Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

Į Europos čempionatą – su istorine delegacija

 
2016 01 22 6:00
JAV mieste Detroite besitreniruojanti ledo šokių pora Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius bus smarkiai patobulėję.
JAV mieste Detroite besitreniruojanti ledo šokių pora Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius bus smarkiai patobulėję.
LČF nuotrauka

Pirmą kartą šalies istorijoje Europos dailiojo čiuožimo čempionate Lietuvai atstovaus net penki sportininkai.

Ledo šokių varžybose krašto garbę gins amerikietė Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius, porinio čiuožimo varžybose debiutuos ruso Nikitos Jermolajevo ir Godos Butkutės duetas, o moterų turnyre meistriškumą demonstruos Aleksandra Golovkina.

„Penki mūsų žmonės Europos čempionate – tai jau didelė pergalė“, – „Lietuvos žinioms“ džiaugėsi Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė.

Europos čempionatas sausio 25–31 dienomis vyks Slovakijos sostinėje Bratislavoje.

L. Vanagienė norėtų, kad mūsų sportininkai visose rungtyse patektų į finalus. „Mūsų komanda jauna, jiems viskas dar priešakyje. Ir jei jiems nepavyks pasirodyti taip, kaip mes norime, nebus jokios tragedijos“, – teigė LČF vadovė.

24-erių Nikitai Jermolajevui ir šešiolikmetei Godai Butkutei suaugusiųjų varžybose leista dalyvauti tik nuo šio sezono.LČF nuotrauka
24-erių Nikitai Jermolajevui ir šešiolikmetei Godai Butkutei suaugusiųjų varžybose leista dalyvauti tik nuo šio sezono.LČF nuotrauka

Praėjusių metų Europos čempionate į finalą pavyko patekti tik A. Golovkinai. Ji užėmė 19 vietą. Labai nedaug iki finalo trūko mūsų ledo šokių porai, ji galutinėje įskaitoje liko 24-a.

„Todėl viliamės, kad šiemet visi mūsų šokėjai turėtų patekti į finalus. Ir jei tai įvyks, mūsų kieme bus didelė šventė“, – sakė L. Vanagienė.

Tarp žvaigždžių buvo pastebimi

24-erių N. Jermolajevas su šešiolikmete G. Butkute Bratislavoje debiutuos tokio rango turnyre. Įdomu, kad iki šiol Lietuva visiškai neturėjo savo atstovų porinio čiuožimo varžybose. Dėl Godos amžiaus suaugusiųjų varžybose šiai porai, kuri treniruojasi trejus metus, leista dalyvauti tik nuo šio sezono. Nuo praėjusių metų rudens čiuožėjai jau spėjo išbandyti jėgas penkeriose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) rengiamose varžybose.

L. Vanagienei optimizmo suteikia tai, kaip šie sportininkai šauniai jose pasirodė, tačiau ji nenutuokia, kaip duetas psichologiškai susidoros su užduotimi Bratislavoje.

Suaugusiųjų varžybose Lietuvos porinio čiuožimo atstovai debiutavo rugsėjį Milane vykusiose tarptautinėse ISU varžybose.

„Ten jie startavo nežinodami, ką gali ir kaip atrodys tarp suaugusiųjų. Bet jie buvo ramūs, pasirodė gerai, nors ir buvo nedidelių klaidelių, – pasakojo L. Vanagienė. – Milane jie užėmė antrąją vietą, o už šokius gavo tokius techninius balus, kurie jiems atvėrė kelią į pasaulio čempionatą.“

Antras debiutantų turnyras laukė Rusijos mieste Saranske, tai buvo pasaulio taurės etapas. Į Saranską iš Maskvos visi šio etapo dalyviai – Europos, pasaulio, olimpiniai čempionai, garsūs treneriai – skrido vienu užsakytu lėktuvu. „Godos akys buvo kvadratinės iš nuostabos. Visa drebėjo iš jaudulio. Sakė, tiek garsenybių nebuvo mačiusi gyvenime“, – G. Butkutės įspūdžius perteikė LČF prezidentė.

Pasak jos, per treniruotes mūsų pora klydo, trumpąją programą atliko tragiškai ir buvo šešti. Bet ilgojoje programoje pasirodė neblogai ir galutinėje rikiuotėje pakilo į trečiąją vietą.

Lilija Vanagienė: „Jei visi mūsų sportininkai pateks į finalus, mūsų kieme bus didelė šventė.“LŽ archyvo nuotrauka
Lilija Vanagienė: „Jei visi mūsų sportininkai pateks į finalus, mūsų kieme bus didelė šventė.“LŽ archyvo nuotrauka

„Nuo trečiojoje vietoje esančios poros iš Baltarusijos Tatjanos Danilovos ir Mikalajaus Kamiančuko mūsiškiai po trumposios programos atsiliko dešimčia taškų ir sugebėjo ją aplenkti. Apie tai jie net nesvajojo“, – džiaugėsi L. Vanagienė.

Turnyre Taline N. Jermolajevas ir G. Butkutė buvo ketvirti, o Varšuvoje – treti.

„Lenkijoje jie gerai jautėsi ir per treniruotes, ir per varžybas. Maniau, kad Varšuvoje jie pasirodys geriausiai, – mintimis dalijosi L. Vanagienė. – Bet trumpojo šokio pradžioje sumaišė puses ir abu sutriko. Tačiau atsigriebė ilgojoje programoje, kurią visuomet atlieka švariai. Tai yra jų „arkliukas“, todėl jie visuomet gauna ne mažiau kaip 55 balus už techniką ir taip 12–13 taškų viršija pasaulio čempionato normatyvą (43 balai už techniką).“

Sausio pradžioje Nikita ir Goda kovojo turnyre Torunėje (Lenkija), ten užėmė antrąją vietą. „Čia jų nepažinau – buvo gražūs, neklydo, nekrito. Ir jau trumpojoje programoje surinko išsvajotus 50 taškų. O po ilgosios programos jie iš trečiosios vietos pakilo į antrąją, aplenkdami stiprų Prancūzijos duetą Lolą Esbrat ir Andrejų Novoselovą. Net nesvajojau, kad mūsiškiai gali aplenkti šią porą“, – sakė viena ruso ir lietuvės dueto trenerių L. Vanagienė.

Praėjusių metų Europos čempionate į finalą pavyko patekti tik Aleksandrai Golovkinai.LČF nuotrauka
Praėjusių metų Europos čempionate į finalą pavyko patekti tik Aleksandrai Golovkinai.LČF nuotrauka

Nikita ir Goda treniruojasi Sankt Peterburge drauge su stipria Rusijos pora Yuko Kalaguti ir Aleksandru Smirnovu. Tiesa, L. Vanagienės žiniomis, trečiadienį Y. Kalaguti trūko Achilo sausgyslė, tad ši pora turės praleisti Europos čempionatą. Trenerei nerimą kelią ir tai, jog praėjusią savaitę besitreniruodama Goda pasisuko koją. Tad Europos pirmenybėms ji dirbo kentėdama skausmą.

Sieks trūkstamų taškų

L. Vanagienė neabejoja, kad JAV mieste Detroite besitreniruojanti ledo šokių pora T. Tran ir S. Ambrulevičius, palyginti su praėjusiais metais, bus smarkiai patobulėję. Ši pora ilgojoje programoje jau turi surinkusi reikiamus taškus už techniką, bet kad galėtų vykti į planetos pirmenybes, dar trūksta taškų trumpojoje programoje.

Čempionato talismanui Slovakijos sporto gerbėjai išrinko vardą Zimka.ecbratislava.sk nuotrauka
Čempionato talismanui Slovakijos sporto gerbėjai išrinko vardą Zimka.ecbratislava.sk nuotrauka

„Viliamės, galbūt jų ši pora surinks Bratislavoje. Jei ne, tuomet vasario viduryje bus dar vienas turnyras Oberstdorfe (Vokietija), kuriame jie galės tai padaryti. Ir tuomet pasaulio čempionate pirmąkart turėtume penkis sportininkus – tuos pačius, kurie varžysis ir Europos pirmenybėse“, – kalbėjo L. Vanagienė.

Šių metų pasaulio čempionatas kovo 26 – balandžio 3 dienomis bus surengtas JAV mieste Bostone.

Teisėja prižiūrės teisėjus

Europos čempionate Bratislavoje nė vienai rungčiai neteisėjaus Lietuvos atstovė Laima Krauzienė. Taip nulėmė burtai. Tačiau ISU ją paskyrė vyriausiąją vyrų arbitrų grupės teisėja. Tai taip pat didelis įvertinimas.

Per dvejas olimpines žaidynes dirbusi L. Krauzienė vyks ir į pasaulio čempionatą, ten teisėjaus moterų varžyboms. O vasario viduryje Norvegijos mieste Lilehameryje surengtose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse lietuvė vertins ledo šokėjus. Tarp 12 porų, kurie varžysis dėl jaunimo olimpinių žaidynių medalių, bus ir Lietuvos ledo šokėjai Guostė Damulevičiūtė su Deividas Kizala.

„Po Sočio olimpiados buvo kalbų, kad dailusis čiuožimas Lietuvoje žlunga, nes Deividas Stagniūnas traukiasi. Bet mes susiėmėme ir per porą sezonų išugdėme tokią komandą! Džiaugiuosi, kad pesimistams, kurie mus nurašė, parodėme, ką galime. Juk šokių porų turime net tris. To gyvenime nebuvo“, – dailiojo čiuožimo rezultatais džiaugėsi LČF vadovė L. Vanagienė.

Europos čempionato faktai

Prieš žemyno pirmenybes Slovakijoje išleistas specialus čempionatui skirtas pašto ženklas.ecbratislava.sk nuotrauka
Prieš žemyno pirmenybes Slovakijoje išleistas specialus čempionatui skirtas pašto ženklas.ecbratislava.sk nuotrauka

* Bratislavoje varžysis 160 atletų iš 31 valstybės.

* Pastarąjį kartą Europos dailiojo čiuožimo čempionatas Bratislavoje buvo surengtas prieš 15 metų.

* Prieš žemyno pirmenybes Slovakijoje išleistas specialus čempionatui skirtas pašto ženklas. Jame pavaizduota slovakų ledo šokių pora Lukašas Csolley ir Federica Testa.

* Bratislavoje varžysis tokios žvaigždės, kaip triskart Europos čempionai, Sočio olimpinių žaidynių nugalėtojai Tatjana Volosožar ir Maksimas Trankovas (Rusija), olimpinių žaidynių, Europos ir pasaulio čempionatų sidabro medalininkai Ksenija Stolbova ir Fiodoras Klimovas (Rusija), triskart žemyno čempionas, praėjusių metų pasaulio pirmenybes laimėjęs ispanas Javieras Fernandezas.

* Čempionato talismanui Slovakijos sporto gerbėjai išrinko vardą Zimka. „Bandėme pasirinkti vardą, kurį būtų lengva ištarti ne tik Slovakijos, bet ir užsienio gerbėjams, ir kuris kartu atspindėtų žiemą vykstantį renginį“, – teigė atstovė spaudai Jana Tuha. Pavadinimas „Zimka“ yra mažybinis žodžio „Zima“ (žiema) variantas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"