 Londone, Madride rezultatu 1:0 triumfavo „Atletico“ ekipa. Pergalę jiems atnešė Diego Costos įvartis pirmo kėlinio pabaigoje.

„Arsenal“ Anglijos čempionate iki ketvirtosios vietos jau nepakils, tad akivaizdu, kad Londono klubas ir kitą sezoną liks be Čempionų lygos.

Kitas pusfinalis pasižymėjo netikėta atomazga. „Marseille“ pirmame mače namie 2:0 įveikė austrų „Salzburg“ komandą. Vis tik Zalcburge prancūzai nusprendė susitelkti į gynybą ir išsaugoti pirmose rungtynėse įgytą persvarą. To padaryti nepavyko, nes „Salzburg“ pasiekė revanšą tokiu pačiu rezultatu 2:0 po Amadou Haidaros (53 min.) tikslaus smūgio ir Bounos Sarro įvarčio į savuosius vartus (65 min.).

Pratęsimo metu lemtinga tapo 116 minutė. Tuomet kamuolys paliko aikštę nuo „Marseille“ žaidėjo kojos. Tačiau teisėjas iš Rusijos Sergejus Karasiovas nusprendė priešingai ir suklydo skirdamas kampinį į „Salzburg“ vartus. Po jo Rolando sušvelnino santykį, o šis įvartis garantavo Marselio komandai bilietą į finalą.

Kad ir kaip „Salzburg“ atstovai protestavo, perkalbėti teisėjo S. Karasiovo jiems nepavyko. Todėl po rungtynių austrų klubo treneris Marco Rose'as buvo įpykęs: „Turėjome puikią progą žaisti finale, bet dabar jį teks stebėti kaip žiūrovams. Esame pasipiktinę. Šį sezoną žaidėme puikiai, bet tuomet teisėjas nusprendė, kad mes neverti finalo. Kaip visa tai paaiškinti? Tai yra neįtikėtina.“